Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Kde ho hledat a co mu obětovat? Film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se jí znovu najít. Vztah, láska, moc, útěk a vlastní děti, které mohou přinášet naději a radost, ale mnohem častěji nakonec pykají za naše chyby. Film Cena za štěstí odvíjí samostatné osudy několika hrdinů, aby se jejich cesty začaly postupně křížit a mohly nakonec složit dohromady jeden velký příběh života. Propletenec rodičů, které můžete potkat každý den, jejich dětí a partnerů. Své štěstí najdou často nečekaně, ale to je přeci jedno! Milenecký a životní pár (Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková) vychovává dvě děti, když do jejich harmonického soužití vstoupí muž z minulosti (Tomáš Hanák). Násilnický psychopat (Jaroslav Plesl) se domáhá dcery z rozvedeného manželství, zatímco jeho bývalá žena (Klára Pollertová-Trojanová) s dětmi trpí jeho terorem. Dva teenageři od svých rodin prostě a jednoduše utečou. Oddaný muž (Pavel Řezníček) nemá sílu, aby ochránil svou lásku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (116)

mira007 

všechny recenze uživatele

Dva mladí lidé utečou ze svých "nefunkčních" rodin, aby on našel někde svého pravého otce. Chýlková a Hybnerová jako lesby s rodinkou, kterou si zařídili kdysi pomocí sukničkáře Hanáka ( jediná opravdu zábavná postava ). Plesl jako exmanžel terorizátor nové rodiny Pollertové. Má to pár zábavných momentů, ale celkový pocit je hrozná depka, která končí trochu fantas happyendem. Jsem ochoten přehlédnout určité nelogičnosti a časovou nesourodost s vyprávěnými ději i zkratkovité skoky, takže ocením i solidní obsazení za tři hvězdy. ()

Monggol 

všechny recenze uživatele

Úžasní ľudia s úžasnými charaktermi a hodnotami. V takejto úžasnej spoločnosti som vždy chcel žiť... No moment, vlastne žijem, pretože všetci sa tam správajú ako píčusi a potom sa čudujú, že z toho prichádzajú kokotské následky. Ono je všeobecne známy fakt, že ženy majú menší mozog a nevedia napísať dobrý scenár a natočiť dobrý film. Ale nie, to bola samozrejme nadsázka, i keď si nie som istý, ktorá časť. Cena za štěstí? Nechápem prečo sa to tak volá, keď nikto vo filme nemá šajnu čo vlastne šťastie je, a čo vlastne chce. A ten koniec tiež nebol šťastný, pretože aj tak skončia rovnako ako ich staršie buznoverzie. Ja mám pocit, že v poslednej dobe prebieha akási neofiacálna súťaž, kto natočí väčšiu chujovinu. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé motívky budiž. Ale pravděpodobnost tohoto propletence a jednání některých postav (soudkyně) jsou donebe volající drzost na divákovi. Olga to trochu přepískla, protože chvílemi z toho vykukovala celkem příjemná záležitost s hodně velkým nakouslým soustem. Josef Trojan - držení míče 60 % Klára, 40 % Ivan! Vanda má něco společného s Halinou P? ()

silentname odpad!

všechny recenze uživatele

Tak toto bola jedna nefalšovaná silná depresia. "Cena Za Štěstí" je podľa mňa film, ku ktorému je veľmi ťažko si vytvoriť nejaký vzťah. V prvom rade sú všetky postavy filmu (s výnimkou dvoch malých detí) absolútne nesympatické, ich rozhodnutia sú ujeté. Jednotlivé scénky ma vysoko deprimovali a vôbec nemyslím v dobrom. Práve naopak. Celý film pôsobil skôr ako 90 minút trvajúca telenovela so všetkým čo k tomu patrí. Pomaly si hovorím, že už ma niektoré problémy tohto desaťročia začínajú vrcholovo iritovať. V prvom rade sú to konflikty, ktoré rozvracajú vzťahy, a v posledných týždňoch akosi aj začínajú definovať, na ktorej strane ste. Slniečkari? Alebo fašisti? A prečo potrebujeme takéto veci riešiť ešte aj v tomto filme? Má to nejaký hlbší význam? Alebo len proste chce ukázať, aký nespravodlivý môže byť svet a ako málo stačí na to, aby sa všetko mohlo rozsypať. A vlastne na všetko má dosah jedna sudkyňa (pravdepodobne bývalá eštebáčka), ktorá pre dobro malých detí urobí absolútne minimum. Ale tvári sa, že všetko. Okrem toho je ten film aj neskutočne otravný a plný momentiek, kde človek dáva k rozhodnutiam a konaniu jednotlivých postáv veľkú dávku otáznikov. Vzťahy sú tu veľmi komplikované a často mám pocit, že az zbytočne moc. A potom je tu ešte aj Jaroslav Plesl, ktorý by najradšej na mol balil všetky ženské vonku, lebo si myslí, že je to jeho exmanželka. Neviem čo som si mal z tohto filmu odniesť. Podľa mňa tu nemá žiadnu skutočnú hlavnú myšlienku. Je to len pokus o vytvorenie ilúzie, že celý život nestojí za nič... dostávame veľké množstvo prekážok a nebudeme ich schopní zvládnuť, lebo niekto iný má navrch. A niekto môže pokojne niekomu zobrať (ako tu bolo povedané) syna, ženu aj domov a vyjsť z toho ako čistý hrdina. A už vôbec nechápem ako môžu žiť spolu dve ženy spolu, keď potom jedna tej druhej otvorene povie, že nie je lesba. Ledva zvládam formovať svoje myšlienky a nejako ich dať do komentu. Ako som povedal, tento film je jedna obrovská depresia. A efektívne dokázal deprimovať aj mňa. Potlesk. Už dávno som nemal takto mizerný filmový zážitok. A za to si zasluhuje skutočne "veľkú odmenu" Hodnotenie: F ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, závažné téma ovšem zpracování je na úrovni venezuelské telenovely. Nejsložitější je situace u tria Yvetta, Sylva a Roman, kteří mají mezi sebou různé vztahy a přou se o dítě (Ríšu). Špatné to je i u opilce Alberta a Kateřiny, kteří se pro změnu tahají o holčičku (Lucku). No mladí Patrik a Bára se už na to nemohou dívat a tak zdrhnou snad někam za hranice ke komunitě, kde se jen tančí, chlastá, fetuje a plodí děti. Z čeho jsou živi, Bůh ví? Jak myslíte, že to dopadlo? Správně, je tu super happyend, kdy se zase všichni mají rádi (pochopitelně jen ti dobří, ti zlí ne!). Tragický film! P.S. Mimochodem takto odebrat dítě matce by nešlo snad ani v Norsku! ()

Galerie (123)

Zajímavosti (8)

  • Olga Wdowiaková při natáčení filmu vykouřila přibližně dvacet cigaret denně, ačkoliv jí bylo teprve šestnáct let. Podle režisérky Olgy Dabrowské to bylo způsobeno napětím a nervozitou a také kouřením na kameru. (JoranProvenzano)
  • Pracovní název filmu byl „Děti samotářů“. Má velmi volně navazovat na kultovní snímek Samotáři z roku 2000, ale podle produkce není jeho pokračováním. [Zdroj: jihlava.idnes.cz] (rakovnik)

Reklama

Reklama