Deštivý den v New Yorku

• USA A Rainy Day in New York (více)

Komedie Woodyho Allena vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho (Timothée Chalamet) a Ashleigh (Elle Fanning), jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství... Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem (Liev Schreiber). Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem (Jude Law) i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou (Diego Luna). Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan (Selena Gomez), vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu... (Bioscop)

chelseaman22

Příjemná oddechovka, která po značné době ukazuje již téměř ztracený um barda Woodyho Allena. Celý film stojí a padá na milenecké dvojici Chalamet/Fanning, přičemž Ellie je ve své prostotě rajcovní jako Ginny Weasley v kouzelnickém hábitu od Madame Malkinové. Po celou dobu metráže jsem se nepřestal bavit nekonvenčním filosofováním obou hlavních aktérů zakončené Ellie v prádle spodním. Následné au revoir bylo jen malinou na hoře slazené šlehačky. 80 % Celosvětový příjem ke 2. 3. 2020: $20,810,600, což je 0,83 násobek rozpočtu ()

asirtes

Keď si dáš pred Mladosťou kávu a ponoríš sa do jesennej atmosféry na Hviezdku, následne si len ťažko môžeš tento Woodyho kúsok naplno neužiť. ()

Pavlínka9

Oooooooh :) To bylo TAK krásné :) Jemné, nenásilné, zábavné a hlavně zabalené do tváře Chalameta, který si mě filmem Call Me by Your Name tak neskutečně získal. Film jsem si pustila, jelikož jsem si chtěla vyčistit hlavu a prostě poznáte, že je to Woody Allen, když jste viděly celou jeho filmografii, ale je tam znát už to, že toho má opravdu hodně za sebou. Nesnáším happyendy a tady - já ani nevím - je to happyend,ale zároveň není - je to tak upřímné, čisté, skvěle šokující vyjádření matky o své minulosti. Otevřené, mladé, svěží, tak plné možností a příležitostí, se kterými si mladý pár v jednu chvíli ví a v druhé zase neví rady...Bavilo mě to. Potěšilo mě to. Pohladilo mě to na duši a zpříjemnilo večer :) ()

Master19

Reklama a kritika New Yorku v jednom. Co jiného si pustit v propršenou červencovou sobotu než příběh z propršeného dne kdesi za velkou louží v režii Woody Allena. Gatsby je od prvních záběrů jasným ztělesněním režiséra samotného i s jeho vtípky. I z pohledu člověka, který v New Yorku nikdy nebyl to je neuvěřitelně uvěřitelné, pochopitelné a logické. Chtělo by se říct, že by ani nemuselo mít smysl se na to dívat, ale opak je pravdou. To že je to uvěřitelné neznamená, že to čekáte... Příjemná podívaná. ()

Sany33

Príbeh: jeden upršaný deň v NY v podaní mladého chalana Gatsbyho, ktorý nevie čo so svojím životom. Herecké obsadenie: Neviem či si to všímam iba ja, ale zdá sa mi, že Timothée Chalamet je momentálne vo všetkom čo dnes vychádza a výnimkou nie je ani Woodyho "Upršaný deň v NY". Prevedenie: Plynule vyrozprávaný príbeh, ktorý však v mojich očiach nemá moc čo ponúknuť. Woodymu už evidentne dochádza para a na jeho rannú tvorbu sa vôbec nechytá. Darmo budete mať dobré dialógy, keď finálna pointa vyznie do stratena. Pocity: Nepáčilo sa mi to. Nebolo to ani dobre obsadené ani to nemalo pútavý príbeh. Pridaná hodnota: Ak nemáte vážne čo iné pozerať a neplánujete moc používať hlavu tak si to pustite inak je to asi strata času, ktorá vám moc nedá. 28% ()

ZeroCZ1233

Při sledování tohoto filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se jedná o Allenův legendární Manhattan, akorát horší a natočený s mladými pro mladé. Stejně jako v Manhattanu Allen opět samotné město nevnímá jako pouhé prostředí, kde se film odehrává, New York působí jako postava, která má vliv na charaktery a osudy dalších postav, což typicky allenovský neurotický intelektuál s názory v podání Timothéeho Chalameta sebeuvědoměle akcentuje jako součást svého světonázoru byť New York upřímně miluje. Důležitou roli tu také hraje jakási starosvětskost, děj je sice situován v současnosti, jenomže na tuto skutečnost co nejméně upozorňuje. Postavy sice používají mobilní telefony, jezdí moderními auty, avšak tyto prostředky jsou co nejvíce upozaděné, čímž Allen dává prostor k navození kýžené atmosféry lásky ke starému, jako prožívá hlavní hrdina Gatsby, když se prochází svými oblíbenými místy, mezi které nepatří modernitou přetekájící Times Square, ale spíše zapadlé kouty, kde se zastavil čas. V Manhattanu černobílá sloužila primárně jako prostředek ke zkrášlení New Yorku a to stejné platí pro déšť v tomto filmu, díky němu získává město specifickou působivost, na kterou se dobře kouká. Deštivý den v New Yorku je typický Allen, všechno sice řekl a ukázal dřív a lépe ve svých největších dílech, ale svůj ostrovtip a smysl pro napsání zajímavých postav přes znatelné ochabnutí v sobě stále má, proto film baví a naštěstí není jen pouhým vyčpělým derivátem tvorby velkého režiséra, který s přibývajícími roky čím dál více ztrácí směr (a že se tak o Allenovi v kontextu jeho současné tvorby přesně takto mluví). ()

VanTom

Příjemně strávený víkend mezi (filmařskou) smetánkou v New Yorku, který řadou setkání a rozhodnutí prověří vztah sympatického (nicméně zcela odlišného) páru. Předlouhé košaté dialogy (většinou v jediném záběru a nezřídka přehrané do lehce strojené ležérnosti) nepostrádají typický Woodyho šarm a ostrovtip, přičemž se nebojí přiblížit situační komedii. Akorát závěrečné rozloučení mě zanechalo lehce v rozpacích. 7/10 ()

jefff

Klasický Woody vyznávající se z lásky ke svému New Yorku. Působivá atmosféra i skvělé dialogy vyzdvihují Deštivý den mezi ty lepší Woodyho filmy z posledních let. ()

spikey1

Jak číst tuhle jednoaktovku? Jede Allen na setrvačník z kopce? Chalamet situovaný do jeho mladého já si hraje s dikcí, tóninou a užívá si že mohl pracovat s legendou, přijde mi až že v době kdy se Hollywood radí o tom jestli na Woodyho už zanevřít se k němu přimotali mladí herci, kterým tahle spolupráce může otevřít cestu výš a zároveň si tu supporting roles střihli herci co svůj potenciál třeba již vyčerpali. Hlavní zpráva je že tahle historka naprosto stačí. Šla by říct i v nějaké milé koláži NY Stories, ale takhle to holt Allen nechtěl, škoda ()

sedm.1

Deštivý den v New Yorku je tím nejklasičtějším příkladem Allenovo převládající tvorby, tudíž nesmírně ukecaná vztahová dramédie, plná teatrálních a afektovaně se chovajících postaviček, které tu tentokrát řeší především nesmírně důležitá a zásadní životní rozhodnutí, jako například jestli jít na snobský večírek v červených, či černých střevíčkách, a tak podobně, takže na hony vzdálený film realitě obyčejného člověka. Vše se tu tak doslova topí v moři plném povrchnosti a mamonu, stejně tak jako triviálních schíz postav, které by potřebovali tak akorát lopatu do ruky, aby se nechovali jako totální kokoti a neřešili své nicotné problémy. Každopádně, Allen se v tomto prostředí ovšem umí pohybovat zatraceně obratně a zábavně, a ví, co a jak na diváka platí, takže místo toho, abych se ze vší té povrchnosti a nadutosti nepoblil, tak jsem si tu šaškárničku naopak poměrně užíval, má to spád, pro dané snobské prostředí působivou atmosféru, zápletka pak sice neoslní, zároveň je ale příjemná, přímočaře naivní a i když překypuje kýčovitostí, tak i přesto snesitelná. Jinak se Allenovi opět podařilo sehnat do svého filmu plno známých hvězd a hvězdiček, a jestli právě tomuto tvůrci něco skutečně jde, tak obsazovat své postavy právě opravdu těmi typologicky nejvhodnějšími herci, kteří filmu pak vždy kvalitativně velice pomůžou nahoru a už jenom kvůli nim si snímky tohoto filmového skřeta zasluhují pozornost, a to i přesto, že mi přijde, že již Woody začíná krapet vykrádat sám sebe. ()

adam9

Deštivý den v New Yorku je romantickou procházkou po Manhattanu s pár zajímavými postavami, ale také s jednou opravdu nevkusnou, kvůli níž pěkná řádka komediálních momentů přijde vniveč. Allen opět silně znázorňuje svou adoraci vůči New Yorku, tu a tam vytáhne nějakou kulantní filozofickou myšlenku a za tu pro něj již klasickou hodinu a půl nás dokáže dostatečně zabavit, abychom se nenudili. Jedná se však už o několikrát vylouhovaný romantický námět, který do jeho tvorby opět nepřináší nic nového a je spíše znakem kreativní vyprahlosti. ()

Autenticita

Nechápu a celkem obdivuju, jak je možné tolik situací a hlavně tolik řečí vměstnat do devadesáti minut. Přišlo mi to delší. Líbilo. ()

SheenaStaley

Hodnotenie je trochu ovplyvnené tým že to mám ešte čerstvé, ale nechalo mi to taký dobrý pocit na duši, že som tam tu hviezdu na viac musela strčiť. Velmi príjemný a oddychový film na sychravé jesenné večery. ()

Sipora

Woody Allen jak ho mám nejraději, navíc s bonusem navíc - hlavního hrdinu nehraje Allen, ale Timothéé Chalamet, který je spolu s Elle Fanning naprosto okouzlující. Film je zábavný, intelektuální, rozehraný na malé ploše a, jako vždy, se skvělou hudbou a nádechem nostalgie. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody Allen přestává točit

Woody Allen přestává točit

29.08.2018

Legendární režisér Woody Allen (Půlnoc v Paříži, Annie Hallová) si poprvé za desítky let bere pauzu od natáčení. Doteď se režisérovi dařilo přicházet s novým filmem každý rok, to se teď ale zřejmě… (více)