Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

kagemush

Docela jsem si oddechl. Nevěřil jsem v podařené pokračování,ale zadařilo se. Pan Atkinson mi udělal radost,skvěle mu to tady sedlo. ()

buchli

"Hlavou se mi honily dvě otázky. Dostanem se k zajatcům včas? A proč jsem si vzal helium místo kyslíku?" Skvělé, úžasné, dokonalé (záchvaty smíchu, uslzené obličeje, znáte to). Zbožňuju postavu Lloyda Bridgese - někdo by měl udělat soupis jeho transplantací z obou dílů - možná bychom se dovtípili, z kolika procent je vlastně ještě člověk. Zajímalo by mě, jestli bych se, kdyby neexistovala Part Deux, dokázala dívat na Ramba II a III s vážnou tváří (nejspíš taky ne, ale to už nikdy nezjistíme). ()

mahler

Prezident Thomas T. Benson : ,, Drahý předsedo vlády Soto, moji drazí američané a miliony spojenců v ilegalitě - zdá se mi to jako včera kdy jsme odstřelovali Vaše domy a dnes Vás žádám nedělejte tak skvělá auta ... " ()

easaque

-5* po dlouhé době jsem si zopakoval Žhavé výstřely 1 i 2 a kupodivu stále fungují dobře, takže nemusím snižovat hodnocení. Oba si berou na paškál zejména známé akční, válečné a romantické filmy a víceméně mají stejnou kvalitu. Vyšší známka u druhého je hlavně proto, že jsem ho kdysi viděl jako první. Oba patří ke špičce žánru parodie a nesnižují se k přisprostlým narážkám nebo snad ještě hlouběji, čemuž se ty novější určené pro puberťáky nevyhýbají. Takže pokud neznáte, tak vzhůru za nimi :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Tenhle druh filmů nemusím, ale tohle se povedlo. Jednička se mi sice moc nelíbila. Ale tady vtipnost převažovala nad trapností. O to, ale jde že je to místy tak stupidní až je to dobré. Nasmála jsem se. Z hereckých rolí se mi tady líbil Charlie Sheen. Klidně i doporučím. ()

rakovnik

Toto je jeden z mála filmů, kde dvojka je snad lepší, než jednička. Bojová scéna ze zajateckého tábora, vysvobozování zajatce z klece, ze které musí vylézt, aby podal osvoboditeli klíče a spousta dalších a dalších originálních absurdností. Zábava za každých okolností. ()

peto12

Prvý a druhý diel sa mi dosť páčia. V druhom dieli je viac vtipnejších scén. Hlavne ma pobavila scéna, keď si urobili paródiu na film Terminátor 2. ()

honajz2

První díl už jsem viděl dost dávno, takže se k nějakému porovnání neodvážím, nicméně dvojka u mě dopadla dobře. Sice tam na mě bylo až moc slapstickového humoru a něco bylo spíš hodně trapné než vtipné, ale i tak tu toho vtipného převažovalo naštěstí znatelně víc. A nejedna scéna má prostě geniální nápad - vlastně to tady jimi jenom hýří, ať už u těch bitev, tak v dialozích a někdy i jenom pouze v obraze. Tudíž za mě spokojenost, i přes ty mínusy, a rád si to někdy pustím znova. 4* ()

Tomik12345

V dnešní době už kultovní snímek, stejně jako první díl. Já nevím jak vy, ale od shlédnutí obou dílů Žhavých výstřelů nemůžu Charlieho Sheena vidět ve vážné roli. Prostě ten jeho skvěle parodující drsný výraz, který v obou dílech při "vážné" scéně nasadí, je totálně odzbrojující, stejně jako filmy samotné. Smíchy jsem brečel od začátku do konce :-). ()

WoWoW

Je pravda, že je to opravdu jeden z mála dobrých pokusů natočit parodii, avšak pro mě to byl vždycky, tak trochu vedlejší žánr. ()