Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (Cinemart)

Andy.222

Upřímně... nepochopil jsem proč na všechny čtyři konce farmy nedaly sirény na dálkové ovládání, střídavě je nepřepínali a neuzavírali sázky po kolikátém kolečku potvora padne vyčerpáním. Na emzáky kteří dokázali zdevastovat lidstvo, mi přišlo že projevují stejnou inteligenci jako osel běhající za mrkví na provázku. A k tomu SPOILER nejdříve tam melou o pancíři a pak jednoho zastřelí brokovnicí. KONEC SPOILERU. To abych řekl, co mi vadilo, ale abyste pochopili hodnocení - zbytek byl parádní od novinových titulků jako "vysvětlivek" po tanec se sluchátky - pro mě asi nejlepší scéna - atmosféra, hudba/ticho, výkony herců i design emzáků. ()

WilliamMW

Jednička (nebo pětka ve hvězdičkách) za originální nápad, obsazení a atmosféru. Co mi trošku vadilo, bylo jakékoli vysvětlení, jak je možné, že si s těmi, ehmm, záporáky nikdo nedokázal poradit, i když to - jak nám konec ukázal - až takový problém nebyl. Rozhodně to lepší z žánru současného hororu. ()

bigmatko

konečne ticho v kine. to sa len tak nevidí a nepočuje. až dve tri individuá, ktoré neváhali kometovať zjavné skutočnosti tak, že by si človek želal aby ich navštívil TVOR, ktorý vo filme vytvoril atmosféru napätia do takej miery, že Vám nebude vadiť ani to, že väčšina filmu je takmer bez slova. vo svete kde Váš každý zvuk môže stáť život je síce dosť nepochopiteľné plodiť deti keď máte problém udržať na žive aj tie ktoré už máte ale aspoň je stále o čo bojovať. Určite to nie je žiaden horor. Je to výborný psycho thriler s otvorenými a nevysvetlenými udalosťami. Možno ak dosť zarobia tak pouvažujú aj nad pokračovaním. ()

Aleais

Dva dni po sebe som sa s priateľom rozhodla ísť na "horory", prvý výber padol na Tiché miesto. V prvom rade, tento film je hororom možno tak v poslednom rade. Za celý čas som sa možno raz zľakla keď do toho celého ticha pustili nejaký hlasný zvuk. V prvej polovici filmu som vôbec nemusela sledovať plátno a absolútne som nestratila myšlienku, pointu celého deja. Stačilo občas mrknúť. Tiché miesto je naozaj vyslovene film takmer pre nemých, aspoň teda prvá polovica tak pôsobí, lebo ak nejaký rozhovor prebehne, tak je to len naznačovanie pier, naozaj veľmi tichý šepot alebo znaková reč. Okey, mimo tohto faktu, ide o drámu jednej rodiny, ktorá má v sebe nelogické elementy. Keď sa povie horor, nečakám logiku, predsa len v horore môže byť piate cez deviate. Ale nie v prípade, že dej je vyslovene racionalizovaný, a tu nie len dej, ale aj konanie racionalizované, pričom však logika prostredia, prejavu a správania chýba. Naozaj si nemyslím, že pivničný priestor oblepený novinovými útržkami, vystlaný nejakými matracmi a látkami, pod doskami a zakrytý obrovským matracom dokáže tlmiť natoľko zvuky ako nám bolo ukázané. Nemyslím si, že keď sa Vám vrece zachytí o klinec v doske a vy sa ho snažíte silou vymaniť, že by vydalo slabší zvuk ako mierny šepot. Je zvláštne, že tvory, ktoré nevieme ani odkiaľ sa vzali (kríženina Votrelca s netvormi z Osady) vedia rozoznať, ktorý zvuk vydal človek (mimo hovorovej reči) / zviera a ktorý vydáva len príroda, prečo teda nenapadnú aj vtáky ale medvedíky čistotné áno, prečo ich nepriláka veľmi hlasný pád vody a jej zurčanie, prečo keď pri vodopádoch sú ľudia v bezpečí, potom nepostavili niečo v blízkosti vody? Prečo tá ich dcéra nevidela slabinu tvorov už skôr a nezachránila otca? Prečo sa matka nechá nabúchať, keď sú v ohrození života a každý zvuk ich môže prezradiť (plač dieťaťa nezastaví a podľa mňa neutlmí ho ani nejakým bunkrom). Na konci tohto "hororu" mi ostala v hlave len jedna otázka, prečo je to tak nelogické a zároveň sa to tvorcovia snažia racionalizovať ako keby to bol bežný fakt? Mimo to, postavy veľa sympatií nepobrali a skôr ma po čase správanie každého jedného člena rodiny otravovalo, možno až na toho malého chlapca, ktorého sa otec snažil naučiť ako prežiť. Keď sa povie horor, čakám nejaký ten strach, napätie, očakávanie, čo bude ďalej, a zároveň v istom zmysle oddychovku. V podstate nerozumiem ani ja ani môj priateľ tomu, prečo je toto tak očakávaný "horor" tohto roka (opäť raz, toto je dráma a nie horor). Kde sú tie klasiky ako V zajatí démonov, Stiahni ma do pekla alebo Insidious? Popravde, viac ma hororovo uspokojil B-čkový horor "Vadí Nevadí" než tento hororový paškvil. Odporúčam veľa neočakávať, žiadne strašidelné motýliky v bruchu, mrazenie na chrbte alebo zatajený dych. Ak by som išla na tento film do kina už od začiatku s tým, že ako sa teším, čo pre nás tvorcovia pripravili, tak by som ho považovala za sklamanie roka. Našťastie som to brala len ako "veď pozriem a uvidím". ()

JimWalker007

Ak sa povznesieme nad skutočnosť, že aj priemerného dementa počas prvej polovici filmu napadne, že zvukosenzibilných votrelcov môže poľahky zlikvidovať vypeckovanou "hudobnou" produkciou Rytmusa alebo ich aspoň donútiť k rýchlej evakuácii hlučným prehrávaním pesničiek Martina Jakubca, tak môžeme skonštatovať, že film je príjemná jednohubka pre milovníkov ticha a sci-fi hororov, Atmosférické striedanie zvuku a ticha, pekný pohľad do sluchového orgánu mimoňa a v pravej chvíli uťatý koniec, ktorý ma vysokú výpovednú hodnotu. A ak ste v prázdnej kinosále iba dvaja diváci, je to bonus bez debilných pukancov a sŕkania nápojov. ()

Ally69

Zapletka postavena na tom, ze borec ho neumi vcas vytahnout a neumi opravit schody. Proste dalsi zbytecny film, kdy filmar predpoklada, ze divak je uplny hnup a neprijde mu divny, ze monstra jednou slysi tikani budiku, nebo sumeni zapnute obrazovky, ale marka co pri porodnich bolestech funi jako lokomotiva jim unikne. ()

Peter.Guba

SPOILER. To snad nie. Ako skoro fanatik do thrillerov a hororov, ktory ma napozerane desiatky az stovky filmov z tohto zanru, som cakal nieco extra. Zo skusenosti viem, ze nemam davat na hodnotenie "odbornikov" na CSFD, o ktorych vkuse sa popisalo na inych forach habadej kritiky. Ale ja blb som sa nechal uniest. A po dopozerani filmu - wtf? Toto je dobry horor? Akoby som videl Votrelca presunuteho niekde na blbe polia. Logicke nedostatky to je kapitola sama o sebe.V klucovej scene, ked, tatko zachrani krikom deti v aute, preco nezahodil pusku daleko do pola, aby odlakal tu priserku? Ale musi infantilne zacat vrieskat? Takych scen je vo filme minimalne 5. Mater sama o sebe kona takmer neustale nelogicky. Jedine plus je vykon mladej dcerusky. Inac strasna hovadina. Horor Get Out je o 2 triedy lepsi film, so zapletkou a zvratom, kdezto tu je to typicka americka sracka.... ()

MartinSTFC

Viděno v kině. Rozhodně jsem se při sledování tohoto snímku ani chvíli nenudil. Co bych snad jen vytkl, je velmi krátká stopáž, ale kompenzuje to právě akce a příběh. ()

Lukkyn

Typický horor do kina!!!Tuhle atmosféru doma ze své HDTV/DVD nevytáhnete , ani kdybyste zrovna rodili vedle slepého , leč na ouško citlivého mutanta. No přiznám se hltal jsem to. Ono to totiž má všechno. Lekačky, postavy, psycho, drama a docela solidní záporáky typu Vetřelec. Vůbec se nás to nesnaží obtěžovat tím co se stalo, proč se to stalo a kde se to vlastně posralo. Neeeee!!!Tady máš a žer!!!A je pravda, že tempo je to slušné i přesto , že ve filmu řeknou dohromady snad 10 vět. Neotřelé, neokoukané , nápadité a krutě dobře zahrané!!! ()

Tomiczekk

Tím, že to byl "tichý" film se člověk více zaměřoval na scény a tím víc to prožíval a ošíval se při lekavých scénách :) jen to skončilo v moc zajímavé akci, škoda - chtělo by to pokračování. ()

Slepejsek

Na filmu jediná pozitivní věc - pokus natočit něco jiného nebo jinak. Nápad bohužel neoriginální (x-krát použité schéma transformované jen do jiné klíčové veličiny), uspěchaný a nedotažený ani v základní logice (vypadá to, že monstra slyší jen to, co říká scénář - šumění televize je přitáhne na dálku, ale zrychlený dech neslyší ani na dva metry; kraj je bez lidí, ale elektřina vesele funguje - přesto ve sklepě svítí svíčky; hluchoněmá sice nic neříká, ale jinak samozřejmě hluk způsobuje - o to horší, že ho neslyší, syn se bojí s otcem na ryby, ale pak vesele běží odpálit ohňostroj, kde se ve sklepě s miminem vzal eMZák a proč tam najednou začala téct voda?...atd atd atd). Příběhu chybí logika, postavám prokreslení - absence souvislostí není výhodou, jen pohodlností autorů, kteří na ně prostě rezignovali a vsadili na to, že divák to spolkne i bez nich. Bohužel. Takže podtrženo sečteno docela hloupý film, který vás chce nachytat na blyštivé pozlátko. PS: nejvíc práce mi dalo udržet bránici při scénách v zásobníku zrní. ()

gabivo

Musím říci, že nejsem sotva hororový nadšenec, ale tento horor příjemně překvapil. I když pro mě někdy přes zavřené oči..dalo se na něj hezky koukat. Líbilo se mi, jak byla ukázána soudržnost a podstata rodiny. Strhující děj, který se neobešel bez obětí, ale úžasně poukazuje na psychiku a sílu člověka. ()

AfroCmx

Opravdu každý ňouma s koupenou náručí popcornu Vám dokáže zkazit zážitek. V sále bylo slyšet každé uprdnutí a díky tomu byl velký prostor pro jumpscary. A že jich bylo. Ke konci filmu byla i slzička - hold když jde o lasku k neslyšícímu (lol). Trošku sem kroutil hlavou u sceny kdy se hmyzák najednou objevil u mamky ve sklepe, ale se vším všudy ok. Jsem trošku citlivej pro špatné cgi monstra a zde to nebylo nejhorší. ()

Thug_Leo

Bez vysvětlení čehokoliv je divák hozen do nudy s partou nesympatických herců. Hluchá holka způsobí většinu problémů. Lidé krom rodiny Abbottových nejsou, teda až na 2 seniory, co stejně po 30sec umřou. Nikde nejsou stopy po "válce s nepřítelem", neexistuje tu ani snaha o izolaci lepší než stará matrace. Znaková řeč? Proč si nešeptají mezi sebou? Všichni ví, že musí být ticho, přesto neustale dělají prstíkem ššššššš. Víme, že děti jsou hluční, proč si je Abbottovi dělají? Nečekal jsem moc, dostal jsem ještě méně. ()

mrGhostly

Dobrý originální horor. Skvělé využití postavy Regan a některé scény - porod a kukuřičné pole obzvláště výživné. Jenom jsem trochu bojoval s tím, jestli je tu využití klasické neřesti hororů, hlasité hudby a zvuků, opodstatněné (a tak trochu geniální) a nebo je jenom výsledkem líné a nedomyšlené práce. Svět jako takový, pokud půjdeme do hloubky, úplně nefunguje a dostává se do mnoha logických pastí, což je škoda. Ale v jeden a půl hodinové stopáži se toho moc stihnout nedá. Skoro si to říkalo o seriál... // 2D // orig. znění // 2. 5. 2018 // 75% ()

kojot.name

Nu, zvukové efekty byly pěkné. Příšera se taky povedla. Herecký výkon Millicent Simmonds (neslyšící dcery) mě zaujal. No, a zbytek byl prostě tak nějak guilty pleasure... Spoustu nelogičností bych tomu filmu odpustil, ale ten hřebík to fakt zabil :-D Tož tak. ()

Martinko991

Film ťaží najmä zo skvelej myšlienky, že hrdinovia vo filme musia byt ticho a dávať si pozor na každý kročik. Napätie teda funguje už len koli tomuto po celý čas filmu skvele a postavy ktoré boli do filmu obsadené do neho pasujú od malého astronauta až po otca roka minimálne rovnako dobre. Vznikol nám z toho pre mňa prekvapivo dobrý filmík, kde funguje všetko ako má len tá kategória horor mi tam akosi nesedí. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu