Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

jahol

Prvních deset minut téhle bizarnosti je naprosto dokonalých - ale najednou kde nic tu nic, tempo překvapivě opadá a je tu jiný film.. i když ne špatný. Někdy mívám dojem, že velmi originální nápad končí ve scénářích sám sebou a nestačí se divit, jak málo dokázali tvůrci využít jeho potenciál - to ale není případ tématu s přemístěním do těla (a očí!) jiného (volba vynikajícího herce Johna Malkowiche jako subjektu pro přemístění je velice šťastná), ze kterého tady dokázal scénárista vytřískat úplné maximum a divák požadující originalitu se rozhodně má na co těšit. Jako by ale film točily dva štáby - jeden realistický (i když realističnost je asi hodně silné slovo) a druhý surrealistický - ten je mnohem lepší, ale dostal prvních deset minut a pak kolem deseti sotva minutových štěků (ale třeba scéna s nekonečně mnoha Malkovichy vás rozloží na kousky). Jiná hodnocení tady kolem dokola vynášejí herecké výkony, ale mně zrovna John Cusack nepřišel nic extra a Cameron Diaz, poté, co jsem ji konečně poznal, jakbysmet - v tomhle směru film drží pryč z dosahu vodních kapek skvělá Catherine Keener, John Malkowich (ano, on!) a šimpanz. Film jen pro ty, které pohoršuje spíše normálnost než ujetost a kteří ve filmovém díle nehledají za každou cenu hluboké poselství nebo naopak crazykomedii. ()

villon17

Malkovich, John Cusack, Sheen, Penn, Pitt... a Diaz? Znova. Malkovich, John Cusack, Sheen, Penn, Pitt... a Diaz? A tohle? Jako nápad asi pěknej, ale taková blbina? Že vlastně ženská je otcem dítěte! Nejlepší z toho se mi zdálo to snížený patro. Jinak dveře do hlavy Malkoviche a to eště tak zneužitý, aby si dvě ženský spolu mohly užít, je krajně ujetý, pošetilý, praštěný a směšný. ()

Padme_Anakin

Parádní ulítlost se skvělým Malkovichem, sexy kůstkou Catherine Keener, dlouhovlasým loutkářem Cusackem a Diaz jako čarodějnice se zvířátky, v kleci se zalepenou pusou byla nejpůsobivější. Charlie Kaufman má v hlavě úžasné věci a raději se ani neptám, na čem frčí.. ()

Falcor

Vyjímečné kvůli originálnímu a ujetému nápadu, jak u diváků vyvolat pocit, že ten Malkovich je stejně nějakej divnej. I když tady za to, chudák, vůbec nemůže. Vlastně tady žije jen svůj běžný život. ... a skoro sám... hlavně že turisti se výborně baví (a my s nimi, když jsou to tak dobří herci) ()

curunir

Bizarné, bláznivé, absurdné, nápadité, často aj dosť úchylné, jednoducho prvotriedna chuťovka! Charlie Kaufman (Oscar za Večný svit nepoškrvnenej mysle) tu naozaj zasršal originalitou, a film šokuje nielen svojou precíznosťou, ale aj tým, ako ho to mohlo napadnúť napísať. Mnohokrát otrepaný nápad s portálom, teraz naberá úžasný rozmer tým, že vás vcucne do Malkovicha, 15 minút vám dovolí byť ním a potom (to sa my asi najviac páčilo) vás vypľuje na výpadovke do New Jersey! A kto vie prečo práve John Malkovich, prečo nie iný herec, alebo je to snáď jedno? Ďalšia vec na ktorú len tak nezabudnem, sú tie kancelárie na 7 1/2 poschodí, čo mi pripadalo ako spojenie tvorby Davida Lyncha a Guliverových ciest. Herci hrajú dobre, John Malkovich ako John Malkovich to sa už asi nikdy neuvidí, obsadenia Charlieho Sheena alebo Seana Penna je príjemným spestrením a dodáva filmu na realite. Vyčítať by sa dal iba záver, ktorý nebol dokonale zvládnutý a dosť zamotaný a nezrozumiteľný. U mňa je to tak na 4.5*, ale prilepším, pretože si myslím, že film môže mať v budúcnosti omnoho väčšiu výpoveď, akú má dnes. ()

Haluzz

Film, který je dokonalou metaforou psychedelických drog, ale není si toho plně vědom a tak se postupně čím dál tím víc zbytečně patlá s postavami a jejich motivacemi. ()

Philippa

Tak tohle byla jízda. Asi jsem divná ,když tenhle "divnej" film mi vůbec nepřipadal divnej. Charlie Kaufman se nám velmi rád prochází v hlavách , v našem podvědomí. Spike Jonze se chopil námětu na výbornou a o hereckých kvalitách vůbec nemluvě. Malkovich je můj!! Jak život plyne, postupně se stáváme loutkami , loutkářemi, chceme být někým jiným, doufáme že najdeme své já a nakonec stejně všichni vstoupíme do univerza....tedy pardon, do Malkoviche. Totálně nejsilnější zážitek jsem měla z tance loutky a Loutky. ()

mis-ko

Jedna zo záhad vesmíru zostáva stále nevyriešená. Je vôbec Spike Jonze človek? Natočiť niečo tak šialené a pritom geniálne snáď ani nie je v ľudských možnostiach. Asi aj John Malkovich uveril, že naozaj hral v tom filme o zlodejovi šperkov. ()

zdepapepa

Další psychotropní jednohubka. pomalu se rozjíždí (i když na můj vkus na sžití s postavama to bylo akorát) a pak to je ráz naráz. Zvláštní ale bylo, že nejzajímavější scény pro mě byly ty z hlavy Johna Malkoviche (ano, i podvědomí, opravdu režisérká radost něco takovýho natáčet). ()

Cimr

Na filmy podle scénáře Charlieho Kaufmana slyším, protože jsou to veskrze dokonale promyšlené totálně jeté ptákoviny se zcela originální atmosférou. A Malkovich není výjimka. Přestože mi tu ještě něco málo chybí (asi něco hlubšího, co se nachází třeba ve Věčném svitu), hlavně kvůli výchozímu nápadu, záverečné pointě a skvělému sebeironickému výkonu Johna Malkoviche budu na tenhle film dlouho vzpomínat.. ()

baribal

no abych řek pravdu, tak dobrej nápad, ale zpracování horší... po většinu času jsem se docela dost nudil. ale asi určitě nezapomenu výraz brada pitta :D ()

Turiec

John Malkovich v tomto originálnom sci-fi ukazuje, že je dobrý herec. Prijal túto rolu aj keď si to vyžadovalo určitú dávku odvahy. Veď kto by chcel ukazovať chúlostivé zážitky so "svojho" života? Hoci je námet na scenár jedinečný, na filme ma najviac zaujali bábkoherecké výstupy. Takto som ich svet ešte nevidel. ()

Rosana

No hustý nářez, lezbická Diaz a celkově hustopříběh s nečekaným vývojem i nečekaným koncem. Jen Johna mi bylo fakt líto. ()

MartinezZ

Je mi líto. Buďto nejsem ve správném rozpoložení nebo nejsem dostatečně povznesen, ale tohle bylo tak umělecké, že jsem si připálil topinku. Chudák vidlička. ~~~ + za Cusacka, kupodivu Cameron a Malkovich world. ()

Tayen

Snímek, který se mi nějak nedaří zařadit do určitého žánru - a to je to, co by mělo mít více filmů, žádné škatulkování. Úžásný Malkovich, který hraje sám sebe, neví, co se děje, a když přijde o vlastní tělo, nic s tím nemůže udělat, oddaná žena zamilovaná do chladné a charismatické skoromilenky svého neschopného a posedlého manžela a další roztodivné postavičky hýbou příběhem tak prudce, že do poslední vteřiny nevíte, jak to dopadne. PS: vtipným bonbónkem je scéna, kdy Malkovich vleze do hlavy sám sobě, z toho by se jeden zbláznil ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)