Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo chce říct, že v šoubyznysu skutečně prorazil, musí mít vlastní vystoupení v Redshore City, hlavním městě zábavy. Jenže tam to má pevně pod kontrolou nelítostný vlk Jimmy Crystal, bez jehož souhlasu nemůžete ve městě ani otevřít pusu, natož abyste zazpívali. Koalák Buster Moon sice má ve svém týmu hvězdnou pěveckou sestavu (dikobrazí rockerka Ash, plachá slonice Meena, citlivý gorilák Johnny nebo věčně provokující čuně jménem Gunter), ale i tak je skoro jisté, že konkurz u Jimmyho Crystala skončí totálním krachem. A tak Buster totálně zariskuje (ostatně v prvním díle mu to opakovaně vycházelo) a znuděnému Crystalovi slíbí, že když bude moci v jeho městě nazkoušet show, obsadí do ní největší žijící hudební legendu, lva Claye Callowaye. Potíž je v tom, že Calloway už léta žije v ústraní, zásadně nevystupuje a asi poslední, kdo by ho k tomu přemluvil, je jeden otravný koalák. Jenže Buster razí zásadu, že jen opravdu velké sny mají nějakou cenu, a pro jejich splnění je ochoten udělat opravdu cokoliv. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 7

Recenze (98)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Vím, že jsem se minule zařekl, jenže dětem odolat zkrátka nejde, takže jsem do toho šel znovu s Dvojkou. K mému překvapení mě to tentokráte sedlo. Až když to na konci rozbalil Bono se svou I Still Haven't Found What I'm Looking For, tak mě to skoro vehnalo do očí slzy a samozřejmě jsem si ji okamžitě začal prozpěvovat. 70% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Druhé Zpívej po pětileté pauze rozhodně neztratilo nic na svém náboji a půvabu a může se bez problémů rovnat s jedničkou. Staří známí jsou zpět v akci a čeká na ně nejedna nejednoduchá výzva. Člověk sice tuší, jak celý příběh skončí, přesto jsem se nechal opět unést na vlně pěkných písniček a líbivé animace, která i přes svou pestrobarevnost nijak neruší a hezky se na ni dívá. Dějová linie s Clayem "Bonem" Callowayem dojala, zatímco o největší porci zábavy se opět postarala nejstarší chameleonka v branži paní Crawlyová. Audiovizuálně hezká a zároveň poučná oddychovka, k níž se v budoucnu jistě někdy milerád vrátím. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Animáky často nehodnotím, byť jsem jich díky dětem viděl mraky, ale u Zpívej s číslem dva rád udělám výjimku. Jednička mi totiž kdysi překvapivě polechtala slzotvorné kanálky a tak jsem čekal další porci podobně příjemně laciných emocí. A s překvapením jsem zjistil, že i když jsem se podobné nálože nedočkal, tak odcházím z kina stejně spokojený jako mí potomci. Plakátek si  tedy v pokojíčku vylepovat jako oni nebudu, ale klidně s nimi někdy kouknu znovu. Zvláštní, tohle Zpívej, kýčovité obrázky a písničky mimo můj obvyklý okruh zájmu, tentokrát i zcela běžný příběh s padouchem a pochopitelně  lehce zjednodušené morální ponaučení a poselství o plnění si snů, lásce, přátelství a bla bla bla a já se zase necítil trapně.  A jak tak koukám na současný rating, tak nejsem sám, komu tahle hravá srdcovka  zase sedla.  Možná proto, že je ve své podstatě tak kouzelně a prostě upřímná?  Čtyři,  ta jedničková slza přece jen trochu chyběla. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Ďalší film, ktorý bol pre mňa veľkým očakávaním ešte minulý rok, no mal som možnosť ho vidieť až v januári. "Sing 2" pre mňa v podstate spĺňa skoro všetko čo som od neho očakával. A hovorím - skoro.  Je len jeden element, ktorý tento film podľa mňa úplne nezvládol a to je príbeh. Myslím si, že je veľmi predvídateľný, nemá v sebe žiadne väčšie prekvapenia a okrem toho nepotrebujeme mať vo filme ako je tento nejakého zloducha. Popravde v prvom "Singby sme sa mohli hádať či mal film zloducha alebo nie, ale podľa mňa ani nie. Skôr to boli dôsledky situácie, ktorá jednoducho vyeskalovala niekam, kam to možno Buster Moon ani neplánoval. Tu je to však trošku iné. A hoci to prinesie niekoľko dobrých momentov, tak silná stránka tohto filmu nie je jeho príbeh. No pravdou je, že ani prvýkrát to nebolo úplne o príbehu. Čo však funguje opäť excelentne je hudba, postavy a animácie. Vo všetkých ohľadoch perfektné. Pravdou je, že mám veľmi rád tieto postavy a dokonca by som ich rád vídal aj častejšie. Všetci sú tu skvelí. Meena, Ash, Rosita, Gunther, Johnny, Buster Moon a aj jeho vtipná asistentka Miss Crawly. Toto sú všetko postavy, ktoré zanechajú dojem a ostanú v pamäti. Povedal by som, že aj nové postavy sú celkom dobré. Máme tu dcéru veľkého šéfa, ktorá čaká na svoju veľkú rolu, bývalú veľkú hviezdu Claya Callowaya, ktorý možno potrebuje trošku postrčiť, aby opäť vystúpil pred ľudí, Crystalova asistentka Suki, ktorá má možno aj skrytú stránku a mnoho ďalších. A bavilo ma ich sledovať všetkých. Animácie? Čo dodať. Dizajny postáv sú skvelé, film dýcha na nás zo všetkých strán a špeciálne efekty počas záverečného čísla sú absolútne perfektné. A hudba? Nie som veľký fanúšik popovej hudby, no v tomto podaní mi to veľmi pasuje. Má to atmosféru, má to šarm, farby sú krásne a pre mňa je toto proste skvelá filmová séria. Viem si predstaviť aj pokračovania s týmito postavami. Dúfam, že sa ešte uvidíme a nepovedali svoje posledné slovo. Lebo táto séria je pre mňa skutočne najväčší poklad od Illumination po prvom "Despicable Me"Hodnotenie: B+ ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Animák Zpívej z roku 2016 byl v kinech obřím hitem, který si v kinech došel pro 634 milionů dolarů. Studio Illumination tak rázem mělo po sériích Já, padouch a Tajný život mazlíčků zaděláno na další úspěšnou franšízu. A muselo tedy povinně dojít na pokračování. Fakt, že se na něj muselo čekat 5 let od premiéry prvního filmu ovšem naznačoval, že tvůrci pokračování neodbyli, což je ve výsledku nakonec vidět. Zpívej 2 totiž rozhodně nevypadá odbytě a prvnímu filmu nedělá ostudu. Studio Illumunation pochopitelně v rámci animace nedosahuje kvalit studií Pixar, Walt Disney Animation či Ghibi. V rámci Zpívej 2 ovšem vše vynahrazuje kreativitou. Zpívej 2 je muzikál a dle toho adekvátně předvádí velkolepá muzikálová čísla. Herci, kteří postavy mluví v originále naštěstí též umí dobře zpívat a díky tomu se to zpívání poslouchá pěkně. A především je tu spousty zábavných nápadů, které snadno vyloudí úsměv na tváři. Zpívej 2 přitom tak nějak automaticky nabývá pocitu nastavované kaše a kouzla prvního filmu v tomhle ohledu úplně nedosahuje, přesto to ovšem pořád neztrácí roztomilost a a především zábavnost. Opět má každá ze stěžejních postav svou vlastní linku a zamrzí jen absence myšáka Mikea z prvního filmu, který v prvním filmu patřil mezi nejzajímavější postavy. V zápletce už tak nabité postavami by ovšem nejspíš pro něj stejně neexistoval ideální prostor. Z nejnovějších postav poté zaujme především lev Clay Calloway, kterého v originále mluví Bono. Jeho osobní linka je ve finále nejsilnější. Zpívej 2 přitom pochopitelně v osobní rovině tohoto umělce, kterého poznamenala osudová ztráta nejde úplně na dřeň. Přeci jen ovšem dohra jeho aktu může vehnat lehkou slzičku do tváře. Navíc zde dojde ke Coming outu jednoho kocoura. Který animák cílený spíše na dětské publikum byl v poslední době tak pokrokový? Poselství o tom jít si za svým snem a nevzdávat je poměrně přesvědčivé. Kadence vtipů je dostatečná a celkově jde o animák, který rodiče při doprovodu ratolestí nebude muset vyloženě trápit. Tvůrci Garth Jennings a Christophe Lourderet přišli s další várkou půvabných muzikálových čísel a ve finále jde o ideální podívanou pro celou rodinu. Kouzlo jedničky je sice fuč, dvojka ovšem vyloženou ostudu rozhodně nedělá. PS: Český dabing je opět fajn a moudré rozhodnutí o tom, že postavy budou zpívat v originále zůstalo (tentokrát to platí i o dikobrazí slečně Ash, kterou dabuje Ewa Farna a v originále Scarlett Johansson). Pavel Soukup se poté v roli Claye Callowaya snaží, Bono je ovšem Bono. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Scéna, v níž se postava Scarlett Johansson (Ash) hádá s majitelem sálu, který jí za její vystoupení nedostatečně zaplatil, má paralelu s právním konfliktem, který Johansson vedla v roce 2021 se společností Walt Disney, když si stěžovala, že jí společnost nedostatečně zaplatila za uvedení filmu Black Widow (2021) do kin. (BMW12)

Reklama

Reklama