Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

sniper18

Na horory, kedysi môj najobľúbenejší žáner sa už v poslednej dobe ani nedá moc pozerať, to už je len samá ohraná ducharina alebo ultralacná vyvražďovačka, prípadne nejaký ten stereotypný homeinvasion a tak som skutočne rád za film, ako je práve Void. A pritom ani toto nie je nejaká vysokorozpočtová áčková záležitosť, práve naopak, ale tvorcovia to točili s láskou a rozpočet použili tam, kde ho aj bolo najviac treba a to je najdôležitejšie. A pritom spočiatku to vyzerá tak neškodne, štandardná skupina ľudí, často využívané prostredie nemocnice a nejaké to menšie tajomstvo, ale prakticky úplne nečakane sa objavia nejaké tie výborné prvky a už mi bolo jasné, že ma to bude veľmi baviť, čo sa aj stalo. O nejakej výraznejšej originalite sa tu síce moc hovoriť nedá, film neustále pripomína mnoho iných filmov, už len od Carpentera som si spomenul na tri filmy, Vec, Vládca temnôt a Prepadnutie 13 okrsku, k tomu ešte Hellraiser, Horizont udalostí a pár ďalších, ale keďže všetky tieto filmy sú originálne, nápadité a ich kombinácia je točená s láskou, tak si na to nemôžem sťažovať. Dejovo mi to prišlo po celý čas dostatočne zaujímavé, len som dúfal v nejakú jednoznačnejšiu pointu, toto bolo také nedotiahnuté, ale v tomto žánri mi to zase moc neprekáža. Po hororovej stránke môžem hlavne chváliť, film síce nie je až tak napínavý, atmosférický a nepríjemný, ako by mohol, ale aj tak sa mu darí držať slušnú tajomnú atmosféru a hlavne ponúkne skvelé masky a efekty, ktoré mi tak chýbali. Nájde sa tu viacero parádnych monštier, ktoré teda vedia vyvolať rešpekt a nechýba ani pár drsných úmrtí. Obsadenie určite mohlo byť aj lepšie, postavy sú síce ideálne, ale obsadené dosť nevýraznými hercami, ale zase stále lepšie, než nejakí otravní teenageri a časom som si zvykol aj na týchto hercov. A režijne to v rámci možností ani nemohlo byť moc lepšie. Takže pre mňa je Void mimoriadne príjemné prekvapenie, pocta klasikám prevažne osemdesiatych rokov, ktorá má nielen zaujímavý scenár, ale konečne som zase videl aj parádne monštrá točené klasickým štýlom. Len viac takýchto hororov. 78% ()

*CARNIFEX*

Tak toto som veru nečakal. Výborná, hororová scifi pecka, od úvodu solídne zvládnutá, až sa mi tomu vôbec nechce veriť. Po neuveriteľne dlhej dobe niečo, čo si skutočne zaslúži lebediť v červených políčkach. Nebudem sa predbiehať s prirovnávaním, čoho všetkého je kopírkou tento snímok (úprimne povedané: "jebem na tých, ktorým to vadí, ktorí v sebe nosia predsudky"), lebo výsledná hodnota, je či už po vizuálnej (gore, masky, atď ..), respektíve emocionálnej stránke (atmosféra), skrátka nadštandard. Škoda len toho mierneho úpadku v tempe, po tak živom úvode, no inak skutočne musím uznať, že toto je viac ako solídny pokus, ako potešiť oko hororového fanúšika. Nemá zmysel sa viac rozpisovať. Skrátka, užite si to aspoň z polovice tak ako Ja, a nepôjdete pod "tri". Za mňa - 75% ()

Xmilden

Novodobému Hellraiserovi určuje pravidla Vládce temnot a to je teda Věc. Nechci napsat triky, ale monstra jsou mnohdy spíše úsměvná, nicméně ranec práce za nimi stojí. Určitě lepší než digitální efekty. Takové solidní zaplácnutí večera, když na Nově dávají Ordinaci. 35% ()

darkrobyk

Skvostné. Tedy Kanaďani jsou divní, ale to se ví už dávno. Zpočátku to vypadalo na Věc, pak na Ostrov dr. Moreaua a Hellraisera a nakonec se z toho vyklubal starý dobrý Lovecraft. Ano, Prastaří stále hledají cestu zpět do našeho světa. Chapadlovitá monstra (byť zde slovo Cthulhu nepadne, dovtípit se je snadné) si vybírají svoji daň. Tleskám poctivým mechanickým efektům, které stále strkají ty počítačové do kapsy. Likvidace monstra sekerou nebo závěrečný boj o život jsou báječnými hororovými lahůdkami. Poctivé řemeslo, krví a mrtvolami se nešetří, přičemž i podzemní labyrint má svoji lehce mrazivou atmosféru. Tyhle filmy já můžu! ()

juta

Čekal jsem něco ve stylu The Thing, jenže tohle bylo krapet jiné. Našlo se tu pár okamžiků, které vypadaly velice dobře, ale některé zrůdičky na druhou stranu tak hrůzostrašné nebyly, ale nápad s vyšším já, nebo jak to nazvat, byl zajimavý. Náplň zdejšího obsahu neodpovídá tomu, co se odehrává ve filmu! Žádná vesmírná monstra tam nepřilétla. :D ()

Cappuccino

Kombinácia Veci, Re-Animatora, Vládcu temnôt, In the Mouth of Madness, Cast a Deadlly Spell a mnohých iných béčkových hororov, ktoré načrtávajú Lovecraftovskú tématiku prastarých bohov, v tomto prípade oblečenú do novodobého šatu. Spočiatku temné a napínavé (atmosferické náznaky okolitého zla, štýlovo-desiví vyznávači kultu), v druhej časti krvavé a tempom zrýchlené (útoky príšeriek), ale záverom vrcholne neuspokojivé (to už komentovať nebudem, uvidíte sami, poviem len toľko, že knižný Lovecraft alebo filmový Carpenter by to ukončilo omnoho démonickejšie a pre ľudstvo beznádejnejšie). Ale pre fanúšikov hororu a už vyššie spomínaných tvorcov za zhliadnutie rozhodne stojí. ()

666teen

Všetci kradnú. Pány režiséry tohoto kousku rozhodně nevyjímaje. A mě je to stejně jako Andymu u prdele, neb jsem si tuhle osmdesátkovou směs užil stejně, jako pedofil pobyt ve školce. A jelikož spoluautor hudby je můj oblíbený Lustmord, bylo nadšení takřka dokonalé. ()

S.Quentin QUALE

Ale hovno leda! Tady se zase sešel kinosál odborníků. The Void sice není uhlazenou hororovou podívanou, na jakou je divák zvyklý od Wana a těch dalších, ale sere na to pes, když se jedná o největší oplzlounskej ples příšer od Frankensteinovy armády. Letos zatím jeden z nejlepších kusů. Palec hore za na uzdě udrženej splatter. 75% ()

Ruut

UPDATE 2020: Tak trošku oprava - první polovina je ucházející vesmírná vyvražďovačka, která není úplně nejlíp nasnímaná. Ta druhá je utrpení. Jakýsi Hellraiser pro nechutné smíchaný s neskutečně nastavovanou mytologií ala Martyrs na steroidech, z čehož vzniká šílený psycho teror nesprávného stylu a i při stopáži 90min je to 15min před koncem neukoukatelné. ----- První polovina wow vesmírná vyvražďovačka, druhá ehm ... ()

misterz

Síce som si pred projekciou dosť dobre nevedel predstaviť, čo sú to tie makabrózne brachetické monštrá, ale musím uznať, že vizuálny výsledok bol parádny. Ozaj perfektná triková a maskérska práca, pričom niektoré tie príšery mi pripomenuli Carpenterovu Vec (1982) - takže celkom príjemné nostalgické zaspomínanie. Od príbehu a atmosféry som však čakal viac. Vzhľadom na výborné prostredie nemocnice a aj samotných bubákov by šikovnejší režisér z toho vydoloval prvotriednu záležitosť, v tomto smere podobnú už zmienenému snímku od Capentera. Takto sa mi to na ten nadpriemer zdá predsa len málo, aj keď samotný záver sa pokúsil o akúsi pointu, no nemalo to dobré mytologické základy. 65/100 ()

pornogrind

Před puštěním jsem o filmu zhola nic nevěděl, proto mě mohl jen překvapit. Začátek nebyl špatnej a i díky mé nevědomosti( toho co bude dál ) mě film celkem zaujal. S postupným odhalováním karet opadá kouzlo ( nevědomosti ) a s tím začalo opadávat i moje nadšení. Z " The Void " se totiž vyklubala překombinovaná fantazmagorie, která v podstatě nepřichází s ničím novým, jen vykrádá starší hororové kousky. Mínusem byly i charaktery postav, jelikož se mi za celej film nepodařilo najít jedinou sympatickou postavu, které bych smrt nepřál. Pokud máte chuť na nelogickej a překombinovanej mišmaš tak s chutí do toho. Pro mě to byla ztráta času. Pár vydařenějších scén totiž nezachrání celej film. ()

Omnibus

"Mišmaš... až až..." Škoda. Věčná kosmická škoda! Přitom pětihvězdičkový rozjezd a až do 20.minuty jsem se tetelil blahem, napnutej jak kšandy. Pak začali kočička s pejskem vařit hororový, rádoby mysteriózní existenciální dort a já z toho začal rodit ježka proti srsti. Ježčí miminko bylo obrovské, takže mi natrhlo... a když ze mě konečně vylezlo, bylo třikrát větší než já a dost děsivé. Spousty chapadel, na každém bradavici, na ní chlup, na tom chlupu blechu a na ní DDT. Nebo spíš LSD. Z chapadel sice kapal sympatický sliz, ale kapaly z nich i obrovské nesympatické otazníky. Co je co? Kdo je kdo? Kdo z koho vyleze? Kam potom poleze? A hlavně kurvadrát PROČ? Kolem postával dav komparzistů v prostěradlech s trojúhelníkovou dírou (kvalitě scénáře by spíš odpovídal kosočtverec), bylo jich tři prdele a ještě pár k tomu a nedělali nic. Kosmičtí retardi jen tupě stáli na spartakiádních značkách, čímž ukázněně dodržovali dvoumetrové rozestupy, jak fronta nezaměstnaných při pandemii před pracákem. I přes záhadné trojúhelníkové díry bylo vidět, že jen blbě čumí, jako půl prdele z roští a já byl z toho zmatený, jak koronavirus mezi bojovníky ISIS. Škoda ztraceného času při marném čekání, co smysluplného tahle ptákovina nakonec PORODÍ, škoda (poctivé a kvalitní) práce maskérů a hlavně škoda všech těch zbytečně rozstříhaných prostěradel. Uf. ()

Anderton

Kto má rád predobrazy tohto hororíku by nemal byť sklamaný, naopak, návrat do sedemdesiatok a osemdesiatok, či už v Severnej Amerike alebo v Taliansku, by mohla byť pre fanúšikov veľkou udalosťou. Bohužiaľ si kanadskí tvorcovia asi ukrojili veľké sústo a okrem miešaní nadprirodzených netvorov a tajomnej sekty sem pridávajú aj mytológiu o fungovaní celého vesmíru alebo niečo v tom zmysle. Potenciál tu tak bol skôr na niečo obsiahlejšie, kde by bolo viacero otázok zodpovedaných, takto ostane niekoľko zbytočných otáznikov visieť vo vzduchu. Finále potešilo, ale môže sa stať, že každý si o ňom bude myslieť niečo iné. ()

Kudly4

Začátek vypadal velice slibně, no všechno to šlo do kopru, když se objevily monstra. Prostředí nemocnice super, Gore bylo taky fájn, herecké obsazení celkem ušlo. Každpádně, je to docela krávovinka a možná sem na to neměl dneska nějak náladu. ()

SeBig

Naprosté zklamání ve všech ohledech. Postavy a jejich osud mi byl naprosto ukradenej, páč byli nevýrazný, celý film se nehorázně táhnul a to měl jen 90 minut, přišlo mi že to šlo 3 hodiny. Nudná utahaná břečka, kde stříká hodně krve, je nechutná a správně gore ale na druhou stranu je to fakt o ničem. Nakej kukluxklan shit. ()

korbitch22 odpad!

Nevěřícně sme se se starou na sebe koukali, kolik % že tu dosahuje tahle vypatlaná sračka. Začátek by ještě ušel a byl bych ochotný možná akceptovat rádoby poctu Barkerovi a filmům jako Phantasm a Hellraiser, ale jakmile se na scéně objeví první příšera šel jsem smíchy do kolen a to nepočítám ty tragický herecký výkony, příšerný efekty a desing monster, nebo provařenou a neskutečně stupidní pointu a místo pocty tu máte ubohou vykrádačku bez špetky osobitosti nebo snad režisérského umu. Neskutečný odpad.0%. ()

LaciLC

No. Celé to bolo také carpenterovské. Mnohé scény mi pripadali ako jasný odkaz na Vládcu temnôt, monštrá zase ako z Veci a nápad s obkľúčením budovy so skupinou ľudí pripomína Prepadnutie 13. okrsku. Všetky tieto prevzaté prvky sú ale poskladané do zaujímavého a fakt podareného celku. Už začiatok bol super a tušil som, že to bude fajnotka. Je to taký kvalitný old school horor. Tajomný a znepokojivý. Krvavý a miestami až odpudivý. S výborným vizuálom a hudbou. Vpodstate bez ľakačiek, ale s parádnou atmosférou. Baví ma keď mi nie je jasné, čo sa deje a čo sa diať bude a len si tak vychutnávam všadeprítomnosť niečoho zlého. Ako sa tak čítam, tak sa mi páčilo skoro všetko. A vlastne som takmer nadšený. Niektoré postavy ma štvali, ale to sa mi stáva často. Dávno som nevidel takýto typ hororu a asi dlhšie ani neuvidím. Má to štýl, šťavu a je to riadne nepríjemné. Carpi by mal radosť podľa mňa. ()