S neuveriteľným údivom pozorujem, ako sa tu hodnotenia hemžia jednými a dvomi hviezdičkami, či dokonca odpadom. Teenageri zrejme čakali prvoplánový thriller, ale dostali film pre zrelých ľudí, ktorí si uvedomujú, že život je tragikomický, s čím sa teenager nevie vyrovnať, jednoducho preto, že ešte nežil dosť na to, aby niečo zmysluplne skritizoval. Veľa zdaru pri poznávaní života (a filmu) prajem sedemnásťročným géniom, ktorí o krivoľakých cestách morálnych dilem nikdy nepočuli. No a pánovi režisérovi veľká pochvala. Ak by to natočili Francúzi alebo Dáni, dávno by už zbierali ocenenia po celom svete.(5.4.2020)

• Chrustyn

Dost a hlavně nepříjemně mě překvapilo, jak dokázal režisér jednoho z nejlepších českých filmů posledních dvou dekád (Teorie tygra) natočit, tak nevýrazný, nudný a v některých ohledech i hloupý film, jako je právě Teroristka. I přes výborné obsazení je film až překvapivě nudný a absolutně nevtipný a po celou dobu jsem nechápal tvůrčí zájem.(17.12.2019)

Hodinu jsem se nezasmál, což by bylo normálně u komedie na škodu, ale ne v tomto případě. Bajgar celkem věrně popisuje počínání lokálního mafiána, který bere chatovou osadu za své výsostné území a podle toho se i chová. Místní nemají zastání a tak v pacifisticky založené učitelce klíčí odhodlání k radikálnímu řešení. I přes odlehčenou formu, která prvním dvěma třetinám překvapivě sluší, mi dal film vzpomenout na snímky jako Red nebo Harry Brown. Groteskní konfrontace, která přijde v poslední půlhodině, pak rozesměje až k slzám, ale Teroristka se celkem záhy vrací k předchozímu tónu, což sice trochu zamrzí, ale pořád to funguje. Pár seků se sice Bajgarovi nepovedlo a třeba obsazení ex-biatlonistky Koukalové a vůbec celý nápad s moto-biatlonem považuji za absolutní úlet v negativním slova smyslu, ale díky dá se to odpustit. Herecky podle očekávání exceluje Janžurka, proti níž stojí neméně výborný Hoffman, který svému padouchovi vtiskl něco mosteckého Luďana a to mě bavilo. Slušná práce. 75%(5.10.2019)

Iva Janžurová je...teroristka. Martin Hofmann místní mafián, Táňa Vilhelmová paní starostkou a Pavel Liška skoro profi kriminálníkem. Ačkoliv námět zní jako další nepovedený a trapný pokus o komedii, kterých česká kinematografie bohužel každoročně chrlí nespočet, Radek Bajgar mile překvapil. Po Teorii tygra si střihl svižnou, lehkou, ale přitom kvalitní komedii o problémech místních a chatařů v menší vesnici u Prahy. A o tom, jak se dají řešit... Iva Janžurová září, vychutnává si každé gesto staré učitelky a výborný, vygradovaný, téměř groteskní závěr snadno přebije poněkud nezáživný začátek.(28.4.2019)

• NinadeL

Situační komedie, černá komedie? Nápad na bakalářskou povídku? Radek Bajgar se zřejmě rád zabývá nereálnými situacemi v typicky českém prostředí. Už jeho seriálová tvorba odkazuje na crazy normalizační komedie a pokud v jeho celovečerním projektu je pozornost opět upřena na ikonickou tvář Ivy Janžurové, není o čem. Jako námět na malý televizní film by snad Teroristka mohla i zazářit, ale takto je to zbytečné povýšení banality na celovečerní film.(1.2.2020)

• - Natáčelo se také v Dolních Mokropsech, osada Pod Kazínem. (Pavlina_I.)

• - Film pokračuje ešte po záverečných titulkoch. (figis20)

• - Iva Janžurová se kvůli své roli ve filmu musela naučit střílet. (Stoka)