Krásná pohádka z prostředí kolem Hrubé Skály, jestli je nějaký seznam krásných a typických českých pohádek tak Princ Bajaja do této skupiny rozhodně patří, je to taková ta ideální pohádka o chudém princi, který svou dobrotou a statečností přemůže všechny nástrahy zlého světa a vybojuje si ruku princezny, tady to má ještě o to složitější, že do hry zasáhne zlý loupeživý rytíř, který (světe div se, chce princeznu taky). Okolí kolem Hrubé skály a podzimní krajina podbarvují pohádku tajemností a úžasným duchem, který se umocní s přítomností draka, že už by to pohádkověji asi ani nešlo. Neumím si představit Vánoce bez Bajaji a kdo nemá tuhle pohádku rád, popírá všechny smysly pohádky o dobru, zlu a lásce.(27.12.2015)

Pohádka mého mládí, kterou jsem viděl fakt nesčetněkrát a dodnes jsem si jí pamatoval téměř nazpaměť. Ani po letech neztratila svoje kouzlo a onen souboj s drakem je fakt památnej, i když vlastně drak nic nedělá. Já na tu scénu nezapomenu nikdy v životě. Ono stačí už jenom to, jak ten drak vypadal a jsem si z něho v mládí ucvrkával strachy. Celá pohádka je laděna tak trochu tajemně a má atmosféru strachu, která na děti dokáže zapůsobit. Z nostalgie 80%.(19.3.2014)

Rozprávky Boženy Němcovej sú vždy plné poučenia. Tentokrát, že klamať sa nemá a že cesty do pekla sú vždy priame a jednoduché. Kto klame, s tým sa zatočí, na rozprávku to s nimi dopadlo pekne brutálne. Film sa nehrá na efekty, ani ten najhorší drak si nezaslúžil výzor trojhlavého moriaka. Napriek všetkým neduhom je v rozprávke temná atmosféra na pohľadanie, že sa mi ju vôbec nechcelo vypínať, na slabšie tri hviezdy to stačilo.(14.4.2017)

Poměrně ponurá a smutná, ale skoro vláčilovsky poetická pohádka. Princezna Magdy Vašáryové byla skoro vílovsky éterická, Ivan Palůch v roli Bajaji bez masky přitažlivý a sympatický mladý muž a černý princ Františka Veleckého démonicky nebezpečný. Drak se s odstupem let a pokrokem v animaci může jevit legračně, ale jako malé dítě jsem se ho bála a princi v souboji fandila. Krásné jsou i lokace a hudba, která příběh umocňuje. Ovšem stejně mi byl nejsympatičtější moudrý kůň a bylo mi na konci líto, že zmizel. :-)(1.12.2018)

• Terva

Dlouho jsem si nemohl vzpomenout v jaké pohádce byl ten hrůzostrašný drak. Až dnes jsem to zjistil. Samozřejmě, že už není hrůzostrašný. Jen strašná a smích budící loutka. Dokonce, aby jí mohl Bajaja setnout alespoň jednu hlavu musela se tříhlavá saň sehnout až k němu. To konečné zranění prince bych spíš dal za vinu jeho neopatrnosti - prostě se mi zdálo, že se chudák seknul tím mečem sám a nepřisuzoval bych to agresivnímu drakovi. Závěrečná bitva na nádvoří byla zmatená i pro herce, protože se tam mezi sebou perou i dva, kteří v předcházejícím záběru bojovali bok po boku. Chvilkama jsem se i nudil.(25.12.2010)

• - Na zámku Hrubá Skála se točila hostina a rytířské klání, posléze i bitva s družinou Černého prince. Odjezd princezny Slavěny do dračí sluje byl realizován na mostu u hradu Valdštejn. (Robbi)

• - Pohádková hospoda, kde princ zachrání koně a ten ho na oplátku vyveze z obklíčení loupežníků, je Kopicův statek, který stojí mezi Hrubou skálou a Valdštejnem. (zzzw)

• - Rudolf Kachlík uvedl, že Bajaja (Ivan Palúch) měl původně jezdit na arabském koni. Ten se ale při souboji s drakem splašil a utekl. Dále pak vyzkoušel ještě jedenáct koní, ale u všech byl výsledek totožný. Teprve dostal radu, aby Bajaju posadil na vysloužilého cirkusáka, který skutečně zůstal při souboji s drakem chladný. Palúch měl však s koněm problémy. protože jakmile jej chtěl pobídnout do cvalu, naučený kůň se místo toho vzepjal. Jindy se zase posadil a jednou si dokonce lehl na bok. Trvalo nějakou dobu, než se Palúch naučil způsob, jak koně pobídnout ke zrychlení. (Maja238)