Série vražd spojuje nejen téma sedmi smrtelných hříchů, ale také fakt, že se všechny oběti podílely na natáčení oblíbeného nekonečného televizního seriálu. Pátrání po zjevně duševně vyšinutém a vychytralém pachateli poodhalí spletité a nevraživé vztahy mezi tvůrci seriálu a temné zákulisí drsného a nemilosrdného šoubyznysu. Beran se ocitá v  neznámém a pro něj nepochopitelném prostředí a tak s povděkem přijme pomoc Klaudie, která zároveň pracuje na románu o mafiánovi Dragounovi, jehož napojení na policii je stále zjevnější. Zdá se, že posedlost tajemným zločincem Berana a Klaudii spojuje víc, než tuší a pro oba se rýsují nové výzvy. Podaří se jim však ještě před tím chytit pomstychtivého vraha, jehož řádění je výsledkem uražené ješitnosti a nesoudných ambicí, a který má v plánu sprovodit ze světa další oběť a nepozorovaně zmizet? (TV Prima)

CheeseFigure

Tak aj napriek hodnoteniu tohto seriálu som si povedal, že dám tejto epizóde šancu, lebo sa tu objavuje môj obľúbený motív a to vraždenie podľa siedmych smrteľných hriechov. Nebudem to porovnávať s úžasným filmom Sedem režiséra Davida Finchera, bola by to naprostá blbosť, lebo nejde porovnať hodinovú epizódu českého seriálu s dvojhodinovým veľdielom. Tak sa vrhnime na hodnotenie epizódy samotnej: No, čakal som detektívnu zápletku, teda vyšetrovanie. Nie, že dvojica hlavných postáv (založených na motíve seriálu Castle, teda duo spisovateľ/ka a vyšetrovateľ/ka) bude pobehovať od jednej obete k druhej a v závere nejakým divným ja-už-neviem-akým-hókus-pókus-spôsobom odhalia vraha. Čo však oceňujem je spomenutie práve filmu Sedem a Kevina Spaceyho. Celkovo priemer, trebalo by trochu zapracovať na vyšetrovaní a dialógoch (občas to riadne škrípalo) a išlo by aj o nadpriemer (možno nie zrovna 70% ale i 60% je nadpriemerom /teraz som si všimol, že epizóda má 60%, takže mi to pokazilo vtip/) ()