Robinsonův ostrov (TV pořad)

Survivor

(festivalový název)

Reality-TV / Soutěžní / Dobrodružný

Česko, 2017, 45 min

• Napp

Z obvyklých 15 dílů americké verze jich Nova vykouzlí pravděpodobně 100. Kmenová rada není totiž asi tak zajímavá jako soutěžící, co bez problémů od produkce dostávají pláštěnky. Ehm, nejdrsnější televizní show? A to ani nemluvím o moderátorovi, zajímalo by mě, kde toho vyhrabali. Nejkomičtější ovšem byla "zcela spontánní" první aliance. "Budeme si krýt záda? - Co z toho jako budu mít já?". Aneb Slunce seno se vypravilo na pláž...(17.1.2017)

• kingik

Daniel Defoe by žasl, v jakém kontextu je dnes užívána jeho románová postava. Když tenkrát pracně inkoustem psal řádky své opěvované bichle, netušil, že o pár století později se budou ženy holit na intimních partiích a z mužů budou metrosexuální buzny. A všichni se jednou sejdou na jakémsi "neobydleném" ostrově, ne nepodobném ze slavného románu, na němž dobrovolně podstoupí obřízku, anální sex a dříve zakázané hrátky s dildem. A do toho jim bude (se)kundovat moderátor Robertek. Prostě se budou mít jako v ráji. Proč "jako" v ráji?! To je ráj! Partička je to vskutku oplzlá. Hned první vjem je vskutku tristní. Když vidíte, jak se pochybné a slizké existence na malebném ostrově snaží svědomitě plnit každý zadaný úkol, máte možnost se s nimi vyblbnout. Vítány jsou profese intelektuálně založený obráběč kovů, pomocný skladník s hobby knihomola v pauzách na oběd, ambiciozní popelář, ctižádostivý metař, soutěživý zkrachovalý podnikatel bez dluhů, hravá a neráčkující striptérka se smyslem pro fair play. Ti všichni vytvoří perfektní nezdolnou a soudržnou partu, která bude poctivě bojovat o sledovanost. Neříkejte mně, že vás neskutečně nápadité a geniálně sestříhané upoutávky na tuhle debility show nezviklaly k tomu stát se jejich Pátkem a nejméně jednou týdně sledovat jejich obrovské úsilí nezdechnout na liduprázdném ostrově. Za lístek do exotického ráje nedáte ani korunu, platí to Nova. Vy jen zaplatíte odumřelými mozkovými buňkami, kterých bude podstatně víc, než písmen v tlusté knížce pana spisovatele Defoa. 0/10(18.1.2017)

• Heisenberg_

TV Hovna opět zabodovala, zkopírovala další úspěšnou reality show, a udělala z ní sračku. 2 epizody Robinsona = 1 epizoda Survivora, což už jen tohle je důkazem, jak je tenhle pořad těžce na hovno. Natahování "děje", a "strkání" nových soutěžící, a debilní využití Ostrova vykoupení, dělá z tohoto pořadu (který mohl mít velký potenciál) nudnou hovadinu. Hodnocení dvou hvězdiček nechávám za ty dobré části - souboje o výzvy a imunity, a kmenovky. Velmi slabej odvar legendárního Survivora.(19.4.2017)

Nevěřil jsem tomu, na tv se již nějaký pátek nedívám, ale dali jsme tomu s přítelkyní šanci a WAU! Upřímně mě to pozitivně překvapilo - výběr soutěžících, poměrně hezky zpracované soutěže (fakt jsem to stavění štábu v tom vedru nezáviděl) a docela i dobrý střih, respektive není nejhorší :). Ze začátku nás trochu polekal moderátor, který působil jak pre alfa verze umělé inteligence bez jakékoliv emoční vybavenosti, ale nakonec jsme si na něj zvykli a zlepšil se, pes. Místy se to zvlášť po sloučení trochu táhne, ale jinak je to pěkné zpestření pondělních a středečních večerů zvlášť v zimním období :). Good job a jsem docela i rád, že už rekruitují pro druhou řadu. Taky mě na tom HLAVNĚ baví to, že to není 100% faleš (teda doufám), jako u prostřena či výměny manželek, které se tváří tak opravdově a přitom je vše naskriptováno.(19.4.2017)

Když víme, že okolo soutěžících je početný štáb a v případě nebezpečí jim žádná újma na zdraví nehrozí, očekáváme alespoň pestrou a zajímavou směsici jedinců s rozdílnými názory a sociálním zázemím, někde vzadu chceme cítit mrazení při překonávání úkolů a napětí při vyřazování těch „nejslabších“. To tady ve vší té strojenosti docela chybí. Tím, že někdo do kamery plácne, že toho může, ale toho už méně, nějakou přidanou hodnotu rovněž nevytvořím. Nemá nicméně smysl porovnávat se zahraničními verzemi, každopádně adrenalin se dá „vyrobit“ i s českými soutěžícími. I tak baví, láká mě podívat se příště, protože si brzy půjdeme po krku. Protože (nechápu machry, kteří honí machry) jsme něco takového povrchnějšího mohli a měli očekávat, ač beru, že třeba uspávač hadů v roli moderátora je přehmat, na který měl někdo dohlédnout. Ale uvidíme.(19.1.2017)

• - Natáčelo se po vzoru jedné z amerických verzí na Filipínském ostrově Caramoan. Hry se účastní celkem 18 soutěžících. (DexMASTER094)

• - V době natáčení sužovaly Filipíny extrémní teploty. Rtuť teploměrů se často blížila k 50°C. Sám moderátor Ondřej Novotný to odnesl deseti  úpaly. (DexMASTER094)

• - Robinsonův ostrov je v pořadí druhou českou verzí veleúspěšné show Kdo přežije (od r. 2000). Poprvé se soutěž objevila na obrazovkách Tv Prima pod názvem Trosečník (od r. 2006). Primácká verze u diváků propadla, kvůli čemuž vznikla jen jedna série. (DexMASTER094)