Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

MindTuber

Dneska už kultovní komedie a nekorunovaný král mezi parodiemi. Pominu-li fakt, že jde o film, kterému se podařilo překonat svého neméně povedeného předchůdce, je to zkrátka film, který nestárne. Jinými slovy se u něj nikdy nenudím a při každém dalším shlédnutí, ač už znám všechny ty gagy téměř nazpaměť, se nevýslovně bavím. Je to také film, jehož spousta vtípků zdomácněla a pokud se člověk setká s podobně naladěnými lidmi, nic mu nebrání v hláškování. Tenhle film má prostě všechno, co má správná parodie mít a obávám se, že už žádná podobná parodie takového formátu nikdy nevznikne. Takže žádné velké čekání, protože tohle je lepší, než jsem čekal! ()

Brooks

Jednotka opatrne testovala limity, dvojka s nimi drzo žongluje a popritom stíha tancovať kankán. Prepracované running gagy, inteligentné narážky na iné filmy a dokonalá herecká zostava. Určite jedna z TOP 5 paródií. ()

Shitonit

Mimořádně podařená komedie, parodie, akčňák, love story, prostě vše co si budete přát a ješte je to zabalené v úhledném hávu. ()

papadoce

Vždy ma bavili a bavia aj dnes. Prezident Benson je absolútny klasik a v rámci filmu by si s prehľadom vystačil aj sám. Každá scéna s ním je jedinečná. Rovnako tak scény s paródiami na klasiky sú vydarené a neurážajú ani milovníkov daných klasík. Je to vydarená dvojica filmov a práve dvojka je vydarenejšia z vydarených. A rada do života od prezidenta znie "Nepredstavujte sa ako prezident, ono sa to vždy prevalí". ()

Bezda22

Skvěle navazuje na první film a sází fóry snad ještě ve větší kadenci, než padaj mrtvý při závěrečným boji rukou Toppera. Paroduje mnohem víc filmů a možná jedničku překonala. 5*... 90% ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Jeden z mála případů, kdy dvojka předčila jedničku! Mělo to příběh, spád, ještě více vtípků, "debilních" scén, kultovních hlášek atd atd. ()

Godhaj

,,Jde nám o muže, co přišli zachránit muže, co zachraňovali muže.“ Měl jsem pocit, že druhé Výstřely budou mnohem zábavnější, než ty první, ale to jsem se spletl. Ačkoliv parodie na Ramba a různé akční snímky nabízí spousty nápadů, nebyly dobře a vtipně využity. Sheen mi prostě nepřijde jako dobrý herec do parodií. Kdyby místo něj byl obsazen Leslie Nielsen, bavil bych se určitě víc. Děj byl na parodii opět příliš přesycen romantickými prvky, což prostě není vtipné, pouze nudné. Ve filmu se ale najdou některé světlé momenty, například setkání Charlieho a Martina Sheenovi na vojenských člunech bylo výborné. Celkově vzato jsem se ale tímto filmem musel nudou prokousat, což je na parodii velmi smutné. ()

Suomi

Ještě lepší než první díl,krásná parodie na Ramba,jediný co mě nesedělo byl hloupoučký Rowan Atkinson. ()

Salavard

Mohl bych zde zkopírovat komentář k jedničce. Málokdy je pokračování skvělého filmu tak zdařilé, jako je tomu zde. Pokud bych měl ale přece jenom vybrat, které Žhavé výstřely se mi líbily víc, řeknu, že ty první. Přijde mi to ale jako nefér hodnocení, protože jak může být něco lepšího, než film, překračující hranici dokonalé zábavy? ()

GoreManiac

Páni,kam se tohle hrabou dnešní ultra-trapný parodie. Tyhle parodie (stejně jako bláznivý střely) měly docela i úroveň,byly hodně vtipný a taky svižný. Čim to je, že lidi už nedokážou udělat věc, jako je tahle?? Myslim, že matroše, ze kterýho by se dala udělat výborná parodie je dost a dost-tak proč to nejde? Asi je to tim, že v US&A sou teď v produkčních a filmových společností jenom pitomci, kteří dají radši peníze na idiotskou parodii, než na nějakou "inteligentní"...;-) Do tý doby na parodie nekoukám ()

ramislav

Žádné dosavadní parodie nedosahují dostatečných kvalit, aby se přiblížily alespoň něčím k této ničím nepokořené, mistrovsky natočené parodii. Ch. Sheen byl schopen se do filmu na tolik ponořit, že jsem mu to hraní i věřil. Při sledování jsem se luxusně bavil od začátku až do konce titulek filmíku. Scénky byly bravůrně sehrané, každou chvíli nějaká ta akce atd. Má nejoblíbenější pasáž z filmíku ja ta, jak Ch. Sheen a B. Bakke jedou limou k ní domů:) Mno, nemůžu jinak, než dát 99%. ()

miki68cz

Mám tyhle parodie moc rád. Směju se jak šílenec a obtěžuju tím okolí. Doporučuji všem, kdo mají rádi jednoduchou srandu. ()

RunningMan

Tak tahle by měly vypadat pokračování většiny filmů, ne žádné výcuci z minulého ale nové skvělé nápady a napěchováno geniálnímy vtipy. Dlouhý vlasy a svaly Sheenovi sluší. Tahle komedie si zaslouží 100%. ()

lord Ball

Tohle je parodie jak má být, neuvěřitelná koncentrace vtipů, snad neuplyne minuta aby se tam nějaký, ať už dobrý nebo špatný vtip neobjevil, parodie snad na veškeré akční filmy a thrillery a snad na vše možné. Vždycky když si chci zvednout náladu tak si tenhle filmek pustím a řežu se u něj smíchy od začátku až do konce. ()