Hrdinou českého filmu Prodloužený čas je stárnoucí profesor dějin výtvarného umění, který si uvědomuje nerovnost svého milostného vztahu k mnohem mladší ženě. Do jeho života osudově vstoupí obava z nevyléčitelné choroby – rakoviny. Pravděpodobnost blízké smrti ho vede k přehodnocení hodnot věcí a vztahů. Řeší konflikty, kterým se dříve vyhýbal, dokončí práci, kterou odkládal… Ve smutné komedii režiséra Jaromila Jireše, který se s Martou Kadlečíkovou rovněž podílel na scénáři, uvidíte v hlavní roli Miloše Kopeckého, kterému tato role byla „ušita na tělo“. Jeho herecký koncert byl oceněn na XXIII. FČSF v Praze 1985, kde získal Cenu za mužský herecký výkon. Jeho partnerkou byla půvabná a citlivá Táňa Fischerová. Příznivci českého filmu jistě ocení i herecké výkony Petra Čepka, Oty Sklenčky a Jany Dítětové. (Česká televize)

Pitryx

Bravurní pan Kopecký. Ale to je tak vše. story o rakovině tu bylo již několikrát a film toto téma nijak neobohatil. A protože jsem kupodivu "nepřejížděl" hvězda navíc. 181020118514/8521 ()

subic

Miloš Kopecký a Petr Čepek, dva oblíbenci, takže zaujatý pohled na věc. Starší profesor dotýkající se důchodového věku, jeho zdravotní potíže a vztah s jeho o 25 let mladší partnerkou. Na svou dobu velmi slušné a možná i nedoceněné televizní dílo. 75% ()

ostravak30

Opravdu herecký koncert Miloše Kopeckého, který lehce po šedesátce předvedl mistrovské vyzrálé herectví. Film pokládá celkem jasnou otázku, která je nekonečná a přitom staletími se nemění. Jak to, že celý život žijeme bohorovně bez vědomí, že jednou tu být nemusíme, ale když se čas smrti vědomě přiblíží, najednou se vše změní? Vždyť zemřít může každý z nás i ve 20. A stejně všichni žijeme tak, jako bychom nikdy neměli zemřít. Postarší profesor si to uvědomuje a naráz pochopí, co je v životě opravdu důležité a co naopak není třeba řešit. Možná film přiměje i někoho z diváků, aby se zamyslel. Každopádně Miloše Kopeckého mám rád a tento film se mi líbil. Ostatně nestojí jen na něm. Táňa Fischerová mě sice nikdy nepřesvědčila, ale Petr Čepek rozhodně ano. ()

Danulinda

Nadprůměrná hořká komedie, kde nechybí ani vážné, ani zábavné prvky, a kde herci jako Kopecký, Čepek, Sklenčka či Táňa Fischerová ukazují těm dnešním, jak má vypadat opravdové nepřehrávané herectví. ()

jakoby

Stary muz a mlada zena. Kolikrat bylo toto tema zfilmovano a namalovano na starych obrazech, ktere se tu casto objevuji. Klasicka hudba, inteligentni lide, mam chut na kaviar a sampanske.Herci kteri nezklamou.... ()

Darth Kedr

Když jsem se rozhodoval v páteční pozdní večer mezi filmy vysílané v TV, vsadil jsem na československou klasiku. Rozhodně jsem neprohloupil, hodinka a půl s tímto příjemným filmem mi uteklo jako voda, nemusel jsem u toho moc přemýšlet a nechal jsem se bavit zajímavým charakterem doktora Svozila v podání Miloše Kopeckého. A bylo to fajn. ()

Eire

Neublizi, ale ani nenadchne. Milos to trochu potiahol, ale napriklad proti STROSMAJEROV-i je to cajiiicek. ()

Luswani

Když včera zemřela Táňa Fischerová, uvědomil jsem si, že ji vůbec neznám jako herečku. Proto jsem si z její filmografie náhodně pustil tento film a byl jsem velmi překvapen, jak dobrá a pohledná herečka to byla. V tomto filmu ztvárnila partnerku Miloše Kopeckého a překvapivě za ním vůbec nezaostávala. Líbí se mi krásný příbeh a takový ten zvláštní pocit z filmů této doby. 85% ()

PTuranyi

Príbeh staršieho profesora umenia, riešiaceho životnú dilemu smrteľnej choroby. Jeho esteticko-ješitný postoj nevylepšuje ani práca na knihe ani mladá milenka. Film nikam netlačí a rozpráva príbeh kľudným až rozvláčnym tempom. Nonšalantne a s nadhľadom sa tak prenesieme cez všetky problémy, len s malými náznakmi drámy a napätia. Jemná irónia záveru podtrhujúca vyústenie romantického vzťahu do manželskej reality je žiaľ už len ledabylo nadhodená. Pritom Miloš Kopecký hrá svoju dedkovskú úlohu veľmi dobre, žiaľ jeho lekársky spoluhráči sú príliš strojení. ()

gizi

Film má v sobě silný náboj a dostane se pod kůži. Opravdu ze života a smutné. 15.5.11 dávám 75%. ()

Kopřivák

Karel Kopecký jsa stárnoucí profesor, o kterého se stará mladá nymfa Táňa Fischerová (kdo řekne, že ji tenkrát nemiloval, lže). Petr Čapek jako úžasný lékař... co dodat... ()

Peabody

Myslím, že je to elegantně natočená červená knihovna pro pány, přitom dobré řemeslo a dobrý film. Zde citovanou recenzi pana Cieslara, kterého si velmi vážím, jsem vždycky považoval za doklad toho, že i brilantní kritik (snad poslední, kterého jsme měli, od té doby jsou jen recenzenti), se může nechat zaslepit apriorním přístupem k dílu a pak na něm nalézá i to, co tam, podle mého, není. Jistě je to tak, jak si sám Miloš Kopecký asi přál, i s jeho egem a touhami, a je to hra na realitu, ale nemyslím, že by to bylo normalizační zalepování očí lidem. Ale je to hezké, místy Jirešovsky pomalé a líbivé, ale třeba Petr Čepek je tady v trochu jiné poloze než obvykle a je výborný, Táňa Fischerová snad nejlepší role. Nemohou být všechny filmy syrově upřímné a ani obrazy nejsou takové a to nemusí znamenat podvod na divákovi. Občas to vidím rád. Ostatně všichni žijeme jenom prodloužený čas než to sklapne. ()

kodwin

Koncert Miloše Kopeckého, ostatně jako ve všech filmech či seriálech, kde ztvárnil hlavní roli (Např. Causa Králík) ale i vedlejší (Nemocnice). Scénář za mě spíše průměrný, Táňa Fišerová byla roztomilá. Samozřejmě na normalizační filmy nadprůměr. ()

xtraffic

Nebudu lhát, když řeknu, že Miloš Kopecký je můj oblíbený herec. Jeho životní a filozofické úvahy s přesahem daleko za normální vnímaní běžného vohnouta musí zaujmout každého hloubavého a více přemýšlivého diváka. Nejinak je tomu i v tomto filmu, kde s galantní drzostí obcuje s mladší studentkou, která si klidně vezme bokovku s jeho onkologem. Budiž jí to k dobru. Ve filmu několik skvělých vtipných replik. Třeba jak se léčí záda jinak, než spinálním válcem. Je zde také vidět smysl celého našeho bytí, kdy, když víme, že je an/šlus, tak je tah na bránu mnohem vyšší. Oceňuji také exteriéry, zejména zcela zapomenutý Duchcov. Fiátek pětistofka zahřál petrolhedí srdce. Že tam chybí pořádně děj nebo že je to vykonstruované si nemyslím. Hodnocení 9/10. ()