1922

Nebraský farmár Wilfred James (Thomas Jane) sa v roku 1922 rozhodne s pomocou svojho syna Henryho, čisto z finančných pohnútok, zniesť zo sveta manželku Arlette. Krátko po tom, čo spoločne jej zúbožené telo zakopú do starej studne, začne rančer čeliť desivým vidinám a podivným útokom agresívnych potkanov. Jeho život sa začne rúcať a Wilfred nadobudne dojem, že brutálne zavraždená manželka ho po smrti prenasleduje. (Karamanlis)

Aywes

Nejsem si jistý, jestli je slabá povídková předloha nebo přímo scénář. Celou dobu je to totiž utahaný, jak šňůra od hajzlu. Ve výsledku se ani nic zajímavýho nestane. Pořád sledujete příběh vidláka, který nedokázal najít lepší řešení. Čili pokud se nevěnujete ve volném čase kydání hnoje, tak se s postavou neztotožníte. Na druhou stranu to pořád jde lehoučce (fakt hodně lehce) cítit Kingovskou rafinovaností. Naprostý závěr není úplně k zahození. Přesto bych doporučil se mrknout po něčem jiném. Sice v poslední době nevyšlo moc fajn hororů, ale tenhle můžete bez problémů vynechat. ()

srolyma

Těžká depka. Už ta Kingova povídka není žádné veselé počteníčko a filmová adaptace se výjimečně přesně drží předlohy. Zločin a trest aneb Jak chudák do ještě větší nouze přišel. ()

moviefan4

Prašné takto majú vyzerať filmy podľa kníh od Kinga. Od slova do slova, zachytený každý obraz a detail. Dodržať každú repliku a celý dej od začiatku až do konca. Bravo. ()

J.Mayen

Ztvarneni prumerny az trochu nadprumerny, typicka Kingova,ale od druhe poloviny az ne tak zazivna. Prvni pulka bavila, knizni predlohu jsem necetl,ale velmi me zajimalo, jakym smerem se bude film dal ubirat, jestli jako ducharina, pomsta, krimi, nebo psycho paranoia. Bohuzel k me smule to bylo to posledni a navic ne tam povedene. Nicmene jsem si pri te vsi spuste kukurice vzpomnel na jinej a mnohem povedenejsi kousek od S. Kinga. ()

mr.twizta

V podstate klasicky King - zlo unvitr cloveka, (ne)nadprirozeno a pliziva, za nehty lezouci atmosfera, to vse v prostredi jizanskeho venkova. Vypichnout musism skveleho Thomase Janea a drsavou Pattonovu hudbu, skoda jen, ze film jako takovy by lepe fungoval ve zredukovanejsi stopazi. Celkove je ale 1922 prijemne neprijemna podivana a fanousek vseho kingovskeho by nemel prohloupit. ()

Matonny1012

Akurát nedávno som dočítal knihu Full dark no Stars Film sám o sebe bol dobre natočený s dobrými hereckými výkonmi ale chýbalo mi tam viac času pre sweatheart Banditos Mohli dostať vice prostoru a l taký koniec mohli dotiahnuť ďalej do konca podľa knihy ()

em.redrum

Soudě podle počtu zfilmovaných děl za rok 2017 budou mít u Kingů vážně bohatého Santu. Ale tahle adaptace šla hodně mimo mě. To byl táááák utahaný.. A vůbec to nemělo temnou atmosféru. Navíc mě celou dobu iritoval ten Thomasův přízvuk vypitého bluesového zpěváka po obrně a pěti mrtvicích. Celý mi to přišlo jak Halloweenský speciál Doktorky Quinnový... ()

Saxos

Typická povídka Stephen Kinga. Do roku 1922 mě však atmosféra nepřenesla. Nebýt několika dobových automobilů, bral jsem vše, jak dnešní středozápad. Povídka je krátká a filmové zpracování jí moc neposunulo dál. ()

Karin00

3,5* parádní atmosféra, neuvěřitelně charismatický hlas hlavního hrdiny! Ponuré. Dobré ztrouchnivělé záběry mrtvolky :) ten konec ale trošku přepískli, to si mohli odpustit a nechat to v té "mystické" rovině.... ()

BroDan270

Veľmi vydarený psycho-horor (dráma), v ktorom podľa mňa toho Stephena Kinga bolo cítiť. Otec so synom sa o spáchaní vraždy rozhodovali s takých chladom, bez myšlienky, že ide o ich mamu/manželku, až z to vyslovene mrazilo. Hororové prvky zvládnuté bravúrne a zúfalstvo, ktoré dvojicu následne pohlcovalo, pôsobilo aj na mňa. "I discovered something that night that most people never have to learn. Murder is sin. Murder is damnation. But murder is also work." ()

Mark1983

Po pravdě řečeno, co se začátku týče, ten je celkem zobrazený jako všednost - až na ten plán s vraždou. A i když se tam najde pár drsnějších momentů, přímo hororové atmosféry, i když hrůza filmu nechybí, tam je trochu málo, což bych film označil spíše jako kriminální thriller s občasnou mysteriózní atmosférou. Avšak celkem, jelikož má film určitá hluchá místa, se jedná o filmový průměr. ()

titi74

1922 je čista drama , v prostridi 20 tich rokov na dedinskej osade odohravajucej vyčitkami zasadenej vychove otca ku synovy. Príbech pomali , vypravačskou formou napoveda že za vraždu sa platí prekliatim , ale z hororu to ma velmi malo , nejakych 15 minut , ale nie kingovskom štyle. Dobre zahrate postavy a scenar , trochu sklamanie na kingovku , ale vpriemernom filme , ako celku . ()

TheKleofa

Jedna z těch slabších kingovek. Děj se odehrává na deseti metrech čtverečních, hlavní hrdina má po celý film stejný výraz a už od první scény víte, jak to dopadne. Vlastně je to docela dost nuda podtrhnutá nevhodně vybranou hudbou. Znovu vidět opravdu nepotřebuji. ()

Royaldell

Spíš jak strašidelný horor bych tenhle film zařadila do ponurých depresivních filmů. Kingova povídka sama o sobě tak depresivní nebyla, za to měla ale rychlý spád, to se o tomto filmu zase říct nedalo. Takové trošku nadprůměrné filmové zpracování další z kingových knih. ()