M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

argo.smile

Krásne civilné zakončenie trilógie ale za úplných 5* to nebude. Asi teraz prvý krát použijem hodnotenie v číslach. Takže za mňa 95%. ()

universal

SPOILER, SPOILER Pokud budete své dítě dostatečně dlouho nahřívat žehličkou, vyroste z něj buď za a) supehrdina za b) postižené dítě. Správně je za a) a tahle debilita má být jako SPOILER, SPOILER pointa celého filmu? 2/10 Naprostá debilita ()

morbn

Pre mňa kúsok sklamanie, aj vzhľadom na dĺžku... nesplnilo očakávania, ale dalo sa. Uvidíme, či to bude najväčšie sklamanie roku :) ()

Jamall

Na Glass jsem se neskutečně těšil, ačkoliv jsem se snažil krotit emoce, přece jen Shyu všichni známe. Následně mě recenze odradili natolik, že jsem to nechal odležet, šel do filmu s čistou hlavou, nulovým očekáváním a bum, je to bomba! Shya si hraje s diváckým očekáváním, dialogy občas děsivě drhnou, je tam spousta příhodností, postava A. Taylor-Joy tu působí dlouho nadbytečně a závěr je divácky nevděčný s trochou až moc sladké patetické naděje v poslední minutě, ale já mu to nakonec sežral a odpouštím filmu všechny předchozí kiksy. Glass ve mě bude chvíli ležet a těším se, až si dám celou trilogii pěkně pohromadě. ()

mouzi

Nevim, jestli jsem vubec Vyvoleneho videl, natoz abych si z toho neco pamatoval. Z Rozpolceneho si nejake utrzky vybavim, ale taky to zadna hitparada nebude. James McAvoy je naprosto famozni a s kazdym dalsim filmem se mi libi cim dal vic. Cekam, az dostane konecne poradnou roli, kde ukaze, jestli to v nem je nebo ne. Willis s Jacksonem tady prakticky jenom sekunduji a nic moc extra nepredvedou. Film jako takovy je jakasi slatanina vseho mozneho, nejspis predchozich dvou filmu a jeste cehosi navic. Pochopil jsem jen to, ze to skoncilo desne dramaticky a ze se asi stalo neco desiveho, ale ten posledni zaber na hystericky jecici "doktorku" byl jaksi nepatricny. ()

Merenre

Po několika průserech má šajamalan v hlavě zase nasráno. Kari se mu asi v mozku změnilo v nějaký nebetyčný kentus...mcavoy je zase urputnější než magneto...jediny kdo tam pusobí celkem schopně je willis a to je samo o sobě dost smutné.Šájo, mě by strašně zajímalo, komu kouříš péro, že tě pustí na režisérskou židli, místo aby tě drželi někde na záchytce pod "hypnosvětlem"! ()

Tomas_PO

Na úspešnú 'jednotku' Unbreakable sa nadviazať nepodarilo. 'Dvojku' Split som nevidel, no nemal som dojem, že práve to mi na deji chýbalo. Absolútne som postrádal silu osobnosti, ktorú divák v takomto silnom hereckom obsadení skrátka očakáva. ()

BlackAdder87

M. Night Shyamalan ty závěry a překvapivá rozuzlení prostě umí. Bohužel, to co se děje předtím, až tak zajímavé není a přiznám se, že chvílemi jsem zápasil s tím, že to nedokoukám. James McAvoy opět podává vynikající výkon, nemá však tolik prostoru jako v Rozpolceném, Bruce Willis si vystačil se zachmuřeným výrazem a postojem nedobrovolného hrdiny a třetí do party Samuel L. Jackson větší část filmu proslintal v kolečkovém křesle. Film je hodně komorní a konverzační a veškerá akce je soustředěna až v závěru, který je asi nejlepší částí. Celkově to není špatný film, ale nesplnil má očekávání. ()

stanyko

Po famoznom Unreakable a Split som taketo "vyvrcholenie" veru necakal. Bruce Willis aj Samuel Jackson su evidentne na hereckom dochodku a bolo utrpenie sa na nich divat. McAvoy to z trojice zahral sice na urovni, ale jeho postava sa uplne vycerpala v Split a v tomto pokracovani fakt nemal uz cim ohurit. Akcne sceny natocene novatorskym stylom - to Shyamalanovi kvitujem, ale velmi nefunguju. Celkovo prva hodina bola uplna narkoza (zaspal som asi 2-3x) a aj zvysku filmu nieco tomu chybalo. Zaver slusny, no mnohi divaci sa k nemu cez tu nudu zrejme nedokazali ani neprekusat. Shyamalan mal smolu, ze potencial postav uz vycerpal v predoslych filmoch a tuto nemal scenaristicky velmi ako divaka prekvapit. ()

hony23

Thriller Skleněný si vzal z Vyvoleného bohužel pouze skvělé ústřední postavy, stupidní děj zase z Rozpolceného. Vznikla tak naprostá blamáž, kdy první hodina filmu je naprosto nekoukatelná, v té druhé sice dojde k nějaké akci, ale celé to opět dojíždí na slabý scénář. To se můžou Bruce se Samuelem stavět třeba na hlavu, ale víc jak 2 hvězdičky z toho nevytřískali. ()

Ronkar

Ucházející. Bohužel ale film trpí mnoha neduhy a tak je z trojky (neočekávané) trilogie nakonec nejslabší. Velmi oceňuji režisérovu odvahu jít diametrálně odlišným směrem, než jsou dneska fanoušci Marvelu a DC zvyklí. McAvoy je naprosto fenomenální a ať si říká kdo chce co chce, ten konec se mi hooodně líbil. Bohužel je k němu cesta krkolomná, místy nudná, nelogická a zatraceně! Willis a Jackson měli dostat více společné interakce. Celkově dobré, ale mohlo být výrazně lepší. Soundtrack stejně jako u předchozích filmů hodně kvalitní. Úvodní a závěrečné téma na jedničku s hvězdičkou. ()

furrec

Hlavnou nevýhodou tohto filmu je fakt že je treba si najprv pozrieť oba predchádzajúce filmy (Vyvolený z roku 2000 a Rozpolcený z roku 2016) aby sa človek dostal do obrazu a pochopil súvislosti. A potom to už ide, dostaneme velmi zaujímavý 3 dielny príbeh s pomerne nečakaným koncom. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací