Knihu jsem nečetl,o ději jsem moc nevěděl,Deana jsem před tím nikde neviděl.A film mě dokázal totálně přikovat k sedačce,prožíval jsem ho od začátku do konce.Málokterý film se mě emocionálně dotkl tak silně jako tenhle.Dokonalý není a bez skvostného Jamese Deana by možná byl poloviční,ale přesto je jedním z mých nejoblíbenějších.A předlohu bych si moc chtěl přečíst.95 %(11.11.2008)

no já nevim, jednoduše to nějak nefungovalo... celé se to moc táhlo, tolik opěvovaný Dean mě nijak extra neuchvátil, sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli taky moc nepobírám. knihu jsem nečetl, asi bych se měl stydět, ale upřímně řečeno, tenhle film mě ani moc nenabádá to napravit... prostě nuda. je mi líto, zklamání. 50%(10.10.2009)

Och bože, americká kinematografie byla odjakživa posedlá vztahem otců a synů a "Na východ od ráje" je typickým představitelem těchto filmů. Odhlédnu-li od respektu k hereckému výkonu Jamese Deana v hlavní roli a dalším kvalitám tohoto klasického snímku, za sebe nemám problém prohlásit, že je tento film prostě jen... nesnesitelně nudný a ve svém výrazu až melodramaticky afektovaný. Obecně moc nemusím filmy z 50. let, všechny mi přijdou strašně stejné a beznadějně zaseklé v době svého vzniku, která je z nich cítit na sto honů. Třeba už jen ta příšerná hudba... Ne, toto skutečně není můj cup of tea.(5.3.2013)

Jak osudové se ukázalo být spojení dvou mimořádných talentů: Jamese Deana a Vladimíra Dlouhého, který ho v tomto snímku namluvil. Myslím, že jsem ani nečekala, že by se mi Na východ od ráje mohlo tolik líbit. Jakékoliv příběhy o "loserech", rebelech, podivínech a společností odstrčených lidech jsou mi blízké a zrovna tento považuju za vysoce vydařený. Mezi jeden z nejsilnějších momentů rozhodně patří emotivní závěr.(6.3.2013)

Tento film po letech neztratil nic ze své síly. Elia Kazan je vynikající režisér, jsem si jist, že jeho filmy se budou pouštět ještě dlouho. Za kvalitu bezpochyby může i předloha Johna Steinbecka. Střízlivý realimus amerického maloměsta, uvěřitelné postavy, skvěle zahrané, vyniká nejen James Dean, ale hlavně Julia Harris. Ten příběh prostě umí vydolovat neuvěřitelně silné emoce, aniž byste tvůrce podezřívali z podbízivosti a falešnosti. Nevím, co bych dodal, tady není co vyčítat, ani kameře, hudebnímu doprovodu. Dokonalé.(3.2.2011)

• - Spoiler: Ve scéně, kde Adam odmítne přijmout Calovy peníze, bylo ve scénáři napsáno, že se Cal od otce s hněvem otočí. Byl to nápad Jamese Deana, aby se místo toho na otce vrhl a objal ho. Představitele otce, Raymonda Masseyho, to tak překvapilo, že se nezmohl na nic jiného, než na volání synova jména. (Morien)

• - Film sa nakrúcal v Mendocino a Salinas Valley v Kalifornii. (Michal74)

• - Režisér Elia Kazan opravdu Jamese Deana opil před natáčením scény na střeše u Abřina pokoje. (Morien)