Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

dubinak

Tohle bylo moje první setkání se Spikem Jonzem a musím říct, že společně s Charliem Kaufmanem odvedli velice uspokojivou práci a Kaufmanovy hranice fantazie mě upřímně děsí už kvůli dřívějšímu zhlédnutí Věčného svitu neposkvrněné mysli, ve kterém jsem napoprvé opravdu intenzivně tápala, ale zatím jsem se neodhodlala k opáčku. No zpátky k filmu. Scénárista dokázal vymyslet nepřiměřené, bizarní a zvrácené postavy v tomto bizarním, zvráceném a úplně šíleném filmu, jenž je žhavým adeptem na totální fantasy zmatenost sehranou přímo uprostřed obyčejného amerického města a nabídne divákovi to, co ještě neviděl. Při projekci jsem se úplně divila s jakou povznášející vervou bylo toto dílo stvořeno. ()

tomtomtoma

Originální, nápadité, vtipné, lesbické a transsexuální znásilňování Johna Malkoviche. Metafyzické otázky mohou podněcovat naši zvědavost po věčnosti, ale vítězem se stává náš pudový chtíč a veškeré touhy. A co dostáváme? Neopětovanou lásku, zhrzenou pomstychtivost, jedinečnou cestovku zážitků, skupinu důchodců lačnících po nesmrtelnosti, uvědomění si latentní homosexuality a velkolepou loutkohru. Nejstrašidelnější noční můrou je John Malkovich (skvělý John Malkovich) vstoupivší do Johna Malkoviche. Craig Schwartz (dobrý John Cusack) je odkopnutý, zrazený a potměšilý loutkář i poslušná loutka. Jeho žena Lotte (zajímavá Cameron Diaz) si uvědomuje svou podstatu, kterou neváhá zuřivě bránit se zbraní v ruce. Maxine Lund (pozoruhodná Catherine Keener) je pragmatička, naplňující si své sny a cíle velice suverénně a beze studu. Ještě je třeba zmínit starého doktora Lestera (Orson Bean), znající bránu nesmrtelnosti, a Floris (Mary Kay Place) s doktorátem vady řeči. John Malkovich a jeho úchvatný Graigův Tanec zoufalství a deziluze. ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cameron Diaz, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Catherine Keener, Nejlepší scénář - Charlie Kaufman ()

zette

Toto je skutecne velice originalni a zvlastni film. Ze zacatku i dost vtipny, druha polovina se vsak uz spise ubira k dramatu, coz si myslim, ze filmu malinko uskodilo- alespon v poctu peti hvezdicek. Vyborne herecke vykony snad vsech zucastnenych, Keener ale nemela konkurenci a po pravu si zaslouzila nominaci na Oscara. Skvely scenar. ()

lakikaki

Film, ktorému by som mohol vytknúť jedine podivné reakcie postáv, ale mám veľmi silný pocit, že druhá projekcia môj trošku negatívny postoj k nim napraví. K filmu len toľko, že všetci zúčastnení herci sú úplne úžasní - osobitne musím vyzdvihnúť titulného Johna Malkovicha, ale hlavne brilantne hrajúcu a neskutočne sexi Catherine Keener a mňa osobne veľmi potešili aj vtipné cameo scénky s Charliem Sheenom (Harperom?!) - scenár je geniálny a réžia taktiež - počas scény "Malkovich Malkovich Malkovich, Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich, Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich Malkovich, Malkovich Malkovich..." sa mi z jej dokonalosti až vtisli do očí slzy. Neskutočne originálny film. [97%] ()

kusper

Ohromné. Prostě ohromné, od námětu přes skvělé herecké výkony až po geniální scénář. John Malkovich zde podal svůj jednoznačně nejlepší výkon. Kam se hrabe O myšich a lidech, tohle je jeho film no.1. A ještě jedna traumatizovaná opice na vrch. ()

pakobylka

Exkluzivní výlet do kůže Johna Malkoviche se zrovna dvakrát nevyvedl, nenávratně mi sebral 112 minut čistého času a ničím mi je nenahradil, protože to, co mi nabízel, jsem nechtěla. Takže sbohem, všichni loutkáři, kteří toužíte po schizofrenním pobytu v cizím těle - ať už je vaše motivace jakákoli: Pouhý rozmar, nenaplněné ambice a přání, které jste nemohli uskutečnit prostřednictvím vlastní bezvýznamné existence, nebo možnost věčného života - pokud ovšem přijmete poněkud zvrácenou roli parazita. Příště mě z vašeho neveselého experimentování můžete klidně vynechat, protože o další setkání s vámi nestojím. ()

Juto

Tento film je vynikajúco natočený a založený na nápaditom, inteligentnom a šialenom scenári. 8/10 ()

Šimpy

Tak tohle mě neoslovilo. Zmatený příběh, psychotické scény. Kdo by chtěl koukat skrz hlavu J. Malkoviche, jak souloží? Já teda ne! ()

mortak

Kdysi se mi při studiích filosofie tato intelektuální hříčka velmi líbila, protože na rozdíl od těch všech "vznešených" metafyzických konstrukcí o transcendenci k věčnému životu a bohu vypráví o obyčejných lidských touhách po transcendenci - neúspěšný umělec do toho úspěšnějšího, žena do muže, starý do mladého... A i když už jsem od dob studií dospěl tak, že nechci nic víc, než být sám sebou, a intelektuální svět jsem již dávno opustil, zůstala mi láska a obdiv k antickému světu a náboženství, ve kterém metamorfózy lidského bytí hrály velkou roli. A Kaufmanův scénář je jejich moderní ozvěnou. ()

Flyer

Totální psycho, ale neskutečně originální a zábavné. Takto geniálně vymyšlený scénář se opravdu jen tak nevidí :-). Herecké výkony skvělé, zvláště démonický Malkovich zahrál velice působivou roli, ve které tentokrát ztvárnil sám sebe. ()

tomeek

Ukázka toho, že Charlie Kaufman si ve scénáři může dovolit napsat téměř všechno... a ono to funguje! :) ()

wendelin9

Zmateněší film si lze představit jen těžko... Loutky? 7,5. patro? Prapodivné lesbické touhy Lotte s šimpanzem za krkem? Nepochopitelný portál do Johna Malkoviche? Překvapivý konec?.... Pfffff, to je teda silny kafe, nicméně výborné :) ale pokud hledáte komedii v pravém slova smyslu (jak je uvedeno tady v "informacích k filmu") doporučuji sáhnout po jiném snímku.. ()

tom88

Tak to je sila, z filmu srší kus originality. Niečo tak úchylné a originálne sa vidí málokedy. Herecky je to dosť dobré, Cusack aj Malkovich vynikajú, ale zahrali viacerí. Dej? No každopádne zaujímavý, originálny a nenudí aj keď tak možno na prvý pohľad pôsobí. Film môžem iba doporučiť a som rád, že som ho zohnal aj keď ubehol už nejaký ten rôčik od natočenia. 80% ()

danliofer

Tak u tohoto filmu člověk nikdy neví, co ho čeká za dalším rohem. Můj první střet s gejzírem nápadů páně Charlieho Kaufmana před Adaptací, Milujte zabijáka svého či Věčným svitem neposkvrněné mysli... Nejdřív jsem si myslela, že už mě nemůže ve filmu nic překvapit - omyl - Charlie Kaufman je jedním z mála scénaristů, jehož si u filmu člověk vybaví dříve, než jméno režiséra. Ještě teď se směju, když si vybavím ono půlpatro či naklonovaného Johna Malkoviche... Mám ráda filmy, které zanechají v mysli silný otisk silným nápadem. A tady jich je neuveřitelný přehršel... Jen je třeba se naladit na autorovy myšlenkové pochody, aby člověk udržel s tímto gejzírem krok:-) Mimochodem, to platí pro všechny jeho scénáře. Vřele doporučuji! ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)