Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

N3O

Parodije dělající si prdel z ještě větších fláků než předchozí díl. A pořád to má svou úroveň a v mnoha ohledech je lepší než jednička. ()

Peter-1307

Tak isto táto dvojka nezaostáva vôbec za jedničkou, ale nebezpečne s ňou súperí o víťazstvo. Bránica každého diváka dostáva teda poriadne zabrať. Kde na to scénar a režia brala? To by stálo za to vedieť a použiť to v dnešných tak často primitívne humorných komédiách. ()

GordonCZ

"Proč jsem si vzal místo kyslíku helium?" ...aneb hlavní hrdinové opět v akci, tentokrát záchranné. Jeden z mála případů, kdy je dvojka ještě lepší než jednička, přestože se z ní stal "nejkrvavější film všech dob". Od úvodu v odlehlém klášteře, přes cestu k cíli mise až po finální souboj v zajateckém táboře se prakticky nepřestanete smát - natolik je toto pokračování nabyté povedenými scénkami a gagy. Pokud jste se bavili u jedničky, dvojku určitě nemůžete vynechat. O hodně byste přišli. ()

pekas

Tý jo, ani dvojku jsem nehodnotil, to jsou mezery. Jiné, než jednička a neodvažuju se říct, který díl je lepší. Oba jsou super. Už začátek v kláštěře je klasa. Musím hodnotit stejně, jako jedničku. 99% ()

haffen

Paródia ako má byť. Nie je to patetické, plytké, trápne a prvoplánové. Je to vtipné a dá sa na tom dobre nasmiať aj po rokoch. Ťažko určiť, či je lepšia jednotka, alebo dvojka... ()

J*A*M*B*O

Dvojka je rovnaká kultovka a taká istá dobrá paródia ako aj jednotka. Charlie Sheen tu tak perfektne napodbnil Ramba a podobne, že to bol film k nezaplateniu. Režisér sa prekonal a ja preto dávam lepšie hodnotenie v hodnote 8/10 bodov. ()

Wooke

Dvojka snáď ešte lepšia ako jednotka (možno sa mýlim), no Charlie Sheen je naozaj super a mal som ho veľmi rád práve kvôli týmto "jeho" filmom. ()

kubilov

Ani jsem v to nedoufal, ale druhé Žhavé výstřely jsou ještě lepší než ty první, které svou naprosto suverénní jízdou, kterou předvádějí, naprosto upozaďují. Dokonce i Lloyd Bridges, tentokrát jako prezident je ještě lepší než v jedničce, zde už je to téměř každé jeho slovo neskutečná hláška. Divák je svědkem ještě mnohem víc parodií, než jakých byl svědkem v prvním dílu. Narážky, které pochopí i občanský filmový divák, ale které pobaví snad každého. Super odkazy na Star Wars, Ramba nebo třeba na Terminátora, nejen fanoušky Olivera Stonea však nejvíc potěší takřka rodinná hláška: "Líbil ses mi ve Wall Street.", kterou by si, v nadsázce řečeno, měla rodina Sheenových vytesat na rodinnou hrobku. Myslím, že jsem ještě nikdy neviděl film, který by byl chtěnou parodií na svůj předchozí díl, a proto se mi i přes občasné slabší vtipy nebo pasáže Žhavé výstřely 2 nadmíru líbily. ()

BlueFourOne

Rozhodně mnohem lepší než jednička, více prostoru na mé oblíbené filmy, než jen kolem jediného snímku, jako tomu bylo v Hot Shots 1. Už pouze úvodní scéna pobaví pokaždé, i po xx-tém shlédnutí. Pro mě je Part Deux zábavnější a favoritem na nejlepší smysluplnou parodii všech dob! 5* Geniální a nestárnoucí!. Bláznivá střela už jen následuje (a končí) v mém žebříčku dokonalých parodií, není nutné uvádět proč. ()

helrohir

Dvojka oproti jednotke nestráca na kvalite ani trochu, dokonca ju v niektorých momentoch prekonáva, čo je na poli paródií pomerne zriedkavý jav. Charlie Sheen vo svojej možno najznámejšej úlohe, v ktorej naplno preukazuje svoj komediálny talent. Proste je to zábava ako lusk a jedna z najlepšších komédií svojej doby. ()

darthvader77

"Vidím, že i ty znáš bolest. Byl jsem ženatý. Dvakrát" Tak tohle jeden z těch mála případů, kdy dvojka jasně trumfuje jedničku. Celý začátek perfektní parodie na Rambo III, protože jsem film viděl tak jsem si lebedil, jak jsou tvůrci geniální, vše umocňuje i obsazení Richarda Crenna, který v něm hrál. Charlie Sheen v nejlepší formě, stejně jako obě milé dámy Valeria Golina a Brenda Bakke. Miguel Ferrer též. Skvělá parodie i na další filmy uvidíme zde Terminátora, Wall Street a STAR WARS!!!! Duel mezi prezidentem a Sadámem nemá chybu. Akce je jedna nepřetržitá jízda na horské dráze při které jsem málem umřel smíchy. Tleskám. ()

Brano

Opäť ako aj v jednotke, tak aj tu sa nájde niekoľko vtipných momentov, ale tých už je podstatne menej. Je to až príliš nudné a niektoré dialógy vyzneli dosť trápne. Opäť výborný admirál, ktorý ma so svojimi geniálnymi hláškami najviac pobavil a preto dávam o 1* naviac. Pre mňa jednotka bola odosť lepšia. /50%/ ()

brzozin

Sice poněkud slabší odvar jedničky, nicméně pořád jeden z nejvtipnějších filmů parodující tehdejší Hollywoodské hity. Mám ten dojem jen já, nebo dneska už nikdo podobné vtipné a přesto celkem inteligentní srágoroviny netočí? ()

Guran

Na rozdíl od jedničky je tento díl hodně srandovní. hodně jsem se bavil, Charlie Sheen dokázal zahrát srandistu na plné čáře! ()

Jehan

Nelze se nebavit. A jo, možná se někdo nebavil, ale co má takový suchar vlastně ze života? Lloyd Bridges a Charlie Sheen v životní formě. Pomalu se kaji, že jsem nedal 5 hvězd... pátou za Richarda Crennu... ()