Po smrti svého staršího bratra Joea (Kyle Chandler) zjišťuje Lee Chandler (Casey Affleck) s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka (Lucas Hedges). Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea. (Falcon)

Tft

Jsou filmy, které z vás prvoplánově chtějí vytáhnout smutek a pak je tu Manchester by the Sea. Ten představí na začátku zasmušilého, nerudného a agresivního Caseyho Afflecka v jedné z jeho životních rolí a postupně odhaluje to proč je tak negativní. Tohle odhalování z něj ale ve vašich očích neudělá lepšího člověka jako to dělá většina filmů, režisér Kenneth Lonergan vám prostě dovolí pochopit proč tomu tak je a ostatní nechá na vás. Všechno je podáno s notnou dávkou lidskosti a i přesto, že se film točí kolem samých zdrcujících témat nezapomíná ani na humor, tak černý humor, že je vám až blbé se smát, ale o tom to je, takový je prostě život. Tímhle vším si Manchester by the Sea našel speciální místo v srdci mnoha lidí a v mém též. Postavy tady prostě nejsou klaďasové ani záporáci, jsou to prostě lidi, které v životě potkaly tragické události a oni se s nimi snaží vypořádat každý po svém. 88% ()

mkubalikova

Brečela jsem v kině, rozebralo mě to na součástky. Za ten konec obrovský palec nahoru. Nesedla mi ale hudba a prvních 30 minut, než jsem si zvykla na styl vyprávění, naopak skvělý scénář a přesný Casey dostali oscara zaslouženě. 😢 90% ()

L_A_D_A_S

Hodnotím bezprostředně po cestě z kina a možná se to ve mně ještě rozleží.. ale. Od místa u moře jsem čekal hodně a nedočkal jsem se. Casey Affleck je skvělý herec, to už víme, ale u mě skřípalo to, co všichni další vyzdvihují a to je děj. Všechno sice dává smysl ale když to řeknu jinak, za 137 minut se ve filmu nestane téměř nic, film není ani ryba ani rak, ani doják a drama. To co se Affleckovi v minulosti stalo vytuší každý divák (který není úplný idiot) tak po 20 minutách. Hlavní hrdina v průběhu filmu kráčí od někud někam, ale ve výsledku nedojde odnikud nikam. Dlouhé záběry na "nic" ve mě nevzbuzovaly snahu vcítit se do hrdinovy mysli jako spíše podívat se na hodinky, ani hudba mi popravdě moc nesedla. ()

vyfuk

Oscars 2017: Ze všech dramat mě asi nejvíce zasáhlo toto. Nechal jsem si ho schválně nakonec, protože jsem doufal, že film to bude dokonalý. A já ho takto přesně viděl. Herecká souhra je jako samotná filharmonie. Zvláště sóla spolu s Affleckem a Hedgesem byla naprosto dokonalá. Hudební otisk zanechá něžný dotek který vy tak nějak očekáváte. Asi sám nevím jak to nazvat, ale tohle je prostě film, který stojí za neuvěřitelnou zmínku. Dodatečně gratuluji již zmíněnému Affleckovi za Oscara, kterého si více než zasloužil. Scénář je výhra také zcela oprávněná. Práce na něm je neoblomná a bizarní části vás donutí suše se smát. I když jsem lehce doufal, že tento film nebude moct konkurovat jiným obrovským dramatům tohoto roku, ale nakonec musím říct, že toto je parní válec. ()

blackJag

Kvalitní kovadlina na solar. Uff, to se mi těžko rozcházelo, ale dobré, výborné, bez potřeby laciného ždímání emocí. Snad jen ten herec, co hrál synovce, tam mohla ruka castingu vybrati i lépe. 90% ()

Kurikmoon

Tá prázdnota, stratenosť bola poriadne cítiť. Ale druhýX by som to radšej vidieť nechcel. Rozhovor pri kočikovaní s Michelle... ()

Danikaa

Vau, toľko nešťastia v živote jedného človeka. Neskutočne smutný film s výborne zvolenou hudbou. Z hercov som mala pocit, že vôbec nehrali, že to všetko naozaj prežívali. Dávno som nevidela niečo také úžasné. Je to jeden z tých filmov, ktoré náhodou začnete pozerať a ste v pozitívnom šoku, čo sa z toho vykľuje. Super, super, super. ()

Autogram

Čistokrvná depka, ale aj takéto filmy občas máme radi. Chlapík, ktorý niečo v živote posral, a už to nejde napraviť. A nemôže to napraviť ani vo svojej hlave, hoci mu v živote pribudla vážna povinnosť, ktorá sa nedá odmietnuť. Tacká sa životom a niektoré jeho reakcie nedávajú zmysel, niektoré už áno, ale taký je už život zlomeného človeka. Niektorí sa v tom nájdeme trochu, niekto možno aj viac a v tom je asi aj úspech tohto inak nudného filmu. Lepší by bol určite s lepším obsadením hlavnej úlohy, lebo tváriť sa úplne rovnako na pohrebe, so ženou, so synovcom a pri bitke v krčme, to je už fakt vrchol neherectva a pri všetkom si stále nezrozumiteľne huhňať popod nos, to asi aj angličania potrebovali k filmu titulky. Hudba bola veľmi fajn a obrazovo ma ohromili scény z mora a prístavu, a pritom na more nie som nijak zvlášť zaťažený. –––– Tati, nevidíš, že hoříme? ()

JančiBači

Ponurý príbeh, ktorý ma vtiahol do deja od prvej minúty a to hlavne vďaka talentovanejšiemu bratovi Bena Afflecka. Casey hrá výborne a Oscara mu veľmi prajem a ak akadémia nestratila súdnosť dostane ho. Jeho Lee je nešťastný, zlomený a vyprahnutý človek, ktorý po tragédii stratil chuť žiť a životom sa len tak prebíja. Po smrti jeho brata sa vracia na miesto tragédie, pretože sa stáva poručníkom svojho synovca a staré rany ožívajú. Oceňujem výbornú réžiu, niektore dejové linky si divák musí domyslieť, réžia ho k tomu ale bravúrne nasmeruje. Chválim tiež Michelle Williams aj keď mala menej pristoru, zahrala to bravúrne . Miestami som mal zimomriavky, miestami slzy na krajíčku. Top scéna je tá na policajnej stanici, podtrhnutá výbornou hudbou. Z oscarových nominácii je pre mňa práve Manchester by the Sea tým najlepším filmom. Čo tam po tralalandeˇ, Machester by the Sea je film ktorý si zaslúži Oscara ! ()

zsn

Já to prostě nechápu - vždy před Oscary se vypustí nějaká sra*ka a okamžitě sklidí úspěch, přitom je během roku tolik kvalitních snímků, kterým tento nesahá ani po kotníky. A nominace Michelle Williams na Oscara kvůli štěku vesnické plačky, to je vtip, ne? ()

P1tr

Intenzivní drama úspěšně ždímající z diváků emoce, které je kvalitním filmovým zážitkem, který si ale nebudete chtít příliš zopakovat, neboť díky smutným událostem film zanechá i přes svojí povedenost negativnější, nepříjemné pocity. To pramení z prezentovaných událostí, které by nechtěl nikdo zažít, jenž jsou režisérem prezentovány velice přesvědčivě a uvěřitelně, takže dokáží opravdu silně zasáhnout. Snímek je kvalitní po většinu stopáže a obzvlášt září ve dvou scénách, které uzemní. Scénář dává hercům hodně prostoru se předvést a obsazení tuto příležitost beze zbytku využívá. Místo u moře je tedy zážitkem, který filmařsky potěší, ale emočně diváka semele, což jeho kvalitu potvrzuje. ()

giovanni3

Vysoké hodnocení, zlatý glóbus atd.. Velká lákadla, abych toto drama shlédl. Výsledek mne bohužel vesměs nudil. Casey Affleck mi přišel celý film takový nudný, pomalý s klíčovými slovy "nevím / asi / ani ne"... Do toho sem tam nějaký ten výbuch hněvu, který byl jen chvilková záležitost po které měl Lee nějaký šrám, ale nemělo to hlubší význam. Postava matky též fakticky doplňková postava. Ani ty dějové prostřihy do tragické minulosti nebyly moc dobře zakomponované. Takže taková dvou hodinová nuda s kvalitní kamerou a takovou poklidnou atmosférou s příchutí smutku. Na víc jak 3z5 to bohužel není. ()

ZinedineCR7

Film, ku ktorému som sa musel dokopať. Film, na ktorý musíte byť naladený....a keď ta nálada prišla sa to pre mňa stal film, ktorý som nechcel aby skončil. ()

Ne__Ty

Některé filmy se mi nechtějí popisovat jako pouhé líbí/nelíbí. A zde není k vidění moc pěkného. Ba naopak, sledování vyvolává nepříjemné pocity i tam, kde by se mohlo objevit krátkodobé zlepšení, a nadále přetrvává dusná a zoufalá atmosféra. Správně používané a dávkované flashbacky tento stav ještě prohlubují. Přitom se netlačí na pilu, těžké okamžiky přicházejí nečekaně, nejde se na ně připravit a šance na jejich nápravu je minimální. V tomto duchu se nese i zdrcující závěr. ()

Soweek

Manchester by the Sea exceluje hlavně v tom, že je schopný kromě silného hlavního příběhu vyprávět i příběhy menší, vedlejší. Prakticky každá postava zde má svůj vlastní příběh, což vám krásně kompletuje celé pozadí a ospravedlňuje chování všech přítomných. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

13.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky