Kdo chce říct, že v šoubyznysu skutečně prorazil, musí mít vlastní vystoupení v Redshore City, hlavním městě zábavy. Jenže tam to má pevně pod kontrolou nelítostný vlk Jimmy Crystal, bez jehož souhlasu nemůžete ve městě ani otevřít pusu, natož abyste zazpívali. Koalák Buster Moon sice má ve svém týmu hvězdnou pěveckou sestavu (dikobrazí rockerka Ash, plachá slonice Meena, citlivý gorilák Johnny nebo věčně provokující čuně jménem Gunter), ale i tak je skoro jisté, že konkurz u Jimmyho Crystala skončí totálním krachem. A tak Buster totálně zariskuje (ostatně v prvním díle mu to opakovaně vycházelo) a znuděnému Crystalovi slíbí, že když bude moci v jeho městě nazkoušet show, obsadí do ní největší žijící hudební legendu, lva Claye Callowaye. Potíž je v tom, že Calloway už léta žije v ústraní, zásadně nevystupuje a asi poslední, kdo by ho k tomu přemluvil, je jeden otravný koalák. Jenže Buster razí zásadu, že jen opravdu velké sny mají nějakou cenu, a pro jejich splnění je ochoten udělat opravdu cokoliv. (CinemArt)

Trailer 7

PetrPan

Animáky často nehodnotím, byť jsem jich díky dětem viděl mraky, ale u Zpívej s číslem dva rád udělám výjimku. Jednička mi totiž kdysi překvapivě polechtala slzotvorné kanálky a tak jsem čekal další porci podobně příjemně laciných emocí. A s překvapením jsem zjistil, že i když jsem se podobné nálože nedočkal, tak odcházím z kina stejně spokojený jako mí potomci. Plakátek si  tedy v pokojíčku vylepovat jako oni nebudu, ale klidně s nimi někdy kouknu znovu. Zvláštní, tohle Zpívej, kýčovité obrázky a písničky mimo můj obvyklý okruh zájmu, tentokrát i zcela běžný příběh s padouchem a pochopitelně  lehce zjednodušené morální ponaučení a poselství o plnění si snů, lásce, přátelství a bla bla bla a já se zase necítil trapně.  A jak tak koukám na současný rating, tak nejsem sám, komu tahle hravá srdcovka  zase sedla.  Možná proto, že je ve své podstatě tak kouzelně a prostě upřímná?  Čtyři,  ta jedničková slza přece jen trochu chyběla. ()

oveckaoa

Říká se, že druhé díly jsou slabší tady to, ale neplatí druhý díl je stejný nebo možná i lepší než první. Největším plusem je to, že zde není ta myš tak, že teorie,  že na konci jedničky chcípla se nejspíše potvrdila. Nové postavy se taky povedly mě osobně nejvíce zaujala ta Porscha a soundtrack je lepší než jednička. Potěší i více prostoru pro paní Crowleyovou. 80 procent. Klidně bych bral i další díl/y ()

NitroXcz

Druhý díl Zpívej má snad ještě větší draiv než už tak dobrý první díl. Nahrává tomu skvělý výběr songů či samotné choreografie. Animace, která u Illuminationu není nějak zvlášť výrazná, tak u tohohle kousku se povedla. Jsou tu moc pěkné detaily na různé prvky, ať už látka, světlo nebo samotná velká scéna. Příběh... a to se týká obou dílů je moc fajn, když už si myslíme, že je vše vyřešeno, tak ono nakonec ne a pak až to klapne! Za mě solidních 8/10 ()

TheSpearCZ

Řekl bych lepší než první díl, který nepotěší jen malé děti, ale rozladí emoce také kdejakému dospělákovi. Příběh o "proražení do světa" a "návrat Callawaye" jsou dva silné náměty, které tu diváka strhnou, na oko je film barevný a energický, kvůli tomu se na to opravdu dobře kouká, písničky se mi tu také líbí více než u předchůdce, ale jedno mají přeci jen společné, a to naprosto dokonalou finálovou show. Muzikál pro fanoušky hudby. Čisté 4* ()

BoXBe

Nechci to fakt moc přehánět. Ten film má nicméně všechny ingredience. Je zábavný, hýří skvělými nápady a těží z propojení s populární hudbou na maximum. Nechci to přehánět, ale dál bych mu nejen pět hvězd, ale klidně i Oscara. Takhle jsem se u filmu dlouho spokojeně neusmíval. Svou roli v tom samozřejmě hraje i to, že jsme si to s dětmi a přáteli promítli formou vlastního letního kina pod stodolou :) ()

• Scéna, v níž se postava Scarlett Johansson (Ash) hádá s majitelem sálu, který jí za její vystoupení nedostatečně zaplatil, má paralelu s právním konfliktem, který Johansson vedla v roce 2021 se společností Walt Disney, když si stěžovala, že jí společnost nedostatečně zaplatila za uvedení filmu Black Widow (2021) do kin. (BMW12)