Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

papadoce

V mojej predstave Simon Kinberg dostáva za každú vetu tohto stupídneho scenára ranu 10000 voltov do podpazušia, chodidiel a slabín skrz diódy namočené v kyseline a súčasne mu za každú zrežírovanú minútu tohto zvratku šľape rozbehnutá zebra böhmova kopýtkom na genitálie. To všetko z jediného prostého dôvodu, aby už nikdy nemohol natočiť nič tak retardovaného. Šimon vzal osvedčenú značku X mužov a po vôbec najlepšom Wolverínovy priniesol najväčší prepadák. Z dokonalého profesora Xaviera urobil klamárskeho zmrda, film obstaral tou najnevhodnejšou hudbou režúcou uši a z nepochopiteľných dôvodov ukončil Mystic. Vďaka tomuto zjavnému jebovi zakladám v denníčku novú kategóriu najhorších režisérov ever. Toto je odpad a je len žalostne ratovaný sexi Jennifer, Michaelom Fassbenderom a zopár vydarenými trikmi. Hoďte toho ch**a levom. 10%. ()

BFG2000

Zatím suverénně nejlepší x-manovka! Tohle se vážně povedlo! Konečně temné, emotivní, osudové. Sophie předvádí úžasný výkon, Fassbender jede svou dokonalou klasiku. Ostatní skvěle sekundují a dokonce ani McAvoy zde není otravný, jako v ostatních filmech. Když si ve vlaku X-mani stoupnou a začne hrát jeden z nejlepších songů Hanse Zimmera vůbec, začne rovněž běhat mráz po zádech! Neskutečně tomu prospělo odstranění rutinéra Singera. Nevěřte tomu nesmyslnému podhodnocení zde, tohle není jen nejlepší X-man film, tohle je jedna z nejlepších komiksovek vůbec! ()

wege

Myslím, že to měli Loganem ukončit a dále se k celé sérii už nevracet. Nebylo v tom nic nového, nic překvapivého. Možná by to chtělo úplně nový restart. Jakkoliv se mi Sophie fakt jako ženská fakt líbí, herecky to prostě nebylo ono. ()

LdaVinci

Hurá, po 4 letech jsem se k tomu dostal :D. Musel jsem si nejdříve obnovit celou sérii, abych se mohl podívat na devítku. Musím říct, že jsem si celou sérku fakt nepamatoval a dost jsem se do toho zase zamiloval. Mrzí mě, že tento díl je tak průměrný. Nechápu, proč vůbec vytváří někoho tak overpower, když i tak je Jean silná postava jako blázen. No Musím ale říct, že scénka ve vlaku a specificky boj Magneta byl úžasnej. Jinak obecně se najdou super scénky, ale celkový film nic moc prostě. A ani nedostal více prostoru Quiksilver, který by si to taky zasloužil. Jo a hudba, ta mě okamžitě dostala... ale když vidím, kdo ji dělal, tak se nedivím. ()

celticek

Suverénně nejslabší díl. Spousta keců, málo solidní akce. Sansa aka Jean Gray film sama neutáhne ani omylem. Ještě, že tu máme Magneta. Ale i to je málo. ()

Hedy

To víte. V období života každé mladé dívky nastane kdy má své dny. Je naštvaná, podrážděná a nevrlá. Klasické příznaky krvácení z kundy alias menstruace. Teď si ale představte že vaší menstruaci zapříčinil vesmírná krvavá mlhovina. Tomuto se již říká Hyperkosmická Menstruace. Jde o velmi vzácný fenomén který se udává jen v případě že ho po vás chce vágně vysvětlená mimozemská rasa Skrullů. No průser nastává pak v době kdy váš menses způsobuje nekontrolovatelnou destrukci. Mladá slečna Šedivá se to naučila tím těžším způsobem. Ovšem existuje extraterestriální druh kožoměnců kteří touží po tom z revitalizovat svou rasu z hovna pomocí kosmické menstruace. V tomto filmu také můžeme vidět vskutku skvělé bojové scény využívající všemožné blesky, lasery, magnety, vlasy a mysl. Jsem překvapen že se neobjevil X-men který postřílel celou policejní jednotku vlastní mrdkou. Každopádně šlo o vskutku pěkné zakončení X-menské ságy. Nebylo to nejlepší. Něco tomu chybělo. Možná ta celková dynamika mi přišla trochu zmatená ale nikdo není dokonalý. Pěkné čtyři menstruační mlhoviny. ()

MaxForValue

Asi druhý najhorší film z X-men Univerza po Wolverine (2013). Jedinými pozitívami sú akčné scény a Michael Fassbender, inak je to miestami hrôza. Klišé nad klišé, množstvo sentimentu, skratkovitosti a problematických motivácií. Sophie Turner ako Jean Grey roní biele slzy (ako fakt!), keď sa Charles a Hank pohádajú samozrejme musí pršať a o hlavnej záporáčke menom Vuk sa toho fakt veľa nedozviete (v skutočnosti si nie som istý, že je až tak zápornou postavou). Momentálnych 59% na IMDB zrejme úplne zodpovedá tomu, na čo film má. Ale vzhľadom na rozpočet je takýto výsledok veľký prúser. ()

Barghest

Dark Phoenix nakonec není vůbec takový průšvih, jak se před premiérou zdálo. Objektivně vzato si ten film čtyři hvězdy nezaslouží. Je to vlastně jen povrchní letní popcornovka, u které je záhodno příliš nepřemýšlet a jen se nechat bavit. Dost taky pomáhá naprosto nulové očekávání a totální neznalost komiksové předlohy. Já na to šla vlastně jen proto, že jsem chtěla vidět Michaela Fassbendera zase jednou na velkém plátně. A kdyby někoho zajímalo, jestli byl skvělý, tak byl. Jako vždycky. ()

Olafsson

Co si budem povídat, časy nadupanejch X-menů s Wolverinem a spol. jsou pryč. Teď je tady banda kinderáků a extrémně nesympatickej McAvoy... Bavila mě Sansa a její albín kolegyně s mančaftem mimozemšťanů, zbytek herců stál za hovno, děj stál za hovno, akční scény se Sansou v pohodě. Na víc než tři hvězdy to není. Další X-meny prosím už ne. Zajímavý komentář: kinderman. ()

Mr.Ward

Hmm ... Je to smutný, že se takhle loučí sága, která před 20ti lety nastartovala zájem lidí o komiksy. Ať byla Apokalypsa jakákoliv, já si ji aspoň užil jako velkej digi výplach. Tady bohužel selhává všechno, a já si to moc neužíval. Co mě opravdu mrzí, tak je pojetí jedné smrti ve filmu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o můj nejoblíbenější charakter v X-Menech je opravdu s podivem, že to ve mě vůbec nic nevyvolalo a přišlo mi to dost zbytečný. Potřebovali se nějak odrazit pro příběh, ale šlo to fakt udělat jinak... Není to nejhorší film, to vůbec, je to pohodovej průměr. Jen jsem prostě od rozlučky tohohle fenoménu čekal víc. ()

helrohir

K sérii X-Men som si za tie roky vytvoril určitý vzťah a ich psychologickejšia prepracovanosť a dospelejší nadhľad mi imponovali o niečo viac než u ostatných komixových sérií. Nanešťastie sa ani táto séria nevyhla určitým zaváhaniam, medzi ktoré musím zaradiť aj toto záverečné dielo. Pritom spracovanie nie je až také zlé, ako tu mnohí tvrdia, ale tak ako tomu bolo u Ratnerovho "Last Stand", chýbalo tomu niečo naviac, čo by film oproti iným komixovkám ozvláštnilo. Zo všetkých tunajších postáv dokáže zaujať opäť len osvedčená dvojica McAvoy a Fassbender. Ostatné postavy totiž to majú málo priestoru (Jennifer Lawrence) alebo sú ich výkony nevýrazné (prakticky celé mladé osadenstvo vrátane Sophie Turner). A sklamaním je aj záporná postava, ktorú stvárňuje Jessica Chastain, a to z jednoduchého dôvodu - v podstate tu nemá čo hrať a nemá ani priestor sa nejako výraznejšie predviesť. Ale ako bežný komixový film nemôže "Dark Phoenix" sklamať. Má totiž slušné tempo, dostatok akčných scén, pričom vlakové finále dokáže občas navodiť aj zimomriavky, a taktiež nenaťahuje stopáž zbytočnými scénami. Záverečný diel tejto série si určite zaslúžil lepšie spracovanie, ale z môjho pohľadu to nie je ani žiaden prepadák. 60%. ()

Emjecko

Kritika valící se na X-Meny téměř ze všech stran není způsobená tím, že by byli extra špatní. Oni jsou pouze nejhorší z dosavadní série. A to je problém. Na něco takového prostě po 3 letech čekání do kina jít nechcete. Ne když ještě stále máte v hlavě dokonalost First Class následovanou velmi slušnou Budoucí minulostí. Po ní sice přišla slabší Apokalypsa, ale o to víc jste se těšili, že bude Dark Phoenix lepší. Nebude. Pád pokračuje. Znovu však opakuji, není na tom tak zle, jak ho někteří prezentují. Dosahuje standardní úrovně většiny komiksových adaptací na plátně, jenže když je v názvu X-Men, očekávají diváci automaticky víc. Ne letos. ()

borohub

Taková jednorázovka, která ničím příliš nezaujme, ani nijak neurazí. Ty nejlepší scény již byly dávno vyspoilerované v ukázkách. První hodina vcelku o ničem, pak se to ale rozjede a docela to baví. 50% ()

Mkartaylas56

Už delší dobu před premiérou jsem si přestal dělat naděje, že by se nakonec z Dark Phoenixu mohl stát nějak zvlášť podařený film. A asi i díky tomu jsem nakonec mile překvapen. Sice se nejedná o nějakou pecku a rozhodně netvrdím, že se nám tu zrodil jeden z nejlepších X-menovských snímku, ale za mě je to úplně v pohodě. I přes to ale začnu mínusy, mezi kterými asi nejvíc vyčnívá Sophie Turner, u které mi bylo jasné, že nedokáže utáhnout velkofilm jako ústřední postava a to se nakonec i potvrdilo. Spolu s ní jsme dále mohli vidět podobně nevýrazné záporáky a vcelku neoriginální scénář, který zase ale na druhou stranu bavil a tudíž mě zas tak neužíral. No a co se na filmu povedlo? Tak určitě akce, ve které se režisér S. Kinberg dokázal pořádně vyřádit, nešetřilo se nápaditými momentkami, superschopnosti hrdinů byly naplno využity a myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že finální sekvence ve vlaku byla vskutku výborná a asi bych se nebál ji označit za jednu z nejlepších, co jsme v minulých x-menovských filmech mohli vidět. Dále beru jako veliký plus skvělou hudbu, kterou si vzal na starost mistr v oboru Hans Zimmer a v rámci superhrdinského žánru jde určitě o jeden z těch kvalitnějších soundtracků. No a kdybych měl zabrousit i k postavám, tak kromě špatné Jean a záporáků v čele s J. Chastain, mi zbytek připadal ok a kdybych měl říct, kdo mě bavil nejvíce, tak to byl celkem jednoznačně Magneto v podání M. Fassbendera, jenž si ještě spolu s J. McAvoyem několik posledních dílu krade pravidelně pro sebe. Jak jsem tedy psal na začátku, tak Dark Phoenix je za mě úplně v pohodě x-menovský film (v porovnání s Apokalypsou jde o mnohem lepší díl), ale kvůli zmiňovaným mínusům se nikdy nebude moci řadit na přední příčky a tudíž i chápu, kde se berou takto spíše negativní ovace. 65% ()

jirin_cz

Pro X-meny mám slabost, ale filmová zpracování pro mě šla postupně dolů. Nicméně přišel Dark Phoenix, ten příběh mě chytl už v komiksech a byl jsem spokojen. Moc mi sice neseděli mimozemšťani, ale jako celek to pro mě fungovalo. A Fassbender jako Magneto (a vlastně i Magneto v celém tomhle filmu) je prostě pecka. 90% ()

pride

Fakt som nečakal, že to bude také zlé ale ono to fakt je. Žiadne zaujímavé triky, nápady, lokality, postavy. Slabá hudba, wtf koniec atď atď. ()

vipeerr

SPOILER ALERT Pro mě asi nejhorší díl. Dokonce horší než Wolverine v Japonsku. Grimasy a přehnané máchání rukou Jean při každém použití "síly" podtrhují celé mé zklamání. Vím že cílem bylo upozadit všechny ostatní X-Meny a tohle byl trochu Jean Origins. Ale muselo to být nutně takto trapné? Fassbender a McAvoy to tentokrát nezachránili, a že se kluci snažili hodně. Z dvou nejsilnějších X-Menů udělali přizdis*áče a co ta Raven? Kde se to nachází na časové ose vůbec? Jak to že chcípne, a nemá vůbec příležitost se stát Mystique? Nebo to už je dávno poté, a Magneto se všemi jen omládli? Nebo prostě jen další ignorace filmů předchozích? Opravdu nejhorší díl. ()

george82

Tohle bylo už moc o ničem. Pořádný záporák nikde. Celý děj se jen natahoval a natahoval a i ta nesourodost universa. Mystique mrtvá už jako mladá...i když se v předchozích X-Menech vyskytovala. No nic. Tohle se nepovedlo. A ani žádná potitulková scéna. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu