Děda, postrach rodiny

• USA The War with Grandpa (více)

Peter toho se svým dědou prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnou Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu. Peter vyhlásí nesmlouvavou válku a nachystá na dědu sérii mistrně naplánovaných naschválů a karambolů. Leckdo by se po nich raději uklidil do domova důchodců, ale tenhle děda je z tvrdého těsta. Rozhodně se nevzdá, přijme válečný stav jako výzvu a pustí se do boje. Akci střídá protiakce, na jeden zákeřný naschvál je tu hned odpověď, po jednom šíleném nápadu na jedné straně přichází ještě bláznivější jako pomsta, na hrubý pytel se okamžité našije hrubá záplata. Války s dědou se stupňují a vítěz může být jen jeden. Rozhodne se na velké trampolíně, kam si Peter přivede posily ze školy a děda posily narozené před mnoha lety... (Bontonfilm)

Emafera

Nevím, jestli je to tím, že mě bolí moudráky, ale vůbec mě to nebavilo. Takových skvělých herců a taková nuda. Možná bych hodnotila líp, kdyby v tom hráli začínající herci, ale od takových hvězd jsem čekala víc. ()

Shitonit

Hezký nicneříkající. Doufám že poslední alá rádoby fotr Niro. Jako pohodová rodinná polokomedie téměř bez humoru na nedělní vodpolko s harantama je to asi v pohodě. ()

Mamlas

Byly tam skeče trapné, špatné, dobré i velmi zdařilé. Bohužel mi není ani 8 ani 70 let, tak mě ta zbylá infantilní vykecávací vata, která zabrala tak 95% filmu, nijak nebavila. Film asi zaujme zejména menší děti a důchodce. (32%) ()

Nathaniell

Jakýsi mix Sám doma a Dennise, postracha okolí. Plus něco navíc. Obsazení je doslova hvězdné. Jediný, o koho jsem zavázel očima, je Rob Riggle. Nemám ho rád, snad vždycky hraje kreténa a v tomhle filmu působil jako plastová figurína. Co bych chtěl taky vyčíst, je upoutávka, která většinu pastí vyspoileruje, místo aby vám ukázala víc věcí okolo a pořádně zafungovala. Opravdu: Ten, kdo dělal trailer, by zasloužil do huby... Klady ale naštěstí TĚŽCE převládají: Robert De Niro skvěle baví a jeho odkaz na Kmotra nejde nevidět. Uma Thurman je překrásná a svoji roli zvládla precizně. Jane Seymour na svůj věk vypadá... prostě neuvěřitelně. Doktorka Quinnová. Kdopak ji taky poznal? :-D :-D Christopher Walken a starý proutník Cheech Marin baví v každé scéně, ve které se objeví. Naproti tomu Oakes Fegley jako nespokojený vnuk, který musel ze svého pokoje na půdu a tak dědečkovi vyhlásí válku, se zdá jako nová vycházející hvězda. Jeho výkon možná není hvězdný. Ale člověk mu věří a to stačí. :-) ... Chcete radu? Nepouštějte si trailer a rovnou na ten film mrkněte !!! !!! !!! Já dávám 4*. ()

Locksley odpad!

Dementní blbost pro dementní amíky. De Niro standard, nic nezkazí. Walken přehrává, Marin neví kde je, Thurmanová se nudí. Ostatní jsou debilní výplň. Jít na tohle do kina? K blití. ()

Ivoman

Kupodivu jsem se tak dlouho a hodně nenasmál. Děj je přesně dle popisu rodinná komedie. Stačí herci hrají stále skvěle a dětští jim skvěle sekundují. ()

subic

Robert De Niro v takové spíš televizním filmu pro děcka. Matku děcek tu hraje Uma, štěk tu má i dědův kámoš Christopher Walken a někde vykopali Jane Seymour. Jako do kina bych na to fakt nešel, ale v televizi se to dá. 5/10 ()

PlysovyMacko

Neviem prečo sa De Niro dal na hranie ufrflaných dedov v uletených komédiach. Nevadí mi nepravdepodobnosť zápletky (dedko a vnuk si robia naschvály), pár vtipov je podarených. Na konci vrelé zmierenie. Ako celok priemer. ()

Blazis34

Klasická americká komedia s trapným humorem, ale aspoň jednou se snad každý zasmál. Robert De Niro byl skvělý, jen se divím, že přijímá takové role podřadných filmů. Nicméně komedii na jedno podívání dávám 40%, dvě hvězdy. ()

xzajox

Prvé, čo treba objasniť je, že je to rodinná komédia, takže treba čakať detinské situácie a jednoduchší humor. Napriek tomu sa tu však objaví sem tam nejaký fajn vtípek a De Niro svoju rolu zahral dobre. Obsadenie celkovo fajn, aj keď mi trochu prišlo ľúto, že títo herci už môžu hrať len dôchodcov alebo matiek v strednom veku. Milý bol aj pokus tvorcov, zanechať deckám odkaz, aké zlo je vojna. Možno preto sa toho filmu títo "veteráni" chytili, kto vie. Celkom milé, neurazilo. 56% - 3* ()

JenYu

To je tak, když si koupíte poukázky do kina a pak filmy, na které jste chtěli jít, odloží na neurčito. Pak musíte na něco jít a oni nic zajímavého nedávají... Film mě nezaujal a opravdu od srdce jsem se zasmála jen v jedné scéně. Spolužáci mi připadali, že neumí hrát, starší sestra a Uma přehrávaly. Jediné pozitivum byl matador De Niro a Peterova malá sestřička, což je trochu málo. ()

Mamutol

Válka mezi dědou a vnukem byla celkem vtipná a souboji na trampolínách jsme se smáli na plnou hubu. Film je zábava na jedno deštivé odpoledne jako vyšitá, ale na kouknutí znovu to bohužel není. Za mě ok. ()

blondboss

Priemerná rodinná komédia, ktorá žmýka už často omieľaný scenár a navyše Robert de Niro si už zopár takýchto kúskov zahral. Očividne ho to stále na staré kolená baví. Škoda len, že tento film nepriniesol prakticky nič nové a mal dosť veľa hluchých miest a jednotvárny dej. Zasmial som sa možno tak dvakrát. Jedna projekcia úplne v pohode na nedeľné popoludnie. 50 % ()

Kushina

De Niro se na tyhle komedie vcelku hodí a člověk už si na něj v těchto rolí docela zvykl. O tomhle filmu snad jde jen říct, že to byla taková klasika, nějak mě to na nadchlo a nijak neurazilo. Čekal jsem víc zábavy, ale co už. 55% ()

Franki69

Ušetřili jsme za kino...to na tom filmu bylo dobrý. Taky bylo fajn obsazení, nejen Robert De Niro, ale i jeho vnouček, Uma Thurmann nebo Doktroka z hor...pořád moc pěkná paní. No a to je asi tak všechno. Američani maj prostě v tomto typu komedií patent na přiblblý genitální vtípky a pode očekávání jsou tam. Knížka je asi moc hezkej příběh o životě několikagenerační rodiny a o hledání a budování vztahů mezi dědou a vnukem. A tahle místa byla ve filmu skvělá a fungovala. Bohužel, režisér se nerozhodl, jestli točí variaci na Denise (postracha ulice) nebo tak trochu Sám doma, anebo sice odlehčené, ale přesto vztahové drama s dobrým koncem. A tak to všechno splácal dohromady a - žádné překvapení - infantilní vtípky s vážnými scénami pohromadě v jednom filmu nefungují. ** No tak, zkuste to. Není to vyloženě průšvih, ale film na který nezapomenete rozhodně neuvidíte. Spíš naopak. S přítelkyní jsme dokoukali a asi pět minut po vypnutí jsme se začali dohadovat, jestli měl De Niro obarvené vlasy nebo ne… a nevzpomněli jsme si ani jeden. Dávám 40%, jinými slovy lehčí podprůměr. ()