Robinsonův ostrov (TV pořad)

Survivor

(festivalový název)

Reality-TV / Soutěžní / Dobrodružný

Česko, 2017, 45 min

• Metal Lord

No čekal jsem, že když už Nova chytné takovýto formát, tak toho naplno využije. Jenže po první epizodě teda zatím nic extra. Moderátorův hlas, jako dělaný post-produkčně a čtený, protože zní jak robot. Prvotní "vyřazení", kdy nominované odpluly na ostrov jako první, no tomu říkám překvapení....U účastníků je vidět, že jen kopírují taktizování ze Survivora, ale bez špetky uvažování. EDIT: Po druhé epizodě v podstatě beze změny. Moderátor se projevem trošku zlepšil, ale teď připomíná paní Jolandu...."Tabon se dostááávááá dopředu".....Kačka míří a vůůbec se ji střela také nepovedla..." A proboha, ten hudební podkres je tam šílenej, je ho až příliš. EDIT2: Shlednuty 4 epizody a show rapidně ztrácí tempo díky tomu, že co epizoda, to buď souboj o odměnu, nebo imunitu. Tím pádem půlka epizody trpí tím, že ukazuje dlouhé konverzace, taktizování a hádky. Kdyby v každé epizodě vyřazovali, tak by to tempo možná zůstalo nahoře.(6.2.2017)

• Dagoussek

S původním originálem Survivor se to rozhodně nedá srovnávat, není to tak zábavné, soutěže nejsou tak napínavé a vztahy nejsou tak spjaté jak u jiných národů...u survivor i slzy padaly, tady opravdu vidím jak Češi jsou upjatí, neupřímní...když chceme něco kopírovat, tak se vším všudy...zkrátka NENÍ TO ONO!(16.3.2017)

• Hashirama

Hele banány vole! Jídlo vole! Cukry vole! Oceňuju, že do tohoto projektu naše televize evidentně hodně investovala a má jasný cíl něco smysluplného vyprodukovat. Nejen proto mě mrzí, že divákovi předkládaná show nemá takovou úroveň, jakou by mít chtěla. A ne jen ve srovnání s originálem. Jednotlivé díly mají divnou kompozici, sestávají z jedné soutěže a zbytek vyplňují pasáže z ostrova, na svou délku jsou tak díly dost prázdné. Celková roztahanost pak vytváří dojem, že účastníci nemusejí hrát, na čemž se dle mého názoru s průběhem nic nezmění. Soutěžící jsou většinou dost nesympatičtí, typicky česká generace středního věku (sympatičtí jsou vyloženě jen ti mladí), proto je prázdnota dílů ještě více ke škodě. Soutěže jsou bez hudebního podkresu, prokládané zpovědí na kameru (vážně, zpověď na kameru uprostřed výzvy) a moderátor je naprosto nemožný. Češi to šoumenství prostě nemají v krvi a další takové projekty s radostí vynechám.(29.1.2017)

• Necrotongue

Proti originálu, který mám rád, měla česká verze dva zásadní problémy: Ondřej Novotný není Jeff Probst a jeho strnulý projev soutěži opravdu neprospíval, druhým problémem byl casting, zatímco někteří lidé odpovídali běžně používaným typům v tomto druhu soutěží, Češi opět neodolali a vybrali lidi, díky kterým vznikl hybrid Survivora a Vyvolených. Škoda.(3.5.2017)

• juta

Snaha o napodobení amerického Survivoru, ale tohle byla spíš taková parodie na to. Docela zábavné bylo, jak se snažili úplně kopírovat všechno co tam je a pak se to do*urvilo nesmyslnýma trestama jako uzavírání do klece, no wtf?! Nebo že jeden člověk měl několik hlasů na radě, či fungování ostrova vyloučení... Ale co vidím jako největší zlo bylo samozřejmě to, že Nova z toho chtěla vytřískat co nejvíc, takže to museli natáhnout na neuvěřitelných 32. dílů!!! Tím pádem je jasné, že zde bylo neskonale mnoho hluchých míst, kde byly záběry jen na to, jak se soutěžící válí na pláži a nic nedělají. To samé dokola a dokola. Pomalu jedné rady se člověk dočkal až v každém třetím dílu a v tom byl ten hlavní kámen úrazu, že mě to přestalo po pár dílech velmi nudit. V Survivoru stačilo pouhých 14 dílů a je z toho skvělá show, kdežto tohle byla jedna velká nuda. Kdyby to probíhalo takovým tempem jako v posledních dvou dílech, byl bych rád a myslím si, že by mě to bavilo po celou dobu, ale tohle šnečí tempo bylo fakt ubíjející. Nakonec aspoň ten vítěz si to celé zasloužil a jako jedinému z mála jsem mu to přál, takže aspoň tohle byla taková malá odměna, že jsem to dokázal dodívat do konce. A jestli se Nova nevzpamatuje, tak příští Robinson dopadne stejně tragicky!(5.5.2017)

• - V první řadě Robinsonův ostrov měl být i kontroverzní YouTuber Psychopat Bejr (Aleš Bejr), ale ten se nemohl dostavit z důvodů zlomené nohy. (TheSlezy)

• - Robinsonův ostrov je v pořadí druhou českou verzí veleúspěšné show Kdo přežije (od r. 2000). Poprvé se soutěž objevila na obrazovkách Tv Prima pod názvem Trosečník (od r. 2006). Primácká verze u diváků propadla, kvůli čemuž vznikla jen jedna série. (DexMASTER094)

• - Soutěžící Radovan Koreň se později s rodinou účastnil soutěže Co na to Češi (od r. 2016). Vypadli ovšem hned v prvním kole. (Zix.)