No, ten drak se opravdu těžce nepovedl, i když za to tvůrci snad ani tak úplně nemohli, uvážíme-li tehdejší trikové možnosti a také nespornou snahu obohatit jeho vizáž aspoň netypickými ptačími zobany. Ale ty srolované koberce místo krků... Jinak takový ten slušný průměr, jakési přechodné stadium mezi úplně už pětikorunovou výpravou televizních pohádek té doby a něčím, co by už chtělo vypadat jako moderní dětský film. Překvapivě dobrá princezna Magdy Vašáryové a jak tak na to koukám, tak je to vlastně i na tak příšerného režiséra, jakým byl Antonín Kachlík překvapivé celé...(22.6.2018)

Tuto pohádku jsem měla dlouho za divnou, až postupem času ji řadím mezi nejlepší. Musí na ni mít člověk náladu, aby se nechal okouzlit ponurou syrovou atmosférou a krásnou zneklidňující hudbou. Nejvíc mě mrazí při scéně, kdy král po odjezdu princezny sleduje z okna poplašeně létající hejna ptáků a z nedalekých skal se ozývá dračí ryk. Film je úchvatně barevně ztvárněn, spousta krásných scenérií, které se nijak divákovi nevnucují. Kočár s princeznou jedoucí lesem, růžový závoj večer mezi stromy a kapradím, zámek oděný do černého průsvitného tylu...(28.9.2011)

Velice temná, brutální a strašidelná pohádka s nádhernou princeznou, s opravdu odpudivým zloduchem (asi nejodpornější padouch v dějinách naších pohádek s geniálním dabingem P. Čapka) a děsivým drakem (opět geniální tah s jeho podobou-sice po technické stránce hodně zestárl, ale jeho podoba je dokonalá).(6.5.2009)

Krásná pohádka z prostředí kolem Hrubé Skály, jestli je nějaký seznam krásných a typických českých pohádek tak Princ Bajaja do této skupiny rozhodně patří, je to taková ta ideální pohádka o chudém princi, který svou dobrotou a statečností přemůže všechny nástrahy zlého světa a vybojuje si ruku princezny, tady to má ještě o to složitější, že do hry zasáhne zlý loupeživý rytíř, který (světe div se, chce princeznu taky). Okolí kolem Hrubé skály a podzimní krajina podbarvují pohádku tajemností a úžasným duchem, který se umocní s přítomností draka, že už by to pohádkověji asi ani nešlo. Neumím si představit Vánoce bez Bajaji a kdo nemá tuhle pohádku rád, popírá všechny smysly pohádky o dobru, zlu a lásce.(27.12.2015)

Bajaja leží na poli pohádek s temnou atmosférou nejvíce podobnou dalším klasikám jako je například Třetí princ, Princ a večernice či O statečném kováři. V čem ovšem selhává jsou některé triky, což mi tu dost vadilo. Drak vypadal jako plyšová hračka. Jako dítěti mi ho bylo až líto. Je to závažná chyba, protože po dramatické gradaci to měl být vrchol filmu a ne jeho nejslabší místo. Zkušený režisér raději se nevěrohodným trikům raději vyhne, než aby byly pro smích.(2.1.2018)

• - Zámek Hrubá Skála nebyl nikdy v pravém slova smyslu přístupný veřejnosti. V době předrevoluční tu byl rekreační objekt ROH, který se po roce 1989 změnil na hotel. Přístupné bylo aspoň nádvoří. (Robbi)

• - Na dotaz, proč v českém filmu účinkovali slovenští herci, odpověděl režisér Kachlík, že uměli velice dobře jezdit na koni, což v té době umělci z české provenience nedokázali. (Robbi)

• - Ivan Palúch (Princ Bajaja) byl předabován Petrem Štěpánkem. František Velecký (Černý princ) byl předabován Petrem Čepkem. Josef Kubíček (halama II.) byl předabován Josefem Hlinomazem. (sator)