Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, kde pracují jejich manželé. A také společná vražda. Chvíli to vypadá, že holky začnou žít svůj sen o novém šťastném životě, ale do cesty se jim staví překážky. Ty předpokládané v podobě vyšetřování důsledného brněnského kriminalisty Olina Nekulu, ale i ty zcela neočekávané. (TV Prima)

Kokutek odpad!

Po prvním díle musím říct, že dialogy jsou strašný a trapný a herecký výkony neuvěřitelný, Ani Bolek to nezachraňuje. Fakt ne. A vtipy jsem taky zatím žádný nepochytil. Ale ještě uvidím, co z toho vyleze teda. Pak případně svoje hodnocení upravím. ()

tsatsiki

Scénář slíbený, ale dialogy nic moc.Herci to už nezachránili, ti své role hrají dobře Ale celé je to zdlouhavé a nudné. ()

walkingdead

Jako takhle - úplný průser to na poměry primy není. Vyloženě trapně působí až přehnaně kreténští pražští kriminalisté, kteří se na návštěvníka z Brna dívají jako na pračlověka, který se k nim dostal časovým portálem, ale předpokládám, že v tomhle museli postupovat přesně podle finského námětu a v tamním prostředí je daleko pravděpodobnější, že do velkého města přijede policajt za zapadákova 1000 kiláků od civilizace, který předtím ve městě nikdy nebyl. Pokud ale ty narážky na Olina některé diváky z Brna nebo Moravy obecně dopalují a podněcují v nich protipražské nálady, tak by si měli uvědomit, že Bolkův "buran ve městě" je jediným z policistů v seriálu, který není idiot, přestože tak na ostatní působí - takže vlastně něco jako Columbo. Jinak k hlavním postavám - nejprve se ukáže, že manželé jsou 3 kreténi, později je však vidět, že jejich manželky si v tom s nimi zas tolik nezadají, jediná relativně normálně působila v 1. díle Plodková. Vedlejší postavy zatím neměly moc prostoru se ukázat. Celkový dojem: nemastné neslané, ale ještě počkám, jak se to rozjede. ()

hwnd

Fakt nevím, námět mi přišel fajn, obsazení +- taky, ikdyž je evidentní, že na množství produkovaných seriálů máme buď moc málo herců a nebo málo odvahy obsazovat neokoukané tváře. Ale zbytek je tragédie. Námět je evidentně na 8 dílů nedostatečný. A hlavní linka, která dodává humor je naprosto dokonale ultratrapná. Nevím, jestli to někde opsali nebo nedejbože vymysleli, ale držet humor na tom, že brňáci jsou idioti, co neznaj metro a na druhou stranu že pražáci jsou idioti, co neviděli nikdy brňáka, no to bylo peklo. Snad úplně první reakce sektretářky vyloudila jakýsi půlúsměv a to by tak jako stačilo, že se to potáhne zbytkem dílu, no tak to jsem fakt nečekal. Díl ještě zkusím, kam že se to bude posunovat, no bez ideálů. ()

johnnie78

Dvě za to, že jsem to dokázal dokoukat až do konce. Finský originál je údajně temný thriller, ale my Češi z toho zase musíme udělat stupidní pseudokomedii s debilními dialogy a naprosto imbecilním chováním postav. Ale co já vím, třeba se tady zase objeví Amerika z toho, že si tam Pražáci dělají srandu z Moraváků, a bude z toho zase celonárodní fenomén. ()

Perunwit odpad!

Rozvařená zavařenina trapností s rádoby hvězdami českého šoubyzu made-me-vomit už podle ukázek. Trio ústředních pipin zcela dle dnešního trendu má za manžely totální pitomce, trubce s kreditkou. Nejsem ani z Prahy, ani Brna, tak jediné, co mi tu nevadí, je dělat si prdel z moravských vidláků. ()

Franki69

Vybuchující výletní lodě se v českých seriálech hned tak nevidí. I když je to poměrně nezdařilé CGI. Ale obávám se, že úvodní exploze je předznamenáním celého díla. To nejlepší bylo na začátku a zbyly jen různě poletující trosky. Linka „moravský kriminalista mezi pragocentristickými křupany“ je vyloženě otravná. Hlavní hrdinky, intelektuálně a technicky zdatné a schopné nějak (čertví jak vlastně) sestrojit bombu, za kterou by se nestyděl Mosad, scénář odsoudil do role „kravek“, které v rámci „ vdovského truchlení“ hltí seznamky erotickými seznamovacími inzeráty a tak podobně…Mrknu ještě na jeden díl, ale tenhle první za víc než 20% nestál…Jen nám může bejt líto, že za ty prachy, co to stálo mohla bejt koupená třeba švédská verze (https://www.youtube.com/watch?v=a-PfVd4zFL4) ()

fafejt001

PROTOŽE jsem už viděl i druhý díl , který začíná tím , jak se probere Filip Blažků ve vodě a pak se snaží dojet stopem do Prahy a první cesta vede do baru , či co to bylo , musím říci , že vcelku jsem tento seriál čekal podle zdejších ohlasů ,, odbornííkůůů " , horší . A tož Olin rozjíždí akci zvano´- Sagi a kdyby mu ten šulin , něco jako nadřízený , neházel klády pod nohy , slavil by úspěch . Chápu , je to seriál , tak se to bude chvíli táhnout . TAKŽE po druhém díle musím dát , zatím takových ** a půl hvězdy . Jo a Jitka MÁ V ŽUPÁNKU PĚKNÝ PROFIL ZE VŠECH STRAN . Takových záběrů jen houštˇ , tedy více . JOOO , jen mi vadí častá hudební produkce v obou dílech , tedy písničky , kterých je až moooc ! Je to spíše ke škodě seriálu . ()

fooggyy7

Tak jsem neodolal. Velké zklamání. Jedna hvězda za Čvančarkini kozy.A ten Polívka (Bože jak hluboko jsem klesla), kdysi slavnej komik. Alkohol je fakt špatný rádce. 20 let nezahrál nic pořádného ()

KukulienkaHO

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho. ()

Nessak

Nový seriál krimi/komedie včera začal famozní vykrádačkou titulků z Dextera. Tak to je slušný úvod, říkám si. A a pak už si dovolím citovat z diskuze pod recencí paní Spáčilové, která (nepochopím) na svůj standard nahodila vysokých 55%: "bez humoru, bez nadhledu, bez dramatičnosti, bez vkusu, bez pořádných dialogú, bez hereckých výkonú, bez režie". A bez humoru je to zásadní pro mé nikdy víc. Stejně jako Krejzovi - nuda bez kapky humoru, která mě dál nezajímá. Škoda, komedie mám rád. Možná stačilo nadabovat finský originál a bylo by lépe... Takže dycky Most! A jak se to líbilo Vám? ()

KyleReese

Když má něco na české komerční TV okázalou reklamu, tak to v drtivé většině bývá velký průšvih. Raději jsem proto byl velice, velice opatrný. Nápad by to nebyl špatný i když nejspíš někde převzatý. Nesměl by se toho ale chopit někdo, kdo si s tím asi moc neví rady. Tady evidentně scénárista. Já tedy nevím, dámy, kde jste sehnaly plastickou výbušninu, když jenom sedíte doma nebo na kosmetice? A připravit se o živitele (potažmo otce dítěte), bez dalšího plánu co dál, je fakt mimo realitu. Pokud jde o herecké výkony, tak jediná J. Plodková hraje opravdovou "vdovu" no a B. Polívka s naprostým přehledem převyšuje zbytek, nejen postavou, ale i klidným soustředěným projevem, který má v malíku. Žánrově je to prý kriminállní komedie, ale krom trapných narážek na Brno jsem žádný humor nezaznamenal. Nechybí samozřejmě nějaká ta trapná figurka ala Kameňák, zde Pražský policista v kovbojském ohozu. V příštím díle má být více akce a méně keců a pomoct by tomu mohl i návrat F. Blažka. Tak uvidíme jestli bude líp. ()

ssarka

no holky průser nejsou,hrají dobře...ale dívat se na policajty je fakt porod...jsem z Brna a mám se jako smát? u velkého státu bych hlavní město versus ostatní kraje pochopila,ale u nás je tento koncept nešťastný až bych řekla vyloženě trapný...řekla bych že se kriminální oddělení v rámci republiky zná a celý první díl jsem na dialogy na kriminálce zírala stejně jako Bolkova postava na svoje kolegy...takže po prvním díle trapné rozpaky....no podruhém díle to vzdávám...absolutně NELOGICKÉ počínání jak tří vdov,tak pražské pobočky policie,která nemá jakýkoli důvod zasahovat do nebo bránit vyšetřování a neustále to děla...vedlejší dějové linie-Myšička i zbytek jsou na ranu....ne to se fakt nedá... ()