Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

kumite

Tak, copak to tady máme ? Několik dřevěných masek, uškrceného kluka, pošahanou matku, vlky žeroucí vlastní mláďata, jednu starou indiánskou čarodějnici, psychopatického indiána s kulometem z Ramba, několik záběrů na nádhernou Aljašku, občasnou zmínku o jakési temnotě, další dvě ztracené a jaksi pozapomenuté děti a hlavně psychopatického veterána z Iráku, který asi navíc prodělal lobotomii a oblíbil si střelbu z luku alá Robin Hood, nebo opět Rambo ?? Pokud to všechno smícháme, tak nám z toho vypadne neskutečně blbá ptákovina, kterou by asi nedokázal vysvětlit ani sám režisér. ()

petikacka

Atmosféra dobrá, po pár minutách jsem se musela přikrýt dekou, protože mi z té ponuré, ledové krajiny začala být zima a z toho neustálého šera jsem dostala depresi. Příběh byl pro mě nelogický, jediné co mě napadlo byla neustálá chudoba indiánů, která je po staletí pořád stejná a příšerné podmínky ve kterých žijí. Co ovšem chtěl autor říci o ústřední nordické dvojici mi teda není vůbec jasné. Mrtví jsou indoši, policajti a děti ovšem běloši si odkráčí všemu navzdory. Že by to byl ten hřebík s hlavičkou a kladívkem? No bylo to divné, ale příroda a vlci byli sqělí. Za mě 70% ()

no2

5/10 - Namlsán téměř bezchybným Wind River (2017) jsem byl zvědav na tento prý podobný, zato snad více mysteriózní snímek od Netflixu. Rozhodně nevěřte krátkému zde zveřejněnému obsahu filmu, jelikož rozhodně film není o žádném "přírodovědci, který v ponuré aljašské zimě loví vlky a je obviněn z vraždy místního chlapce." Všechno je to jinak, je to složitější, i když v závěru filmu mě spíš napadlo slovo "přeplácané". Zimní krajina byla stejně jako v o rok starším Sheridanově filmu skvělá, oceňuji také snahu o atmosféru, ale děj filmu mě nevtáhl a měl jsem problém se ztotožnit s hlavními postavami (na rozdíl od Wind River, kde jsem si je zamiloval). Možná to bylo i místy nepříliš věrohodnými hereckými výkony. Zatímco u hlavní přestřelky ve Wind River jsem tajil dech, zde byla snad ještě brutálnější, ale dvakrát mě nezaujala. A ten konec - no, asi to mělo mít nějaký "přesah", který už byl nad mé chápání. ()

tomo41

Prázdna póza. Rádoby drsňácke a hlboké dialógy sú v skutočnosti úplne ploché. Tvorcovia tlačia na pílu po každej stránke, aby vyzerali artovo, no keď sa snažíš byť art a nevieš to, tak to dopadne presne tak ako môžeme vidieť v tomto filme. Veľká strata času. ()

Hapretor

Ze začátku i zajímavé ... postupem děje stupidní ... a ke konci to vlastně absolutně nedávalo smysl ... po dokoukání jsem měl pocit, že jsem ty dvě hodiny úplně zbytečně promarnil ... never more ... dvě * za přestřelku a atmosféru ... ta byla vykreslena skvěle ... opět přehmat ... ()

MickeyStuma

Temný a drsný detektivní příběh s mysteriózním nádechem plného severského napětí, podivností, sněhu a mrazu. Pomalé tempo umocňuje divákovu mysl si příběh prožít v plné parádě. Spousta nečekaných zvratů a šokujícího vývoje vytváří v plné míře emoční sounáležitosti rozvinutého a naprosto promyšleného příběhu. Je to další film, který se musí pozorně sledovat, neboť dramatizace není zase až tak jednoduchá, jak by se mohla na první pohled zdát. Život není žádnou procházkou růžovým sadem. Naopak je v plném celku lstivý a plný temné zlosti a nenávisti. A toto vše je v tomto příběhu zachyceno v celé své nejednoznačnosti a nebezpečné krásy, která je věrohodná s projevy napětí v reálném světě. Na druhou stranu se kupodivu nebere zase až tak moc vážně. Nepředvídatelný záměrně pomalý psychologický epos dobře si hrající s mytologií. Komu se líbily snímky jako např. ´Insomnie´, ´Wind River´, nebo první série ´True detective´, je tohle jasná volba. Pro diváky lačnící po zběsilém akčním spektáklu, lze jen doporučit se tomuto dlouhým obloukem vyhnout. ()

Raziel_cz

Film, který je sice rozdělený do několik kapitol, ale tradiční narativní strukturu stejně zvládá vyhodit z okna. A pochází mi to. Na nového Saulniera se vždycky těším a vždycky mě dostane. A dostal mě i tentokrát. Green Room sice nepřekonal, ale jelikož je natolik jiný, divný a mrazivý (nejen zasazením), překonávat ji ani nepotřebuje – stojí úplně mimo, ve svém vlastním vesmíru. Mark E. Pocha řekl, že mu připomíná Wind River. A je to dobré přirovnání, protože oba snímky podobně pracují s napětím, jež posléze exploduje brutální přestřelkou – jenom bych k tomu přihodil ještě Evansova Apostla, který na Netflixu příhodně vyšel nedlouho potom, taky v něm figuruje mystika (i když mnohem méně subtilní) a taky se nijak nezatěžuje klasickými třemi akty. Hold the Dark je podle mě lepší než oboje. Nemůžu se dočkat, až napadne sníh a já si ho sjedu znovu. ()

yvona

Popis obsahu je totálně mimo. To psal někdo, kdo film neviděl ani z rychlíku. Žádný přírodovědec tam nefiguruje a už vůbec ne obviněný z vraždy :))) Film má slabé hodnocení, ale jde spíš o atmosféru a mystiku, kterou mnozí, jak se ukazuje, nepobrali. Rozhodně stojí za shlédnutí. Nenudila jsem se ani na okamžik a co scéna, to překvapení. ()

Rockerman

Začalo to jako zálesácké drama o lovu vlka-zabijáka, aby se to po určitém čase změnilo na krimi s mysteriózním pozadím, ale pak se to zvrtlo do neskutečného masakru s neurčitým a vlastně nedovyprávěným koncem. Vůbec se nedivím, že hodnocení je značně rozdílné. Mě to většinou bavilo, ale dojem je dost rozpačitý. ()

Waldir

"Bladerunnerovská" verzia minuloročného Wind River, ktorej chýba silnejší "motor", nakoľko už po úvodnej polhodine začne bežného diváka nudiť. Namiesto zbytočne dlhých, samoúčelných, záberov na (krásnu) prírodu Aljašky, by som uvítal, ak by sa vytvoril väčší priestor pre priblíženie a prehĺbenie charakterov hlavných hrdinov. Rozumiem, že to bol zámer tvorcov, pre účel samotného príbehu, avšak minimálne postava Jeffreyho Wrighta by si zaslúžila prepracovanejšie vyobrazenie. Symbolika spojená s indiánskou kultúrou a svorkami vlkov je rozhodne zaujímavá. No v takomto prevedení, kedy väčšina podstatných informácii je poskytovaná len v "otáznikoch" a scenár ponecháva voľnosť pre interpretáciu, mi neprišiel zrovna vhodný, keďže sa divák mnohokrát nemá ani o čo oprieť. Nehovoriac o fakte, že mnoho sekvencií nedáva žiaden zmysel. Aby som len príliš nekritizoval, tak okrem skvelej atmosféry, musím taktiež vyzdvihnúť aj akčné scény, ktoré Saulnier zvládol bravúrne. Záver je taký, že "prekliatie" netflixových filmov, z môjho pohľadu, ďalej pretrváva - opäť raz skvelý námet, skvelý audiovizuál, skvelé herecké obsadenie, no v nie príliš dobre zvládnutej forme. ()

Torpid

Tak nějak tuším, že motivace postav budou v knižní předloze zjevnější. Při sledování filmu mi to především v závěru hodně vadilo, ale s odstupem dvou dnů ten vlčí díl zapadl do toho člověčího a já zvedám ze 3 na 5*. V záplavě výplachů si takového filmu musí člověk vážit. ()

misbos

Ten film Vám lautr nic nenaservíruje na stříbrným podnose, musíte dávat bacha, přemejšlet... to bolí, co? Hele, tak si dejte posledního Predátora.... / Nikdo tu není hustá zlá prdel se zlatým srdcem (zdravíme větrnou řeku a její uvěřitelné charaktery), všichni jsou poznamenaný míň nebo víc nebo úplně, a největší "borec" je tak máklej, že byste se v reálu báli přiblížit se k němu na kilák. Jo, tenhle kousek o tom, že cesta k vlastnímu dítěti někdy vede přes vlčí srdce temnoty, letos krutě vyčnívá, takže pět šípů do pěti krčních tepen. /.... je tam hustá parta borců v autobuse, sou jako blázni ale sou fakt jako hustý a vtipný, je to samá super hláška, a vytuněnej predátor je hustej, a ta bába vědkyně je hustá... hustý, voe.... ()

Kingjiri

Po projekci mám podobný pocity jako jsem měl v případě Donnieho Darka. Příběh jsem moc nepobral (spíš pro mě zustal ve škatulce "WTF"), pointu žádnou nezaznamenal, ale je zvláštní, že jsem se i přes pomalý tempo vyprávění nebo právě nepochopitelnej příběh moc nenudil. Vlastně ty dvě hodiny utekly vzhledem k uvedenýmu až překvapivě rychle. Normálně bych takovýmu snímku dal maximálně dvě hvězdy, ale teď přihodim třetí slabou hvězdu za atmosféru, casting, výpravu a "něco" zvláštního / těžko popsatelnýho, co v sobě tenhle biják má. ()

Charlie84

Já fakt nevím, proč aktuálně mystery thrillero béčkové produkce Netflixu, musí mít minimálně 2 hodiny. A Hold the dark mi to nevysvětlilo. Jsou tam světlé chvilky, jsou tam i temné chvilky, některé mají něco do sebe, některé mají alespoň Jeffreye Wrighta, některé mají Alexandra Skarsgarda a to už je horší. Vážně, tady už se ani nedá vytýkat, že ten chlapík má celý film stejný výraz. Kdyby měl kupříkladu burku, jeho mimika by vyšla na stejno. A co se týče logiky filmu, taky by tím neutrpěla. Oukej, náznaky tam jsou, ale podle mě jsou scénáristé placení za vytvoření příběhu a charakterů. Nebo možná nejsou. Každopádně jeden z těch filmů, kde si můžete jako pointu dosadit cokoli a bude to ok. Nebo taky ne. Kdyby mi šlo o tohle, začnu filmy psát, ne se na ně dívat! Chci funkční příběh, je to tolik? Asi jo. Tři spíš z bezradnosti... ()

DAPDO

Netušil jsem, že se film po 30 minutách obrátí ze stopování vlků na úplně něco jinýho. Překvapení, někdy je lepší nepsat v obsahu úplně všechno. Na mě byly ty dvě hodiny zbytečně moc, bylo tam několik hluchejch míst, dal se z toho klidně udělat devadesátiminutovej nadprůměr. I tak jsem byl ale celkem spokojenej, i když se přiznám, nepobral jsem úplně závěr a chybělo mi pořádný vysvětlení. Ale to asi nebudu sám. 65%. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii