Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

bizz_mjc

Geniální! Hodně se držím, abych nedal plný počet a možná to časem udělám. Lovecraft, Carpenter, Barker, Cronenberg, do toho Re-Animator a třeba Event Horizon. Efekty žádná sázka na CGI, poctivě odkrouceno na place. Především ale temný, přesycený atmosférou a na závěr hlas, kterýmu musí podlehnout naprosto každý. Hlavně ale miluju filmy, v kterých se nutně 80 minut k něčemu nepropracováváte, tady jede vše hned od začátku naplno. A nad nějakými nedostatky mávám rukou, teču blahem. ()

Brain-D

Z počátku absolutně nevíme, kam snímek bude směřovat. Vypadá to na klasickou vyvražďovačku. No postupem se to změní na sci-fi gore. Odkazů a vykrádání jednotlivých kvalitních děj jako: "Hellraiser, Věc, Halloween 2 (1981), Re-animátor, Resident Evil, Hvězdná brána, Buffy, přemožitelka upírů, Inside, Cthulhu od Lovecrafta a mnoho dalšíích, na které si hned nevzpomenu". Takže z tohoto výčtu odkazů je zřejmě, že je snímek sestaven jako pocta a odkaz na jiné snímky či parodie. Není divů, když oba režiséři natočili nedávno snímek "Den otců", kde to byla čistá "Troma shit parody". Některé příšery tomu tak trochu odpovídali a ubírali na své děsivosti svým zpracováním. Tenhle snímek byl ale daleko serióznější a jsem zvědavý kam tvorba těchto tvůrců půjde dál. 65% ()

ghatos

Příjemné béčko, od kterého jsem čekal více po příběhové stránce. Nedovysvětlená/naznačená mytologie je spíše neuspokojivá. Void právě stojí na této záhadologii. Hororové hrátky s vesmírem za 58%. ()

Tft

Béčko to sice je, důležité je ale to, že to o sobě The Void ví a proto se Jeremymu Gillespieovi a Stevenovi Kostanskimu povedlo natočit povedený film pro fanoušky hororů a především pro fanoušky hororů z let osmdesátých. Zapomeňte na CGI monstra, tady ožívají staré dobré praktické efekty, vzduchem lítají chapadla, sliz a krev a 80's gorefest ožívá naplno. S tím rozpočtem jaký film má si snad nejde přát víc a i přesto, že po stránce scénáristické to není úplně bez chybiček rád to Nicotě prominu, protože ve mě dokázala oživit to "hororové kouzlo" a navíc k tomu použila příběh jako vystřižený od Lovecrafta. Je fakt, že film funguje trochu lépe než se vydá do hlubin okultního sklepení nemocnice a dokud divák pořádně neví o co jde, ale i to finále má něco do sebe. Postavy možná nejsou nejpropracovanější, možná to není dokonale natočené, možná to není úplně dokonalý film po dějové stránce, ale co? Je to povedený výlet zpátky do minulosti a já sem rád za to, že dnešní horory mají svojí diverzitu a i takovýhle snímek může v roce 2017 vzniknout. 75% ()

herr_carter odpad!

Dnes jsme se vydali s naším zvědavým mikrofonem vyzpovídat další bývalou hereckou vycházející supernovu Aarona Poolea, který se díky své prozatím klíčové roli a náhlému přívalu popularity dostal samou radostí až do blázince a jeho slibná herecká štace je ve velkém ohrožení. "Aarone, mohl byste nám ve stručnosti popsat, co všechno prožívá Vaše filmové alterego Daniel v tomto spektakulárním snímku a o co vlastně ve filmu samotném jde?". Kvalifikovaný pracovník psychiatrické léčebny z oddělení pro sodomity a extrémně bláznivé delikventy sundává bývalému nadějnému herci masku s roubíkem a za neustálého klení (cosi o rituální vraždě režisérů Gillespieho a Konstanskiho) vpravuje do hlavního aktéra našeho dnešního filmového pravidelného pořadu s názvem "Plagiátorství do domu, rotační kulomet do ruky", koňskou dávku sedativ a na speciálně upraveném vozíčkovém křesle s dvojitým elektrickým okruhem a ocelovými výztuhami konečně přistavuje našeho dnešního tázaného za trojité neprůstřelné sklo s malým reproduktorem..."Mistře, diktafon je připraven, můžeme se tedy pustit do interview?" Po cca 5 minutách zvířecího vytí, nesmyslného blábolení a slintání to vypadá, že Aaron Poole konečně přichází díky monstrózní dávce tlumících medikamentů k sobě a překvapivě začíná poměrně souvisle o filmu The Void povídat...."Jsem policista....v nemocnici...někdo odstřihl elektřinu a ohrožují nás nějací...ehh....vidím čínskou neherečku, zřejmě učenku, za její herectví by se nemohl stydět ani Slávek Bou...bou....ra.....v celém okolí nemocnice se zjevují zástupy lidí v bílých maskách, ehm...vypadají, jako z parodie na kuklux klan...do nemocnie najednou vtrhnou dva blázni, jeden opět neherec, druhý se slavíkem na krku, takže naštěstí nemá šanci mluvit..jediný doktor v nemocnici se podřezává....počkejte moment !!!! Teď jsem najednou v jiné dimenzi, vidím něco jako.....něco jako....mosteckou pánev a barandovské kulisy??Tak ne, pohoda, už jsem zase zpět...máme zde těhotnou ženu, dědek jí zatím pohlídá a já vezmu toho blázna s brokovnicí a půjdeme se podívat do sklepa, odkud vylezla ta první příšera, co měla ksicht Beverly...kdo je proboha Beverly? To je jedno...eeeechh....není mi dobře.....ta nemocnice má sklep, který dlouho nikdo nevyužíval...aaahh....cítím tlaky v místech, kde jsem míval mozek.....teď si to vybavuju naprosto dokonale, vidím ten sklep...a schody vedoucí do...proboha dalšího sklepa,ze kterého vedou schody k dalším schodům a.......to snad není možné, tenhle sklep už jsem někdě viděl...pořád slyším ty hlasy v hlavě - Richarde??Co mi to chceš vlastně říct a proč ses vlastně podříznul? Jmenuješ se vůbec Richard a kdo vlastně jsi?...........Zase ty masky s polovinou znaku Renault místo obličeje...vidím laboratoř, oh můj bože, tady probíhají pokusy na lidech, hemží se to zde rekvizitami z filmů Věc, z filmů Vetřelec....ehh.........to není možné, všechny tyhle momenty už jsem viděl v x filmech, ale na rozdíl od Nicoty v nich hráli herci a ......bože......filmy měly vždycky alespoň stopové množství scénáře a rozpočtů...hej ty s tím slavíkem, vrať se zpátky do nemocnice a já zatím projdu teleportem do mostecké uhelné pánve s mojí ztracenou Allison, protože najednou vidím, že má zase všechno SMYSL !!!! Buuuuuaaaaaaarrrhh...bláááá...kokoti, zabijuuuuu ....aaaaaaaa.....Džery Gilespííí, tys tu měl bejt místo měěěěě, hůůůůůůůůaaaaaaaaaa..."...Za nutné pomoci dalších čtyř robustně stavěných zřízenců v léčebně je nebohý Aaron Poole za nelidských skřeků opět eskortován do vypolstrované cely s maximálním dozorem...takovýhle materiál jsme již dlouho nenatočili...ten film musí být skutečně hrůzný......................moje hodnocení = 0 z 10. () (méně) (více)

kenkaku

Scénu a záběr poskládat umí aby to vypadlo dobře, v rámci "B" levelu to i dobře vypadá... co už je slabší je schpnost naservírovat "něco" co zaujme. Tedy i když prakticky už od začátku se něco děje, lepí se na sebe různé události bez většího systému a smyslu. Kdyby to alespoň mělo nějakou snahu zapadnout, nebo vysvětlit "pravidla hry". Mě to přišlo jako "pocta" všem (pro režiséry a scénáristy v jedné osobě) oblíbeným hororoům tím, že si z každého něco půjčím a zplácám to dohromady.... ()

Forsberg11

Nebolo to zlé, ale ja som sa skrátka na 4* nebavil. Na druhej strane však vysoké hodnotenia plne chápem. The Void je technicky kvalitne zvládnutý horor, nesúci sa v mystickom duchu kultu ako The Thing. Samotné monštrum je super, a aj niektoré mordy sú poriadne brutálne. No ako celok mi to prišlo až príliš silené a aj prehnane tajomné. Doteraz som sa nedozvedel o čo tam vlastne išlo. A to mi na filmoch tohto typu strašne prekáža. No a samotné postavy mi boli maximálne ukradnuté, v podstate nebolo komu fandiť. Všetko len figúrky na odstrel. Tak za mňa teda len priemer. 60 %!! ()

iXtr3m3

Nie zlé, ale zďaleka nie také dobré, ako to vyzeralo s trailerov. Masky fajn, sem tam sa to podobalo prvým Hellraiserom, sem tam to vykrádalo Thing, ale totálne nevyužitý potenciál. To čo vyzeralo efektne, ako napr. to "tajomné trúbenie", to jednak vo filme bolo snáď len raz-dvakrát a navyše to bolo samoúčelné len pre atmosféru. Milión vecí nebolo vysvetlených vrátane samotného záveru. Bolo to spracované pekne, ale dalo sa omnoho omnoho viac. Slabých 50%. ()

666Carnage

Tenhle film jsem měl v hledáčku dost dlouho a konečně jsme se na něj mohl podívat. A jsem spokojený. Neznámý herci a jak to pěkně odsýpalo. Film má 90 minut ale 80 minut má co nabídnout. Super temná atmosféra a nechutný scény z tohohle béčka dělají hodně dobrý film tedy aspoň pro fanoušky hororů. Já v tom vidím dost starých hororů ale opravdu mě to potěšilo a v tomhle kolotoči nových remaků a sraček co lezou do kin je tohle opravdu příjemné překvapení. Někomu možná film nesedne je tam dost nechutných a gore scén. Ale to já rád. 80% ()

Silwer

Jako začíná to zajímavě..a ony ty potvory nejsu vůbec špatné..taková The Thing..ale pak to spadne do směsice blotí a tuposti...škoda..potenciál tam byl..ale moc brzo zabitý... ()

marekkkkkk

Dva stáry za efekty a zajímavý nápad , jinak hrozně průměrný snímek. Postavy se chovaj jak hovada, příšery sou na plátně taky jenom chvíli a celý film na vás hází spíš otázky než odpovědi. Ne není to špatnej film , ale tvůrci mohli vymáčnout z toho o moc víc . ()

borec999

Okej, priznávam tu je chyba čiastočne aj na mojej strane. Síce mám rád skoro všetky typy hororov, no zrovna horory s príšerami a rôznymi monštrami z duše nenávidím. A i napriek tomu že som podľa obsahu tušil, že The Void bude jedným z nich, som si ho dobrovoľne pozrel(kvôli pozitívnym recenziám niektorých mojich obľúbených užívateľov) A zázrak sa nestal. Film je už od pohľadu lacný, béčkový, herci takmer všetci poloamatérsky a nevýrazný. Jediné, čo môžem vyzdvihnúť bola partička postáv v bielych habitoch s čiernymi symbolmi, ktorá sprvu vzbudila rešpekt a možno ešte fakt, že príšery neboli CGI, ale vytvorené praktickými efektami, čo sa v dnešnej dobe cení. Inak sa priznám že ma film svojím štýlom, atmosférou, dejom ani hercami vôbec nevystrašil, nepobavil, nezaujal. Poslednú pol hodinu som to dopozerával skutočne iba z povinnosti a tú 1* dávam len preto, že som videl dosť horších filmov. 15% ()

Corpsegrinder

Z hlediska praktickejch efektů se to drží v první lize jen kousek za klasickým The Thing ze kterýho si to očividně hodně půjčuje, ale nakonec z toho neni žádná kopie protože transformací se dočkáte celkem málo. Přestože se prostřední část filmu nic moc neděje jsem se hodně bavil a je fajn že film ani jednou nespadl do nějakýho klišovitýho dialogu. Postavy neřeší sračky, nemoralizujou a nesnaží se obhajovat svoje jednání, když chce někdo někomu ustřelit palici tak to prostě udělá. Stejně tak je film nemilosrdnej k postavám a právě to umírání zdánlivě důležitejch postav mi v dnešních hororech chybělo. Jak jednodušeji udělat dusnou atmosféru než ošklivou smrtí postavy která si to nezaslouží :)) Slušná pocta pro 80. léta. Než hodíte malý hodnocení tak se zamyslete nad tim kolik takovejch hororů jste za poslední roky viděli. ()

Hanys_

První třetina (polovina) ještě docela dobrá, pak už těch kravin bylo i na mě moc. Atmosféru to ale rozhodně má, jen tu těch žánrů prostě bylo až příliš. ()

Vaklaf

Pocta Carpenterovi a Lovecraftovi. Moc originální to samozřejmě není (co by taky člověk chtěl, vzhledem k předchozí větě), ale já si to užil náramně, protože oba dva miluju. Atmosféra byla dobrá, to je hlavní, a pár hnusáren a poctivejch oldschool monster tam bylo taky. Asi bych našel pár věcí, který by mi mohly vadit, ale upřímně - chci je hledat? Já si to radši užil. ()

Gray Wolfman

Tak moc jsem se na tohle těšil, až to konečně vyšlo... A moje dojmy? Asi jsem se těšil moc. Pravda, atmosféra celkem slušná a efekty, u kterých jsem chrochtal blahem, ale ty charaktery? To byl celkem průser. Ať přežily, nebo chcíply, nehlo to se mnou. Dokoukáno a nemám chuť se k tomu někdy v budoucnu vracet.... Zlatej Harbinger down ()

Disease

Velmi solidní pocta 80s kouskům, kde se v odkazech vyšťouraly fakt jen ty highlighty. Takto poučeně s odstraněným balastem mě to bavilo fakt hodně. ()

TERRORDROME

Dám dve, lebo som bol rozhodne sklamaný. Trailer ma lákal na osemdesiatkovú Carpenterovku plnú bizarných príšer a nedigitálneho gore. Príbeh je na také béčko v poriadku, ale inak sa mi to celé javilo ako strašné fušerstvo natočené niekým kto netuší čo vlastne robí, ale nejako to urobí. Súboj s chápadlovým hnusom vyzerá tak že sa čosi krúti v tme, herci okolo mávajú sekerami a nič vlastne nevidno. Kundoksichtí kultisti sa tiež len motajú okolo a jediný efekt čo mi utkvel v pamäti bol ten chudák s dierou medzi ušami. A ten pôrod monštra bola pekná chobotina z ktorej vidíme len záber spod stola snímajúci nohu dopadajúcu na podlahu a naraz je vonku obrovská dementná bandaska ktorej by sa do tej ženy nezmestila ani len hlava. Fantasy záver mi tiež nevoňal a tak som po dopozeraní len rezignovane zavrčal a mávol nohou. Takto to zmršiť, storočná škoda! ()