Hlavní hrdinka příběhu Sylvie (S. Nováková) si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova (M. Trnavský) matka Alžběta (L. Švormová), která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. (Česká televize)

watchtower

Jako ano, ale čekal jsem od toho daleko více. Čvančarka byla na tu roli dredaté zpěvačky docela stará. Navíc by tak působila že má dost věcí na háku a pak je z ní taková intrikánka..... Že má matka malý důchod? Vždyť z něj táhla i hospodyni. Tak jako výmluva na komplikaci s odstěhováním dost neobstojí. A ten konec.... to ji exsnacha přišla litovat, nebo se ji tiše smát? Jsem z toho takový rozpolcený. ()

montel

35-letý lékař Hynek (Martin Trnavský) žije ve velkém domě se svou matkou. Jednoho dne ji oznámí, že se bude ženit se svou dívkou Sylvií (Sandra Nováková). Matka se mu vše snaží rozmluvit a když se jí to nedaří, snaží se sňatek překazit. I to se ji ovšem nepovede a Hynek si Sylvii nastěhuje k sobě domů,kde bydlí i matka. Ta se neustále snaží o rozvrat manželství. Do hry nasadí atraktivní služebnou Valerii (Jitka Čvančarová)...Rodinné drama, které si na nic nehraje a to je jenom dobře. Příjemně se na to koukalo a že je to TV film, vůbec nevadilo. Navíc Čvančarové to tady docela slušelo. Hezká podívaná na nudný nedělní večer. 55% ()

Chlo0opek

Bohužel kdyby nebyl tak odfláknutej konec, byl by tento film dost dobrej. Sice se kniha prý v tomto směru lišila, ale kdyby autoři opravdu zapracovali na závěru, ani rozdílnost závěrů by jistě nevadila. Takhle jen 3*. ()

Eldir

Nevěřil jsem tomu, že se mi to bude líbit, nebo že by mě to třeba vůbec na chvíli zaujalo. Ale postavy jsou moc dobře napsané a dialogy neznějí vůbec tak mizerně jako u převážné většiny českých filmů, které se promítají v kinech. Jako TV počin je to velice zdařilé. Bába (Libuše Švormová) byla skvělá, ta postava jí sedla. Co bych se dál rozepisoval... stejně nikdo poslední komentáře nečte. ()

Johgas

Výborný film na mrazivé a velmi aktuální téma. Co s jedovatou tchyní a mužem-truhlíkem, který se manželky nezastane? Nic, v zájmu svého duševního zdraví prchnout. Po nocích se vybrečet a ono to časem přejde....Já bych v tak šíleném prostředí nepřežila....sedly mi herecké výkony i výběr hudby. Jo, líbilo se mi to. ()

Mina230692

Když vezmu v úvahu jaké filmy produkuje ČR, tak je to dost dobré. Herci byli ucházející. Příběh, který je ohranou reálnou písničkou, ale dejme tomu. Mě se to i líbilo, a za celý film jsem nechtěla odejít, či zběsile utíkat z pokoje. A ani se mi nechtělo zoufale lamentovat. takže proč ne? ()

Sathine

V podstatě jsem u celého filmu trpěla. Bylo to až tak moc ze života, až mě to opravdu drásalo zevnitř. Hodně komentátorů většinou dá velmi slabé hodnocení a okomentují to slovy, jak Nováková byla šílená naivka, Trnavský absolutní kretén. Že to přece takhle v životě není. Jak to bylo absolutně jasné, jak tento film dopadne, jak se kdo zachová a kdo s kým skončí a každý si říká, jak proboha může ta udělat tohle a ten dělat tohle, tak přesně takhle se v životech chováme a jednáme! Každý si řekne, že by si s takovým chlapem nikdy nezačal, natož se za ním ještě přestěhoval, ale přesně tohle většina ženských udělají a pak samozřejmě litují. Je to smutné, ale je to život. Bez zkušeností se naše osobnost vyvíjet nedokáže. ()

demovka

S největší pravděpodobností je to film spíš pro ženy než muže. Tchyně a uzený je film ze života a vykresluje situaci přesně tak, jak by mohla a pravděpodobně i probíhá v některých rodinách. Celý film táhnou tři postavy. Hlavní hrdinka je mladá neprůbojná a zamilovaná do staršího pana doktora, který stále bydlí se svoji starou osamocenou nemocnou matkou. Vedlejší postava paní Švormové je ale zahrána tak dobře, že máte pocit, že hlavních hrdinů je více. Pan doktor je takový typický egoistický chlapík, který si moc hlavu s city nedělá a hlavně nechce doma nic řešit. Nápad s broží je dokonalý a svědčí o tom, že pan doktor nebyl až zas tak špatný. I když konec je věrohodný (potvrzuje, že pan doktor je pěkný pásek), říkáte si , že vy byste se jistě zachovala jinak. Jenže žena, když se zamiluje, ztrácí mozek. Žena, když o něco bojuje, tak je urputná a jde do krajností. A doktoři, kteří tak rychle přejdou od jedné životní partnerky ke druhé, nejsou věrné typy. A až přejde nějaký čas, nastávající nová partnerka bude řešit stejnou situaci jako prožívala kvůli ní ta stará. Říkám "příběh jako ze života". ()

Bodega_Bay

Tak škoda, že ty dialogy tak šustí papírem, no...Jinak docela dobrý, hlavně Švormová je zábavná. A upřímně, něco na těch povídačkách o tchýních vážně je. Škoda, že předlohu zpracovala šablona průměrnosti Papoušková, mohl z toho být vážně dobrý film. Monyová byla ve svém oboru výborná a většina jejích předloh má dost silnou linku. Zasloužila by si kvalitní zpracování. ()

Hombre8

O poznání horší, než první film dané režisérky, ale dalo se. K mínusu to zatáhl scénář známé brněnské sociopatky, do plusu naopak brilantní představitelka hlavní role. ()

gerojmanus

Těžko říct, jestli by to ve skutečnosti došlo až do takovýho extremu, osobně si myslim, že ne. Jinak se v tom možná pozná dost lidí, ale jak říkám...Blížil se konec a já si čím dál tím víc říkal, že je to přehnaný a ten závěr....jako sorry,ale nevim no...40% ()

Jakub_BH

Další důkaz hovořící pro provatizaci ČT (aneb jak co nejneefektivněji vyplýtvat peníze daňových poplatníků). Dramaturgická impotence v tomto "státním" podniku pokračuje. Základní chybou při vyprávění "malých příběhů ze života" (nepovedení Bakaláři, co už...) je žánrová nevyhraněnost. Chvílemi komedie, chvílemi drama, chvílemi psycholgické drama? Dohromady nesoudržný slepenec. Místy snad zajímavá kamera, celkový dobrý dojem ovšem kazí přehršle interiérových scén, které nutně volají po kvalitním nasvícení. Pravda, v ČT nikdo neumí nasvítit interiér, tak asi radší bez toho svícení. ()

mfanta

45% - Docela zajimava zapletka, ale ne moc dobre zfilmovana. Z hereckych vykonu na me silne negativne zapusobila Sandra Novakova a myslim, ze ne jenom proto, jakou roli hrala. Ale vydrzet se to dalo. ()

k.rakonos

Nadprůměr na televizní tvorbu s dobrými hereckými výkony. Dle počtu knih zavražděné spisovatelky by asi stálo za to možná zfilmovat in memoriam další její díla. ()

Lucie505

Je až neuvěřitelné, jak dovede taková tchýně zlikvidovat vztah svého syna! Na druhou stranu, kdyby mu na jeho milé opravdu záleželo, tak se vymaní z matčiných spárů, a uteče. Jasně, je to jeho matka... Ale kdo neakceptuje, co mám rád, nezaslouží si mou lásku. Líbilo se mi, že se příběh vyvíjí nečekaně. Ve finále pak smekám hlavní hrdince za to, jak se k celé situaci staví. ()

Profík

Trochu tomu jen vytknu žánrovou nevyrovnanost, která i tam trošičku vadila. Ale jinak fajn, nikdy to moc nesklouzne do neuvěřitelnosti a trapnosti, i když je to párkrát na hraně. Na tv film velmi fajn počin. 70%. ()