Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

kepiash

Líbilo se mi zhruba prvních 5 minut. Mluvím o té úvodní montáži, kdy je nám nápaditě vysvětleno, jak vznikla a do současné podoby se rozrostla stanice Alfa. Střihy, kde se mimozemské rasy potkávají a vzájemně si vyjadřují úctu jsou opravdu slibným prologem. Tam to bohužel končí. Filmu nelze upřít slušné grafické zpracování, ale jinak jsem si v něm nenašel vůbec nic. Ačkoliv je příběh v zásadě velice jednoduchý, obsahuje obrovské množství slepých uliček, které děj nikam neposouvají a nudí. Zásadní slabinou jsou pak oba hlavní protagonisté. Chemie mezi nimi prakticky neexistuje, o lásce a emocích v závěru pouze mluví, ale cítit zkrátka nejsou. Nevím, zda je to scénářem, či otřesnými hereckými výkony, ale kdykoli byli oni dva na scéně (což vzhledem k faktu, že se jedná o hlavní postavy, bylo až na výjimky celou stopáž), trpěl jsem. Takhle by to nešlo. ()

JohnCZ

Hezky vypadající a přeplácaná nuda bez kloudného děje. Jak jsem se na Valeriana docela těšil, tak zklamal na plné čáře a zhruba po půl hodině nedynamického infantilního pobíhání po virtuálním marketu jsem začal poklimbávat a nedokázalo mě probrat ani finále. Jediným pozitivem tak zůstává zajímavá Cara Delevingne, díky které se ty nezáživné omalovánky daji přetrpět. Finanční neúspěch tedy v tomto případě chápu, tohle Luc Besson moc nezvládl. ()

Padme_Anakin

Pohádková blbinka non plus ultra, pravda. Nicméně Besson si hrát umí a mně se jeho vizuální taškařice tuze líbí, mám pro ně slabost. Protipólně to táhnou ti dva nezdaření záprdci, ale já je blahosklonně omlouvám, neb jsem se i tak příjemně bavila. ()

Hoyt

Obdivuji Bessona, že se do toho projektu vůbec pustil ale po skvělém začátku přichází hned několik chyb. Například absence nějakého pořádného záporáka, Cliwe Owen absolutně se nehodící do své role a také délka vzhledem k né takové atraktivitě příběhu. Naopak ústřední dvojice sympatická a celkově mdlý příběh často naruší nějaká zábavná nebo oživovací pasáž (Rihanna) tudíž film ve výsledku neurazí. ()

corpsy

Pre vysvetlenie poďme na krátku exkurziu do minulosti. V roku 1980 prišiel do kín veľkolepý filmový prepis komiksu FLASH GORDON. Pôvodným dielom sa inšpiroval aj George Lucas pri svojich STAR WARS. Tie sa stali hitom, ale originál zdroj prepadol. Keď v roku 2012 konečne doskákal na plátna kín JOHN CARTER, opäť jeden z inšpiračných prameňov nielen pre STAR WARS, ale aj takého AVATARa, stalo sa presne to isté, spomínané filmy boli megahitmi, JOHN CARTER ako originál, prepadol. A práve teraz sa situácia znova opakuje. VALERIAN je ďalším prepisom originálneho inšpiračného námetu ( a opäť pre STAR WARS ), ktorý momentálne finančne prepadáva. Milujú teda diváci iba vykrádačky ( už akokoľvek kvalitné alebo nie ) a k prvotinám sa otáčajú chrbtom? Už len s princípu to nie je fér a hlavne ak ide o remeselne prvotriedny a dejovo zábavný príspevok, ako je práve VALERIAN. Čo tak skúsiť starší ročník a doceniť príbeh, ktorý podnietil mnoho tvorcov komiksov, či filmových sci-fi? ()

ConanVJ

Vizuální orgie, jednoduchý příběh, spousta mdle natočené akce a hlavní dvojice, které chybí trochu té chemie aby jim divák vztah věřil. Přimíchal bych víc vtipných hlášek a pasáží a bylo by to živější. Akce by mohla být svižnější a o něco víc. Takhle jen 60% za efekty. ()

ledzepfan

Bylo sice předem jasné, že další Pátý Element se konat nebude ale , že z Bessona vypadne kýčovitá, a břečkoidní pouťovokolotočářská atrakce, to jsem fakt nečekal.. Valerianský svět v Bessonově podání je bezduchý, vnitřně nekonzistentní a sterilní. Já nepotřebuju aby měl film bůhvíjak smysluplný či intelektuální děj a přesah (to ostatně Pátý element taky neměl), ale přeskakovat bezúčelně dvě hodiny z jednoho přebarvičkovaného a předigitalizovaného kolotoče na druhý, to mě prostě nebaví.... Dvě hvězdy za stále přítomný, bessonovský motiv všemocné lásky ..a za překvapivě fungující napětí mezi hlavníma postavama (ikdyž jejich casting je žalostný). Víc ani ťuk. ()

Sten2

Besson vypustil uzdu fantazie a je to dobře. Po delší době je tu odvážné scifi, které se nebojí nejít "na jistotu". Bohužel největším problémem je příběh, který je opravdu slabý. Na druhou stranu, film si po celou dobu drží celkem slušné tempo a hezky to odsýpá. Škoda, že se tvůrci rozhodli pro variantu "divák celou dobu zná záporáka". Na konci filmu je klasické vysvětlování, proč je záporák záporákem. Jenže divákovi je to dávno jasné. Například ve filmu jsou scény z minulosti, v těch scénách schválně není vidět do tváře záporákovi. Na konci, když se vysvětluje, je stejná scéna, kdy už mu do tváře vidět je a to má být asi šok. Nechápu to, protože film schválně dávno prozradí, kdo to je. Škoda, být ve filmu nějaký dějový zvrat a trošku lepší soundtrack, šel bych s hodnocením určitě výš, protože film vypadá opravdu hezky, tempo udrží a postavy nejsou špatné. ()

VojinRyan

Vizuálna stránka premakaná, dokonca by som povedal až špičková a krásna. A Cara Delevigne ma celkom zaujala, aj keď doteraz som s ňou nevidel jediný film. Ale to je všetko. Príbeh trošku slabý, ale film viac kladie dôraz na farebnosť, pestrosť, sem tam hlášky, na chémiu medzi postavami, ktorá celkom funguje. Masívne vizuálne dielo, ktoré ale až tak nestrhne. 69% - 3* ()

SaNcHeZ_cz

Velkolepé sci-fi, které nezvládá úplně přesvědčivě prodat svět, ve kterém se odehrává. Vysněný projekt Lucq Bessona působí především rozpačitě, než cokoliv jiného. Vizuálně řádně velkolepé a pompézní, obsahově ovšem vyprahlé, nesourodé a hledající identitu o více jak půl hodiny déle, než by bylo třeba. [55%] ()

MartinezZ

Kašlu na to, já byl spokojený. Čekal jsem akční CGI nesmysl a že to bude stát za prd, jako většina toho, na co poslední dobou Besson sáhl, ale kupodivu jsem se docela i bavil a pěkně to vypadalo i znělo. A ano, asi na tom má svůj podíl i to, že vesmírných scifáren moc v kině není. Tady je znát, že by neuškodilo o postavách vědět více a tedy jako by vám chyběl nějaký předchozí snímek. ale postupem času se tenhle pocit vytratí a vy koukáte na směs zvláštních i trhlých nápadů, které skutečně odpovídají nějakému Pátému elementu nebo Arnieho Total Recallu. Přesto je toho na jeden film nějak moc a všechno tak musí razantně rychle odsýpat, až je to škoda a ve výsledku, ač nečekaně celkem spokojený, mi přišlo, že jde přeci jen o slabší odvar výše zmíněných a takový zbytečně urychlený a udýchaný. Chápu, že potenciálu na milion další dolů a sequelů a prequelů je to dost a dost, ale, bohužel, si nemyslím, že k tomu dojde. Jak mi z trailerů vadili oba hlavní představitelé, tak ve výsledku mi Carra dokonce nevadila vůbec a Dane celkem obstál, byť jde stále o úlitbu mladé generaci (nehledě na to, jestli to více odpovídá komiksovému podkladu), protože mi oba přijdou jako děti (na jejich věk) a raději bych asi viděl... prostě někoho stáří a zkušeností starších protřelých harcovníků. Přijde mi, že spousta toho skončila na podlaze střižny a že by z toho klidně mohly být dva díly. Ty prachy v tom vidět jsou, ale prostě jde o slabší odvar. ()

agentmiky

Bessona mám jako režiséra rád, vždy přijde s nějakými inovativními nápady (např. před třemi roky Lucy, která se sice nezalíbila všem, ale mě to přišlo výborné). No a teď sehnal doopravdy tučný rozpočet (jedna se o nejdražší evropské sci-fi) a rozhodl se, že zkusí něco ve stylu Pátého elementu. Myslím si, že se mu to skoro povedlo. Jediná věc, která filmu trochu sráží kvalitu směrem dolů, je pak obsazení dvou hlavních hrdinů. Chápu, že se tam snažili dát herce spíše pro mladší generaci, ale po celou dobu mi připadalo, že prostě nejsou tou správnou volbou. Kasting se podle mě nevydařil moc dobře. Co ale mohu pochválit, tak to jsou digitální efekty, které film vyšvihují na druhou stranu mezi elitu. Všechny rozmanité světy, mnoho různých vesmírných ras a celkově vyznění doopravdy špička. Mnozí říkají, že to kopíruje Star Wars a Avatara, ale já tam neviděl mnoho podobností. Asi bych doporučoval, aby se v tom nikdo nešťoural a užíval si plnými doušky nádherné scenérie, které se ve filmu objevují minutu co minutu. Po akční stránce jsem asi chtěl víc, ale také se dočkáte vypjatějších momentů v kombinaci se střílením, neboť tyto dva aspekty musí být v každém scifíčku, aby se mohlo zařazovat mezi ty kvalitní. S příběhem problém není, jen mě mrzí, že divák prostě vycítí zápletku po pár minutách, s odhalením záporáka mohli být pečlivější a nedávat to tak najevo. Stopáž bych asi trochu zastřihl, protože pro jednoduchý příběh se nehodí tolik minut (kvůli tomu ve filmu narazíte na pár hluchý v míst). Takže jdeme na shrnutí. CGI efekty za jedničku s hvězdičkou, výkony herců za dva minus, akce za dva a příběh také za dva. Z toho mi vychází, že by si film měl odnést slušných a zasloužených 81 % ()

Praxis

Vizuálně opojná onanie Bessona, který ale zamrzl v devadesátkách a nepřináší vůbec nic nového. Příběh prohlédnutý už asi v první třetině, kdy vás to ale ještě nezačne trápit, protože se budete kochat tunami barevností rozlehlého světa Alphy. Když ale začnete přemýšlet o tom, co konkrétně které postavy mají na starosti, zjistíte, že nemají na starosti vůbec nic. Ani chemie mezi ústřední dvojicí netiká, i když Cara je kunda je, ale DeHaan je nudný. Rejha i Ethan Hawke tak trošku násilně vložení, i když zrovna Rihanna se svým smyslným a zběsilým převlékáním, celkem potěšila oko. Jinak klasické pobíhání z bodu A do bodu B a konec. Nicméně od Avataru tu asi nebyl lepší virtuální svět. 60% Pátý element nepřekonán.... ()

ArsenalEagle

Krásný vizuál, to se musí nechat. Přejdu pubertálně vypadající hlavní postavy a zamířím přímo k obsahu. Děj je víceméně dost jednoduchý, i když se snaží o pravý opak, což je strašná škoda, protože tenhle svět má obrovskou spoustu možností, kterými diváka nadchnout. Film tratí také na absenci nějak více kvalitnějšího záporáka. Originalitou Valerian občas překypuje, občas jako bych koukal na film, který jsem už někdy viděl. Dále bych možná vytkl skoky mezi vážnými a naopak velmi povedenými komickými scénami, u kterých se dalo parádně zasmát. Pokud by byl humor na prvním místě, mohl být výsledný dojem úplně jinde. Ale nechci jen kritizovat. I přes téměř 140 minut jde o svižný film s výbornou digitální stránkou, který většinu času nenudí a pokud nemáte úplně obrovské nároky, tak i velmi dobře pobaví a zahřeje u srdce každého fanouška sci-fi/fantasy. ()

Wysch

[Netflix] Tak jsem si vygooglil, že je to podle komiksu, což leccos vysvětluje. Vizuál je Pátej element, protože Luč, že jo. Příběh je hromada klišé. Ale budiž. Co ale budiž není, to je casting a fakt, že příběhově je Valerian totální Dracula, kterou do vod průměru IMHO dotahuje aspoň design potvůrek. Kolem a kolem, dá se to přežít, ale pouze s vypnutým mozkem. Nepřemýšlet a ignorovat, že ústřední duo zkrátka a dobře prostě nesedí. ()

Ellmariachi

Problém mám jen se dvěma věcmi. První je hlavní hrdina. Neříkám, že je špatně zahraný, že mi nějak vadí, jenže borec má zjev 17ti letého kluka a hůř se mi věří to, že je obávaným superagentem. Další věc je ta, že mi zde chybí nějaká epická, osudová bitva, událost nebo chvíle která by uvízla v paměti. Kdyby alespoň jedno z toho ve filmu bylo, dal bych klidně 4. Takhle musím zůstat na třech hvězdách. Jenže přiznávám, že krasných a poměrně silných. Je to přesně ten film, který doporučím, i když ho neohodnotím extra vysoko. Vše vypadá poměrně dobře, s vizuálem nemám nejmenší problém. Díky chytrému úvodu věřím, že to takhle někde někdy klidně může být. Svět jak naznačuji vypadá věrohodně a vcelku bavil. Dám tedy 65 procent s tím, že jsem s touhle neškodnou zábavou spokojený. ()

filmsim

Toužíte-li po trikově vypiplaném a vizuálními nápady sršícím Sci-Fi a jste schopni opominout plytký scénář s nahodilým dějem, tak budete s Valerianem nadmíru spokojení. Sympatičtí herci spolu s živoucím světem dokážou přes 120 minutovou stopáž bez problémů bavit a bez rozmyslu se dá Valerian označit za jeden z nejlepších trikových filmů vůbec. Vypněte mozek a bavte se, Besson vám jinou možnost s Valerianem nedává. 6.5/10 Více v mé recenzi zde. ()

nirvanafan

Nakonec to vůbec není tak špatný film, jak se může ze zmatečného začátku zdát. Pořád je to dost hravé, jenom člověka trochu zamrzí, když si vzpomene na to jak to Besson uměl o hodně, o hodně líp... ()

Jillen

Chybí tomu lehkost a zábavnost Pátého elementu a šílenost Lucy. Nehledě na herecké obsazení, kde je nejmenším problémem ústřední dvojice. Owen je castingový super průšvih. Pár skvělých momentů nepřebije fakt, že pouze o jednorázovku. Škoda. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017