M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

Aleais

Keď od začiatku až do konca filmu čakáte, kedy ten film skončí, alebo sa v ňom konečne stane niečo zmysluplného, respektíve sa v ňom odohrá niečo naozaj podstatné, niečo nebude v poriadku s tým filmom. A niečo nebude v poriadku ani s ľuďmi, ktorí taký film hodnotia vysokým hodnotením. Sarah Paulson, ktorú milujem z AHS, ACS a pod. ma asi prvýkrát v živote sklamala úlohou, ktorej sa zhostila a ktorú si vybrala. Jedna vec je, že ona dokáže zahrať aj nemožné, druhá vec je, že film a postava, na ktorej sa podieľala nebolo dobre napísané, ani len vymyslené. Možno jediný, z koho by sa dalo niečo vytĺcť bol Bruce Willis a jeho filmový syn (keby to boli otec so synom ako superhrdinovia). Avšak akčnosti postavy Willisa sa skôr blížila k superhrdinovi na dôchodku. Je to škoda, lebo asi len on má ten potenciál. Žiaľ, opäť to bolo o nesprávnom výbere filmu. Aspoň dúfam, že to bolo len o zlom výbere filmu a neskončili jeho žiarivé roky akčného herca. A čo sa týka 24 identít v tele jedného človeka, je to síce zaujímavá myslienka, ale hodila by sa viac do psychodrámy ako do komiksového filmu. Bola by som povďačná, keby takéto filmy konečne začali upadať do zabudnutia, lebo poslednú dobu už nemajú čo ponúknuť. ()

Mukade

No nie som nadšený z toho že všetci (hlavní) pokapali. Šialenyman zabíja 100% , nie len 50 ako Thanos. Celkový dojem z filmu nemám ktovieaký - trojhviezdičkový. ()

RoyBatty444

McAvoy exceluje a dvaja vyslúžilci si idú svoj štandard. Nakoniec trochu jednoduchý koniec bez celého toho mystična, ktoré sa pokúša Shyamalan v svojom comixovom lockbustri vybudovať hlavne hudbou a pomalou kamerou v temných pasážach. Priamočiarosť a vysvetlenie každej maličkosti duchárstvu nepomáhajú a film skĺzava do banality. Prepojenosť so svojimi predchodcami pomáha ale nie je nutná. ()

RavenSpector odpad!

Bože to ale byla sračka. Tolik zbytečných blitků co tady protagonisté vypustili z huby za dvě hodiny jsem neviděl ve filmech za posledních deset let dohromady. A ještě k tomu ta šišlavá doktorka. Tak ta tomu dala korunu. Dramatické finále bylo tak pekelně napínavé a objevné až jsem se z toho málem ...... ()

M6rXis

V polovině filmu jsem si začal říkat, proč se na to vlastně dívám. Oba předchozí díly byly mnohem lepší. Tohle se nepovedlo. ()

kaller

První Vyvolený byl opravdu hodně povedený! Druhý Rozpolcený nedosahoval jeho úrovně, ale McAvoy si mne brilantním hereckým ztvárněním "několika postav" získal... Třetí pokus - Skleněný, však pokračuje v sestupné kvalitativní tendenci: Dočkáme se tady sice poměrně ambiciózního snímku, co se snaží zdejší malé univerzum nějak zastřešit, bohužel se tomu děje hodně kostrbatě a v příliš dlouhé stopáži, jež je místy velmi nezáživná. Celkový dojem sice do jisté míry zachraňuje pointa a opětovně skvělý McAvoy, leč ani McAvoy Skleněného z podprůměru nevytáhne! ()

Jarv

Po zdejším rozporuplném hodnocení a komentářích jsem se připravil na lehčí zklamání, jelikož jsem se na snímek po zvláštně zajímavém Vyvoleném a napínavém Rozpolceném velmi těšil. Především závěr druhého zmíněného hezky navnadil na pokračování. To se mi nakonec zamlouvalo výrazně více, než bych sám čekal. Pravda, řada nesmyslných věcí zde nechybí, jelikož z některých událostí se tvůrci musí nějak (ne)chytře vykroutit. A samotný děj rovněž tak promyšlený nyní, protože se viditelně spoléhá na hloupé chyby, kterých by se podobní lidé asi těžko dopouštěli. Tempo je značně nevyvážené, film krásně chytne v prvních 20 minutách, posléze se uklidní na celou hodinu, během níž se především hodně hovoří, aby následně nastala finální 40 minutovka, která je opět plná překvapivých zvratů, a přestože nenabízí takovou vizuální pastvu pro oči jako řada jiných blockbusterů, je na ní nejzajímavější právě to, že se pokouší být jiná. A minimálně u mne to celkem vyšlo. Závěrečné rozuzlení je něco doposud neviděného. Ohledně obsazení: herecky to (nepřekvapivě) táhne kupředu McAvoy, na něhož se (pochopitelně) soustředí celý film a nabízí nové identity. Jackson je v první hodině (nepochopitelně) hodně upozaděn na fakt, že snímek má být vlastně jeho, ale v následujícím čase si to pěkně vynahrazuje. Naproti tomu Willis dvojici spíše jen sekunduje, děj se mu věnuje především na začátku, v psychiatrické léčebně má omezený prostor, a ke slovu se znovu lépe dostane až ke konci. Tuto postavu filmaři poněkud odflákli, a já měl kvůli tomu pocit, že se jedná o jednu z jeho "slavných a poslední dobou častějších 15 minutovek". Chápu, že první snímek ze série mu dopřával hodně, nicméně v celkovém kontextu má mnohem významnější roli. Ostatní vedlejší herci (Sarah Paulson, Anya Taylor-Joy nebo Spencer Treat Clark) se na scéně zapotili déle a klíčověji, než bych vůbec očekával. 85% ()

Neel

Body Shyamalanovi za snahu dokončit svůj příběh. Je fakt, že se to tak úplně nepovedlo, ale ta snaha je tu aspoň vidět. První půlka je hodně o povídání a analýze Vyvoleného, Rozpolceného a Skleněného v podání ne příliš dobře zvolené postavy psycholožky Paulsen. A nebýt McAvoye, který podává naprosto nadpozemský výkon, dost bych se nudila. Druhá půlka už je trochu akčnější, ale ne natolik, aby se u toho tajil dech, nicméně v kontextu příběhu dostačující. Willis je teda na podobné šaškárny trochu starý, ale utáhne to. Jackson zklamal na plné čáře, nevím proč, asi už psychoušů v jeho podání mám trochu dost. Lepší průměr, aspoň nám necpou další blockbuster značkovou Marvelovku, kterých začíná být přehršel. ()

Yamatosan odpad!

Ten film je tak špatný, že to pořád nedokážu pochopit. Netvrďte mi, že ta upachtěnost, televiznost, ta trapnost finálního souboje, že to vše je záměrem. ()

navel

Začalo to velmi slibně Vyvoleným, o 16 let později následovaný Kevinem, který sice nevyužil svůj potenciál, stát se jednou z nejděsivějších postav v dějinách kinematografie, ale zaujal alespoň hereckým ztvárněním, a vyústil ve Skleněného, kde se nepovedlo ani to. ()

Paulie2

Musím říct, že jsem byl příjemně překvapený. Nijak složitá, ale i tak zajímavá zápletka, minimum humoru, poutavé vyprávění. Pointu jsem sice uhádl už v první třetině filmu, ale z dojmu to nijak neubralo. Jediné, co se dá vytknout, je délka filmu a některé nelogické části. Jinak ale podívaní. Na Shyamalana nadprůměr. 4* ()

enoemis13

Na to, že ani Split ani Unbreakable som buď nepochopil (nepravdepodobné) alebo sú skutočne oba filmy absolútne podpriemerné sa mi tento záver trilógie celkom páčil. Nie žeby to bolo, v niečom dobré - ide to od nudného k trápnemu ale aspoň to neostalo celé dve hodiny iba nudné - tak ako oba predchádzajúce. Herecké výkonny (až na Paulson) excelentné, logika žiadna, ale už som ju od M.N.S. ani nečakal ... 50% ()

Zaba

Ač nerada, tak musím přiznat, že toto byl nejslabší díl celé série. Mám z toho smíšené pocity. Myslím, že za shlédnutí rozhodně stojí, ale už to není tak záživné. ()

Andy.222

Ta zápletka je docela originální (léčení ze schopností) a závěr ne až tak předvídatelný. Ale rozpolcený měl větší šťávu. ()

HMTD

Asi nejlepší na tomhle filmu je, že McAvoy je zde ještě lepší Rozpolcený než v samostatném filmu. Jackson má také skvělé pasáže. Kazí to zejména scénář, ne že by hlavní myšlenka nebyla dobrá, jen to připomíná kvalitní porcelán slepený lepící páskou. ()

slamic5

Pěkný komiksový crossover. Bylo zajímavé sledovat propojení, ale nevyrovnalo se to předchozím snímkům ani zdaleka. A konec mi taky moc nesedl ()

blatouchm

První polovina je neuvěřitelně depresivní, zbytek filmu už tolik ne. Psychiatrička je odporná sama o sobě. Místama nuda. Zachraňuje to standardní charisma hlavních postav. Druhá polovina je lepší. Konec má bejt jako šťastnej v rámci něčeho, co vlastně nebylo pořádně vysvětleno. ()

Mark1983

Paradoxně se mi Skleněný docela líbil, ač mi přišel o dost dějovější než Rozpolcený, který je spíše jen psychologickým thrillerem s lehkým nádechem hororu kvůli několikarozpolcené osobnosti. Skleněný je dle mého úhlu více hororový. ()

fricek12

Totální kravina aneb návod, jak zničit sérii příběhů Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Tenhke závěrečný pokus nemá hlavu ani patu a naprosto postrádá myšlenku. Díky hereckému výkonu McAvoye se tenhle snímek vyzdvihl z odpadu na nějakých 40%, ale ani to nestačí k tomu, abyste mu vůbec nějaký čas věnovali. P.S.: Všechny komiksové hrdiny nakonec přebije Čtyřlístek :-) ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací