Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

vasek.raul

Klasika, kterou si vždy rád shlédnu znova. Nemožné scénky, nejvíce mrtvých...přesně to, co člověk očekával. Krásné pokračování prvního dílu. ()

cancel

Královna mezi parodiemi, výkvět komediálního žánru:) Tvůrcům se skláním k nohám, protože tak dobře jsem se už dlouho nebavil. Jako jeden z mála filmů snese dvojka stejné, ne-li lepší hodnocení než jednička. Úžasné, trefné, nepřehnané, ale hlavně výborně zahrané. "Toužím po svobodě stejně jako vy, ale nehomu s vámi odejít. Svázali mi tkaničky dohromady." "Pevný uzel? Bastardi!!" ()

Nekdojiny

80%, jen těsně pod pěti hvězdičkami se umístila tahle skvělá parodie plná absurdního a přitom inteligentního humoru, který pochopitelně nejvíc oceníte znáte li parodované filmy. Autoři se snažili (jak taky u parodie jinak) o zlehčení a zesměšnění kultovních filmových scén, což se jim podařilo s maximální vkusností a asi jediný důvod proč nehodnotím víc je fakt, že parodiím zrovna neholduji, ale když už tak tahle! Film viděn mnohokrát (a pokaždé pobavil) v televizi i na DVD, pokaždé s českým dabingem, viděn i předchozí díl ale tento je o třídu výše. Vždy mě spolehlivě rozesměje scénka s králíčkem Duracell: ,,A chodí a chodí....." :))) ()

p.a.douch

Pro mě tento film ještě překonává první díl. Nenapadají mě žádný moudra, které bych k němu měl napsal. Snad jen - strašná sranda. Halarm, Omar Sharif. 95%. ()

Tsuki003

Zcela upřímně, jednička byla lepší. I tak je to ale dobrá zábava. Překvapivě se až tak neopakují fóry z prvního dílu, jak jsem se obávala, snad až na pana prezidenta ;) ()

lapage

Skvělá parodie, skvělý humor. Baví mě, že vždy se najde další vtípek, nebo nějaká maličkost v záběru, kterou jsem před tím neviděla. ()

RomanBond007

Podľa mňa veľmi dobrá komédia, plná kvalitného humoru. Charlie Sheen nesmie chýbať, teraz ale v podobe Ramba. Jim Abrahams režírujé skvelé filmy, tentoraz som bol milo prekvapený. Film je skvelá parodia na Ramba, ale nie len na neho. Hlášky len dej zlepšili. No proste, skvelý film na pozeranie s frajerkou alebo kamošmi :D. 95%!!! ()

Scaevola

Pravděpodobně ještě o krapítek lepší nežli jednička, množství parodovaných filmů snad ani nelze spočítat a nezapomenutelné hlášky se trousí způsobem, jako by už nikdy jindy neměla být žádná parodie natočena. A to chybí i obvykle americké vylučovací nechutnosti! ()

bmx6

Pro mě jednoznačně lepší než jednička.Je to téměř dokonalá parodie na všechno možné.Vždy se chci alespoň dvakrát v roce pobavit,tak si pustím Žhavé výstřely.Rowan Atkinson a Miguel Ferrer mě velmi potěšili. ()