Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

Goldbeater

Toxie se po jedenácti letech vrací, aby opět potíral zločin v ulicích Tromaville. Tentokrát se ovšem nedopatřením dostane do paralelní dimenze a jeho místo zabere zlý Noxie. Čtvrtý díl je opět typicky tromáckým zběsilým masakrem, v němž jsou všechny aspekty znásobeny, aby splnily požadavky nového tisíciletí. Více postav, více krve. Oproti předchozím dílům se zde už bohužel objevuje i dost fekálního humoru, nejde ovšem o nic, co by nešlo vystát. Vtipným faktem je, že se tento film v úvodu omlouvá za předchozí dvě pokračování Toxického mstitele, přitom mně vůbec nepřipadala zlá (v kontextu Troma Entertainment jde o solidní a zábavné počiny). Nějakému smysluplnému pátému dílu bych se časem vůbec nebránil. ()

iamek

Jednička zůstala stále nepřekonána, ale čtvrté pokračování Toxieho je rozhodně lepší a zábavnější než druhý a třetí díl. ()

SeBig

Né já tomu prostě těch pět musím dát!! Protože takhle jsem se dlouho u nějakýho filmu nenasmál jako u tohohle. Jako s prominutím ale ten začátek??? Ten průběh??? Ten konec?? Jako COTOJE???? Ja nevěděl u jaký scény jsem se smál nejvíc ale je to prostě fakt pecka! Béčko jak svině a ty já miluju! :))) ()

korbitch22

Jedničku jsem neviděl,dvojka je debilní,trojka ani nemluvim.Tohle je fakt Troma jak má být,orpravdu prdel.Snad je to i tim že je to poměrně nový,pač ty starý kraviny jsou fakt nesledovatelný. ()

Hellblazer

Tak toto je pecka a zrejme najlepší film od spoločnosti Troma. Neskutočne úchylný, brutálny a neuveriteľne vtipný, tak by sa dal v skratke popísať Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV. Dopredu upozorňujem, že všetko je maximálne debilné, takže intelektuáli ruky preč. Geniálne obsadenie filmu kde sa to len tak hemží známymi osobnosťami ( a pornoherečkami ) ako napríklad Eli Roth, James Gunn, Stan Lee a mnoho ďalších. Film ale stojí predovšetkým na nezabudnuteľných hláškach ako napríklad "In my BLIND eyes you are the most beautiful man in the world" ( k tomu si priraďte sex a to, že je to myslené v súvislosti s Toxicom a korunované tým, že jeho milá si ho predstavuje trochu inak :) No a dalo by sa pokračovať, ale nerád by som kazil zábavu tak si to vychutnajte sami. Všetkým teda len doporučujem ( teda okrem intelektuálov ) a hlavne ak máte radi kopu odtrhnutých končatín, nejaké to sexuálne obťažovanie postihnutého chalana a nejaké mŕtve detičky nebudete ľutovať. ()

eraserhead666

V tomhle relativně nejlepším a nejpovedenějším (s důrazem na slovo relativně) Toxickém mstitelovi se objeví opravdu všechno, co dělá Tromu Tromou a pro což jedni Tromu uznávají a jiní zatracují - kozičky, lesbičky, dementi, buzeranti, náckové, debílci, kozičky, bobříky, sex, kozičky, nechutnosti, bizarnosti, ujetosti, kozičky, záměrně přehnané a nesmyslné gore, bobříci, kozičky, nahé holky, sem tam známý ksicht, dementní humor, ujetý humor, černý humor, politicky nekorektní humor, soicálně kritický humor, kozičky, dementní humor a na rozdíl od předešlých dílů kýble krve, hromada gore, zástupy nahých koziček a bobříků. Kromě výše zmíněného mě potěšil hlavně návrat herce hrajícího Melvina před proměnou. Na druhou stranu mě však několik věcí zklamalo - Toxíkova maska je velmi nevábná a nepovedená, Samotný Toxík je oproti předešlým dílům docela nevýrazný a když už si člověk konečně zvykl na novou podobu jeho nevidomé milé, přijde zase další změna věrna tradici - každá změna k horšímu. Proto ten důraz na slovo relativně! ()

Xeelee

Aby mohla vzniknout scéna s explodující školou plnou retardovaných studentů, nechali specialisté na efekty explodovat sklad plný retardovaných studentů. | Tagalogem, původním jazykem Filipínců, zní foneticky v překladu „Toxický mstitel“ jako „Kampak to jdeš s mou kozou?“ | Alternativní názvy „Toxického mstitele 4“: 1. Chtěl jsem víc nachos. 2. Bože, jsi tu? To jsem já, Manson. 3. Toxický Shakespeare 4. WACO - muzikál | Mražená pizza pečená v peci na středním roštu má nejkřupavější kůrku. MŇAM! | Filmové termíny: „Best Boy“ je prepubertální chlapec, který orálně uspokojuje režiséra a dostává za to sladkosti. | Filmové hlášky: „Až dojíš ten cheeseburger… Jdi do prdele!“ – Rozum a cit | I když byl „Toxický mstitel 4“ stříhán digitálně, klasické nůžky použili střihači k podřezání vlastních zápěstí. | Ačkoliv během natáčení nepřišlo žádné zvíře k úhoně, 3 trpaslíci a řemeslník Burt se popálili, když vařili oblíbené fajitas. | Tvůrci filmu neděkují Hughu Hefnerovi, který chtěl být z filmu vystřižen, Billu Clintonovi za plundrování Země a J. Roberts, M. Gibsonovi a W. Smithovi za promrhání miliard dolarů ve filmech, co stojí za hovno! | „Toxický mstitel 4“ nebyl inspirován knihami „Vše, co potřebujete vědět o natáčení filmů“ a „Co jsem se naučil z Toxického mstitele“. ()

SOLOM.

Všechno důležité a zajímavé už bylo řečeno v komentářích předemnou. Já bych chtěl jen dodat, že se jedná o jeden z nejlepších filmů od Tromy a najdete v něm všechny zvrhlosti, které si jen můžete přát. Všichni fandové Toxického mstitele můžou v klidu říct, že tohle bylo famózní zakončení ságy o Melvinovi a jeho hrdinských činech. ()

ARI50

Bylo to opět nechutné a hodně sraček tam je ale přesto povedené aspoň ale i tak si říkám že Toxie je hnusák co nemůže snad ani pořádně zaujmout. ()

matestlust

Velice zábavný závěr série o Toxiem. Společníci typu Delfíní muž, Cow-boy, či Mastur-bathor, to nemá chybu! Navíc záporný Noxie je k sežrání! :) ()

Terva

Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Tyhle scény tipu Gwar mě skoro nikdy moc neoslovily. David Mattey jakoToxický mstitel alias Noxious Offender. ()

corpsy

Troma sa s novým miléniom ( a koncom 20. storočia ) začala blázniť, ako nikdy predtým ( viď napr. TERROR FIRMER ) a Toxie si to tým pádom odniesol tiež. Takýto krvavý mix grotesky, splatteru a hororu nedokáže nikto iný. Neodporúča sa senzibilným osobám ( myslím tým intelektuálne založeným divákom artových filmov ). ()

ConanVJ

Totální úlet plný levných efektů a se spoustou vtipných hlášek a situací. Toxík zde má celkem otravného pomocníka, ale ten se dá přežít. Fighty jsou spíš srandovní a krvavé. Pro mě nejlepší díl série. 90% :) ()

Astaroth12

I keď troma mi podstate vobec nevadí, tak k toxickému pomstiteľovi a jeho trápnemu humoru nemám vobec blízko. Už humor stavaný na deťoch s nejakým hendikepom sa mi zdá nielen dosť uhodené, ale i bizarné ci už aj trocha prehnané a to už aj na Tromu. Ale v podstate som spokojný, lebo po dvojke a trojke je táto časť konečne tá práva troma, ktorá i keď má veľa nechutností a sračkoidných scén, tak je to podane aspoň trocha štýlovo a svojsky.  Ale i tak na viac ako slabé 3* to u mna nebolo. ()

hous.enka

Na můj vkus už tohle byla příliš veliká divočina - alternativní realita, slepá manželka, život na skládce. Naopak postavy mi přišly skvělé (delfín!), ale dějově se to na můj vkus vleklo a nebýt simultánního dabingu a skvělého songu v podání Samanthy Bifidus, byla bych z filmu nejspíš zklamaná. ()

Cimr

Filmy společnosti Troma prý vznikly, aby se divák odreagoval a chvíli se u filmu bavil a nejen nudil u klasiků typu Felliniho nebo Bergmana. A v tom je ten problém - já se nebavil. Mám rád černý humor, třeba Česká soda mi přijde supervtipná, ale tohle mě vážně nudilo. Pravda, párkrát zableskne něco jako skvělý nápad (Delfíní muž, počítání obyvatel, bůh a jeho narážky na papežovu čepičku), ale to se skoro ztratí v laciné záplavě krve, mozku a nahých žen. Když na začátku chlápci v plenkách střílí retardované děti, nevím co je na tom k smíchu. Nejde o to, že to je nevkusné, ale prostě to neni vtipný! Nene, tohle pro mě nebude. Jdu si pustit Bergmana. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu