Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (Cinemart)

fafejt001

OPĚT krásná Amy , ale to nestačí . Takové nějaké celé divné . Včetně toho vyšetřování i závěru . Nějak jsem tomu nevěřil . I to zdlouhavé ,, vyšetřování ,, těch dvou grázlů . Scénka s tím jedním na té míse venku při stolici až nechutná . Prostě hnus . Celkově pro mne slabé tři . Nějak té americké tvorbě přestávám rozumět . ()

Merenre

Ze začátku to vypadalo velice solidně. Rozjezd syrový a napínavý, ale jakoby nejdůležitější rozuzlení se dostavilo hned v cca první třetině filmu. Ale tempo si to - i když ve slabší intenzitě - celkem udrželo až do konce. Shannon byl fajný, ostatní celkem nezáživní. ()

Kozlowski8

Susan je úspěšná a bohatá, ale duševně prázdná a vyčpělá mladá žena. Lékem na její noční bdění v luxusní zlaté kleci by mohl být rukopis románu jejího exmanžela. Jeho obsah je však pro Susan zneklidňující a děsivý, když si při jeho čtení uvědomuje souvislosti s křivdami, kterých se v minulosti na svém manželovi dopustila...Po bizardním "Lynchovském" úvodu s titulky, sledujeme vlastně tři vyprávění - tři příběhy, které se točí okolo Susan. Tyto příběhy jsou ve značném vzájemném kontrastu, kdy se střídá prostředí luxusu, snobství, umělé přetvářky apod. s prostředím zapadlého buranova kdesi v poušti. Vše vrcholí trochu nejednoznačným (o to možná zajímavějším) koncem. Ve filmu jsem postrádal větší drajv a více silnějších okamžiků. V určité fázi - v pasážích, kdy Edward hledá svou ženu a dceru, jsem se i trochu nudil. Amy Adams i Jake Gyllenhaal podali svůj standartní (takže velmi slušný) výkon, velice se mi líbil soundtrack. Zajímavá podívaná, ale na nejvyšší hodnocení určitě ne. 75%. ()

bonovox

Silná depresivna dráma, ktorá vo vás vyvolá veľkú škálu emócií. Výborne prepojené príbehy (reálny, knižný ako aj z minulosti) ktoré sa finále krásne dopĺňajú a gradujú. Amy Adams po Arrival s ďalším famóznym hereckým výkonom, nehovoriac o vyborne zahratých mužských postavách. Toto je jednoducho filmové umenie aj pre bežného diváka. PS: zabudol som na skvelú hudobnú zložku a top netradičné úvodné titulky... ()

Matonny1012

Keďže som veľký fanúšik Gyllenhaala aj mindfuck filmov tak som musel ísť proste na 5 hviezd. pre mňa perfektný film a perfektne herecké obsadenie. ()

LencaN

Čekala jsem něco drsného, ale zároveň i přínosného. Něco, co mě dostane a budu si moct říct "Aha, takhle to je!" Bohužel jsem se dočkala jen příběhu nešťastné ženy, která je zavřená ve své zlaté kleci a čte si brutální knihu od svého ex. Nechápu hned ten odpudivý začátek. Vrchol nevkusu, jako narážka, že kurátorka té výstavy ho sama nemá nebo že dnešní společnost právě onen ohyzdný nevkus obdivuje... sama nevím, protože jsem to ze zbytku filmu nepochopila. Celé to byly jen na sílu propojené dva příběhy, které ale nic moc nevypověděly. ()

Sevin14

"Fantastický film, ktorý však nemá záver a tak silné pocity z predchádzajúceho deja vyšumia do stratena." - Cervenak. Absolutně souhlasím a proto musím dát "pouhé" 4 hvězdy. ()

kolly13

Prolínající se děj knížky o napadení rodiny v nehostinné pustině a příběhu nefungujícího vztahu, jenž je provázán hlavní postavou, je vlastně dětinsky jednoduchý a reakce otce rodiny je natolik zarážející, že se mi zprotivil celý film. ()

Martynes

Škoda toho potenciálu. Film se tváří jako hrozně chytrý vztahový thriller s úžasným alegorickým příběhem, ale ve skutečnosti jde jen o jednoduché dva příběhy, které jsou naprosto hloupě spojeny. Celou dobu jsem čekal, jestli mi film dokáže dát pořádnej punch, ale to se nestalo a na konci jsem cítil jen obrovský zklamání. Vše je navíc pohřbeno naprosto dementním střihem. Štěstí, že režie a všechny herecké výkony film jakž takž zachraňují. 6,5/10 ()

Dawe2

Napsaný příběh, který Susan čte je mnohem zábavnější, než její skutečný životní příběh, s kterým se v jejích představách prolíná. Kdyby zahodili kus reálného snobského života, možná by to také pomohlo. Je to geniálně prokombinované, ale rušivé zároveň. K dokonalosti chybí kousek oběma příběhům. Přesto bych film velmi doporučil, jedná se o silný nadprůměr, netradiční směr a stojí za to ho vidět. ()

Salvator

Hrdinky, kterým z přemíry majetku nefungují osobní vztahy, jsou zpravidla velmi otravné. Nejinak tomu je i zde. Situaci nezachraňuje ani "druhý" příběh, který se přes svoji určitou syrovost nedostává za mantinely známých klišé. ()

esmoke

Bohatá snobka má bohatého sexy manžela, ale není se svým životem spokojena. Od bývalého dostane k přečtení pracovní výtisk jeho nejnovější knihy. A začte se... Film má poměrně složitou strukturu a zvláštní atmosféru. (CZ dabing) Rozpočet: $22,5 miliónů, Tržby: $30,311 miliónů. ()

F2003F

Vizuálne nádherné, obsahovo bolestné. Tom Ford veľmi elegantne dokazuje, že môže bezproblémov očarovať filmovým umením rovnako ako módnym. Mňa si tou citovo vyšperkovanou pohľadnosťou získal skutočne poctivo. Snímok pôsobí naozaj atraktívne ako slasť pre oči. Práca so svetlami, kamerou, maskami, prostredím atď. je jednoducho úchvatne vábivá. Na druhej strane vôbec nezaostáva ani príbeh, ktorý je sofistikovane prekombinovaný až nabáda k mýľnemu efektu, že by v ňom všetko nemalo svoje správne miesto. Obsadenie je taktiež veľmi atraktívne, každý sa ohromne pričiňuje o výsostný herecký koncert, ktorým dokážu emočne vovnútri poriadne fackať. Amy si kombom s Arrival vytvorila úžasnú reputáciu, Jakeova kariéra je už nezameniteľné jedinečná vo výbere úloh a výkonoch v nich, Aaron znovu po Kick-Ass dokazuje, že ho netreba škatuľkovať a Michael snáď aj lepší než v Shape of Water. Atmosféru si drží solídne nabitú, všetky 3 prelínania momentov sa navzájom vhodne dopĺňajú a prehlbujú tempo. Zabraňuje zdaniu, že by mu niečo chýbalo, nič v ňom nepôsobí navyše ani rušivo a vo výsledku zanechá pamätný dojem. Funkčne spracovaná psychologická dráma, ktorá na 2h nezaváha natoľko aby dala možnosť vydýchnuť, nesie sa sínusovým tempom aby mohla razantnejšie strhnúť vo viacerých intervaloch. Vyvrcholenie až tak uspokojivo nedostane preto, aby sa dalo väčšmi sústrediť pozornosť na náročne vstrebateľných záverečných 10min. A pointa prepojení by mala byť každému zreteľne jasná od začiatku. ()

annacz7

Tenhle film je pastva pro oči a podpis Toma Forda na vás číhá v každém záběru. Příběhově se jedná o náročnější film, jelikož diváka donutí přemýšlet. Herecké obsazení je vynikající a herecké výkony to jen potvrzují. Kamera je poté už jen třešnička na dortu a vše dohromady funguje dokonale. ()

Joshua2121

Ten pocit, keď odchádzaš z kina a v hlave sama otázka. Stáva sa to veľmi raritne, no o to krajší je to pocit, keď to najväčšie čaro zažívaš aj keď je po všetkom. O Nocturnal animals sa veľa napísať nedá, lebo by to bol rovnaký spoiler ako trailer, ale kto rád rozmýšľa pri filme, tak si príde na svoje. Napísať a natočiť dielo, ktoré by na prvý pohľad nedávalo zmysel, no pritom každá scéna ho má neskutočne prepracovaný, tak to je naozaj umenie. :) ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz