Tento kousek z dílny talentovaného plebejce se vyznačuje nulovou tolerancí veškeré pravděpodobnosti, vkusem afroamerických komiků, morálkou afroamerických pasáků a estetikou někde mezi KOMANDEM a hiphopovým videoklipem. MB ztrácí kontakt s realitou, takže díky bohu, že ho komerční prů*er zvaný OSTROV do reality zase vrátil.(6.11.2005)

Vážení a milý, tohle mi vysvětlete. To si nikdo nevšiml toho obrovského rozdílu v zábavě mezi prvním nedovařeným blivajzem a druhou výživnou jednohubkou? Dvojky jsou prostě dvojky a ty nikdy nemůžou být lepší než jedničky. Jako ve škole fajn, to je fakt dobrý přístup, ale tady by touha být největší šprt mohla jít na chvíli stranou, ne? Zastrčte si indexy zpátky do trenek, zápich z teorie hodnocení filmů vám za tohle rozhodně nedám. (Filmfest Hurghada 2012, 38/67)(29.12.2012)

Nechce se mi opakovat tu frázi o efektní klipovité akcičce a typických Bayovských vychytávkách, ale ono to bez toho asi nepůjde:) Hledat v tomhle filmu nějaké morální poselství nebo ho naopak obviňovat z propagace tanečních drog je přinejmenším zcestné. Názorná ukázka toho, že po bad tripu z extošky zkolabujete a zadusíte se vlastními zvratky někde v postranní uličce mi přijde asi stejně propagační jako zručně napůl horrorově natočená antireklama na Tiscali;) Jinak humor ve filmu přitvrdil a typicky bayovské prvky získaly ještě další dimenzi...jenže tentokrát už to rejža dohnal do krajnosti, už úvodní parafráze na bullet-time vyznívá skoro trapně... Jako minule perfektní Joe Pantoliano spolu s hlavními představiteli spáchal scénku u které jsem se nasmál nejvíc z celého filmu (Buddha je cool;)), úhlavní záporák je slizký až až, ale chybí mu charisma Tchékyho Karya. No nevadí, to se přerazí extrémně explozivním finále, do kterého zahrá Trevor Rabin a když se zrovna nic moc neděje, sjedem si něco málo ze zrovna nejvíc cool oblasti hip hipové scény... Určitě si všímáte, že slovo "cool" se mi tu objevuje dost často:) A o tom přesně Bad Boys 2 jsou - obrovská barevná (bez rasového podtextu, samozřejmě;)) našlapaná jízda, která ale už nemá to kouzlo osobnosti jaké měl originál.(26.4.2004)

• Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají..(28.12.2009)

• Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem.(30.9.2003)

• - Při natáčení se používaly dva vozy Ferrari. Po většinu času jezdí Will Smith v Maranellu 575M, při kaskaderských kouscích bylo alw používáno Maranello 550 patřící režiséru Michaelu Bayovi. (Ai.ma)

• - Automobilová honička skrz kubánský slum byla inspirována filmem Jackieho Chana Ging chaat goo si (Police Story). (Ai.ma)

• - Kamión, ktorý ukradne haitský gang, bol červený Mack Vision z roku 2000 a jeden z automobilov, ktorý zničí, bol legendárny Volkswagen Campmobile z roku 1976. Vo filme sa tiež objavia veterány Chevrolet Two-Ten z roku 1954 a Chevrolet One-Fifty z roku 1955. (Raccoon.city)