Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral.(10.10.2015)

• Kaka

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají...(26.1.2006)

Zvrátený, vulgárny, hyper-deštrukčný fetiš pre 'moderné publikum', natočený s retardovaným scenárom na stole a extázou v palici. Je to zábavnejšie a elektrickejšie, ale tiež špinavšie, hektickejšie a zmetenejšie než jednotka. Vrátane akčných scén, ktoré majú hodne ďaleko k elegancii tým z THE ROCK. Najkomickejšiu figúrku si - bohužiaľ na veľmi malom priestore - strihá Pantoliano, škoda je i nevyužitého vysokopotenciálu ruského slizáka Stormarea. Hlavný záporák je OK. Celkovo miestami VEĽMI vtipná a svižná, a miestami úplne hluchá a tupá zábava. Alebo... Bay, utrhnutý z reťazí a zbavený citu pre mieru a najmenšieho pudu ľudskej sebazáchovy. Wusaaa! ***1/2(15.8.2003)

• Lima

Bay se ideálně strefil do xenofobní nálady Ameriky posledních let. Bad boys II. jsou řízná adrenalinová jízda, ze který se mi dělá šoufl. A co na to Martin Lawrence?......."To neřeš. My dva jsme prostě nabušený drsňácký poldové a vy ostatní jste =CENSORED=, který můžem rozmašlovat na kaši, zdemolovat, co nám přijde pod ruku a na zákony serem. Všichni cizinci jsou póvl, že si děláme prdel z mrtvol v márnici, to je nám u prdele, naše těla to nejsou, že jo, he, he, he. To přejíždění mrtvol z funebráku, dyť je to hlína, negře, ne? A Kubánci? To jsou podlidi, takovej lidskej odpad, ty jejich chatrče bych klidně přešmajcloval i buldozerem, že tam můžou bejt ňáký lidi, na to seru, takovej komoušskej póvl."....."A nemyslíš, Martine, že trocha sebereflexe by neškodilo?"......"Vo čem to =CENSORED= žvaníš? Spoustě lidem se to líbilo, i KevSpa byla nadšená! Když na to nemáš, tak proč čumíš na akční filmy?"......"To se pleteš, Martine. Já akční filmy miluju. Jenom tu vaší hyperdrsňáckou pózu nemusím a ty mně sereš obzvlášť, řekl bych, že ses minul povoláním."......"FUCK YOU, MAN!!!!"......"Jo a ještě něco. Při akčňáku mám potřebu se aspoň trochu sžít s hlavní postavou. To u vás dvou nehrozí. Naopak bych vám přál, aby vám někdo nakopal prdel. A nadsamcovi Bayovi obzvlášť."......."=CENSORED=. =CENSORED="..."A tak už se nezlob, Martine."......(17.2.2004)

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří.(22.8.2006)

• Gabrielle Union

• - Při natáčení patnáctiminutové honičky se jedno z aut stalo neovladatelným, vyjelo ze silnice a zničilo několik sloupů pouličního osvětlení. (Ai.ma)

• - Miamské sídlo drogového dealera Johnnyho Tapii (Jordi Mollà) je ve skutečnosti muzeum a zahrady Vizcaya. Původně se jednalo o letní sídlo průmyslníka Jamese Deeringa. V budově se nachází stavební prvky Baroka a Renesance pocházející z Evropy. Na tomto místě se také natáčel například film Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994) nebo Vítězové a porážení (1999). (Narcis)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu se vyhoupl na 51. (Ai.ma)