Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Flopik

Čistá pohodová oddychovka na nedeľné poobedie keď chcete vypnúť. Občas sa zasmejete, keď nebudete chvíľu dávať pozor o nič neprídete a keď máte radi De Nira, ktorý sa na túto úlohu vyložene hodí, budete sa aj baviť. Tak isto aj výborné herecké obsadenie a u mňa 3*. ()

petikacka

Já jsem se královsky bavila spolu s rodinou. Robert De Niro tu předvádí vlastně až civilní herectví a je tu spolu se svým vnukem naprosto odzbrojující...Jasně, že to není na Oscara, ale v rámci žánru rodinná komedie je to prostě sqělý film... Za mě 85% ()

Extrakritik

Film rodinný - tedy debilní. Umě Thurmanový to tam sluší a její dceři také. To jsou asi jediné plusy. Film má typický americký infantilní humor. Většina vtípků je založena na pádech. Velice originální. Dálé mě vytáčela role matky,které hrozně vadilo,že si její 25 letá dcera chtěla zašoustat s přítelem. No dobře,nevím,kolika letou dívku měla hrát,ale i tak byly tyhle vsuvky dosti otravné. Puberťákům a dětem se film bude nejspíš líbit. Já věděl,že se bude jednat o průser už po prvních 2 minutách. ()

TheSpearCZ

Takový ten typ klasické rodinné komedie, kde rozhodně potěší De Niro a Uma Thurman ve vedlejší roli. Ten boj mezi dědou a vnukem a jejich překonávané pranky jsem si celkem užíval. Čisté 3* ()

Rathalos

Robert De Niro opat nesklamal,vyborna komedia,ktora ma pobavila,potesila aj pritomnost dalsich skvelych hercov,nenudil a zasmial som sa,co je to hlavne v tomto zanri...:-) ()

BOURQUE

Robert De Niro je skvelý herec, ale musíme si priznať aj to, že v posledných rokoch účinkuje aj v takých filmoch, v ktorých by nemal (nie vždy to súvisí s tým, že režisér alebo scenárista by odviedli zlú prácu). „Děda, postrach rodiny“ je jeden z tých USA komédií, ktorá v sebe síce nesie zopár dobrých myšlienok (napr. spoločná rybačka ale strávenie času so starým otcom; vysvetlenie toho, že vojna len berie všetky dobré veci), ale celkový filmový obraz nevzbudí príliš dobrý dojem. Je jasné, že mladý Peter je smutný (a zároveň naštvaný), že musí prenechať svoju izbu pre starého otca. Ale že by zaútočil na starého otca tak, že by z toho mohol odniesť aj ťažšie fyzické poranenie? A to isté aj naopak („attack“ zo strany starého otca)? Občas vadí, že tvorcovia sa príliš snažia, aby scény boli „vtipné“. Jednotlivé „humorné“ scény nie sú vždy humorné. Najviac ma bavila „trojica“ dôchodcov na čele s Ch. Walkenom. Film, ktorý je potrebný brať s dostatočnou rezervou. P.S.: U. Thurman stále vo skvelej kondičke. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

helloween93

Sympatická rodinná komedie, kde je docela hodně pranků i vtipu a minmum rodinného moralizování. Navíc má De Niro po ruce parťáky Walkena a Cheech Marina. Takový pohodový film na nedělní odpoledne. 3* ()

Dm1tr1j odpad!

Musím dať odpad. Nie len preto, že je to plné afektovaných, dementných "vtipov" ale hlavne pretože ukazali ako potkan prehryzne kábel pod napätím a nedostane šok. ()

Vabr

Narozky jsem oslavil návštěvou kina. Hodně jsem se těšil, protože trailer vypadal hodně cringe a vtipně. Už jsem se dokonce dost zasmál tomu, že mýmu bratrovi neříkal nic Robert De Niro nebo Uma Thurman :D! Už, když se na scéně objevily dvě dcery, tak jsem čekal, že to bude horší než podle mých očekávání, k tomu mě ty začáteční ,,vtipné'' útržky z povídání v tom utvrzovaly. Nebylo to vůbec vtipné, příběh úplně o ničem, a když to skončilo, tak jsem si úplně říkal, že co, že to je jako všechno, a že to bylo tak jednoduchý? Samotný nápad mohl být pojatý mnohem, mnohem vtipněji. Ani nechápu, proč je tu tak slavné obsazení. Jediné, čemu jsem se tak zasmál byl pohřeb a povídání o průjmu, ale to jsem se tak mírně zasmál. Využívání moderních technologií mi vadilo. Celkově u komedií je jedna a ta samá šablona: ha ha chi chi část, potom těsně před koncem dramatická část (v naprosté většině případech otřesná, trapná a sráží film dolů) a zakončení něčím komickým. Tady to ale neplatilo a bylo to o dost horší, protože se tu tyto dvě části prolínaly, což kazilo dojem z komedie. Hlavní postava (kluk) není prostě vůbec ničím vtipná. Na mě všechny postavy ve filmu působily dost ploše (máma nesnášející dceřinýho přítele, táta hrající si, že není podpantoflák, starší dcera typická kopie filmové puberťačky (nebyla vůbec vtipná na to, že měla být vtipná), mladší dcera typická hloupá malá holka, ,,hustej'' syn a děda s tuhým kořínkem). Trailer obsahuje snad všechno, co tu je, takže to nedopadá moc dobře, a k tomu to není vtipné a je to bez příběhu. Divil jsem se, že to má tak málo hodnocení, ale teď už se nedivím. Překvapilo mě, že na film šli především páry. 2 holky vedle nás se smály každou chvíli. Asi to byly takový ty holky, který se zasmějou čemukoliv. Občerstvení si kupuju vzácně, ale tentokrát jsem si koupil, ale je to strašně drahý (CineStar). Příště si koupím je pocorn, když už. VYHODNOCENÍ: JEŠTĚ, ŽE NÁM KÁMOŠKA DALA LÍSTKY ZDARMA, TAKŽE NÁS TO NIC NESTÁLO ()

dalziel

Bavil som sa  až som sa sám divil. Bobíkove komedialne počiny  ma nikdy veľmi nebrali ,ale toto sa mi vážne páčilo.Skvelé obsadenie,kopec šprímov a kýbel sentimentu namiešaných tak akurát. ()

geek.ondra

Vůbec to není tak špatný. De Niro už nikomu nic dokazovat nemusí a úplně chápu že se chce v těchto kravinách v klidu odreagovat a daří se mu to. Děda, postrach rodiny není kvalitní film ale v rámci žánru je to pohodová podívaná která rozhodně neurazí. Pár fajn vtipů, boží De Niro a ideální rodinná zábava 5/10 ()

kluzo

Velmi příjemná rodinná komedie, kterou můžu vidět i vícekrát (zatím 4x). Úžasný je hvězdný výběr herců o jejichž kvalitách není pochyb, ale tady je navíc vidět, že je ta práce bavila a dohromady tvořili jednu velkou bavící se partu. ()

Maximilianus

Nejedná sa o nič prevratné a originálne, ale napriek tomu to bola celkom milá rodinná "komédia", pričom sa mi páčilo, že sa vnuk a dedko mali radi a robili si zle z čisto praktických dôvodov. Potešila ma aj prítomnosť iných zvučných mien, a aj keď to bolo pochopiteľne pritiahnuté za vlasy, nebolo to prehnané. Robert De Niro sa do takýchto úloh hodí a asi ich aj točí rád, keďže sa v podobných filmoch objavuje v posledných rokoch celkom často. Na druhej strane čo iné mu zostáva, keď Martin Scorsese nenatáča filmy každý rok. 5,8/10. ()

Warhaus

Obsazení nedělá vše a důkazem je i tento film. Příběh na úrovni Zdeňka Trošky, komedie také (není snad moment, při kterém bych se zasmál). Bohužel zklamání, pokud ale chcete vidět něco jednoduchého a hloupoučkého, tak toto je přímo pro vás. ()

LordMysti

Téma chápu, herecké obsazení výborné, ale mě to tam prostě celé nějak nesedělo. Neměl jsem z toho ten pravý autentický pocit. ()

Likan7

Komedie toho nejjednoduššího zrna, takže pokud je deštivé odpoledne nebo sobotní dopoledne a nic se vám nechce (ani zapnout mozek). Děda, postrach rodiny vám naservíruje prostou zábavu, která se skládá z toho, že furt někdo někam padá, někdo dostane nějak na budku nebo Uma Thurman honí přítele svý dcery. Nezasmějete se asi ani jednou, film přežijete a u pár scén se možná lehce usmějete. Film má naštěstí střízlivých 90 minut, takže vás celou dobu bude rozčilovat jen přechytračený Oakes Fegley, kterýmu tu šikanu od starších spolužáků vyloženě přejete. ()