Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

HorrFi

Poctivejch pět to neni, ale troufnu si říct, že to patří k tomu nejoriginálnějšímu co bylo za poslední roky natočeno.. ta myšlenka s časovou smyčkou byla prostě úžašná a každej soudnej člověk by měl uznat, že tenhle film měl celkově co nabídnout a taky donutil diváka hodně přemejšlet a na Jessicu se hezky koukalo.. rád bych to jednou viděl v červených barvách.. ()

URBAN

Všechno nejhorší možná spojuje všechny hororové kliše, ale na druhou stranu to v tomto případě hraje v jej prospěch a příběh. A ubírá se stylem že to člověku ani nevadí a vše je podávanou zábavnou na horor možná nezvyklou formou. Nudit se rozhodně nebudete ( 1.11.17/MAC ) ()

Deyw

a jeje..strasnej pruser plnej hovadin..uz vidim jak me nekdo chce zabit a ja mu dam po drzce kladivem a zacnu rvat u zablokovanych dveri (ktery sem si sam zablokoval) pomoc a nesnazim se ho dobit kladivem..no dobry..napad se smyckou dobrej, ale postrada uplne smysl, proc kurva to tam bylo.. ? nikdo nam nerekl duvod proc tomu tak bylo, proste to tam bylo..meli by se poucit od edge of tomorrow...strasnej sranec.. ()

sir-dave

Takový mix hororu, komedie a romantiky, který překvapivě funguje a vyklubalo se nejpříjemnější překvapení toho roku. Filmů a seriálových epizod na stejné téma už bylo, o originální námět nejde, přesto to baví, odsypává. Smrt za smrtí pozoruješ jak se vypořádá s následky, přesto do závěrečných minut nejde uhodnout zápletku. Jessica Rothe to mimochodem hraje neskutečně dobře. Našlo by se pár chybiček, těžko říct zda by se v reálu po tom "před finále" dostala k tomu, k čemu se dostala, nebo jeden den mohl být uvolněnější ve stylu O'Neill Stargate, ale to už nic nemění na dobrém zážitku. ()

alchac

Jako horor to na mě moc nefungovalo, jako komedie skvěle. Asi že už mi měkne mozek nebo co. Nicméně koncept, byť mírně vykradený (alespoň přiznaně), ve kterém je možné si stále dokola užívat vykydlení bárbínoidní hrdinky, jež je extrémně nesympatická a hnusná tak, že bych se jako vrah u soudu hájil uvědomělou kultivací národního genofondu, mi přišel fajn a občas mě nutil smíchem téměř hýkat. Až jsem čekal, zda zpod masky nakonec nevykoukne Jimbo z Prciček. Škoda za pokažený závěr s napravenou mrchou, ale i tak jde o neškodnou relaxační hovadinku a nášupem nepohrdnu. ()

Nivenx

Klasický slasher s časovou smyčkou, která dává filmu svou originalitu i směr. Takový Zdrojový kod akorát v jiném žánru. Zároveň i velké změny v chování hrdinky jsou zajímavé. Vraždy bez gore tomu hodně ubírají a někdy šlo více přitlačit na atmosféru. 50% ()

chelseaman22

Happy Death Day kopíruje Na hraně zítřka a kanadský počin s výbuchem vlaku. V komparaci s těmito počiny je tento film chudým příbuzným z Ostravska. Jediný, kdo film mohl zachránit byla blondýna, která však neukázala ani poprsí a divák byl tedy zákonitě zklamán. Divákovo oko mohl potěšit snad jen méně předvídatelný závěr a krátká metráž. 61% ()

Lachtaan

Samozřejmě nešlo za pomoci časové smyčky vytěžit tolik, co dokázal například Doug Liman v bezkonkurenčním Na hraně zítřka. Ale i když to bylo očividně cílené hlavně na teenagery, tudíž hodně nenáročně, zaujalo to i náročného diváka, kterým se já pomalu stávám. Jessicu bych asi nesnesl vidět každý den, tady jí to ale v několika momentech dost seklo a najde se mnohem více 20+-letých herců, kteří před kamery prostě nepatří. Mít možnost udělit 3,5, netrpím žádným dilematem. Tady jsem potřeboval alespoň čtvrt hodiny na to, abych si promyslel, že tentokrát budu za pozoruhodně neunavující žánrovku schovívavý a kritiku odhodím stranou. Nebýt divného zakončení, o 4* bych vůbec neváhal. ()

Copacabana

,,Všetko najhoršie k narodeninám’’ je v skutku všetko najlepšie pre hororového fanúšika! Práve som sa zamilovala do tohtoročných NETFLIX-ových hororov! Ku klasickému hororového žánru pridávajú komediálne prvky, ktoré krásne prekrývajú prestoje alebo prípadné hluché pasáže ktoré by mohli vzniknúť pri obyčajnom horore. Plus ako prídavok prekvapí výborne načasovaný zvrat, ktorý premietne film do úplne inej roviny. Trefou do čierneho bola v tomto prípade aj ,časová smyčka’. A okrem toho, že všetci spomínajú odkaz na Groundhog day, niečo na podobný štýl je - horor Triangle. Dej sa tu taktiež zasekol v časovej smyčke, a dych sa pri ňom teda poriadne zatajuje. ()

Script

Je až neuvěřitelný, jak lidi můžou točit tak příšerné parodie na různé filmy. Tohle je kombinace filmu Na hraně zítřka a Scary Movie (a Scary Movie je parodie na horory sama o sobě). Začátek filmu je strašně nezajímavý. Tvůrci vás seznámí s postavou jménem STROM, která vás neskutečným způsobem vytáčí. Nenávidíte ji a tu smrt ji přejete. Postava se najednou z ničeho nic začne vracet do bodu, kdy se vzbudila (ve filmu vůbec nebylo vysvětleno PROČ!!! a DÍKY ČEMU!!!! se vracela v čase o proti filmu Na hraně zítřka). Zhruba po 10 minutách sledování mi okamžitě došlo, kdo pořád tu ženskou zabíjí. Dál už ten průběh komentovat nehodlám. Jsem rád, že jsem tu blbost dokoukal. Tohle pobaví maximálně některé TEENAGERY. Filmu chyběl kousek od odpadu. ()

Ryuuhei

Šel jsem na film kvůli časové smyčce a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Hrdinka mi ze začátku přišla sakra nesympatická, ale to byl účel, protože pointou byla náprava zkažené holky skrz neustálé umírání, většinou zapříčiněné oním tajemným vrahem. Jeho hledání byla spíš taková tipovačka a hádání, zda půjde o staré dobré klišé, či děj nakonec překvapí. Tedy, ve výsledku se odehrálo obojí. Časová smyčka trpěla typickým neduhem v chronologii a načasování událostí, ale překvapivě na to začala po asi třetím probuzení docela dbát a neopakovalo se to. Co mě každopádně nejvíc potěšilo, tak přímý odkaz na Hromnice o den více. Protože který jiný film mohl být předlohou? Jednoznačné plus pro tvůrce. Ve výsledku film nepřinesl nic nového, ale bavil a zásadně nezklamal. Za mě příjemná, ne zase tak děsivá a kdo ví jak obsahově či myšlenkově hluboká podívaná. Na Halloween ideální. 60% ()

oveckaoa

Za mě spokojenost v daném žánru z toho vytěžily maximum. Dokonce jsem se i několikrát zasmál což se mě u hororů moc nestává. Líbil se mě i ten nápad s počtem vrahů jelikož jsem měl celou dobu pocit kdo to asi dělá a trefil jsem se. Optimálně je to 60 přihodím 20 za hlavní herečku. P.s. nevěřte recenzi na kinoboxu nikdo tam Na Hromnice Více a Billa Murraye neuráží (já ten film taky neviděl a nepodělám se z toho) i to s tím zápisníkem není pravda nikde není řečeno, že si ho nemohla psat znova. ()

Sfinkter

Nenechte se zmýlit popsaným žánrem, jedná se o romantickou komedii se zábavnou krimi zápletkou. Hodně jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdami, no za sympatie ústřední dvojice se tentokrát nechám obměkčit. Každopádně se více budete smát než bát. ()

Dado

Filmových príbehov využívajúcich námet uväznenia v časovej slučke som videl niekoľko - od Groundhog Day, ktorý je zrejme najznámejším zástupcom tejto skupinky, cez príjemné a prekvapivo originálne sci-fi s Tomom Cruisom, až po tuctový televízny vianočný film, v prípade ktorého si nedokážem spomenúť ani na názov. Rovnako si nespomínam, či ma v niektorom z týchto filmov iritoval predstaviteľ hlavnej roly tak, ako tomu bolo v prípade filmu Všetko najhoršie. Jessica Rothe je na prvý pohľad sympaťáčka, no jej afektované herecké kreácie boli občas desivejším zážitkom ako momenty, v ktorých sa tvorcovia snažili podobné pocity navodiť u divákov úmyselne. Ani prípadné obsadenie inej herečky by však zrejme nedokázalo zachrániť tento nie práve najvydarenejší pokus o využitie otrepaného motívu v akomsi podivnom mixe hororu a čiernej komédie. (45%) ()

Mrkvič

Jako mysteriozní horor film celkem funguje. Ono pár lekaček, relativně nestrašidelná maska, která v situaci funguje, není nic moc těžkého na natočení. Když se ale film chová jako píčovina pro puberťačky, je to děs. Takže všechny vztahové věci, ať už se ženskýma nebo s chlapama. "Procitnutí" hlavní hrdinky, to je taky sračka jak vyšitá. ()

Johnny.ARN

Malo to pár nelogickostí, ale inak slušná podívaná s časovými slučkami a hľadaním vraha. Postavy a ich motivácie síce ploché, ale svižné, krátke a nenudilo. 3 z 5 ()

Yoshimitsu

Vcelku pěkná a sympatická herečka, která se každé ráno pořád budí na stejné koleji v posteli a stále dokola prožívá stereotypní den. Vždy se jen liší způsob zabití, ale o horor se v žádném případě nejedná. Dávám 50% ()

venison

Nic, co bych od podobných snímků nečekala.. "Happy Death Day" se nechal inspirovat legendárním filmem "Na Hromnice o den více", dokonce na něj odkazuje při závěrečné scéně, což je mi sympatické.. Bohužel scénář byl relativně béčkově postaven, takže po zhruba třetím přehrání toho samého dne nudil.. Celé je to neslané, nemastné.. Na horor málo bububu, na thriller příliš dětské.. Nejlepší by bylo, kdyby se tvůrci stylově přiblížili o kousek blíže "Vřískotu" nebo "Nezvratnému osudu".. Prostě přidat více komediálních a vyhrocených scén, ubrat na vážnosti a okořenit více teen blbinkama.. Úroveň snesitelnosti by byla hned vyšší.. Ještě pochválím obsazení hlavních hrdinů - Jessica Rothe, Israel Broussard - které bývá v béčkových hororech většinou zoufalé a spíše podprůměrné a nesympatické.. Jo a závěrečné titulky byly fajn ;-) ()

elanius

(5/2018) / Celkom svižný ala Groundhog Day slasher. Nič objavné, bez hlavného motívu opakujúceho sa dňa by to možno nebolo ani na 2*. V tejto forme docela zábava. (5/10) ()

TKKMR

Nechať hlavnú hrdinku uviaznuť v časovej slučke bol dobrý nápad, ktorý oživil tento inak možno tuctový teenagerský horor. O čomsi podobnom pojednávali už Edge of Tomorrow či španielsky Los cronocrímenes. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky