Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

Pauliee

Prvá hodina je fakt geniálna. Dej má celkom rýchly spád ale ku koncu je to trochu naťahované, aspoň mne to tak prišlo lebo som sa už začal nudiť. Výborný John Cusack ako aj všetci ostatní herci. Veľmi zaujímavý nápad a ja mám surrealizmus rád tak ma to veľmi potešilo. Čo ma ešte uchvátilo je perfektný scenár. Čo človek neurobí kvôli láske, ktorá mu nieje v skutočnom živote opätovaná. ()

Toustovač

Shlédnuto po mnoha letech (ani jsem to tady neměl ohodnocené), takže jsem se docela divil, kdo všechno tam hraje:). Vzhledem k tomu, že jsem si to pamatoval jako dost dobrý film, byl jsem překvapený, že kromě základního nápadu (a všeho loutkařského:)) už mě skoro nic jiného nezaujalo. ()

l.enik.c

Nee, nebyl to rozhodně průměrný film. A nemám nic proti zvláštním, netradičním, atypickým filmům, ale toto už přece jen na mě bylo trochu moc. Příliš nelogické a zvrhlé, až úchylné... takže přece jen asi budu konzerva. Myšlenka zajímavá, ale stejně nepobírám, že se tomuto někdo dobrovolně propůjčil. No asi jsem to nepochopila, ale nemůžu tedy dát víc jak 3*. ()

mrclTV

Jeden z najabsurdnejších filmov... ale páči sa mi, že všetky tie hyperboly a zdanlivo náhodné bláznovstvá majú v sebe dobre zakorenené narážky a metafory na dnešnú dobu, celkom šikovné. Moje počiatočné nadšenie síce mierne upadlo, kvôli podľa mňa menej vydarenej prostrednej časti filmu (kde sa vysvetľuje Lesterova rola v príbehu), cez ktorú sa treba prehrýzť, ale záverečná tretina opäť zaujme. Každopádne, veľmi originálny film. ()

Marg

Originální a velmi svěží dílko. Zajímalo by mě, komu všemu byla postava, kterou hraje Malkovich, nabídnuta. Prozrazovat z děje raději nebudu naprosto nic, snad jen ... Malkovich, Malkovich, Malkovich. ()

Jimb021

Originální a zajímavá podívaná. Čím víc takovejhle projektů, tím líp. Ale možná jsem tam čekal nějakou celkovou hlubší pointu ()

JasonV

Veľmi zaujímavý a veľmi podivný film, ktorého autory museli konzumovať veľmi veľa psychotropných látok :) ()

Honzus

Tak bláznivý, šílený a ulítlý nápad, a přesto je to komedie jen velmi okrajově. Scénář je naprosto dokonalý a klobouk dolů před samotným Malkovichem, jak ochotně si zde ze sebe dokázal udělat legraci. Každopádně tento film, přestože na pár místech trhá bránici, nabízí řadu skutečně silných momentů, při kterých zapomenete, že je to celé vlastně neskutečná kravina :-). ()

Adam's

Maly divný film se skvělým nápadem, hereckými výkony a vším co k tomu patři. Ideální pokud máte náladu jen sedět, koukat a říkat si "co to jako má bejt"? ()

yatan

tazko pisat o takomto filme lebo je velmi silne intelektualny a surrealisticky a kazdy si v nom podla mna najde nieco svoje jedine zeby nenasiel nic :) Charlie Kaufman balancuje medzi cistym blaznom a geniusom..prvu pol hodinu sa pribeh trosku taha a velmi som sa premahal aby som ho pozeral dalej ale hodnotenia ktore ma tento film od najvyssich kritikov ma premohli a neskor som pochopil s cim sa Kaufman hra cely film a ze je vo vnutri pravdepodobne velmi nestastny a laskou sklamany umelec..scena malkovich everywhere je neskutocna..jednoznacne treba tento film vidiet viac krat na prvy krat velmi tazko stravitelne..7.5/10 ()

DooFooS

Tady si dovolím hodnotit jen scénář, přesněji nápad. Tento originální nápad, který je nosným prvkem celého díla, je opravdu geniálně jednoduchý a můžu se jen divit, že jsem až do teď nikdy nehledal 7 1/2 patra, protože se tam ději divné věci přesně podle mého gusta. To, že herci zahráli přesvědčivě, to že mě pobavily cameo role a Cameron Diaz jsem poznal až u titulků a to, že film byl sám o sobě těžkopádný ponechám stranou, neboť má fantazie dostala nový podnět a nenudila se ani na chvilku. ()

samuelsson

Kto si myslí, že filmový žáner je vyčerpaný, mal by si pozrieť tento film. Je dôkazom presného opaku a taktiež geniality Kaufmana ako scenáristu. ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)