Michael je zpátky a pořád je ve formě, stejně jako Smith a Lawrence. K čertu s tím, co jen vzdáleně připomíná scénář... zabalit poetiku buddy-movies z 80s do moderního hávu videoklipových orgií a natáhnout to přes dvě hodinky, to je výkon, který může Bayovi dnešní hollywoodská akční smetánka jen a jen závidět... škoda, že takových režiséru není víc.(26.12.2003)

"Modrá síla vy rasisti. Maiamská policie. To čumíte dva negři." Ťažko povedať, že či je prvý alebo druhy diel lepši. Pre mňa sú obe časti také rovnaké. Rozdiel je len v tom, že tu je viac akcii a viac hlášok (Buď dáš tu pistoli dolů a já ti z milosti možná flusnu jednu do ramene nebo si dál hraj na Bonda a já ti jí zavrtám pěkně do hrudníku). Posledná polhodina výbuchov a naháňačka s Hamerom ma posadila na zadok. Ostal som pozerať s otvorenou papuľou. Bay je proste majster vo svojom odbore! 95% - 5*(11.10.2009)

• kleopatra

Michael Bay tady přebíhá od akčního filmu ke komedii a já si myslim, že už mu vážně hrabe. Občas se sice zasmějete, ale spíš se přistihnete se zvedlým žaludkem - "vyšetřování" v márnici je vážně velká sranda. Film je plný vyložených nesmyslů ( z pytlíku vypadnou jen 2 tablety extáze a skočí přímo do sklenice) a stupidních blábolů. Co si asi Michael Bay myslí o lidech, pro které takové veledílo ušil přesně na tělo?(15.9.2004)

Bay mě hodně mile překvapil. Poprvé od Skály dokázal svůj nesporný filmařský potenciál přetavit v nadupanou akci. Už jsem si zoufal, že natrvalo zůstane u sraček jako je Armageddon. Rozhodl jsem se mu dát poslední šanci, vždyť Mizerové byli do této chvíle mou nejoblíbenější Bayárnou - díky cool ústřední dvojici a skvělém mixu vtipných hlášek a adrenalinové akce. Dvojka je o mnoho lepší než první díl. Více zbraní, více aut, víc badmotherfuckers, co si zasloužej nakopat prdel, víc krásnejch koček a bohužel i trochu víc minut. To je spolu s bezkrevnými záporáky snad jediná chyba. Bay se vrátil v parádní formě, nepáře se s lidkými komčetinami, ani morálkou. Prostě KUREVSKY DOBREJ NÁŘEZ! Za pět hvězdiček samozřejmě jen ve svém žánru totálního výplachu a při prvním shlédnutí. Napodruhé velmi dobré čtyři.(30.9.2003)

Obavy, se kterými jsem k pokračování Mizerů přistupoval, se rozptýlily hned v úvodní přestřelce (která ukázala, že bullet-time se dá ztvárnit s elegantní grácií) a pak už to šlo ráz naráz - tuny hlášek, explozí, kameramanských exhibicí a to v tak rychlém sledu, že člověk nemá čas přemýšlet o ničem kolem. A Michael Bay na to spoléhal možná až moc, protože opět pozapomněl Mizery podložit vyváženějším scénářem. Bráno zpětně, pamatuju si pouze to, že se děj točil kolem drog, ale odpovědi na otázky kdo, jak a proč zastíní vzpomínky na libovolnou akční scénu. Je to ale tak zásadní chyba a bude to uprostřed krásně natočených přestřelek a explozí vůbec vadit někomu jinému než filmovým kritikům? Jen stěží, protože Mizerové jsou přesně tou akční napěchovanou peckou, na kterou širé "adrenaline positive" diváctvo už drahně dlouho čeká, ruku v ruce s Terminátorem prezentující zatraceně líbivé retro ze staré školy. A to se cení. Bay přitvrdil na všech frontách a stvořil dítko vtipné, rychlé, vcelku drsné a hlavně velice hlučné. Zkrátka, je zpátky v plné polní připraven ukázat, že se s ním má v čele akční elity ještě dlouho počítat...(18.8.2003)

• - Například ve Spojeném království zemřelo v dobách největšího rozmachu extáze 50 lidí ročně. Avšak na extázi (potažmo MDMA) se neumírá ihned, jak je řečeno ve filmu, ale až v dalších dnech po sérii záchvatů. Jedním z důvodů úmrtí je hyponatremie, tedy stav kdy je v krvi extrémně vysoké množství vody. Voda v krvi může způsobit vážné problémy, když se dostane do mozku - buňky se naplní vodou a mozek tak začne tlačit na vnitřní stranu lebky a v extrémních případech stlačuje i páteř. Dalším z důvodů může být hypertermie, stav kdy hypotalamus přestane fungovat z důvodu vysokého množství serotoninu, který se díky MDMA vypouští - přestane tak v těle fungovat takový vnitřní termostat a v těle tak začne stoupat teplota, což má v prvé řadě neblahý vliv na játra, která se mohou velmi rychle přehřát až dojde k selhávání orgánů. Tento stav, ale není nějak zvlášť rychlý, játra musí být velmi poškozena, aby přestala fungovat okamžitě - při zdravých játrech může smrt nastat, až po několika hospitalizacích a ignorování problému jakým extáze v tomto případě je. Okamžitá smrt může nastat pouze při míchání různých drog, čistě na MDMA je to zdlouhavý proces. Každopádně se s člověkem v takovém stavu nemusí zacházet, tak jak je ukázáno ve filmu, ale stačí mu zavolat záchrannou službu. (Maulincio)

• - Při natáčení se používaly dva vozy Ferrari. Po většinu času jezdí Will Smith v Maranellu 575M, při kaskaderských kouscích bylo alw používáno Maranello 550 patřící režiséru Michaelu Bayovi. (Ai.ma)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,04krát za 1 minutu. (Dixxx)