Lena je sedmnáctiletá holka z obyčejné rodiny. První zamilování, tajné noční dobrodružství, magická rána nad Dunajem... Její svět plný snů a touhy rozbije znásilnění. Je to jako špína, která se nedá smýt. Lena si musí projít cestou, která už není jenom obyčejným dospíváním, ale spíš bojem se sebe samou. Okolí ji nechápe a už nikdy úplně nepochopí. Je to Lena, kdo se musí změnit, dospět a pochopit, že není obětí a trest si nezaslouží ona, ale ten, kdo jí to udělal. (Falcon)

Morton Eucrow

Silná téma, skvelá kamera, vizuál... ale príšerné dialógy, nepochopiteľné správanie niektorých postáv. Bez tých banálnych dialógov a s prepracovanejšími charaktermi by som dal pokojne aj 5. Na Slovensku takéto filmy často nevznikajú. ()

blondboss

Slovenská filmová tvorba sa mám pocit posúva míľovými krokmi dopredu a kvalitou naozaj nezaostáva za klasickou európskou masovou produkciou. Tento snímok je ozaj ťaživým a depresívnym svedectvom znásilnenej ženy, ktorú Dominika Morávková zahrala neskutočne. Hviezdičky ale uberám kvôli nedotiahnutému záveru a dosť veľa klišé scén. Celkový dojem ale vskutku fajn, len som od toho asi čakal trošku viac. 65 % ()

solisoli

Konečne po dlhom čase sa objavil slušný projekt na Slovensku, na základe finančných možností. Každí nemôže mať privilégia ako Jakubisko. Hlavne slušné herecké výkony a typická autentickosť, ktorá vždy zdobila Československú kinematografiu. Tento príbeh ma niečo do seba a určite zaujme domáceho diváka. ()

honzic

Filmařsky se povedla režie, docela i scénář a téma, kamera není úplně ideální, hudba a zvuk taky nic moc, ani herecké výkony nejsou dvakrát přesvědčivé, přesto ten film má svůj smysl a je dobře, že byl natočen. Hodnocení: 75 % ()

Genesis_used odpad!

Neuveriteľný odpad. Film kvalitou porovnateľný s konverzáciou dvanásťročných chalanov na autobusovej zastávke. Režisérka sa so scenáristkou očividne zasekli v puberte. ()

CAR0DEJ

Po Únose druhý slovenský film, ktorý je prvotriedny (SPOILER ALERT: až na tú scénu dusenia s činkou). Kandidát bol prvá vlaštovka, ale nemastný neslaný herecký výkon hlavného herca zatienil Kubovčík. Tu sa herečka hlavnej postavy nemá vôbec za čo hanbiť. ()

rubby

Velmi silný a poutavý příběh. Ohromujicí kamera, skvělé herecké výkony a poutavé záběry. Chladné prostředí plné deprese, težká životní situace a protloukaní se světem znásilněné dívky, bojujíc v psychiatrické léčebně. ()

cinemafil

To je teda bomba. Prvotina a tahle vystřižená, to je výzva pro renomovanější tvůrce. D. Morávková ve hvězdné formě. Velkou zásluhu má scénář, ten je alfa i omega. Adept na ceny z festivalů. 4* ()

bonovox

Poriadne depresívny snímok od talentovanej Terezy Nvotovej je kvalitnou sondou do ťažkej a tabulizovanej témy znásilnenia. Herci výborní, len mne osobne vadilo zbytočné vulgarizmy tak príhodné pre slovenskú tvorbu. ()

rigby

Začíná to docela zajímavě, ale pak se to zvrhne v rozplizlé psycho, kdy divák jen tuší, co se vlastně děje, ale autoři zjevně nevědí, jak to podat srozumitelnějším způsobem. Je to škoda, protože herecké obsazení se vydařilo. Jen trochu více myslet na lidi, aby to nebylo určeno pro tak úzký divácký okruh. ()

fafejt001

PO pič....iiiiii , ty kokot , vyšuk .....any , fact libozvučný , vztahově parádní film . Sorry za vulgaritu , ale o tom byl celý ten film . Z té mluvy mi bylo špatně . TOHLE dostalo cenu ???? Tak to je svět totááál v prd....i . Námerová a Nvotová se , asi , zbláznili . Jak tomu někdo může dát pět hvězd ?? NEROZUMIEM TOMU . Divná doba , divné filmy , divný svět . NO čo už teraz , ty kokso . ()

Grázl83

Chovani hlavni hrdinky neskutecne hloupe, jak z hlediska prubehu znasilneni tak nasledneho chovani. Scenar slaby, rezie velmi solidni. Herecke vykony good, ale jinak me to nebavilo. Jenom dodam, ze spousta sprostych slov dobry film neudela. Slabsi 2* ()

brasek odpad!

Tak ako som bol na tento film nadržaný, tak som rozčarovaný. Absolútne roztrúsený príbeh, nič súvislé a iba primitívne dialógy... žiaľ na viac sa tu nezmohli. Dokumentaristka Tereza Nvotová totálne pohorela, pretože celovečerný film nie je iba zlepenec zostrihaných scén ako to môžeme vidieť v tomto snímku. ()

hufnagel

Film má byť artovým realizmom,kamera dlhých záberov pripomína ruské filmy šesťdesiatich rokov minulého storočia,avšak realita je dosť neuveriteľná,čo kazí potom další priebeh filmu a jeho psychiku.Dievča sa dosť podobá na niekedy mladú Magdu Vášaryovú,ktorá aj hrávala role podobne. ()

Saxos

Jestli ve veřejno právní TV vypípaj slovník osazenstva blbárny, máme němý film bez píp, píp, píp, píp a píp. Paní MUDr. byla pěkná zvěrolékařka. ()

Anetulicek

Terezka sa nám opäť ukázala ako veľmi je talentovaná...páči sa ako dokáže priblížiť tak citlivú tému...možno aj preto že je to moja generácia. Film nepôsobí obzvlášť honosne... pár hercov, pár miest, a neustále sa prelínajúce obrázky Bratislavy ... Príbeh znásilnenia...príbeh dospievania... Hlavná predstaviteľka slušne zahrala obeť, Robo Jakab...čo dodať vyzerá ako exot a hrá ho celkom obstojne. Anka Šišková v úlohe "neschopnej matky" ktorá sa o svoju dcéru nezaujíma, keďže má aj postihnutého syna. Na konci sa trochu spamätá.. Tak často videný jav...keď si človek povie, že keď nevieš rozdeliť lásku medzi dve deti, tak maj len jedno. za mňa 4* ()

veverysiak

Škoda uponáhľaného a neprirodzeného záveru, je to surové, naturalistické, drsné, ale reálne, možno niekomu nezapasuje expresívny slovník, ale toto je normálny jazyk zobrazenej komunity, nemoralizujme pre pár nadávok, na svete sú aj horšie veci, príbeh je bohužiaľ uveriteľný a nie je poznačený patetickosťou, moralizovaním alebo feminizmom, aj keď po troške z každého by sa aj dalo pochopiť, normálne som prekvapený, že taký silný príbeh dokázala vymodelovať taká mladá žaba, takže 65%. ()

BarVo

Nezvládnutý scenár, scéna znásilnenia a celý dej pred aj po ma rušili po celý čas, bolo to nedomyslené. Psychiatrický ústav pre mladistvých vykreslený ako polepšovňa - nie som fanúšik nášho zdravotníctva, ale toto bolo lacné. Zmysluplné dialógy nahradené kopou vulgarizmov, ktoré skôr chcú šokovať, než by mali opodstatnenie. Na koniec pomsta/nepomsta otca, o ktorom vlastne až do konca filmu nič nevieme. A vlastne ani o hlavnej postave. Mlčí, je obeťou a my máme teda mať pre ňu pochopenie, ale to je trocha málo. Kamera fajn, hudba celkom ujde, herci by aj hrali, ale scenár na to moc priestoru nedáva. ()

Režisérka Špíny chystá nový film

Režisérka Špíny chystá nový film

15.11.2018

Tereza Nvotová zvládla v minulém roce uvést do kin rovnou dva celovečerní snímky, drama Špína a pak dokumentární počin Mečiar.  Oba filmy zaznamenaly relativní úspěch, a to jak u kritiků, tak i u… (více)

25. Dny evropského filmu

25. Dny evropského filmu

02.04.2018

Již 25. rokem nabízí Dny evropského filmu to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos promítnou 49 filmů z různých koutů Evropy. Snímky rozdělené do 7 programových sekcí reflektují… (více)

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)