Ladíme 3

• Austrálie

Komedie / Hudební

USA, 2017, 93 min

• kingik

Ale no tak, takhle špatně přece třetí díl nemusel dopadnout. Film budí dojem narychlo sesmoleného scénáře, který neorganizovaně skáče od zpívánek pro vypasené prase jménem DJ Khaled, který za to nabízí předskokanství před svým nanicovatým vystoupením, ke zločinným praktikám mafiánského fotříka obézní Rebel Wilson. Ani jedno není vtipné, vtipné není ani to, co je mezi tím. Což o to, dívčí parta je v původní silné sestavě, na cesty s nimi nevyjede jen Alexis Knapp (těhotenství), jen už není kde brát humor a svěžest. Když dojde na scénu, v níž vyletí roj včel, předpokládám, že lidé v místnosti utrží nějaké to žihadlo. Když ale následující scénu je celá parta bez pobodání, je to jen důsledek odbytého přístupu. Co v takovém filmu dělá John Lithgow, to se můžeme jen dohadovat. Patrně ho někdo někdy někde viděl hrát bídáka, tak aby nevyšel ze cviku, je mu přáno. Stal se tak nejlepší akvizicí. Ovšem nadto je celý film trapný. Za vše hovoří scéna, u které se lze stydět: unesená dívčí parta na jachtě naprosto nesmyslně začne před svými únosci křepčit a pět Toxic od Britney Spears, následně je jdou dvě nezajaté členky osvobodit. Těžkotonážní Rebel Wilson mydlí "poseagalovsku a jetliovsku""neomylně zabijáky všeho druhu. Tak to asi leckomu stačí k tomu, aby si představil, jak vypadá zbytek filmu. Ne moc valně. Anna Camp, Hailee Stainfeld a spol. mají minimum prostoru, v popředí je hlavně Anna Kendrick, která nebaví, a Rebel Wilson, která se umí okázale ztrapnit, její humory nefungovaly. Kupodivu režie Trish Massieu pojala film klipově, takže na vizuální a technickou stránku nelze až tak moc žehrat. Jenže trapnost je přítomna v takové míře, přičemž postihla většinu kdysi sympatických postav, až se tohle třetí dějství stalo nestravitelným. 3/10(6.4.2018)

Hodně těsné tři hvězdy. "Aca-humor" už se nám trošku ohrál, moc ho tam ale zrovna ani není. Nejvtipnější část všech dílů, tedy komentátor John Michael Higgins, má opravdu málo prostoru. A když už ho dostane, tak nemá tak dobré vtipy jako ve dvojce. Nicméně pořád nejsilnější část filmu. Linka Amy s Johnem Lithgowem je takové meh. Navíc to, že se nevrátilo mužské osazenstvo, je také věčná škoda. Na filmu je také dost znát, že je o 20 minut kratší než předchozí díly, protože mi zpětně přijde, že se postavy vlastně nikam skoro ani neposunuly a když už ano, tak to bylo jen jako oznámený status update. Vlastně bych dal i dvě hvězdy, ale protože jsem očekávání neměl až tak vysoko a kdyby to snad někdy někde hrálo, nevytrhávám si obočí, nechávám ještě ty tři. Závěr aca-trilogie se tedy až tak moc nevyvedl, jednička je pořád aca-top a je z ní i nejsilnější aca-scéna s nejsilnějším aca-mash-upem.(7.3.2018)

Na Annu Kendrick nebo Hailee Steinfeld se v téhle dámské týmovce pořád zatraceně dobře dívá, tvůrci to navíc mají v hlavě docela srovnané, nemají nějaké zásadní ambice a moc dobře vědí, jak efektně naaranžovat vystoupení a hlavně pro koho to celé točí. Na děvčata útočí nástrahy dospělosti a zodpovědnosti, řeší své „velké“ trable, ovšem pochopí, že nejlépe je jim, když jsou pohromadě a vyrazí pobavit americké vojáky na základnách v Evropě. A bojovat proti grupám, které používají hudební nástroje. Setkáváme se potřetí, v nikterak přínosném příběhu, takže je potřeba kromě trhlého humoru (který už ale nějak moc nefunguje) i nějaká ta akce. A i kvůli ní jsme ještě víc vzdálení realitě, kterou v předešlých dílech vymezovala škola. Pěkné tanečky a nenáročné šaškování nicméně pokračují. 55%(24.3.2018)

• johnn333

Eh, vlastně je fajn, že to tu nejprovařenější dějovou berličku s umělohmotným výletem do Evropy vytáhlo až ve třetím díle, za to si ale pěvky kladný body nezaslouží. Už je to moc otřepanej cover, který nezachrání ani akce s vybuchujícími jachtami (!) a dva dobrý vtípky Tlustý Amy Winehouse (to byl jeden z nich, není zač). 50%(18.2.2018)

• Aljak

Pitch Perfect part III, alebo ako natočiť ďalší zbytočný sequel... ale tak už sľúbili, že to bol "Last Call", tak snáď dodržia slovo. Každopádne, nebola to zas taká katastrofa, ale na vynikajúcu "jednotku", ani na priemernú "dvojku", to akosi nemalo ani náhodou. Námet síce nebol až taký zlý, ale to prevedenie a neustále tlačenie na pilu, to už bolo na mňa moc. Najlepšími pasážami filmu boli napokon tie úžasné acappella vystúpenia, na ktoré sa veru ani nejaký DJ Khaled nechytá. Tak vďaka accapelle a šarmantným herečkám Bellas, je to aspoň na 2*.(18.3.2018)

• - Spoiler: Když komplici otce Amy unáší Bardenské Bellas, mají na značce na autě napsané CZ 081GZ, ale v dalším záběru RY62 DFD. (asdfasdf)

• - Natáčelo se ve městě Atlanta v USA. (willy1)

• - Již 15. června 2015 zveřejnila herečka Anna Kendrick na svém Twitteru a Instagramu fotografii s názvem „happening # 3“, která se týkala produkce tohoto filmu. (willy1)