• klukluka
  ****

  Před čtyřmi lety jsem se čílil, že se tady kope do politické mrtvoly- Langer už v té době psal na full time básničky. Dnes tomu tleskám. Jednak by chtěl přes básničky zpět, druhak mu tímto seriálem postavili zasloužený pomník. Škoda, že tak všichni zapomínáme. Návštěva u blazeovaného profesora Lábuse a jeho lepšoidní paní působila autenticky, ale byla už opravdu hodně dlouhá. Jinak jen nějaké drobnosti- například bych jako policajt určitě víc zmáčknul pana Mitnera (Tauše).(16.4.2020)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Zase skvěle, místy krásně mimózní kameru krásně podtrhuje snová atmosféra, kterou dokáže krásně vytvořít i taková maličkost, jako hudební podkres, který zní po celou debatu na policejní poradě a takových ozvláštňujících věcí je tu mraky. Navíc je tu čím dál skvěleji zahraná postava Davidem Novotným, díky němu nevyznívá zákeřně, ale spíš krásně nejednoznačně, Zatím lepší, než první série od Hřebejka. Snad jen tempo by mohlo být vyšší.(6.3.2016)

 • mh.mail
  **

  30% — Nene, druhý díl naznačil, že se seriál stáčí stále více z kurzu, který mě baví. Tady mi přišla naprosto trapná hysterická scéna výslechu postavy Martina Pechláta, ve které se odhalí estébácká minulost majora Vitouše. Vůbec mi tento díl přišel jako taková výplňová vata, nic moc nového k případu jsme se nedozvěděli. Škoda, že se to muselo roztáhnout do čtyř dílů. Jak to tak vypadá, tři by stačily bohatě, možná i dva, bude záležet na tom, jak bude vyšetřování odsýpat dál. Navíc postava kapitána Barana v podání Davida Novotného je taky divně ujetá — ačkoliv chápu, že byl dosazen shora, přesto je mi divné, že při jeho chování s ním už dávno nevyrazili dveře. A nechápu ani jeho, že se takhle chová. Vždyť má-li být tím, na co vypadá, tedy tím, kdo bude vyšetřování směrovat někým požadovaným směrem a zajistí správný výsledek, měl by se naopak chovat nenápadně, ochotně a úslužně a nikoliv tak okatě nesympaticky a protivně. Je to voľaké čudné, uvidíme, co se z toho vyvine.(7.3.2016)

 • otík
  ***

  Tak se nám to zamotává, jen jsem zvědav, kudy z nudy ven. Nebýt strhujícího hereckého výkonu Jiřího Lábuse na konci dílu a jedné vtipné scény s Krobotem spíše nudné kafíčkování, žvatlání a chození sem a tam. Tady jde jasně vidět, jak tvůrci nadhodnotili stopáž a jak by sérii prospělo minimálně o díl méně. Tak trochu mě přestává zajímat, kdo to vlastně spáchal - a to je u kriminálky hodně špatné.(24.4.2016)

 • Necrotongue
  ***

  S velkou opatrností jsem přidal na hodnocení, druhá epizoda na mě nepůsobila tak zoufalým dojmem jako předchozí díl a David Novotný zase jednou vystřihnul skvělého Kužela. Sice mě stále víc otravuje "mirkodušínství" Marie Výrové i vcelku zbytečná postava Kristýny Horové, ale faktem zůstává, že mě tvůrci tentokrát nepřinutili zírat na obrazovku v němém zoufalství. 3*-(9.9.2019)