Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Tribe

Naprostá bomba, která je podle mě o hodně lepší než jednička (ne že by jednička byla špatná, to vůbec ne)! Vtipem to jen srší! ()

vika.evil

Krásně propracovaná parodie. V některých částech filmu mě rozbolelo smíchy břicho. Skvělé hlášky, obsazení prostě super. Navíc pobavil více, než předchozí díl. ()

PeteBuck

Lepšie ako jednotka, čo je neskutočné. Jedna z najlepších paródií vôbec. Trio Bridges, Sheen, Golino zasa v akcii, pridáva sa k nim Richard Crenna, to som už skoro odpadol. Bol som na tom v 1993 v kine, čo dodať. Kino vypredané, ľudia sa váľali od smiechu zo stoličiek. Toto už dnes nezažijete. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Výborná paródia na známe blockbustery naplnená takou kanonádou gagov, keď stačí na chvíľu spustiť zrak z obrazovky a určite vám nejaký unikne. Tentokrát sa do hľadáčika tvorcov dostali filmy ako Rambo 2/3, Základný inštinkt, Hviezdne vojny, Terminátora 2 a mnoho ďalších. Produkcia je dobrá, nerobí z toho žiadnu vedu a otvorene priznáva, že si z toho všetkého robí srandu. Takže pokiaľ aj vznikne nejaká dramatickejšia situácia, vzápätí je okamžite nemilosrdne zhodená. Herci podali celkom dobré výkony, keďže ide o nadsádzku sa tu nejaký ten kŕčovitý výraz mihne. ()

xander

Výborné pokračovanie akčnej paro´die. Jednotka sa venovala predovšetkým filmom o letcoch, dvojka sa sústreduje väčšinou na akčné filmyako Rambo.Kvalita humoru je znovu vysoká. Možno vás trošku sklame že Rowan Atkinson je tu iba asi 5 minút, ale aj tak sa budete výborne baviť. ()

Orbosh

I když jsem původně například Ramba, kterého film také paroduje, neviděl, velmi dobře sem se u toho bavil. Ovšem potom je to ještě mnohem lepší! Upřímně právě Rambo III si o to říkal sám. A ostatní filmy potěší. ()

badajajuak

"Tak tohle je náš cíl." "To je Minnesota, pane." "V tom je genialita mého plánu. Proč cestovat po světě. Vyřídíme je raději tady a rovnou si zarybaříme." "Ale náš nepřítel je na druhé straně." "Dopraví se k nám letadly. Vezmou i rodiny. Naučí se bruslit. Musím všechno vymyslet?" ()

Olafa

Mám vůbec tu moc kritizovat klasiku? Snad jen mohu říct, že je tohle důkaz, že dobrá parodie se dá natočit, aniž by se pouze přepsal scénář k původnímu filmu. Pobaví, i když neznáte všechny reálie a filmy, na které naráží. ()

Just_Zdeny

Od scény s gumovými medvídky jsem se začal non.stop smát a skončil jsem až se závěrečnými titulky. Zdravotně riskatní film, ale co už se dá dělat, když je to taková legrace:-D ()

Jarosh66

Nečekal jsem, že druhý díl dokáže dosáhnout velikosti jedničky....Nedosáhl...dosáhl totiž ještě větší velikosti....Nic jiného mě nenapadá, než říct, že tohle je nejlepší parodie a troufám si tvrdit, že ještě dlouho bude. P.s. - Nejlepší je prezident alias Lloyd Bridges. ()