Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

soviczka

Taková bizarně tichá podívaná... Lidstvo si tu říká o vyhubení kvůli vlastní demenci, jinak by na slabé místo těch úsměvných oblud se skládací hlavou přišlo už dávno. Strašidelné to nebylo ani náhodou, všechny lekačky byly velmi předvídatelné. Logiku v tom nehledejte, viz scéna "kde se vzal, tu se vzal hřebík v podlaze" a co jiného přece dělat ve stavu nouze, než si pořídit dítě... Takže další nuda, šeď, nuda, ale aspoň s mou oblíbenou Emily Blunt a navíc v superpohodlném kině AMC na Broadway. ()

estik97

Na horory nekoukám, ale po shlédnutí traileru jsem tento prostě musela vidět. Čekala jsem hodně, ale tak moc ne. Opravdu perfektně zpracováno. Páry "logických" chybiček by se tam našlo, ale v celkovém hodnocení. mi nijak nevadí. Pokaždé když jsem se mohla zleknou, tak jsem se zlekla, tajila jsem dech do poslední scény a slzy taky padaly. Výborné herecké výkony od manželského páru Krasinski-Blunt. Perfektní hudební doporvod. Za mě plný počet :-) ()

ESW

To, ze pointa je byt potichu, člověk pochopí po úvodní scene. Proč to ma dalsich 87, to mi uniká. Příšera vypůjčena ze Stranger Things tomu na věrohodnosti taky moc nepřidá. ()

george82

Já nevím no. Jako překvapilo mě, že přes většinu filmi bez hlásky mě to udrželo se dívat, ale konec naprostej fakáč. Tzv.: Dobrý. Už jsme přišli jak na ně, tak konec. Celkově dávám ke cti délku, protože hodinu a půl skoro bez mluvení...to chce kuráž. Nicméně už to, že by nikdo nebyl schopný sednout do obrněného tanku a nebo auta a všechny ty sráče vyzmizíkovat mi přijde zvláštní. Film nemá špatnej potenciál, ale je tam na mě moc ale. ()

LdaVinci

Tak tohle bylo něco! stále jsem se potil a byl napjatej. Stačí dobrej nápad a může vzniknout film, kde se skoro nemluví a je dokonalej! :) Doporučuju každýmu! ()

hanzyn

A srdce hororového fajnšmekra jásá! Do kina jsem šel se značným neočekáváním a byl sem naprosto překvapen a šokován. Je smutné, jak dlouho musí vždy člověk čekat, než je mu naservírován kvalitní a originální horor. Skvělá ukázka toho, že se horor nezakládá na nechutných scénách, díky kterým držíte týden půst. Tiché místo si zakládá na atmosféře, bude Vám vadit si v kině i bezelstně zašustit popkornem. Atmosféra tak zhuštěná, že jsem byl od poloviny napnutý jak kšandy strejdy Pupka. Nepřeba se klanět před mistrovstvím řemesla Emily Blunt a do teď ne úplně známeho Johna Krasinkiho, který si zde střihl double (hlavní role/režije). Za mě 80% ()

chesterko

Skvelý počin, ktorý donúti diváka ostať po tichu aj po záverečných titulkoch. Výborne zvládnuté detské postavy. Minutáž má presne tú hodnotu, ktorá mi vyhovuje. To, že som prvých 10-15 min nezhltol, je jediným a malým negatívom. ()

Rooseman

Průměr. Originální myšlenka a kvalitní výkony herců si rozhodně zaslouží pomyslný palec nahoru, ale když dojde na finální zúčtování, jsou jen záplatou na rozporuplné pocity po dokoukání. Celý ten koncept je úžasný a slibuje něco, co jste ještě neviděli, nicméně přišlo mi a stále přijde, že si s tím A Quiet Place nedokázalo poradit ve všech směrech. Nelogičnost v podobě hluché holky a jejího přežívání ve světě, kde sebemenší zvuk znamená smrt, asi není třeba vysvětlovat. Doteď nechápu, jak mohl porod dopadnou bez úhony a jak by Emily Blunt malému dítěti vysvětlovala, že řvát prostě nesmí. Stejně nechápu scénu u vodopádu, kde si jen tak, protože mohl, John Krasinski vyřval plíce. Vy byste to, že vás uslyší riskovali? Celkovému dojmu hrozně uškodila ještě krátká stopáž, s níž úzce souvisí nicotná zápletka. Dohromady mi to všechno udělalo v hlavě takový maglajs, že jsem ani nevěděl, jestli se mi to celé líbilo nebo ne. A to asi není úplně dobrá varianta. Nakonec s odstupem za tři hvězdy a to jsem asi ještě trochu přidal. ()

XXXXXXXX

No vida, kdyz se chce, tak byt originalni lze. Do plneho pentagramu tomu chybi uz jen neWTF konec. Treba jednou udelaji reziserskou edici... ()

vipeerr

Potenciál skvělý, obsazení úžasné a přesto ne perfektní. Proč? Asi předvídatelnost všech scén které nadcházeli. Od prvních 5 minut jsem věděl kdo umře, a to i v přesném pořadí. Z hlediska logiky to také občas pokulhávalo, ale to by jsem odpustil. Ale nevzpomínám kdy naposledy, mě takovým způsobem s*ala hlavní "hrdinka". V tomto případě dcera. Zde se projevila typická americká výchova. Rozmazlená malá p*ča si prostě dupne a bude po jejím. Matka klidně může rodit do vany s propíchnutou nohou, otec lovit večeři v lese kde je evidentně 50% úspěšnost návratu domů. Stejně si ta ku*da udělá vše podle sebe. Ať klidně všichni chcípnou. A taky že jo. Film se mi velmi líbil, ale po dokoukání jsem nas*anej. ()

Enthu

Vybrala jsem si jej proto, že mě velmi zaujal trailer a říkala jsem si, že by to tedy mohlo být velmi zajímavé. Jenže postupem času se z toho objevil průměrný thriller, který dlouho v paměti nezůstane. Podobný film s těmito motivy jsem ještě neviděla, takže je pro mě i originální. ()

Gamekeeper77

I když to může působit jako kříženec Války světů a Znamení, rozhodně se tomu nedá upřít notná dávka originality. Tiché místo je neskutečně napínavá, nervy drásající, posmutnělá podívaná s minimem dialogů, který dává naopak prostor vyniknout výborně děsivýmu hudebnímu pozadí, respektive popředí a pro mě je to každopádně hodně milý překvapení. 84%. ()

tartan

Planéta Zem zhruba v súčasnosti. Ľudstvo je zdecimované hrozným a tajomným nepriateľom, ktorý je síce slepý, ale perfektne reaguje na zvuk. Jedinou záchranou je tak chovať sa čo najtichšie a neprilákať tak na seba bleskurýchlu a strašnú smrť. Vo filme nie je príliš vysvetlené, čo sa vlastne stalo, prečo ľudstvo nedokázalo adekvátne na hrozbu reagovať a vôbec celá logika toho všetkého dosť škrípe. Na druhej strane je tu výborne vybudovaná atmosféra, napätie, pri ktorom skutočne platí replika, že by sa dalo krájať, a v neposlednom rade výborné herecké výkony všetkých zúčastnených. Tí by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky, pretože Tiché miesto je aj v tomto minimalistický film, ale takmer maximálny žánrový zážitok. ()

Hawaj

Hele super koncept, pěkný výkony herců, ale mám k tomu spousty výhrad. /pozor spojlery!/ Hned první věc co mě praštila do vočí bylo ten strojně osázený lán kukuřice! To mi jako chtěj nakecat že to pole takhle perfektně vysázeli potichoučku ručně? Teda pěkná blbost. To se muselo vosázet pěkně hlučným strojem a chrochtajícim dízlovým traktorem. Tím to naprosto podělali hned na začátku. Další věc, ty Oni sice nevidí, orientují se jen podle zvuku, ale když potřebujou nahmátnou zábradlí nebo tryskově běžet lesem mezi stromy tak nemaj problém?!? Hele to nežeru. Jinak výborně obsazený, fakt jsem jim ty výkony věřil. Dobrej scénář a na druhou stranu celkem chytrý antihlukový vychytávky. Co mě, ale nejvíc štvalo je že ty Oni vypadají klasicky jako produkt našich nočních děsů a prvoplánově děsivý bubáci z hollywůdských studií než jako nečekaný mimozemský entity jejichž děsivost teprve s dějem narůstá. ()

Sssiksseilor odpad!

A Já se tě už ani neptám proč! Opomenu-li, že je tohle v červených číslech s kupou hvězd, tak dobře - hluchým křesťanům to asi stačí; jenže tady vážně není za co oceňovat. Možná trochu vizuál, post produkce, občas střih zvuku, ale jinak nic, fakt nic! První tři minuty jsem k tomu ještě přemýšlel, jestli nemám vyplý zvuk. Náhle jsem ovšem zjistil, že nemám, že hlavní zápletka je problém s invazí slepých na zvuk citlivých kudlanek skřížených s larvami. S jednou se setká na začátku hned ten nejmladší, který sice celý život zadržel každé hlasitější sraní i úprdek, ale pak neodolal a zapnul si při dlouhé cestě domů (prý) hlasitou hračku raketoplánu, vmžiku dement chcípnul. Hned z toho byla ohromná tragédie a výron emocí i slz. Nevadí, dáme mu tam kříž, střih, oplodním ženu, jelikož chci další, když dvě zbývající děti jsou nepoužitelné (syn posera a dcera destruktivní hnis 2012). Střík, střih, chlapi jdou na výlet, dcera se urazí a těhotná emilka v samotě porodí, páč si do nohy zabodne hřebík. Tadá, smešně gradující finále, rádoby geniální závěr v režii té malé "krásky" a mám radost, protože je tahle kokotina alespoň krátká. Copak námět, ten bych ještě s přimhouřenýma očima bral, ale ten scénář! To je taková sračka, že jsem nevěřil a občas se i vší té přesycené hlouposti zasmál. Má to být horor, že? Nebyl. Je to devadesát minut naprostého nic, krom pár záběrů, které nedávají stejně smysl. Je to jen zbytečná břečka, co se ve své zanícené otupělosti z posledních sil dokázala přenést na plátno, a vidělat na zdejší nemyslící populaci miliony. A Quiet place my ass, Bitch! ()

Olafsson

Neuvěřitelně napínavý od začátku až do konce.. Jedna hvězda dolů za zápletku s početím a porodem dítěte (totální demence) a taky za to že tam těžce chybí alespoň krátkej flashback do minulosti kterej by osvětlil "kdo, co, proč, kdy, odkud", takhle je divák od začátku do konce ztracenej a neví širší rámec, neví co se vlastně stalo. A to je škoda.. ()

Nathaniell

Chápu zdejší vysoký hodnocení a opravdu nic proti němu. Ať pro změnu nespojleruju, má tenhle film jen jednu vadu na kráse. Jsou to některé doslova zbytečné lekačky a uměle přidané zvuky, které kazí celkové syrové vzezření filmu jako celku. Navzdory tomu ovšem klady Brutálně převládají. Jsem zvědav na dabing a dávám 4*. ()

Romeroo

Těhotná Emilka nezklamala, stejně jako celý film. V záplavě nedostižných hororových průjmů co se na nás valí v posledních letech, působí Tiché Místo jako stabilně tuhá stolice, které chybí ještě hladší průběh vyprázdnění. Zasloužené 4 hvězdičky! ()

DassemUltor

Ten konec kdy konečně objeví slabinu a jedna z mých nejoblíbenějších top kundiček Emily Blunt nabije tu brokovnici, to bylo prostě kurva sweet. Jenom jsem zařval, yesss! Mnohem menší píčovina než Bird Box. ()

Mykhaluu

Filmu se podařilo udržet mě u obrazovky, ačkoliv znechucení hned zpočátku (z toho, že nechali čtyřleté dítě vesele pochodovat jako poslední z rodiny) nutilo jít raději spát. Nelogičností je ve filmu skutečně dost, ale přesto se tohle scénáristicky v podstatě béčko, prostě umělo (díky hereckým výkonům a kvalitní obrazové i zvukové produkci) prostě dobře prodat. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu