Režie:
Ján KadárKamera:
Jozef MíčekHudba:
Tibor AndrašovanHrají:
Božena Obrová, Július Pántik, Hana Sarvašová, František Dibarbora, Ružena Struhárová, Mária Hanusková, Jolana Hollá-Mažáriová, Oľga Vronská (více)Obsahy(1)
Veselohra o mladom dedinskom dievčati, ktoré sa stretáva s novými životnými skúsenosťami vo veľkej továrni. Pomaly si zvyká na nové prostredie aj na nových ľudí a z dedinskej naivky sa stáva mladá žena s novými ideálmi. (oficiální text distributora)
Hrají
Ľudovít Ozábal
Československo
Nejlepší filmy:
Boxer a smrť (1962)
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968) (TV film)
Jozef Sodoma
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (TV film)
Arnošt Garlaty
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Statočný zlodej (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Martin Ťapák
Československo
Nejlepší filmy:
Jánošík I., II. (1963)
Ikarie XB 1 (1963)
Vlčie diery (1948)
Jozef Šándor
Československo
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Hernani (1967) (TV film)
Mária Hájková
Československo
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Frída Bachletová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)
Smrť sa volá Engelchen (1960) (TV film)
Oblomov (1964) (TV film)
Ján Jamnický
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vlčie diery (1948)
Varúj...! (1946)
Rozsudek (1970)
Vlado Kubenko
Československo
Nejlepší filmy:
Vlčie diery (1948)
Katka (1949)
Jozef Cút
Československo
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Štyridsaťštyri (1957)
Maximilián Nitra
Československo
Nejlepší filmy:
Katka (1949)
Rudolf Pavlíček
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Katka (1949)
Naďa Hejná
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Marketa Lazarová (1967)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Marián Kleis st.
Československo
Nejlepší filmy:
Naši synovia (1975) (seriál)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Pieseň o sivom holubovi (1961)
Jozef Kello
Rakousko-Uhersko
Gejza Sedlák
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
O věcech nadpřirozených (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Vlčie diery (1948)
Gašpar Arbét st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Statočný zlodej (1958)
Zemianska česť (1957)
Dagmar Appelová
Československo
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Babička (1940)
Bílá vrána (1938)
Štěpán Bulejko
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Daleká cesta (1948)
Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)