Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

liquuid

Kdyz pominu ty nesmyslne prestrelky a obrat dvou zen na stranu zlocinu, tak to byla prijemna zmena od zazitych standardu. Dostali jsme neco noveho, brilantne promysleneho do kazdickeho detailu a zanrove vyvazeneho, coz se v posledni dobe vazne nevidi. Papirak se zaryje do srdci spousty divaku a pravem. Plna palba, protoze me tahle jizda bavila. ()

Sholi

U závěrečných titulků posledního dílu jsem tleskal v obýváku ve stoje. (Dobře, ne doslovně, ale klidně bych to udělal). ()

Mamlas

Celkové zhodnocení seriálu po 5 sériích je za mě rozpačité. Na jednu stranu prima námět, dokonce 2x, filmařsky téměř OK, kromě trapné akce, na druhou stranu tady máme 80% žvatlacího prudícího balastu a tom, jak se kdo cítí, s kým kdo souloží a co si kdo o kom či o čem myslí. Kdyby to byly všechno jen pouhé 2 celovečerní filmy, prostě jednička a dvojka, bylo by zřejmě prima podívání. V tomhle provedení je to však jako velmi dobrý panák alkoholu naředěný 3 deci špinavé kalné vody. (24%) ()

DJ Kritik

Neskutočné, že som to vôbec dopozeral. tento seriál som pri prvej sérii chcel niekoľkokrát ukončiť, pretože počínanie jednotlivých postáv je až za hranicou debility. Je až neuveriteľné aké zvraty sú tu jednotlivým postavám určené. Ich konanie nechápe nik kto by v tom hľadal niečo iné ako blbosť. V druhej rade sa to nejak ukľudnilo, ale časom sa tam opäť dajú do pohybu prebudené záchvaty tvorcov. Je možné, že niektorí zo scenáristov je totálny úchyl a jeho časti sú nestráviteľné. ()

Rayen1

První dvě série jsou skvělý. Zbejvajici série jsou taky dobrý, ale co si budem, už to ztratilo to kouzlo těch prvních. Když pak najedete na vlnu "náhod a plánu", který Profesor má, dojde vám, že se všechno vyřeší a pak už to ztrácí ten moment napětí. Spíš už jde o to JAK se to vyřeší, ne JESTLI. Dobrej seriál se sympatickejma neokoukanejma hercema. Jen v posledních sériích mi přišla "Netflix woke agenda" absolutně zbytečná a pro dej absolutně nepotrebna. ()

brzozin

Vydržel jsem to první řadu. S vidinou toho, že bych měl pokračovat ve stejném stylu, jsem se stále více a více nedokázal smířit. Dokonale promýšlená loupež jednoho geniálního mozku, kterou postupně více a více kurví parta nezodpovědných, ufňukaných, psychotických a hloupých nýmandů, se kterými bych já osobně nešel ani vykrádat poštu. Nechápu, že profesor za těch pět měsíců nepoznal, jaké kreténské debily to najal. Ale možná je to tím, že holt nejsou lidi. Ze všechno nejvíc mě srala ta vykrákaná a totálně nesympatická píča Tokyo, co si hraje na drsňačku a všem to totálně prodělala. Postupem času jsem ji začal upřímně nesnášet a fakt jsem si přál, aby ji odpráskli a byl od ní konečně pokoj. Celkově tam ale není žádná postava, které bych fandil nebo by mi byla alespoň sympatická. A přitom to mohl být celkem slušný film, nebýt potřeby to za každou cenu natáhnout na pět sezón. ()

Cerebrum

¡La puta ama!; Tohle mi urvalo můj par de cojones a zakopalo mě to do mého doupěte na celý nádherný týden. Těžko říct, co vychválit víc - je tam toho tolik a až na pár drobností až učebnicově dobře. Ten dokonalý výběr herců? Všichni jsou naprosto přesní, cítíte jak dýchají, jak se potí, šílí, Ta klaustrofobie vzrůstá s každým dílem a ke konci už jsem měl pěst narvanou v puse raději non-stop. Na bandě těch pár pošuků mi záleželo jak na žádných kladných vykastrovaných hrdinech z továrny na sny. Kdo mě dostal nejvíc? To snad nelze říct - smooth criminal Berlín? Soft creep Profesor? Nádherné kvarteto neskutečně silných žen (Tokio, Monika, Nairobi, Raquel)? Nebo snad srbští medvídci? Za mě osobně jsou jádrem ty dvojité vztahy a nejvíce Moskva a Denver. Zvlášť Moskva je srdce celého seriálu. Všechny postavy navíc prožívají neustálý osobnostní vývoj, žádný detail či motiv není náhodou - do konce se zužitkuje všechno - a to emoční vyvrcholení je o to silnější. K tomu přispívá i pečlivý výběr písniček. Není jich mnoho, ale všechny nejsou pouhým podkladem, nýbrž posunují děj zase o kus dál. A že je konec možná až příliš nerealistický? No me alboroten el gallinero, já jsem si ho totiž zasloužil a vychutnal jsem si tedy každou sekundu. Proto prosím, chamtivý NETFLIXe, jestli mi to tím pokračováním vas a joder, tak jdi laskavě někam. Bella ciao ()

jfaba

Nevím, co napsat... co vyzdvihnout? Herecké výkony, příběh, hudbu... Ano, byl to jednou zase skvělý seriál! Má svoje mouchy, někdy nelogické chování, ale to já hnidopich, vidím všude. A to, jak odcházejí převlečení po minutě z hangáru... nejlepší scéna seriálu! Souhlas: Doffy, ()

Taron

Tak tady prostě nemám slov. Toto patří k naprosté špičce kinematografie i umění vůbec. Opravdu jsem se do seriálu zamiloval až po uši, ani na vteřinu mě nepustil a smířit se s tím, že je konec, je hodně bolestivý. Nikdy jsem nedával víc jasných 100%. Edit: Konec není! A pokračujeme úplně stejně kvalitně dál. ()

Luckyboy

Ay caramba! Sice jsou některé části dvousérie trochu pohádkové, kýčovité, ale díky napětí, stylu a výborné psychologii postav, se to lehce přehlédne. Produkci Netflixu výrazně neobdivuji, ale tohle se jim (snad díky španělskému elementu) bez debat povedlo. Nesmí chybět v každé filmotéce. ()

Radyss

Ve zkouškovém období jsem místo psaní bakalářské práce sjel všech 15 dílů za necelé 3 dny. To o nečem vypovidá. Jak o mojí závislosti na Netflixu, tak o jednom z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. Álex Pina vás dokáže přesunout do Spain's Royal Mint, všemu věříte a chcete střílet po boku ostatních z této skvělé party "záporáků". O bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao ! ()

srolyma

Naprostá pecka, která nejenže ve světle všech těch Dexterů, Mostů, Narcosů, Banshee a dalších výjimečných akčních krimi seriálů obstojí, ale troufám si říct, že je minimálně co do propracovanosti zápletky i předčí. Přesto, že se jedná o jedno jediné přepadení, vše odehrává během pouhých šesti dnů (plus nějaká retrospektiva) a víceméně v jedné budově, má to 15 více než hodinových dílů, tak to jede od první do poslední minuty. Dokonalost. ()

Lucbric

Jeden z nejlepších a nenapínavějších seriálů, co znám. Profesor a jeho banda vám přirostou k srdci, budete je mít radši, než policii :) .. Berlín, Nairobi a profesor jsou nej!! Už se nemůžu dočkat 4.řady!! :) Bella ciao :) ()

Bajo.

Výbornej seriál kterej vás nenechá odtrhnout (sám jsem první dvě serie(18h) viděl za 2dny)Serial tak svkělej,že jsem myslel že si přejmenuju učet na jedno z hlavních měst do oblíbených herců si dám Profesora Berlina Helsinky Tokio paní komisařku a prostě všechny ,protože vypíchnout tady jeden hereckej výkon nejde vši hrají úplně skvěle a hned se do nich zamilujete(ne nemám Stockholmský syndrom).Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělou hudubu a taky na písničku Bella Ciao ,která se mi vryla do paměti a pořád si jí broukám.Spousta odzbrojujících hlášek hlavně z úst narcistického Berlina, taky zde bylo pár přímých i nepřímých odkazů na pana Tarantina což je taky +.Místy tak napjaté chvíle,že si koušete nehty a krve by se ve vás nedořezal.Nemůžu se dočkat na 4 serii. Tenhle serial byla láska na první pohled ! ()

Blaiver

Španělský heist byl naprosto excelentní zážitek. Akce od začátku do konce se smyslem pro zvolnění,vtip a lásku. Doporučuji shlédnout jako první seriál na netflixu. Za mě plných 150%! ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi