Voldemort: Origins of the Heir

všechny plakáty

Harry Potter se ještě nenarodil, Voldemort ještě nepropadl zlu. V kouzelnickém světě nacházíme Toma Marvolo Riddlea (Stefano Rossi) na konci jeho kouzelnického studia, kdy se poprvé seznamuje se svou mocí a relikviemi smrti. Právě s těmito událostmi nás seznamuje neoficiální prequel natočený italskými fanoušky. (hansel97)

Melios

Niet divu ,že poslednou dobou Harry Potter frančíza značne upadla. Fandovia o túto sériu stratili záujem ,posledné filmy nie sú nejak výrazne dobré. Často sa nové filmy negujú ,protirečia si zároveň a hromada ďalších zlých vecí ,ktoré túto sériu len potápajú. A tak si skupina mladých nádejných a nutno podotknúť amatérskych filmárov povedala ,že si spravia svoj vlastný HP film hovoriaci na tému ,ktorú by si nikdy Warner Bros nedovoli natočiť - Origin Pána Zla. Od recenzii na tejto stránke som moc nečakal. Preto som bol až prekvapený s akým kvalitným dielom som sa dnes stretol. Temperament a farbitosť z tohoto projektu priam vyžarujú a herci sú perfektní. I keď je film rozprávkovo farebný je tiež poriadne temný ,čo vo výsledku vyzerá veľmi originálne a do kariet mu aj hrajú počítačové efekty ,ktoré sú na úroveň amatérčiny dokonca porovnávateľné s profesionálnym CGI od Warnerov. Je to krása. Príbeh je jednoduchý ,nerozpráva síce nič nového a vlastne ma jednu dôležitú vlastnosť ,ktorá novým filmom o Potterovi chýba - veľká vernosť predlohe. A protirečenie tu tiež nenájdete. Čo sa stalo v knihe a bolo tu spomenuté to tu tak aj ostalo. Takže ,aby som to zhrnul amatérsky Origin film o Lordovi Voldemortovi je za mňa neprávom podhodnotený film ,ktorý poukazuje na to ako môže takýto projekt dopadnúť ak sa zídu čestní fanúšikovia s talentovanými a urobia to na 100% správne. Za mňa najlepšia amatérčina ,čo som za poslednú dobu videl. Známka: B a 82% - Nech si hovorí kto ,čo chce toto bolo proste výnimočné!...Ešteže sa nakoniec Voldy svojho nosa predsa len dočkal ;) ... ()

Benedygtus

Solidni pocin s ohledem na to, ze se jedna o neziskovy projekt, ze to je v prakticky amatersky film. Velmi povedene efekty, trochu horsi uz to je s kamerou a pribeh/logiku filmu to uz budou muset hodnotit lidi, ktery svet Bradavic a HP zerou vice nez ja. ()

borec999

Dosť dlhý a tentokrát dokonca talianský fanmade film, ktorý je svojou dĺžkou na hrane celovečerného filmu. Prekvapením je veľmi dobrá technická stránka a efekty(na amatérsky film),herec Voldemorta či záver. Z čoho som bol však nepríjemne zaskočený, že si tvorcovia nepostrážili isté fakty a príbehové súvislosti a dopustili sa viacero nezrovnalostí v porovnaní s tým, čo vieme z kníh a filmov. Podobne ako Mischief Managed, jemný nadpriemer. 60% ()

Gogo333

Čekal jsem, že film bude fakt o začátku Voldemorta, ale děj je soustředěn na Grišu McLaggenovou, která u Sovětů pátrá po deníku. Sovětší mágové ji polapí a začnou vyslíchat a ona mluví utržkovitě o Voldemortovi. A tyto útržky pak vždy vidíme, mezi záběry z výslechu. Efekty docela ujdou na amatérskou tvorbu, herci mi přišli jako nějaký umělý figuríny, hlavně Tom Riddle, a vůbec tomu nepomáhalo jejich předabování. O hodně lepší fanfilm ze světa HP je Severus Snape and the Marauders a The Greater Good taky není špatné. ()

Fary

Jak už se tu několikrát psalo - technicky je to na fanouškovský film zmáknuto skvěle. Horší je to po příběhové stránce, která hodně pokulhává. ()

mclenin

Za mňa spokojnosť a blahoželám tvorcom, že sa im podarilo natočiť snáď najzaujímavejšie a najlepšie spracovaný "fan-made" film zo sveta HP. Je pravda, že príbeh ako taký, resp. dej na ktorý sa zameriava a spôsob jeho prerozprávania ma prekvapil (čakal som príbeh Toma Riddla, jeho pád a zrod lorda Voldemorta), no to nemení nič na fakte, že sa jedná (na to, že ide o amatérsky film) o poctivú prácu. Vyzdvihnem najmä efekty, scénu u Hepzibah Smith a pekné zábery okolia Rokfortu. Dýchla na mňa nostalgia za čo dávam palec hore a zároveň oceňujem, že si vôbec niekto dal tú námahu a podelil sa s fanúšikmi o svoju predstavu časti života Toma Riddla. ()

Prochy38

Mám tady ty funmade rád. A tady si dali tvůrci obzvlášť záležet. HP nějakou dobu spal a není špatné si připomenout nějakou takovou jednohubkou. Každopádně byť poloviční stopáž, kraťas o Snapeovi mi sedl víc. Čekal jsem trošku víc akce, ve výsledku se strašně moc mluvilo a mluvilo. Ale jinak super! ()

Móó

Nedalo se dokoukat, navíc do světa HP mi to nějak nesedí. Jedna hvězda pro amatérský projekt - na jejich poměry to vizuálně vypadalo celkem dobře. ()

TheSompeque

Celkem dobře natočený fan-film ze světa Harryho Pottera. Z hereckých výkonů tady unešení nebudete, ale smysl pro detail a pěkný visuál se skvělým soundtrackem stojí za to, abyste hodinku u tohohle filmu strávili. ()

Likan7

Italové se předvedli. Při hodnocení se samozřejmě musí brát v potaz, že to je amatérský fan film. Triky jsou v pohodě, soundtrack dokonce výborný, herci ujdou. Jen jsem měl trochu problém s příběhem. Svět Harryho Pottera mám rád (knihy jsem ale nikdy nečetl), a tak jsem byl celkem často zmatený kdo je co a co je kdo a dávalo mi to často celkem zabrat. Přístě vylepšit dialogy, scénář a můžeme jít na celovečerák. Atmosféra je ale perfektní a film jen potvrzuje, že tenhle svět je tak precizní, že filmy, seriály a podobné projekty mohou vznikat téměř donekonečna. ()

Miro_CZ

3* víceméně s přimhouřením obou očí. Jako fan film je to zpracovaný super, ale některý věci si mohli odpustit (jako třeba to příšerný nalíčení Wiglafa Sigurdssona, který nemá absolutně žádný význam ani spojitost se zbytkem HP série). ()

Tashi

Příběh trošku slabší, ale vizuální zpracování, zvuk, speciální efekty i kamera na fanouškovský film hodně dobré. ()

AgnesDee

Až na ten příšernej post-dabing to nebylo vůbec špatný. A na to, že je to fan-movie, je to i hodně dobře natočený (až na některé efekty, které vydávají hůlky). ()

Lucia.T

Na to, že to tvořili fanoušci- super! Herecké výkony slabší, efekty skvělé. Přála bych si víc filmů s tématikou Harryho Pottera a jiných dějových linií, než je ta jedna hlavní. ()

blondboss

Asi jeden z najlepších fan movies, aké som mal možnosť zatiaľ vidieť. Samozrejme nedosahuje to kvalít celovečerného filmu, ale aj dialógovo aj vizuálne je to natočené ozaj precízne a ako prequel k potterovskej sérii to proste funguje. Herecké výkony síce také nemastné-neslané, ale na nehercov fajn. Za mňa celkom spokojnosť. 60 % ()

ProfChudak

Na fan-made film vizuál super, ale scenár divný. Pripadalo mi, že si scenáristi nenačítali dobre celého HP, ich scenár totiž protirečí niektorým faktom z povodnej heptalogie. Uvediem príklad: Origins of the Heir prezentuje ako jasné, že mladý Tom zbiera vzácne predmety na to aby z nich spravil horcruxy/viteály (zatím sedí), ale podla HP6 Dumbledore (a už vonkoncom žiaden auror/bystrozor) rozhodne nevedel o tom, že Voldemort vôbec zanechal nejaké horcruxy... Inak by celá zápletka Harry versus prof. Slughorn v HP6 nemala zmysel. tak vecí sa v Origins nachádza viac. Plus Grisha McLaggen? To je akože príbuzná toho debilka z HP6? Takže potomok Godrica Gryffindora je nejaký slizký vrodák? Afekty hercov mi až tak neva, docela fajn výber hercov, blbý anglický dabing. Úplne v úžase som bol pri tom ruskom generálovi - to si fakt Anglíci/Amíci myslia, že takto hovoria cudzinci? Slovná zásoba level advanced ale akcent na úrovni total beginner? ()

FuRYaN_iS_BaCK

Mělo to zajímavý nápad, na fanfilm výbornou kameru, střih i hudbu. S trochu větším rozpočtem si dovedu představit seriál. Škoda, že se s takovou láskou netočí i stamilionové blockbustery. ()