Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (Cinemart)

šakal007

Janžurku mám rád a je ve filmu skvělá. Vlastně by nemusel být až tak špatný, kdyby nebyl typickou českou snahu o světovost v lokálním provedení - na komedii je to málo veselé, na krimi málo dramatické. Místy mi to připomínalo Kameňák. Škoda, námět zase tak špatný nebyl. Anglické titulky naznačují velké ambice, ale obávám se, že se ten film nedostane ani za Brno. ()

Lavinia

Vynikající mega vtipný a komický film až cimrmanovského ražení. Nejvíce mě ovšem zaujalo pozdvižení mezi zdejšími komentátory, kteří plni rozhořčení varují před braním spravedlnosti do vlastních rukou, střelnými zbraněmi a vůbec myšlenkou, že by snad - nedej bože - obyčejný občan či dokonce stará bába se mohl/a naštvat a postavit se gaunerům. Jak to? Ve filmech typu John Wick se počet odpravených ani spočítat nedá, důvodem je nicotnost (pes), nikoli dům či napadení, přesto se nikdo morálně nerozčiluje. Vidíme střílečky na domácí půdě jinak než v zámoří? Anebo možná publikum českých filmů na jiné nechodí ... Film vřele doporučuji, spravil mé mínění o českém filmu. ()

Shitonit

No výborný, za mě fakt dost dobrý! Super Janžurka, téměř dokonalej Hofmann, no jak mám v posledních letech averzi na český filmy, tak mě Teroristka hodně překvapila, radost udělala, a jako diváka velmi uspokojila. Proč to vidět ? Je to fakt prdel, taková místy až černá komedie, tak nějak ukazující tu naši povahu. ()

Romanstekl

Čekal jsem vic humoru, vic komedie, svy mista to melo a konec byl luxusni, nicmene nektere monenty trochu přitažené za vlasy, krasny cistokrevny prumer :-) Parkrat jsem se od srdce zasmál :-) ()

ANTYCHRYST

Absolutně nejslabší film s Hofmannem.. :( sorac ale koukat na scvrklou Janzurku.. jak ho rádoby vtipně chce zabít.. To je čistokrevná ohavnost a filmová zrudnost.. Nevtipne a trapné scénky.. Ani mini výstupy Lišky tomu nepomohli.. Velká bída... 10% za.. (světlý okamžik... Jo to byla koza...) ani hudba se nepovedla....Nic.. Bajgar nemá cit pro kameru ani střih.. ()

Sebastianek1

Teroristka mě příjemně překvapila. Iva Janžurová si bezesporu velkou roli zasloužila, komediální žánr je přesně to, v čem vyniká celou svou kariéru, Radek Bajgar tohle vymyslel rafinovaně a já se bavil, což u českého filmu nebývá zas tak běžné. ()

kyLuke

Až nečekaně nevkusně zpracovaný, a vlastně i napsaný snímek, který nečiní ani tak špatným jeho absurdita, která naopak dala možnost vzniknout pár relativně povedeným gagům, ale spíše charakterové zachycení postav, díky jehož povrchnosti a lehkomyslnosti bohužel hlavní dějová linka ztrácí ještě více na své působnosti. Ani výborný Martin Hofmann a překvapivě snesitelný Pavel Liška to na tři hvězdičky určitě nedotáhnou. ()

JohnZ87

Jako černá komedie to v rámci žánru jakž takž funguje, a to hlavně díky skvělému Martinu Hofmannovi, který si roli hláškujícího sviňáka opravdu užil. Celkové poselství filmu je ovšem trochu demoralizující - třešnička na dortu je závěrečný pokus o lynč dvou cyklistů, jimž vletí pod kola neopatrné dítě bandy semknuvších se lidí. 60% ()

chelsea63

Poněkud zmatečný styl. Zpočátku se to tvářilo poněkud vážně s prvky až trapné agitky, ale zachránil to skvělý závěr. Nadsázka na začátku filmu chybí a to je škoda. Jinak dobrý čtyři hvězdy. ()

papilon395

Tenhle film mě mile překvapil. Počítala jsem s tím, že v něm bude výborná Iva Janžurová, ale nakonec se mi líbilo podání všech ostatních postav (bohužel, s výjimkou přehrávající Tatiany Dykové) i příběh samotný. Myslím, že občas takové morality potřebujeme vidět, abychom nezapomněli věřit v dobro a sami si řekli, komu fandíme. Kdysi mě podobně oslovil Případ Platfus scénáristy Zdeňka Svěráka. ()

DrobekSKS

Je to nehorázná hloupost, ale hlavně v druhé polovině jsem se náramně bavil. První půlka filmu je docela drsné drama jen s několika comedy prvky. Jakmile ale dojde na finální střet, tak dostává film velké grády. Je to hlavně díky skvělé dvojici Hofmann, Janžurová. Hlavně Hofmann zahrál do kouta zahnaného hláškujícího zmetka naprosto skvěle. Na druhé straně úplný závěr (po návratu Macha z nemocnice) mi už přijde navíc a klidně bych se bez něj obešel. Celkově film, který sice není nijak zázračný, ale minimálně na druhou polovinu se někdy rád podívám znovu. ()

Alojs

Vážně to natočili tvůrci skvělého Teorie tygra? Ne že bych neviděl jistou podobnost (úvod), ale co ten zbytek? Ten je z jiné planety. Záměr nezáměr, druhá půlka filmu je šílený kočkopes pro cílovku, do které totálně nezapadám. Jedna hvězdička za Janžurovou. ()

rezzzy

Trochu padlá na hlavu, ale skvěle absurdní nemožná černá komedie, kterou pozvedává výborná Janžurka v hlavní roli. Upřímně si myslím, že její obsazení je hlavní výhrou filmu. Ale mimo to jsem se nevěřícně válela smíchy, já si totiž nemyslím, že ta primární komediálnost vyšla podle plánu, podle mě dopadla místy i trochu trapně, ale zase tak božsky a absurně mimo, že to vlastně bylo dokonale komediální tak nějak dodatečně, takovým neplánovaným způsobem. A to mě naprosto dostalo. Obsah 3*, ale dosah 4*. ()

Knor

Velmi překvapivě zábavná pičovinka, která mi docela sedla hlavně díky černému humoru. Očekával jsem úplně něco jiného, protože jsem o filmu nevěděl vůbec nic, a tak nakonec se z toho vyklubala jednoduchá srandička, které vévodí paní Herečka Iva Janžurová a výbornej Martin Hoffmann, kterýho začínám mít docela rád. Bajgar se stává jedním z nejzajímavějších tuzemských režisérů .... konečně někdo. ()

Uesbe

Ale, ale ale. Čierna komédia, dá sa povedať typicky česká......a zrazu sa neriadime heslom : sranda musí být i když fotra věšejí.... Prečo ? Lebo seniorka so zbraňou je poburujúca ? Dôchodkyne a ženy nesmú nikdy robiť násilie lebo ? Lebo Freud mal pravdu ? Hm, film, na pohľad nič nesľubujúci, napokon nemá chybu....možno si ho pozriem ešte raz...a budem hľadať tú agitku či čo to tam má ideologicky zavadzať. Ďakujem tron za nové filmové slovíčko hixploitation, zíde sa do budúcnosti. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)