Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Deschain

Bodaj by sa príbehová stránka vyrovnala tej vizuálnej, aspoň spolovice. Bavilo ma stráviť tých 130+ minút vo svete Valeriána a Laureline, ale všetko bolo absolútne predvídateľné a napätie žiadne. Dane okej, Cara super. Už v Suicide Squad ma bavila najviac zo všetkých, dúfam, že úloh dostane viac. A palec hore aj za obsadenie Herbieho Hancocka. (Cinema City Polus - Filmánia - 7.8.2017) ()

Janek

Nahuštěný barevný kolos, kterému by bylo nejlépe tak před dvanácti lety. Škoda je, že se nějaký ten lepší humor (na kterém bychom to celé odcválali) objeví jen zřídka (viz super začátek). Není to prohra, jen fakt, že dnešnímu divákovi pestré (dvě a půl hodiny dlouhé) fantazijní panoptikum nestačí. ()

Othello

Taková ta tresť pozdního Bessona. Čistě povrchní funhouse, jehož scénář má za úkol jenom pospojovat žádané scény a obsahuje tak příšerně napsané postavy, že by se z toho jeden pobodal. Což je prostě ten problém zestárnuvších egoistů, kteří od určitých momentů už naprosto rezignují na nějakou snahu o pochopení někoho jiného než jsou oni sami. Vadí to ale u Valériana? Nevadí, protože zde primárně jde o ten fantastický svět, kterým nás provádí a ze kterého nám chce ukázat v rámci možností co nejvíc. A to i třeba v doslovné zkratce, kdy protagonista probíhá městem skrze zdi a my v naprosto dechberoucí scéně se ocitneme co dvě vteřiny v úplně jiném prostředí. Dle očekávání to je samozřejmě šílená patlanina (ale která filmová space opera není), nicméně mám vůči ní větší sympatie, než třeba k současným Star Wars, protože ve své pitomosti a upřímné juvenilnosti je zkrátka autentičtější, než vysoustružený marketingový mogul, kde se vyměnila kreativita za 'kreativní producenty'. ()

SLOTH

Neklasická sci-fi podiváná která moc dobře neví čím chce být. Na komedii alá Strážci vesmíru to není moc vtipné, na vážnější notu zase málo vážné. Holt se druhý Pátý element nekoná ()

Necrotongue

Když už bych si dokázal odmyslet oba slizce působící představitele hlavních rolí, stále by mi ještě vadila podivná zápletka, jež na mě vůbec nefungovala. Luc Besson vsadil všechno na vizuál, jenomže jsem měl po chvilce pocit, že už jsem to někde viděl a vzpomněl jsem si, jak se Bruce Willis proháněl ve svém taxíku v Pátém elementu. Pátý element byl ale akční, vtipný a plný hlášek, tentokrát to byla jen akce, která mě příliš nebavila, a jako bonus Rihanna, která mě o svých hereckých schopnostech přesvědčila už ve filmu Bitevní loď. A aby toho nebylo málo, strávil jsem u filmu víc jak dvě hodiny. ()

ARI50

Herecke obsazení a hlavně Cara bylo výborné, celkově jsem dostal obrovskou parádu, příběh super hudba výborna a prostě skvělý zážitek. ()

JASON_X

Stejnej model jako Star Wars, Avatar a podobně - vizuálně opojná pravdoláskařská infantilita pro děti do 12 let, ve vyšším věku prý může časté sledování podobných blbin nenávratně poškodit váš mozek. Jako malej kluk bych u tohohle filmu uchcával blahem, teď u něj jen zívám, čumím nervózně po časomíře a proklikávám ho, protože se mi chce chrápat a nemíním si nechávat zbytek na zejtra. Kdyby hlavní housle nehrál totálně nezajímavej a necharismatickej týpek, dám třetí za vizuál, ale záprtek 'major' se svým psychedelickým sestřihem a la 80s je fakt naprosto nemožnej zjev; po hnusným tranďákovi Miloši Jovovićovi v jinak dobrým 5. elementu další páně Bessonova castingová "trefa" :-/ ()

MonaSax

Valerian je velká barevná bublina, do které když začnete šťourat, tak v sekundě praskne a nemáte nic. Celý film se dá přirovnat ke scéně na tržišti, kde abyste mohli vidět tu krásu a nakupovat, potřebujete speciální helmu, ale jinak je to pustopustá nekonečná poušť ničeho. Valerian a Laureline jedno velké cliché za clichém. Ale tak hej, hezky se na to koukalo. ()

luka4615

Vizuálně opojná sci-fi jízda, o níž s klidným svědomím mohu prohlásit, že od roku 2009, kdy na celém světě dominoval "Avatar" Jamese Camerona, jsem neviděl tak úžasně "vypiplaný" filmový vesmír. Na všech filmových políčcích je znát každý utracený dolar, přičemž téměř každý z nich v sobě nese úžasnou změť barev, zvuků a tryskající fontánu tvůrčích nápadů. Nemohl jsem se přestat kochat úžasnými záběry, které jako by téměř vypadly ze sci-fi spektáklu "Star Wars", všemi možnými rasami mimozemšťanů, vtahujícími reáliemi, ale hlavně tím "feelingem", že je to opět ten starý známý Luc Besson, u nějž jako by se skrze ozvěnu času vracel ten čas, kdy jeho "The Fifth Element" byl tím nejrozmanitějším filmem, jaký jsem kdy viděl. Co na tom, že příběh místy občas vážně "hapruje", že scénář nepatří zrovna k těm nejlepším a že chemie mezi herci téměř nefunguje. Jako nenáročný film, který je primárně určen pro potěšení našich očí totiž Valerian and the City of a Thousand Planets funguje více než skvěle. PS: Rihannu a Caru Delevingne chci domů! „Rules are rules and this is a place where we make love, not war.“ ()

Morholt

Samotný začátek popisující vznik Alfy mě pobavil a vlastně jsem si to celé víc než půlku stopáže docela užíval. Besson si vzpomněl na Pátý element a naservíroval celkem slušný zástup roztodivných potvor, ústřední dvojice byla celkem fajn, hodně se tu lítalo, střílelo a celkově na mě film působil jako béčkové Star Wars a to mě ba. A nijak mě neurážela ani báchorka o vesmírných hipících, která to celé zastřešovala. Problém je, že po té půlce to začne být trochu monotónní a třeba neustále se opakující návrhy hlavního hrdiny vůči své partnerce mi vyloženě lezly krkem. Nic, co by se nedalo přežít, ale film to do určité míry degradovalo. 65% ()

mm13

Dvojica hlavných predstaviteľov to totálne pochovala. Nič extra proti nim, tu sa však nehodili. V žiadnom ohľade, nijak, nerozumiem, prečo a ako sa stalo, že boli obsadení. ()

Sawy

Nový Pátý element se nekoná a je to sakra škoda, protože začátek Valeriana je neskutečně našlapaný. Od úvodních meziplanetárních meetingů podbarvených Bowiem, přes kamerově brilantní a nesmírně vtahující prolog na planetě Perel až ke hravé a precizně vystavěné scéně na Tržišti (nebo jak se to jmenovalo...) sledujeme nápady natřískaný a vizuálně opojný velkofilm plný atrakcí. Atrakce zůstanou i pro další desítky minut, ale s tím přichází i zmatená epizodičnost s podivnými narativními zákrutami (Rihanna?) a neujasněnou vypravěčskou perspektivou. Úmorný je pak především konec, jehož vyústění má člověk přečtené asi po hodině, ale tvůrci se nám jej snaží naservírovat jako ohromně překvapující twist. Škoda. Ten film je hodně sexy a udržet tempo úvodní půlhodiny, mohla z něj vyrůst nejlepší space-opera za hodně dlouhou dobu. Větší část bohužel Besson neukočíroval, takže si divák z výsledku odnese jenom ty atrakce a pár nápaditých scén. 65 % ()

ScarPoul

Vizuálna pastva pre oči. Originálne čo do postavičiek, pravidiel a prapodivných svetov. Čo sa týka príbehu je to priemer, ale Besson má na konte aj horšie filmy. Tento priemer nenúti rozmýšľať, nemá logické chyby, len je lineárny a bez prekvapivého zvratu. Na druhú stranu z toho znateľne cítiť že Besson nechcel filozofovať - čo je možno aj dobre, a chcel len baviť divákov. A robil to sofistikovanejšie ako v prípade Minimojov. Cara konečne ukázala herecký talent a DeHaan nevadí, hoci do hlavnej úlohy by som si vedel predstaviť niekoho divácky sympatickejšieho. Vizuál je inak úplná paráda. Jeden z tých filmových svetov, ktoré by som hneď chcel navštíviť a dozvedieť sa o ňom viac. Mať silnejšieho záporáka a aspoň nejaké napätie bolo by to za plný počet. Takto je to jazda čo nenudí, nadchne a ak to bude bežať v telke tak to asi neprepnete. Čo sa tiež nedá povedať o všetkých Bessonových filmoch. ()

Gwaihir

Luc Besson se po celých dvaceti letech vrátil do vod již jednou navštívených, dokonce v dosti podobném stylu, v jakém do nich zavítal tehdy. A že je to opět velmi zábavný výlet oplývající nepřeberným množstvím nápadů, vtipných hlášek a rovněž samozřejmě všemožných podivností. 85 % ()

Lacike

Valerian a 137 minut nadhernych totalne sterilnych obrazkov. Uplne suhlasim s Cervenakom. Nudil som sa od prvych minut. Ten film ma tak plytku zapletku, ze ma minimalne 3 absolutne zbytocne uvody, kym sa konecne rozbehne ustredny pribeh. A potom nasleduje kopa uplne zbytocnych odbociek. Hlavne duo je uplne bez charizmy a chemie. Zaporak je trapny. Akcia je jak z videohry. Chybalo mi tam cokolvek hmatatelne. Proste klasicke digiorgie, ktore ma nedrzali v napäti ani svojim prevedenim a aj postavy mi boli ukradnute. Vysledok je taky gulas rôznych scen zo starsich a lepsich filmov, ktory na rozdiel od Tarantinoviek neponuka originalny chutny pokrm, ale len zbrndu bez chuti a zapachu. Jednu hviezdicku davam za to, ze film stal obrovske mnozstvo penazi a je to na nom vidiet. Bohuzial to boli doslova vyhodene prachy. Vyzera to, ze Besson uz nadobro premrhal svoj talent a nic pozeratelne sa od neho ocakavat neda. 2/10. edit 2021. Po druhom zhliadnutí zvyšujem na 2*. Predsalen tá technická stránka si zaslúži oceniť a po vizuálnej stránke je na čo celý film pozerať. Bohužiaľ postavy mi stále pripadajú úplne nezaujímavé a obohratý príbeh podaný nemastne neslane. Tentokrát som aspoň vyskúšal dabingy. Ten CZ je hrozný a po pol hodine som ho prepol na SK a ten je pre zmenu neskutočne vydarený. Dokonca mi pripadá lepší ako originál. DeHaan s SK hlasom konečne pôsobí ako ten namachrovaný nezodpovedný frajer. Ale Cara je stále hrozná. Síce sexy ale ani na sekundu som jej neveril tú drsnú romantičku a chémia medzi nimi stále nefunguje. Takže tretíkrát to už asi nikdy nedám. 4/10. ()

BoPo

Pátý element v ktorom modelku vymenila iná modelka a do ktorého sa primiešala košatosť, mnohorakosť Star Wars. Ja som bol väčšinu času príjemne vtiahnutý do tohto trikmi a životnými formami prebujneného sveta. Vlastne som viac než polovicu filmu bol fakt potešený. Vrcholom filmu je určite trhová sekvencia, ktorá je vlastne tak trochu sci-fi verziou Dogville. Prvý problém nastal v bode, keď sa do príbehu nasilu a zbytočne našrubovala sekvencia s menami na plagát Ethan Hawke, Rihanna. Druhý problém nastal, keď záverečná tretina už len nejako prešľapuje a naťahuje jasné a hlavne nudné vyústenie. Keďže som nemal komu držať palce, nemal si koho obľúbiť, tak sa mi výsledný dojem nepekne zmrskol na síce zaujímavé, fajne vyzerajúce, pestré, ale minutážou tak o 20 minút prestrelené a vlastne ľahko zabudnuteľné sci-fi. Sakra, chcelo by to kratšiu definíciu. Ehm...Lucasovo, teda pardon, Lucovo režisérske vyhonenie sa. ()

Caszidy

Problémem Valeriana je, že se zde až příliš výrazně střídají momenty bessonovy geniality s naprostými filmařskými selháními. Snímek tak začíná vynikající sekvencí během níž je nám za doprovodu nesmrtelné bowieho klasiky Space Oddity představeno, jak lidstvo dobylo vesmír. Vedle toho tu máme honičku na virtuálním tržišti s kupou originálních nápadů, ale zároveň kupou infantility. Skvělé vizuální zpracování a triky, vedle kterých si však najednou uvědomíte, že se šíleným způsobem nudíte, jelikož film vlastně postrádá jakoukoliv pořádnou zápletku a padoucha. Většinu filmu tak v podstatě sledujete variaci na videohru, kterou ale nemůžete ovládat. Cara Delevingne má charisma a kouzlo, jaké jsem dlouho neviděl, naproti tomu Dane DeHaan mě příliš nepřesvědčil. A takhle to je s filmovým Valerianem po celých 137 minut přepálené stopáže. Chápu, proč se Besson do tohohle projektu pustil, nicméně výsledek je jedna velká promarněná příležitost, na které navíc jeho produkční společnost očividně "prodělala kalhoty". ()

Johny_fork

Úplně mi bylo líto peněz, které musela tato Bessonova vizuální onanie stát. Efekty a fantaskní prostředí vzdáleného vesmíru budoucnosti jsou vynikající. Scény svižné, obrovská výprava. Ale k čemu to všechno je, když je to dějově úplnej bullshit. Prostě to nedává ani trochu smysl, divák ani nemá šanci se sblížit s postavami, protože jsou úplně sterilní. Jako hlavní hrdinka je slušná kost a její kostýmy obsahují minimum textilu. Tak aspoň něco. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017