Will Smith - (Mike Lowrey) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Jordi Molla - (Juan Carlos ´Johnny´ Tapia) +++ Peter Stormare - (Alexei) +++ Gabrielle Union - (Syd) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Otto Sanchez - (Carlos) +++ Michael Bay - (Šofér v aute) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++(2.4.2007)

• kleopatra

Michael Bay tady přebíhá od akčního filmu ke komedii a já si myslim, že už mu vážně hrabe. Občas se sice zasmějete, ale spíš se přistihnete se zvedlým žaludkem - "vyšetřování" v márnici je vážně velká sranda. Film je plný vyložených nesmyslů ( z pytlíku vypadnou jen 2 tablety extáze a skočí přímo do sklenice) a stupidních blábolů. Co si asi Michael Bay myslí o lidech, pro které takové veledílo ušil přesně na tělo?(15.9.2004)

Zvrátený, vulgárny, hyper-deštrukčný fetiš pre 'moderné publikum', natočený s retardovaným scenárom na stole a extázou v palici. Je to zábavnejšie a elektrickejšie, ale tiež špinavšie, hektickejšie a zmetenejšie než jednotka. Vrátane akčných scén, ktoré majú hodne ďaleko k elegancii tým z THE ROCK. Najkomickejšiu figúrku si - bohužiaľ na veľmi malom priestore - strihá Pantoliano, škoda je i nevyužitého vysokopotenciálu ruského slizáka Stormarea. Hlavný záporák je OK. Celkovo miestami VEĽMI vtipná a svižná, a miestami úplne hluchá a tupá zábava. Alebo... Bay, utrhnutý z reťazí a zbavený citu pre mieru a najmenšieho pudu ľudskej sebazáchovy. Wusaaa! ***1/2(15.8.2003)

• golfista

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu.(16.2.2004)

"Modrá síla vy rasisti. Maiamská policie. To čumíte dva negři." Ťažko povedať, že či je prvý alebo druhy diel lepši. Pre mňa sú obe časti také rovnaké. Rozdiel je len v tom, že tu je viac akcii a viac hlášok (Buď dáš tu pistoli dolů a já ti z milosti možná flusnu jednu do ramene nebo si dál hraj na Bonda a já ti jí zavrtám pěkně do hrudníku). Posledná polhodina výbuchov a naháňačka s Hamerom ma posadila na zadok. Ostal som pozerať s otvorenou papuľou. Bay je proste majster vo svojom odbore! 95% - 5*(11.10.2009)

• - Při závěrečné honičce, kdy Hummer H2 projíždí chatrčemi, je možné si všimnout kamery umístěné na levém boku (pohled zpředu). (pemap)

• - Při natáčení se používaly dva vozy Ferrari. Po většinu času jezdí Will Smith v Maranellu 575M, při kaskaderských kouscích bylo alw používáno Maranello 550 patřící režiséru Michaelu Bayovi. (Ai.ma)

• - Píseň hrající v tanečním klubu je "Stuck In The Middle" od kapely Starecase. (Ai.ma)