Pětatřicetiletý Adam Krajňák je otcem tří mladých dcer, ale především hlavou slovensko-ukrajinského gangu, který se zabývá pašováním cigaret. S blížícím se vstupem Slovenska do Schengenského prostoru se však chystá velké zpřísnění hraničních kontrol a mezi pašeráckými skupinami vzrůstá napětí. Kvůli náhodně zmařenému kontrabandu nemůže Adam splatit dluh mocnému ukrajinskému mafiánovi Krullovi; navíc se staví proti jeho plánům na pašování tvrdých drog. Události nabírají příliš nečekaný spád a Adam bude muset překročit i hranice, které pro něj dosud byly tabu… (Česká televize)

hujerita

Nebolo to zlé, ale akosi ma to extra nechytilo za srdce. Bol som super a veľmi milo prekvapený keď sa film chvíľkami tváril ako niečo od Kusturicu, To bolo super a normálne som neveril, že by toto mali natočiť slováci. Lenže chyba sa stala, že s vážnou rovinou to spolu dokopy nejak nefungovalo a to je pre mňa veľká škoda. Inak v podstate niet čo filmu vytknúť. Mnohý tu píšu že hrozne ozvučený film, to si ja nemyslím, asi to tí dotyční nevideli. Držím Bebjakovi palce a verím, že raz to u mňa bude na 120% ()

floppy4

Z dlhodobeho hladiska nadpriemerny pocin, ale stale tam je citit tu slovensku kinematografiu, kedy proste dialogy nemaju drive a je to cele spomalene. Cenim vizual a atmosku, ale trochu mi vadilo, ze kamera sa snazila co najmenej strihov, ale vobec to nevyzera cool, skor ma to vytaca. Mastalir v hlavnej ulohe nie je zly, ale urcite by sa tam hodilo x inych lepsich hercov, kedze Mastalir hra pomaly v kazdom filme tu istu ulohu. ()

yvides

Film mi pripomnel ruskeho Leviathana. A evokoval nekterymi tragikomickymi momenty nadsazku filmu Kusturici. T. Mastalir je fantasticky. Filmu by urcite pomohl prisnejsi strih, ale kamera je skvela, tak to tolik neboli. Hudba ve filmu pracuje na vybornou, samotny soundtrack uz tak slvely neni, ale za poslouchani (a nejen poslechnuti stoji). ()

macherano

Tak aspon mame prehlad ako to vyzeralo drama s prvkami humoru ako keby sa to priamo dialo pred vasimi ocami vsetky vykony vierohodne az mrazivo vyobrazene ()

Violeta_thea

Jsem ráda, že jsem tohle viděla v kině, protože to na plátno patří a patří se to na něm vidět. Surovost prostředí, přímo hmatatelná prázdnota všech těch životů, které ale chtějí něco dokázat a snaží se dál. Napínavé i vtipné, těch momentů, kdy se najednou zasmějete, je tak akorát a jsou tak ze života, že se mi chtělo nahlas říct, Jo, tak to je! Až závěrečné vytažení z vody a záchrana hlavního hrdiny třemi nejméně pravděpodobnými spojenci, mi přišlo až komické a tady jsem pochopila ten přesah, který může bavit Američany, tohle totiž americké bylo. Ale buď jak buď, snímek je to skvělý! ()

peter.m

"Vieš, aký je medzi nami rozdiel? Tenká čiara." A tvorcovia túto tenkú čiaru prestrelili. Prestrelili ju hneď od začiatku záberom na kozy pani Fialovej až po konečné pašeráctvo cez TOI TOI. PS: názor mojej pani: "Mám chuť si pustiť večerníček." ()

robo_sykora

skvelý film. za mňa plná palba. Tomáš maximálne exceluje. nech mi je akokoľvek nesypatický, tak táto rola mu dokonale sadla. Jeho muskulatúra je obdivuhodná. Som rád, že je na slovensku takýto herec. Strih, hudba, prostredie dokonale ladilo. Jediné čo by som zmenl je rola kapitána. Viem si tam predstaviť iného herca. Ešte jedna drobná výtka k dedinskej diskotéke na ktorej spieval Adam spolu s kapitánom - bolo to až príliš dokonalé a nie také obyčajne ľudské ako zvyšok filmu. ()

L.O.T.R

Konečne Slovenský film (v tomto prípade Slovensko-Ukrajinský), ktorý má alebo sa aspoň snaží o vlastný ksycht. Prvú tretinu filmu som však bol pomerne na vážkach, pretože to celé opäť pôsobilo až príliš nízko rozpočtovo a amatérsky. Na šťastie niekde od polovice filmu (scéna v lese) to začne naberať lepší smer a záver je priam delikátny. Ale práve to, že sa to neskôr rozbehne a začne to mať svoju vlastnú tvár zamrzí o to viac, že sa režisér a scenárista nepokúsili zabrúsiť hlbšie do tematiky a postaviť to viac na postave Tomáša Maštalíra. Keď už si zoženiete tak dobrého herca, tak to trošku postavte viac na ňom, nech je to tá nosná postava celého filmu. Určite by si to zaslúžilo kvalitnejší scenár a lepšie uchopenie hlavnej postavy, trošku inšpirácie z podobných filmov (Obchodník so smrťou napríklad) a mohlo to byť na úplne inom levely. Každopádne slušne odvedená práca a z tých Slovenských filmov tento rok zatiaľ ten najlepší. 80% ()

dark_globe

Takto to dopadne ked bratislavski kavičkovi herci z auparku a režiser čo videl ukrajinsko/slovensku hranicu tak maximalne na pohladnici idu točiť prevadzačsko/pašeracku dramu z prostredia "vychodnej hranice" . Hudba vo filme je otrasna , Fialova a Maštalir už su taki prevareni herci zo všetkych stupidnych soap opera SK serialov , že aj keby človek chcel tak ich už proste neberie ako serioznych filmovych hercov a taketo postavy im skratka neuveri , film je cely dostrihany , obsahuje zbytočne/trapne sceny (kids z radoby akože osady alebo čo to malo byť fajčiace cigarety , ktore "ukradnu" ružovy mercedes ... wtf ?! uvodna scena s dcerou hlavneho hrdinu bola tiež trapna , baba sice pekna , ale scenka ako taka mi pripadala ako keby ju točila partička študentov muzickych umeni niekde na intrakovej izbe , čomu zodpovedali aj herecke vykony a silene nadavky "zamilovanej dvojice" v nej) , sceny su navyše nasekane uplne hala bala a film tym padom posobi nekonzistentnym dojmom , ma to nulove napatie a gradaciu deja a s realitou to nema priliš vela spoločneho . Byvam na vychode Slovenska , do Užhorodu som zvykol kedysi chodievať pomerne často takže plus/minus viem ako to tam v tom pohraniči vyzera . Tomuto filmu možu tieskať alebo ho uznavať ako kvalitny iba osoby byvajuce dosť daleko na zapad odtialto. To už aj Unos bol podstatne lepši film než toto a to bolo potrebne "prežiť" Kramara v ulohe Mečiara , inak ale ešte celkom OK filmik čo sa o tomto priliš povedať neda . Ako tu niekto už pisal , ludia , ktori tam žiju alebo teda žiju aspoň v dostatočnej blizkosti tej hranice sa na tejto "drame" budu tak akurat dobre smiať alebo rozčulovať ako bol pokašlany film , ktory mal inak velky potencial byť naozaj dobry . ()

serbero

po filme Únos, Špina a Pirko , konečne niečo lepšie. Mohlo sa to dostať na ešte vyššiu úroveň a urobiť to v rýchlejšom tempe, a viac akčnejšie, no asi režisér nechcel. Nechápem prečo všetci slovenský režiséri/-ky si tak zakladajú na sexe a vulgárnych slovách vo filmoch, nech konečné pochopia, že film nebude lepší ak ukážu 3x šukačku a holé kozy alebo 15-krát. ( prvých 5min. filmu 2x hompajúce kúzlatka ). Jedno ma veľmi mrzí, že dej sa odohráva na východe slovenska a vo filme nieje použité nárečie. Všetci pekne čisto rozprávajú po slovensky so smiešnym cigánskym prízvukom - trápne. Tvorcovia sa neprišli opýtať sem na východ ľudí ako to vlastne bolo a je tu na východe s pašovaním a prevádzačstvom. Tento film je len slabý odvar toho čo sa dialo a niekde ešte aj deje na východe slovenska. ()

Cezar209

ako uz ukazuje portfolio hodnoteni je zmeska nazorov krizom cez cele spektrum :o)) urcite to nie je na oscara, ale inak velmi prijemny pocin SK kinematografie (konecne). v ramci moznosti, rozpoctu a ... toho co "chladnicka dala". Pre mna osobne prijemne prekvapkania od Tomasa a hlavne Zuzany (ktoru velmi nemusim). Pekne na tom je to, ze vsetci o tom vieme, vsetci vedia ze sa to deje a ....a napriek tomu sa to deje :o) ...proste klasicky pribeh MVSR :o)) ()

mdf

Ze začátku nic moc a pak se to rozjelo do docela dobré gangsterky s pomezí slovensko-ukrajinské hranice,před vstupem do Schengenského prostoru,kde vládla korupce a mafiánské praktiky všeho druhu.Dobrá vlaštovka ve slovenské produkci. ()

Jan00

Herci Tomáši Maštalírovi (hlavní hrdina) nebylo téměř rozumět. Mlel a mlel. Jinak strašně zpracovaný zvuk, nepomohlo ani domáci kino, proto jen dvě hvězdy. ()

maros612

Vzhľadom na ocenenie a propagáciu som bol sklamaný. Bolo zrejmé. že film sa prostredníctvom tohto príbehu usiluje výpovedným a asi epickým spôsobom spracovať takpovediac lokálnu dejinnú epochu. Nepodarilo sa to. Hlavný hrdina Adam bol charizmatický, ale akoby tam hral drsného seriálového policajta, na ktorého sme zvyknutý. Profily postáv boli ploché, bez akýchkoľvek detailných vykreslení (možno s výnimkou Jonu), dialógy boli chabé a veľmi účelové (bez výraznejších presahov scény). Prostredie bola vyslovene len kulisa. Žiadne väčšie kontrasty chudoby a bohtatstva, žiadny zvýraznený cynizmus korupcie (okrem vyhláseni do TV), prakticky žiadne susedstvo či iný živý prvok prostredia... a život v obci bol zachytený minimálne.., tá komplexná komiksová plochosť bola naozaj výrazná a na škodu. Kultúrne stereoptypy boli do filmu vložené takým násilným spôsobom prostredníctvom zábav - v jednom prípade až prílš gýčovou grotesknou scénou - a tiež takým mafiánskym klišé s vyblýskaným chrámom, ktorý nepripomínal ani slovenskú ani ukrajinskú typickú podobu nábožnosti. To, že tých najvýchodnejších východoslovákov hrali bratislavskí herci bez nejakého štúdia dialektov je tiež „v línii” (pun intended) so spomenutou plochosťou. Páčila sa mi hudba a výber interiérov a zaujimavý bol aj objekt ukrajinskej väznice. Často nám ale zaujímave priestory ukazovali dlhými nezaujímavými scénami. Miestami som sa na filme nudil, ale úplne márny nebol. Hoci si myslím, že bol neprecítený a trošku odfláknutý, dej bol celkom dobre dovedený do konca a najmä, ukázal nám, že hoci to tentokrát nevyšlo, naša kinematografia sa začína pohrávať s gansterkami s bucháckami za pasom, a niekedy nabuduce môže príjemnejšie prekvapiť. Námetov z prostredia je viac ako dosť. ()

Lukiz

Film jsem viděl dnes ve Slovanském domě a byl celý česky podtitulkován nejen na ukrajinštinu ale i na slovenské nápisy a dialogy. (11. listopad 2017) ()

Kinepa

Asi jsem měl blbou verzi, ale u ukrajinštiny nebyly titulky, tak jsem si musel domýšlet děj. Pěkné prsa u vedlejších roli :) ()

LadyCarousel

Bohuzel jsem film mela bez titulku takze jsem vubec nerozumela ukrajinskym dialogum. Vim, ze za to reziser nemuze... Ale i slovakum jsem mela problem rozumet (nekterym). Takze z filmu jsem nemela skoro nic. Ale i nebyt toho, 3 hvezdy dat nemuzu a moc me to mrzi. Jinak atmosfera filmu byla moc hezky ztvarnena, to zase jo. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

18.07.2017

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)