Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

stepanhalama

Asi jsem tomu filmu moc nepřišel na chuť. Dr. Divnoláska sice má zajímavou pointu a skvělý vizuál, ale na to, že to je tak vysokoprocentní satira jsem se ani jednou nezasmál (ano, u scény s Rodeem na bombě jsem se malinko pousmál). Peter Sellers a jeho trojrole je ale bezesporu to nejlepší na filmu, pro mě bohužel asi to jediné zajímavé. Film jsem nějakým způsobem dokoukal, ale byl by delší, asi bych to nedal. Možná za pár let budu Divnolásku vnímat jinak ()

zdenzo

VELKÝ ÚLET Hlava 22 napásnutá do doby závodů ve výzbrojování. Ale také snímek, jehož děj se dnes zdá být absurdní si drží hodnotu i díky budovanému napětí. Jako pilíř kinematografie film však úplně nevidím. Fluorizace vody? Ta může za všechno! 75% ()

pollstro

Kubrickova zlomyslná válečná satira o jaderné a studené válce, která prezentuje vojenské a politické utajované nečestné jednání, jakožto důsledek mocenského šílenství. Groteskní stylizace postav a jednotlivých prostředí ilustruje celkovou nestabilitu celého systému, který se pod tíhou banální shody okolností a lidské slabosti může kdykoliv zbortit. Skvěle balancující na hranici vtipu a paralyzující hrůzy, jejíž dotek a účinek je vždy ve prospěch toho druhého. ()

beowulf

Skutečnou hvězdou téhle válečné satiry není Sellers, jemuž role prezidenta evidentně nesedí a Dr. Strangelove se rozjíždí dost ztuha, nýbrž George C. Scott coby vojácký generál Turgidson. Nebýt něj a hajlující/škrtící ruky Dr. Merkwürdigliebera ani bych se neusmál. Celkový dojem i pro poněkud vyšeptalé poselství trochu rozpačitý. ()

merkwurdig

Tohle NENÍ film pro "intoše", jak tu padlo. Divnolásku se nesmíte snažit pochopit -- zkazíte si tím zážitek z úžasnýho filmu, ve kterým se každej chová maximálně absurdně. Musíte se vcítit a vtípit. Výslednej efekt je patrně tím nejsilnějším možným, kterej se dá z filmu vůbec vyždímat -- řehtáte se se zádama spocenýma hrůzou. Kubrick ukazuje svou genialitu i tím, že je obsah mrazivě nadčasovej... chtěl bych mít jeho čuch na dobrý knihy :) ()

matoada

Rozhodne to nie je komédia a zábery z boja o základňu pôsobia maximálne "dokumentárne". Je to proste do absurdna dovedená situácia, čo ak... Po vzhliadnutí tohto filmu sa nemôžem zbaviť pocitu, že Kubrick pociťoval oveľa väčši odpor k tým, čo považovali komunizmus za zlo, ako ku komunistom. Ktovie ako by vyzeral tento film, keby prežil pár rokov napr. v Rusku... ()

Docentus

Nejklasičtější satira... Ahoj Dimitriji, já tě slyším dobře, co ty? Taky dobře. To je výborné, že se oba slyšíme dobře... ()

esmoke

Tak na tuhle komedii jsem se hodne tesil. Skoda je ze to neni komedie v pravem slova smyslu. Je to spis brilantne natocena satira, ktera je protkana uzasnymi hereckymi vykony. Ale jeji problem je, ze v dnesni dobe se na ni lze divat poze z nostalgie, ale i to neni zas tak malo jak by se mohlo zdat. ()

LarryW

Šílený generál Ripper v podání Sterliga Heydena je doslova úchvatný! Skvělé dialogy, u kterých jsem se fakt bavil... ...Jako lidské bytosti potřebujeme čistou, svěží vodu - na doplnění vzácných tělesných tekutin. Už vám to dochází? Uvědomujete si, že fluorizace je nejzrůdnější komunistické spiknutí, jakému jsme kdy čelili? Kromě fluorizace vody probíhá výzkum -- na fluorizaci soli, mouky, šťáv, polévek, cukru, mléka. Zmrzliny, Mandraku! Zmrzliny pro děti!- Víte, kdy zahájili fluorizaci? - Ne.1946! Jak to asi souvisí s poválečným komoušským spiknutím, co? To je jasné jak facka! Do našich cenných tělesných tekutin se zavede cizorodá látka. Bez našeho vědomí.Bez možnosti volby.Tak pracují ti nejzarytější soudruzi. - Jacku ... povězte mi ... Kdy vás poprvé ... napadla tahle teorie? - No, já ...Poprvé mě to napadlo ...... během tělesného aktu lásky.Ta hluboká únava po něm ... Pocit prázdnoty ...Naštěstí jsem si to uměl správně vyložit.- Ztráta esence. - Ano. Můžu vás ujistit, že už se to neopakovalo. Ženy vycítí mou sílu ... ... a vyhledávají životní esenci. Já se ženám nevyhýbám, Mandraku. Ale odepírám jim svou esenci.Ale koukněte se na mě. Jsem snad zatuchlý a odvodněný? Piju hodně vody. Jsem učiněný vodník. Přísahámbohu, já mám tělesné tekutiny naprosto v lati! ()

Ygor20

Rovnako ako Lolita, Olovená vesta, Eyes wide shut stráca film postupom času na tempe. Ak sa dá hovoriť o slabine Kubricka tak je to určite neudržateľnosť tempa deja. No...ale Kubrick je podľa mojej osobnej mienky najlepší fachman vo svojom remesle a milujem každý jeden jeho záber, takže mu to dokážem odpustiť. Samozrejme, menej vnímavý divák (videli ste najnovší Seagalov film? Pecka!!!) môže mať s týmto pojatím problémy a práve preto nemá Kubrick postavenú sochu v nadživotnej veľkosti v každej kinosále kde mali aspoň raz tú česť pustiť jednu z jeho "sixtínskych kaplniek" ()

damdamh

Můj neojoblíbenější Kubrickův snímek. Černým humorem protnutý skrz na skrz a herecké výkony Sellerse, Scotta a Haydena jsou úchvatné. Závěrečná proslulá scéna na bombě mě dokáže vždy rozesmát. ()

hiro14

vynikajuca satira, Peter Sellers tu je vynikajuci, scena kde ho chce uskrtit jeho vlastna ruka je velmi dobra, tak isto stravil vynikajuco blazniveho vedca, ()

greppi

Krásná satira na stále ještě aktuální téma. Sellers hraje dobře, ale George C. Scott ho o dost překonává. P.S.: nemůžu si pomoct, ale atomové výbuchy jsou nádherné ()

jirkah23

Film o nebezpečí atomových bomb a hrozbě jaderné války. Klasik S.Kubrick v tomto filmu vypráví o strašném legračně a ušklíbá se smutnému. Posmívá se zástupcům obou velmocí, jak USA, tak SSSR. Ani jedné nedává přednost a neomlouvá chování a jednoho z politiků. Do jisté miry se dá označit za satiru někdy až za absurditu. Doporučuji. ()