• Crocuta

Nezáživná normalizační kriminálka, která i v rámci soudobé tvorby Dušana Kleina (ve které tehdy detektivky výrazně převažovaly) patří k těm horším filmům. Pamětníky možná zaujme dobový kolorit, ale jinak stojí za zmínku asi jen herecká účast půvabné blondýnky Milady Janderové (nyní Kratochvílové), která toho ve filmu sice moc nenahrála, ale vždycky se na ni moc dobře koukalo.(11.4.2009)

• argenson

Těžko říct, jestli se Dušanu Kleinovi nepodařilo sehnat lepší herce, nebo jestli naopak chtěl dát příležitost těm méně známým. Jedna z mála hlavních rolí Františka Řeháka nevyzněla nijak excelentně, navíc se utápí v zoufalých výkonech herců ve vedlejších postavách. A nikdo mě nepřesvědčí, že sbor profesionálních kriminalistů se při zprávě o vraždě tváří, jako by jim umřela babička. Nemluvě o tom, že hlas vypravěče (Otakar Brousek) uvádí diváka do značného chaosu důsledným představováním všech postav. Akcentace ostravského prostředí vyzněla bezzubě, pokud už byl příběh záměrně zasazen do protežované bašty socialistické práce, dalo se z toho vytěžit podstatně víc než jen skřípějící kola aut v ulicích. Za mnohé hovoří fakt, že scénáristou byl tehdejší proděkan zpolitizované fakulty žurnalistiky a Dušan Klein si na své Básníky a Holuby musel holt ještě počkat. Tohle je nuda.(11.4.2009)

Tomuhle kraluje Jiri Zahajsky v temer cimrmanovske roli mlcenliveho poldy. :-))) Ale neni to tak spatny film jak se tady okolo pise. Proste takova socialisticka detektivka. Par vtipnych mist, par temnych (mrtvy novorozenec, unosy deti, pobodany prislusnik, apod). Linka s "sestnactiletou" Hedvikou je spis pro legraci nebo odlehceni...(24.11.2013)

• keoma26

v sedmdesátých letech se v Ostravě nedřystalo po Ostravski? i když ani to by nezachránilo tenhle pseudorealistickej paskvil, autentické tak zůstávají jen dobové kulisy města a modní výstřelky typu lesklých polyesterových košil nebo šátků; ale politicky řečeno: "umím si představit", že se to v určitých kruzích může stát kultovním kouskem;-)(12.4.2009)

• Gilmour93

Kamera za houkajícím majákem při průjezdu Ostravou naznačovala, že by z volhy mohl vylézt Frank Drebin, ale ono ne. Jen pohulující Kanyza, snaživý Jelínek, Mlčenlivej Bob Zahajský, nudné historky sypající Sherlock Hašek a vše dokreslující hlas vypravěče hodící se do dokumentárního snímku o reprodukčních praktikách láčkovců. Tihle lidé přes noc bdí, aby vy jste mohli v klidu spát! No, má úcta.. Už scházelo jen: „Maminko, tatínku, já se bojím pershingů!“ - „Nic se neboj, milé dítě, SS-20 ochrání tě!“(9.1.2017)

• - Film měl původně natáčet režisér Jiří Menzel. (Xell)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Ostrave. (dyfur)