Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

Socrates

Děsivý na tom je, že takovejch společností už tu pár máme. A zrovna tak po světě běhá spousta angažovanejch naivních holčiček a chlapečků, kteří by náš svět pořád rádi měnili "k lepšímu". Skvělej Hanks, příšernej John "Sexy Facial Expressions" Boyega a slušně vysušená Emma. ()

Dzeyna

Film je super. Respektive je to hodně futuristické a zajímavé a samozřejmě sci-fi. Nicméně výkon Emmy je opět na jedničku, stejně jako její vzhled. Ona by byla krásná i v pytli. A Tom Hanks svým pokročilejším věkem hezky vyrovnal věkový rozdíl hlavních postav. Sice mi celá ta myšlenka připadá padlá na hlavu a totálně špatná, ale jako příběh to beru. ()

Slartibarkfast

The Circle není jen pouhým dystopickým filmem o tom, jak by to snad jednou mohlo v naší společnosti vypadat. On to totiž je celkem věrný obraz toho dnešního světa a doby. Děje se to tady a teď a mnozí si to ani neuvědomujeme. Bohužel, ač tato skutečnost některým přijde šokující a po zhlédnutí tohoto celkem melodramatického návodu na kompletní vypláchnutí mozku a "ovcizaci" freneticky přikyvují, situace je daleko horší a to mi právě na tomto snímku dost vadí. Scénáristé neměli koule, aby diváka propleskli syrovou skutečností a pořádně jim otevřeli naivní očíčka. Naservírovali pouze poučné video ve stylu "Pozor, jdou k vám kuřátka!". Zmrdi z velkých nadnárodních korporátů už tu ale jsou a dávno ovládají naše životy a mají k tomu dost silné nástroje, dokonce cíleně vyvinutou umělou inteligenci, která s vámi pracuje jako s tržní komoditou. Tyto obludné firmy, které se nezpovídají už prakticky nikomu, mají i speciální zaměstnaneckou pozici, takzvaného monetizátora. To je člověk, který se snaží ze všeho vytřískat co nejvyšší zisky, přizpůsobit obsah nabízeného produktu tak, aby co nejvíce lákal zákazníky. Lhát jim do očí a ohýbat skutečnosti s co největší produktivitou. Líbivými gesty si získat naši peněženku a něžně se k ní přisát. Připadám si jako v Matrixu, kdy Morpheus vysvětluje Neovi úděl lidstva a čím jsme se každý stali. Pouhým monočlánkem. A tak tomu skutečně je. Líheň nemyslících strojů, kterým je podsouvána náhražka skutečného života jen pro čistý zisk. Kdyby měla takové nástroje komunistická verbež před osmdesáti lety, jsme slepě oddáni straně na věčné časy. Toto filmové zpracování mi přišlo naivní a příliš nevyzdvihovalo vážnost problému. Ukázalo jednu aktivní uživatelku Emmu, která slepě a naivně propadla něčemu, čemu věřila. A následně, když to vše prohlédla, se od všeho distancovala. Takto to ale v dnešním světě nechodí. Není to tak ideální. A znám lepší dílka v téměř dokumentárním duchu, která na tento problém poukazují daleko víc a intenzivněji. Snad proto jen ty dvě hvězdy, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Jako takový první krůček v poznání. 40% ()

silentname

"Čo považujete za najväčšie zlyhanie?" "Nevyužitý potenciál." Nemôžem zakryť svoje sklamanie a musím film citovať práve týmto dialógom. Bol som plný očakávaní na "The Circle." Mal to byť film, ktorý bol absolútne pre mňa stvorený. No miesto toho mám teraz pocit, že som sedel 110 minút v kine na filme, ktorý ma vrchovatou mierou sklamal. Pretože absolútne nevyužil svoj potenciál na to, aby sa z toho stalo niečo skutočne zaujímavé. Ale začnem pozitívami. V prvom rade je tu Tom Hanks. A ten je tradične vynikajúci. A každá scénka s ním má tú jeho povestnú charizmu. Lenže úprimne si povedzme, že jeho rola v tomto filme je dosť malá. Aspoň, rozhodne nie taká veľká akú nám ukazoval marketing filmu. A to je veľké sklamanie, pretože zo všetkých hrdinov a postáv je tu pre mňa najzaujímavejší. Koncept filmu je zaujímavý, no ako som už naznačil vyššie, maximálne nevyužitý. Pri sledovaní tohto filmu mi skutočne neustále skákali dve iné dielka. A nie vo veľmi pozitívnych pocitoch. "Black Mirror" a "Divergent". Prečo? Pretože mám pocit, ako keby sme sa pozerali na dlhú epizódu z Black Mirror, ale podané v tínedžerskej verzii s postavami ako z "Divergent." A to výrazne znižuje tomuto filmu v mojich očiach kredit. Kým každá epizóda v "Black Mirror" je podaná veľmi silne a cítime dôsledok každej akcie a tlak z jednotlivých situácií, tuto necítim dokopy počas celej doby nič. Je tu dokopy len jeden moment, ktorý mal nejaké vyvrcholenie, no reálne mám pocit, že aj z toho sa dalo vyťažiť viac. Ako by sa to dalo? Keby postavy boli zaujímavejšie, niečo by sa z toho mohlo stať. No reálne to padá mimo úrodnej pôdy. Keby sme po tej scénke videli reakcie všetkých zúčastnených do toho a nemali to strihnuté na časť 3 dni potom, niečo z toho možno mohlo byť. Plus okrem toho sú tu dve scénky, ktoré ma fakt iritovali. Keď sú May a Annie vedľa seba v kabínkach toaliet je ten strih zúfalý. A keď tu máme scénku, kde dvaja zamestnanci povedia May, že by mala byť sociálnejšia voči svojim kolegom, tak s ňou rozprávajú absolútne infantilne, až to je otravné. Film nedoporučujem. Radšej si pozrite seriál "Black Mirror." Asi aj preto píšem tento koment. Malá reklama pre vynikajúci seriál. Takže pozrite si radšej to. Hodnotenie: D+ ()

eLeR

Nie zlý nápad, dokonalé svety vo filmoch mám rada ... ale príbeh ma nakoniec až tak nebavil, herecky tiež žiadna sláva. Ako celok celkom nuda. 2,5* ()

SeBig odpad!

Obsah: svět bez hladu a bez nemocí?? Cože? Tohle je naprostá nudná na nervy lezouci sračka maximálně. Nekompromisní odpad. Hermijono ty se jdi zahrabat stim namyšlenym xichtem. ()

Arsenal83

Tento film nie je sci fi. To, že sme všade na každom kroku sledovaní, vieme už dávno. Zapnete si telefón, zaplatíte nákup kartou, prejdete sa po ulici, všetko je monitorované. Myšlienka virtuálnej despocie je teda celkom dobrá, ale chýbalo mi tu trochu korenia okolo toho. Výkon Watsonovej je trošku poslabší, nepáčila sa mi tu. Inak komentár verbala maximálne trefný. ()

BMW12

Film nám ukazuje aktuální téma a dost možná i to, kam se svět za pár let dostane. Pomalu se vlastně začíná už teď. Všichni budeme sledování, každý o nás bude všechno vědět, kameru budeme moci vypnout jenom když půjdem na záchod, a na to budeme mít pouhé 3 minuty :-O. A ještě s tím vším souhlasíme a dobrovolně se necháme sledovat. No doufám, že tato doba nikdy nenastane, že budeme mít alespoň trochu soukromí ve svém životě. Film hodnotím 3,5*. ()

honajz

Co tak převratného nám chce film říct, co bychom už nevěděli a nebylo to v kdejakém jiném filmu, třeba Oku dravce? A navíc příběhem, kterému chybí pořádný scénář, tedy scénář s nějakými zvraty, zajímavý, s možnými i reálnými kolizemi. Vždyť tady jde vše tak lehce, nikdo nikoho nepodezřívá, nikdo nikomu nesleduje hovory na mobilu, takže šéfíci nakonec vypadají jako hňupové, ač mohli sledovat vše. Samozřejmě že je o diskuzi, zda nás sledování kamerami a neustálý online život ochrání před neštěstími, nehodami a zločiny, nebo zda je soukromí vysoce ceněná věc, kam by šmírování nemělo zajít. Ostatně, všude po světě asi kamery nerozmístíte, a jinde zase riskujete, že je někdo hodně rychle ukradne, třeba v některých městech severních Čech. Tenhle film je takové vymydlené poselství s jednoznačně buď kladnými, nebo zápornými hrdiny, nic mezi tím, o které navíc - s výjimkou jednoho - nemusíme mít nijaký strach, protože vše jede jak po másle, včetně závěrečného odhalení, jež se nikdo nikomu ani nepokusil překazit, a navíc se vše nachystalo ani ne během týdne. K diskuzi o tematice sledování vs. soukromí sice film trochu přispívá, ale filmařsky je to fakt mizérie. ()

Ivoshek

Strašně fajn myšlenka a strašně naivní zpracování, kde navíc člověka ty postavy moc nebaví a hlavní linie je spis slabá. Skoda. ()

hansel97

Špatné zpracování dobrého nápadu, které je zbytečně vleklé v nepotřebných pasážích a naopak zbytečně zkratkovité v těch důležitějších. Herecky to není na slušné obsazení nic úžasného a film jednoduše působí nemastně neslaně, přestože se snaží o určitou inovativní kritiku naší společnosti. ()

Thomick

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle námět si žádal Andrewa Niccola, aby si ho pořádně vypiplal. Takhle mi z tohohle filmu nejvíc utkví v paměti legendární teorie Mae, kdy má první "opravdová demokracie" stát na naprostý absenci lidský volby, zdali jít k volebním urnám nebo ne. Fakt přelomový. ()

TheEvilTwin

Nápad shromažďování informací a jejich zneužívání je na zfilmování poměrně těžká, obsáhlá a komplexní věc a Circle tento úkol nezvládl - přesně, jak jsem předpokládal. Watson a Hanks jsou fajn, ale výrazněji neoslní, vlastně kdyby měl film jakékoli jiné herce, ani bych to nepostřehl. Zpracování filmu je spíše povrchnějšího rázu, poměrně bez napětí a neumí v divákovi vyvolat pocit zájmu o další vývoj filmu, jakoby režisér měl hlavní premisu, ale nevěděl, co k ní dál nabalit do celovečerní stopáže. Výsledkem je pak spíše “béčková” vynechatelná záležitost s dech nevyrážejícím finále, u které nevidím důvod, proč ji tvůrci chtěli vlastně tak moc zfilmovat… ()

Othello

Asi to bude těmi čtyřměsíčními dotáčkami a horečnatým přestříháváním po katastrofálních zkušebních projekcích, ale nebýt občas vynalézavého oka kameramana Libatequa, tak se jedná o naprosto neuvěřitelný selhání skoro všech faktorů, které se podílejí na tvorbě filmu. Přičemž bláznivé chování postav, škytající motivace či epická absence charismatu (opět) Emmy Watson jsou jen špičkou hromady zkroucených mrtvol. Hlavní úlet je zejména koncentrace veškerých zlomů v příběhu do tří korporátních přednášek, kde protagonisté říkají věci a hyperaktivní dav v sedadlech na ně reaguje dle toho, v jaké fázi zrovna film je. Jenomže vzhledem k tomu, že film neposkytne divákovi jakoukoli informaci navíc než má kdokoli jiný v něm, tak se vlastně ocitáme v situaci, kdy všechny elementy filmu jednají tak, že nás to má děsit a pohoršovat, přičemž ale vidí to samé co my. A film, kde všichni vědí všechno, co víme my a my se u něj máme hrozit z toho co se v něm děje, zatímco jeho aktéři to nechápou, nevytvoří nic jiného než pocit, že se díváme na totální bandu zmanipulovaných idiotů a není důvod si přát jiný výsledek než pád asteroidu velikosti Texasu, který celý tento fiktivní svět ukončí i se všemi těmi pitomci v něm. ()

luka4615

110 minut čiré nudy okořeněné o několik praštěných jedinců, kteří až moc příliš lpí na životě "on-line". The Circle až na překvapivě civilní Emmu Watson nenabízí nic co bychom už neviděli v mnoha předchozích snímcích zaobírající se tímto ožehavým tématem. Film se neustále "potácí" v začarovaném kruhu vysvětlování o úžasných technologiích, nicméně ve finále zjistíte, že se zde téměř nic neděje, vyjma jednoho zoufale předvídatelného zvratu. Výslednému dojmu také moc nepomáhají toporné herecké výkony téměř všech zúčastněných, mezi něž se překvapivě řadí také Tom Hanks. Ale abych snímek The Circle jenom nehanil, musím uznat, že bravurně vykreslil onu zkorumpovanost lidí, kteří na veřejnosti podobné chování odsuzují a haní jej. Bohužel, to však na filmový koktejl čítající tak dlouhou stopáž vážně nestačí ani zdaleka. „Knowing is good, but knowing everything is better.“ ()

Morholt

Vymyšlené to není vůbec špatně a výborně to reflektuje dnešní dobu, kdy je každý posedlý tím být on-line. Jenže to je jediná devíza filmu, ačkoliv uznávám, že silná, protože místy z toho jde mráz. Nicméně od filmu, který se vydává za thriller, čekám odpovídající atmosféru a nějakou temnější zápletku. To tady absolutně chybí. Film neobstojí ani jako drama, což byl vlastně jeho největší potenciál. Navíc vůbec nijak negraduje. Všechno je prostě sluníčkové, pak najednou buch, otočka a konec. Nějaké semínko pochybnosti, které by v hlavní hrdince klíčilo tady de facto neexistuje. No a herecky taky žádná sláva. Emma Watson se sice snaží, ale ten její přerod z vesnické šmucky v důležitou tvář společnosti je nedůvěryhodný. A nezáří ani Hanks, takže asi nejvýraznější je Karen Gillan ve vedlejší roli a Bill Paxton, pro nějž byl jeho part víc než symbolický. 50% ()

mm13

Zachytenie "vrtkavosti" pri využívaní najmodernejších technológií bolo fajn, ale len samo o sebe. Nijako neprekvapilo a z hlavných záporákov to urobilo až neuveriteľných hlupákov. A o čo menej objavná, o to expresívnejšia bola táto hystéria. Mali sa tú svoju naivitu a (čo je horšie) povrchnosť pokúsiť zamaskovať... čo ja viem, napríklad príklonom ku komédii, predstierať satiru. Nebola by z toho novodobá Divnoláska, ale možno by to bolo o čosi menej otravné, keď už nie funkčnejšie. (Bezvýhradne potešil Tom Hanks, nechápem, prečo ho stále nemám v topke... asi preto, že sa mi máloktorý jeho film páči bez výhrad. No hrá odušu, zakaždým, na akomkoľvek priestore. On nie je povrchný nikdy.) ()

Lacike

Orwellovka pre naivnych divakov Twilightu. Pritom film obsahuje niekolko tem z ktorych by mohlo v inteligentnejsom prevedeni vzniknut viacero dobrych filmov. Najviac ma bavil uvod, ktory sa venuje sektarskym praktikam modernych IT korporacii, ktore zo svojich zamestnancov robia sfanatizovanych otrokov ochotnych travit vo firme vsetok svoj cas. Tato cast mala potrebny drajv a zaroven pôsobila cielene ironicky. Skoda, ze toto nebola hlavna tema filmu. Potom sa pre slepych, hluchých a uplne blbych divakov nenapadne zacne rozbiehat hlavny pribeh o chamtivych sefoch zlej korporacie, ktori chcu zbohatnut, ovladnut svet a ja neviem co este. O to sa snazia mimo ine tym, ze behom druhej tretiny, ktora ma absolutne nebavila, z hlavnej hrdinky urobia youtuberku a tak sledujeme nielen jej fadny zivot ale aj otravne komenty jej followerov. V tomto bode sa miera naivity definitivne preklopi na absolutnu debilitu. Aspon ze romanticka linia je utlmena a neskôr dokonca nadobro utnuta, aby sa ta kravka prebrala. Finale je dokonale predvidatelne dost dlho dopredu. Az mi bolo luto, ze z Hanksa urobili klasickeho zakerneho chamtivca. Ovela originalnejsie by bolo, keby to bol zaslepenec, ktory to cele myslel dobre a potom, co by sa jeho sluzby celosvetovo presadili, tak by ludstvo nadobro zdegenerovalo a nastala by temna dystopia. To by snad otrokom mobilov a dalsich sucasnych technologii, ktore stale viac obmedzuju sukromie, dokazalo lepsie otvorit oci. Z hereckeho obsadenia obstal jedine charizmaticky Hanks, ktory aj v tejto naivnej zlatanine proste pôsobi charizmaticky. Emma Watson strieda cely film dva pohlady. Zmäteny a smutny. No a trochu divne na mna pôsobilo, ze aj ked je to novinka, tak rodicov hlavnej hrdinky hraju herci, ktori su uz po smrti. Pritom to ziadni starci este neboli. Vysledok je mix tem, ktory tvori komicky celok. 3/10 ()

Luboshmir

Tom Hanks záporák? Ema Watson se do role nehodí. Celkově je to blbost, zklamání. Jako jediné plus považuji to, že si každý člověk částečně uvědomí, že to s těmi social networks trochu přehání. ()

malylada

Další z řad filmů s Orwellovskou tématikou o špehující společnosti. Watson ukazuje, jak je skvěla herečka současnosti a celý film si urvala pro sebe. Nikdo z vedlejších postav nedostal skoro žádný prostor, jakákoli snaha o drama mezi postavami se míjí účinkem a především oba chlapečtí hrdinové zůstali zcela nevyužiti. Je zde otevřeno plno zajímavých témat, nápadů, které dokáži děsit a v průběhu jsem si říkal, zda si nezruším facebook,či instagram. Bohužel argumenty, vize, kolem kterých se film točí, jsou tak banálně hloupě odůvodňovány a předhazovány, že film působil jako pohádka na dobrou noc. Logických much je prostě příliš a člověka to začne po čase iritovat. Vůbec se nepodařilo navodit napětí, budování thrilleru a místo postupného odhalovaní konspirační zápletky, zůstalo jen u rychlého zakončení pointou, kterou by vydedukovalo i dítě ve školce.......5/10 ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců