Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Yoshitsune

Pátý element potkává druhého Avatara a prožijí spolu noc plnou vášně a neřesti a narodí se jim Valerian. Vizuálně naprosto úchvatné a těžko to bude hledat v tomhle ohledu konkurenci. A těch věcí co je ve filmu, třeba ty originální zbraně, těžítko a lepidlo, naprosto parádní, vedle nich vypadá rotační kulomet, jako hračka pro děti. Film je místy lehce vtipný a chemie mezi Valerianem a Laurelin funguje na sto procent, navíc ve vedlejších rolí, sou super herci, nejvíc mně bavil Ethan Hawke a Rihanna se svým naprosto sexy tanečkem. Tohle všechno je hrozně super a filmu lze odpustit, jednoduší příběh, ale co nelze odpustit, je to že film postrádá napětí a kulantnějšího záporáka. Co se týče napětí, akce je tu dost, je dobře rozmístěna, ale vy podvědomě víte, že hrdinům vlastně nic nehrozí a to je prostě chyba. Co se týče záporáka, né že by nebyl fajn, ale přeci jenom, je to záporák, má být zlý, nebezpečný a má hrdinům způsobit problém, jenže nic z toho nedělá, buď spí a ve výsledku nic moc nepředvede. Je to hezké, je to barevné, hezky se na to kouká, ale brzo se na to zapomene. PS :Nicméně, za úvodní song, velké díky https://www.youtube.com/watch?v=cYMCLz5PQVw ()

silentname

Výsledne je to podľa mňa nakoniec "Valerian And The City Of Thousand Planets" relatívne okey sci-fi film. Nemyslím si, že ide o vysoko zaujímavý film a akosi by som v ňom uvítal aj viac komédie. Problémom najväčším je však hlavná dvojica v podaní Dana DeHaana a Cary Delevingne. Chýba im uveriteľná chémia a pôsobia miestami strašne neprirodzene. Neviem č je to dabingom, alebo či je to tak aj v originále, ale sami o sebe sú fajn, no spolu im to akosi nesekne. Film väčšinou vyzerá skvele, no inokedy sa realita s počítačovou technikou nevie správne prepojiť a potom tu máme hviezdy, ktoré si len chceli urobiť nejakú malú roličku vo veľkom filme ako napríklad Rihanna. Myslím si, že keby sa z filmu urobí niečo podobné, ako nám Besson priniesol vo filme "The Fifth Element". Nemyslím si, že tam ide o prvotriedne dielo, no rozhodne tam viac fungovala komédia a Bruce Willis s Millou Jovovich mali dobrú chémiu. Pri tomto filme si furt len hovorím, kedy sa konečne dočkám svojho "Mass Effect" filmu? Vizuálne super, no chcelo to trošku prekopať scenár a spraviť z toho niečo vtipnejšie a zaujímavejšie. Hodnotenie: B- ()

Ratemus

Hodně milé překvapení, není divu, že právě komiksem Valerian se před lety inspiroval G. Lucas a udělal z toho Star Wars. Tady jde vidět vše, co sci fi dělá sci fim...tedy až na hlavní protagonisty, Danovi jsem to nevěřil, ten člověk mi tam neseděl ani v jedné vteřině, na Caru se hezky kouká, ale jen prvních pět minut a potom už spíš otravuje. Hlavní dvojice to prostě sráží, já tyhle dva nemusim snad v každém jejich filmu. Jinak jako film skvělý, scifi jak má být, akce jak má být....tohle musela být v kině vizuální onanie a já lituji, že jsem to nepodpořil. ()

PetrPan

Krásně načančané sci-fi, kde máte pocit, že už jste všechno někde viděli, ale není to sprostá kopírka, spíš někde více, někde méně nápadná pocta a oslava sci-fi jako takového a  zejména pak možností, jež nám dnes film v tomhle žánru nabízí. Působí tak hravě, bohužel ale vlastně jen tak. Valerianův svět nemá kromě poselství o vesmírném míru mezi všemi rasami žádný potenciál  sousvětí, kde by pod povrchem bublal skutečný život plný intrik a touhy po moci.  SPOILER: Béčkové završení  s generalissimem Owenem a jeho finální minivzpourou polorobotů se  do  galaktického formátu opravdu nehodilo. Počítám  s tím, že i když jsem byl okouzlen pohledem do budoucnosti a dalekými galaxiemi, brzy mi vzpomínka splyne s jinými vesmírnými spektákly. ()

eLeR

Nie je to síce Piaty element, ale ja s radosťou dávam tomuto Bessonovmu pračudesnému svetu štyri hviezdy, lebo ja som sa bavila. 137 minút ušlo ako voda, ani chvíľu som sa nenudila. Herecká dvojica mi pasovala, predovšetkým DeHaan. Aj muzika bola skvelá ... nerušila a krásne to doplnila. ()

Larrysbride

Jak by to vypadalo, kdyby režisér Pátého elementu namixoval Star Wars, Star Trek, Avatar a X-Men? Přesně takto. Film, který přináší asi tolik nového, co se za nehet vejde, s koncem tak předvítelným, že se již v prvních okamžicích přistihnete, jak doufáte, že to tak přeci dopadnout nemůže, jinak zbylé dvě hodiny v kině trávíte zcela zbytečně... Nuže, alespoň že ten vizuál a soundtrack stojí za to! ()

Visáč

Besson zostal zaseknutý v devadesátkach a jeho kedysi tak úchvatná filmárska estetika dnes nepôsobí nijak výnimočne. Namiesto plnohodnotného comebacku tu máme vyčpelý klon Piateho elementu s troškou Avatara pre chuť. 137-minútová stopáž je ubíjajúca. Celé sa to vlečie: chýba tomu ten povestný bessonovský drajv, ktorým zdobil svoje staršie kúsky, ale aj napr. Lucy. O humore ani nehovoriac. Obsadenie také nijaké - DeHaan je drevák, Clive Owen nemá dostatočný priestor pre stvárnenie niečoho viac ako obligátneho dvojrozmerného padoucha a Care Delevingne by to podstatne viac slušelo bez skafandra a pod režijným vedením auteura Refnovho kalibru, než v tak preplácanom blockbusteri. ()

classic

Jedná sa zrejme o najdrahší francúzsky film všetkých čias, a čo je na tom úplne najhoršie, je to, že tieto peniaze boli tým pádom spláchnuté do hajzlu, alebo lepšie povedané : „Vyhodené do Váhu” ! Voľakedy výnimočný francúzsky režisér, Luc Besson, zatúžil nakrútiť akúsi svojskú verziu filmu AVATAR, režiséra Jamesa Camerona, z roku 2009, do toho postupne pridával ingrediencie v podobe ďalších filmových science - fiction inšpirácii, napríklad : STAR - WARS, TREK, obsadil nie príliš dobrých hercov, strašne som sa obával amerického herca Danea DeHaana, ktorého práve nepovažujem za vhodného kandidáta na takúto hlavnú úlohu, pričom moje obavy sa dostatočne preukázali, pretože je otrasný, otrasnejší už zrejme byť nemôže. Anglická kočka Cara Delevingne, síce má, čo ponúknuť, ohľadom svojej postavy ( ženské krivky ), ale ona, je ešte horšia herečka, ako jej kolega ! A keď ich spojím dohromady, tak to riadne škrípe ! Taká čerešnička na torte spočíva v tom, že menšiu úlohu vo filme stvárnila populárna barbadoská speváčka Robyn Rihanna Fenty, ktorú poznáte pod umeleckým menom RIHANNA, čím chcem naznačiť, že by mala radšej ostať pri svojom speve, ako v účinkovaní vo filmoch, pretože je geniálne nemožná ! Ako tak, ledva, občas som sa pobavil vizuálnou stránkou v 3 D PROJEKCII, áno, pozeral som to trojrozmerne, že je to trošku stráviteľné, ak by som sa podujal na klasickú, 2 D kino - verziu, tak by hodnotenie bolo pravdepodobne ešte horšie, čo by znamenalo : ODPAD ! Na snímok som sa vybral z praktického dôvodu, že som v kinosále nebol na bývalom francúzskom mágovi Bessonovi, a zistil som, že najlepšie roky má už veľmi dávno za sebou. Keď by náhodou v kine uvádzali jeho LEONA, tak by som 100 % išiel, ale na ďalšiu novú bessonovku, s vysokou pravdepodobnosťou už nikdy v živote nezájdem, lebo to stojí za H...O ! ()

Arsenal83

Toto je pomätená odmocnina z Avatara, nesúrodá a bez zmyslu. Vizuálne efekty akoby spred dvoch desaťročí. Tehlové hranie dvoch hlavných protagonistov je bez chémie. Navyše, príbehovo sme to všetko už niekde videli. ()

korbitch22

DeHaan není Willis, Delevingnová není Jovovich a Owen není Oldman, jinak to tam ale je, je to tam! Bessonův svět mě zase fascinoval, uchvátil, pohltil a strašně moc bavil. Obdivuju jeho mysl, jak tohle vše ze svý hlavy dokázal zase nám divákům naservírovat. Jeho vesmír je fascinující. Škoda, že na pozadí docela rutinního příběhu a dosti špatné ústřední herecké dvojici. Všimli ste si taky, že hlavní hrdinka vypadá v obličeji jako chlap a hlavní hrdina jako holka? Chemie a láska nulová, neuvěřitelná a herecky opravdu zklamání. Jediný, za to citelný kaz na vizuálně epické fantasy. I když akce taky trochu křečovitá. Přesto mě to bavilo a to hodně. Kdyby Besson vybral jiné obsazení i když mě nenapadá jaké, asi to mohlo být někde jinde. Slabší čtyři, ale čtyři. Verbal to vystihnul perfektně. ()

Chrustyn

Luc si odskočil od psaní a produkování hloupých béček, aby si natočil svého "Avatara" a pokusil se o úspěch, který měl před 20 lety s "Pátým Elementem". Valerian je krásně barevný a okulahodící, ale také dost nudný a ničím zajímavý film, bez zajímavých, nebo dokonce zábavných postav. Kdyby se přidalo na akci, mohla to být alespoň hloupoučká jízda, ale ani s tou se zde moc neplýtvá. ()

Jirka_Šč

V okamžiku, kdy hlavní dvojice netahala děj, to byl natřikrát zalévaný čaj a bylo mi úplně jedno, která z vedlejších postav zemře ošklivou smrtí. Mluvím dohromady o patnácti až dvaceti minutách, tak k uzoufání klišoidních, že bych za ně nedal ani dvě hvězdičky. Hlavní dvojice Cara Delevingne (24) a Dane DeHaan (31 - což je mimochodem podstatná informace pro všechny, kteří o tomto mluví jako o teenagerském filmu) je ale perfektní a když hýbala dějem, bylo mi jedno nakolik nelogicky a skokově se objevují nové postavy a nová prostředí. Říkal jsem si: "Ok, ten chlapík s divným okem je cool, chtěli ho mít vedle hlavní hrdinky a s potvorama s velkou hubou, beru." Vzájemná chemie hlavní dvojice je fajn a na rozdíl od Františka Fuky, jehož recenzi jsem si přečetl až po vidění filmu, jsem nedumal nad její historií (ta je zřejmě tak obsáhlá, že se do filmu dala vložit pouze esence). Zamrzelo, že některé prvky z traileru se objevily právě jen na tak dlouhou dobu, jako v traileru, na druhou stranu, úvodní představování historie bylo značně sympatické a hravé. Těmhle částem bych dal možná čtyři hvězdy. V souhrnu, s odřenýma ušima a bonusem za vizuál a kreativitu, to dělá stravitelných 61%. ■ 2D a angličtina s titulky. ■ František Fuka: http://www.fffilm.name/2017/07/valerian-mesto-tisice-planet-valerian.html ■ P.S. Rihannu jsem neřešil, protože ji neznám. ■ P.P.S. Chci vidět Director's Cut. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 22.07.2017) Odkazy, inspirace a možná i kopírování z Pátého elementu a Avatara jsou nepřehlédnutelné, avšak vysloveně neruší, ani neuráží. Z hlediska vizuální stránky jde o slušně natočený blockbuster, ve kterém jsou možná některé charaktery až příliš umělé, ale dechberoucí vzhled lokací to vše vynahrazuje. Osobně jsem měl poněkud problém s hlavním představitelem Valeriana, který mi přišel nadmíru nesympatický, takže nemohu říct, že bych mu jako divák fandil. Rozhodně dávám palec nahoru za některé dějové odbočky (doupě trolů, Rihanna) nebo nápady ("perlorodky"). Zkrátka snímek, který se možná až příliš snaží vyrovnat konkurenci ze zámoří, přičemž si v některých místech tvůrci ukousli možná až moc velké sousto. ()

Flego

Luc Besson si myslel, že to najsilnejšie a najpútavejšie bude v spektre rozmanitých civilizácií a kultúr, ktorými udupe diváka. Všetkého moc škodí, hoci treba uznať, že triková pestrosť je obdivuhodná. Samotný príbeh je svižný, dostatočne rýchly, aby neboli "vidieť" nedostatky a zručne natočený. Hlavné postavy "bieberovských" agentov jednoznačne preferuje mladších divákov a treba seriózne povedať, že film patrí predovšetkým nim. ()

BMW12

Dobrá sci-fi podívaná. Film má po celou dobu dobré tempo, neustále se něco děje, příběh také baví. Vizuální stránka filmu vynikající. Dane DeHaan i Cara Delevingne jsou fajn, potěšil i taneček Rihanny. Za mě dobré 4 hvězdy z 5. ()

honajz odpad!

Osmidimenzionální digitální bordel se sexuálním harašením na pozadí. A nelze se ubránit pocitu, že koukám na další animák ve stylu Arthura a minimojů. Samozřejmě - vlivy, až přehnané, Avataru, Star Wars a dalších kultovních filmů, jsou vidět na každém kroku. Ti dva rádoby puberťáci s rádoby cool hláškami jsou otravní jak Bruce Willis, kdyby hrál Tátu v sukni. A ta holka proč má obočí jako dcera Fantozziho? Ostatně i podobně hnusně vypadá. Jinak nevím, co by mě na filmu mohlo zaujmout. Těch digitálních triků je příliš a jsou nepřehledné, příběh je na jednu stranu hodně prostoduchý a laciný, a na druhou opět nepřehledný, ale hlavně, kdo by se bál o postavy, které vše v poslední sekundě vyřeší, zachrání se (i za cenu několika mrtvých vojáků), procházejí zdmi, zachrání je robotický pavouček apod.? ()

rikitiki

On má někdo ještě tolik nestoudnosti, že po Jar-Jar Binksovi si dovolí do příběhu obsadit legrační mimozemskou, na počítači vytvořenou, figurku? A vážně si myslí, že tím film zlepší? Pitvorných zrůdiček rádoby legračního zjevu i projevu je ve snímku obsazeno hned několik. Spravedlivé je ale říct, že samy o sobě film nekazí. On je totiž špatný i tak. Utápí se v kýčové barevné výpravě. Je spíš výletem do lunaparku různých světů, postaviček a skřetů než plnohodnotným příběhem. Historka o utajování katastrofy je vratká a nesoudržná. Hrdinové pořád musí něco vysvětlovat, aby dodali filmu aspoň zdání, že něco opravdu vypráví. A mezi hlavní romantickou dvojicí neexistuje vůbec žádné pouto, ani náznak citu nebo vášně. ___ Jo, pár scének pobaví. Třeba mimozemský potvorák, který má skutečně rád raw stravu. Ale na to, jak je film dlouhý, je v něm zábavných momentů opravdu jen poskrovnu. ()

Jinny

Obrazově působivé akční sci-fi, které má sympatické hrdiny a typický Bessonovský nadhled. Bohužel ale nemá přidanou hodnotu ani překvapivé zvraty a vyčpí ve stylu "přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel". Možná to chtělo zajímavější představitele dvou hlavních rolí, možná trochu serióznější pojetí. Každopádně se jedná spíš o oddechový film na víkendový večer než povinnost pro fanoušky žánru. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017