Věčně tvá nevěrná

Večne tvoja neverná

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2018, 92 min

• oveckaoa

Pan Cieslar žije asi v nějaké paralelní realitě jinak si nedovedu představit vysvětlení k tomu co točí za filmy. Film vypadá jako laciná kopírka Žen v pokušení (manželský pár v krizi a matka psycholožka co jim radí) akorát s horší zápletkou a hereckými výkony. Bohužel stejně jako i v případě Špindlu skoro vymizel humor (až na jednu vtipnou scénu) a herci vypadají jako by odříkávaly naučený text. Pochválit se tak dá pouze soundtrack od Xindla X jedna slovenská herečka a postava dcery jinak nic. Konec už je totální píčovina poslal jí jednu sms o schůzce a oni ho obviní ze sexuálního obtěžování. 20 procent. P.s. nechápu jak to mohlo jít do kin(29.6.2018)

• Karlos8

Mám jednoduchou otázku. Kam až může klesnout české filmařské dno? Jak někoho může bavit točit něco tak trapného, nesofistikovaného a doslova ubohého? Vždyť tohle se dalo pojmou úplně jinak, lidštěji a hlavně s větším důvtipem. Jen těžko chápat, proč si někdo myslí, že v roce 2018 bude hrozně cool, když postavám nasadíme velké kulaté brýle nebo přiděláme neupravené kotlety? Jednotlivé postavy ze sebe dělají takovou šaškárnu, že to není vtipné, ale smutné.(22.7.2018)

• M.i.k.e

film postrádající logiku,balancující na hraně úplně debility (celkem se divím,že Rašilov kývnul na takovou retardovanou posrtavu)...na druhou stranu jsem se tady ale asi 2x zasmál,což z této pseudokomedie činí stravitelnější kus než Zoufalé ženy,nebo Špindl.Cieslar nikdy nebyl zrovna oscraový režisér,ale minimálně dva filmy se mi od něj líbily,teď už podruhé ukázal,že se nejspíš nachází ve stadiu režisérské klinické smrti....ale zase kde scénář nic nenabízí ani smrt nebere...20%(29.6.2018)

Manželská nevěra a finanční krach. Jedno směřuje k (opatrnému) rozvodu, druhé k radikálně probíhající exekuci. Toť hlavní dějová náplň plodného režiséra Milana Cieslara a zkušeného scenáristy Jiřího Míky, který o sobě dal scenáristicky vědět po osmi letech. Jeho scénář ale vůbec nepůsobí, že by jej vytvořil tak zkušený matador. Působí bizarně, málo celistvě a v celém filmu v podstatě není nic moc věrohodného. Ovšem kecal bych, kdybych tvrdil, že film nemá žádné dobré komediální úseky. Má je, jen ne každý je ocení salvou smíchu. Dejme tomu, že tvůrci nepřišli s úplně ohranou story. Manželský pár je vztahově neokoukaný, manžel (Saša Rašilov) už delší čas neshledává svoji manželku (Lenka Vlasáková) atraktivní a na udičce má jednoznačně dvě lepé a mládím se svěže mrskající rybičky, s nimiž se rád tře. Pak je zde onen finanční krach jeho nakladatelství a s ním záludný exekutor (Filip Blažek), zahradník-experimentátor (Jiří Lábus), co má spisovatelské vlohy, ale z nějakého důvodu se mu už do psaní nechce a údajně zámožná tetička (Vilma Cibulková), co má geniální plán, jak manželství zachránit. Manželé se vzájemně musí nachytat in flagranti. A v tom hlavním film selhává. To, co mělo být na filmu nejkomediálnějším pilířem, je jen jakási nezajímavě až absurdně podaná nesouvislá etuda, v rámci ní vycestujeme alespoň na exotický pobyt za sluncem, která je celkem k přehlédnutí. Mnohem výraznější prostor ve finální fázi příběhu dostala část o tom, jak vyzrát na exekutora. A ve filmu se tak nějak bije i šance tomu celému uvěřit. Vše mně přišlo až moc přestřelené, občas až bizarní, nadsázka mně zde moc nerezonovala. Některé důležité vedlejší postavy, jako třeba milenky, z příběhu zmizí, už o nich nepadne slovo a už se o jejich dalším osudu nedozvíme vůbec nic(!). Kříž, Lábus i Blažek jsou debilně nalíčení a prvním dvou jmenovaným přistála na hlavách prapodivná vlasová kreace, Blažek (soudě podle namaskování) je jakousi současnou verzí Mefistofela. I tak se film opírá o místy celkem vtipné herecké představení, které vlivem scénáře i režie má zřetelný nádech amatérské podřadnosti. Vše umocňuje i hudební složka pana Xindla X, jehož stejnojmenná píseň se během filmu lacině procpe i do úseků, kde zní nadbytečně. Celkově má film komediální roztomilost, jenže do opravdu kvalitních komediálních intencí se dostane jen sporadicky. Průměr je pro tenhle film výstižné hodnocení. 5/10(5.7.2018)

• Lachtaan

Ano, opravdu jsem se na to podíval, opravdu jsem potřeboval něco šíleně jednoduchého, lépe vystiženo anglickým slovíčkem pointless a dle požadavku jsem takový “film” opravdu dostal. Když opomenu hrozivý střih jako z Movie Makeru a zápletku zapletenou do vlastní myšlenky, tak bych zrovna tuto ztřeštěnou komedii neutápěl až v takových číslech už jen proto, že skončila velmi rychle a netrápila nikoho z nás přepálenou dějovou linkou. Zdráhám se ale obecného hodnocení a to nejen z důvodu toho, že by mi černé spektrum kazilo celkový vzhled profilu. Když bych se měl odvážit k soukromému hodnocení zde v komentáři jako to dělám u jednotlivých sérií TV seriálů, zasadil bych celkově 3/10. Z toho je ale polovina za tělo Natalie Germani.(30.6.2018)