Nemůžu dát jiné hodnocení. Michael Bay se vrátil s dokonalým akčním filmem. Jde o velmi zábavnou a zároveň zvrácenou zábavu. Většina vtipů a hlášek skvěle funguje a musím říct, že takhle jsem se u filmu nezasmála už hodně dlouho. Nemusím asi zdůrazňovat, že bayovská akce je úchvatná a monumentální. Pro člověka, který jeho filmy zbožňuje, je tahle podívaná hotová extáze. Takhle mají vypadat buddy movies. Většina akčních filmů nesáhá Bad Boys II ani po kotníky, tohle je totiž opravdový nářez jak se patří i s dost násilnými scénami. Will Smith je opravdu cool, Martin Lawrence celkem zábavný, stejně jako Joe Pantoliano. Jen ten Peter Stormare nedostal moc prostoru, to ale vynahrazuje v roli záporáka vynikající Jordi Molla. Michael Bay naštěstí příliš nenapodobuje jedničku a příběh je vystavěn poněkud odlišně, což je jen a jen dobře. Bad Boy Michael Bay je zpátky se vší parádou.... uaaaaaaaaa:-)(15.8.2003)

• Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem.(30.9.2003)

Jak by asi mohl vypadat takový průměrný pracovní den mírně nadprůměrně snaživého amerického policajta z protidrogového oddělení? Co třeba takhle: stříbrné ferarri se řítí rychlostí 100 mil v hodině po maimiské dálnici a snaží se uhýbat mezi prolétajícími a vybuchujícími auty, za jeho palubní deskou sedí zatraceně tvrdý, na nejvyšší míru vytočený černý policista se suchou hláškou na rtech a v tu chvíli už jen těžko sečtitelným počtem zářezů na své pažbě... Ano, přesně takové a žádné jiné poldy nám předvádí M. Bay ve své klasické režii zaměřené na přímočarý efekt. S použitím kamery, která ani na dvě vteřiny nevydrží v klidu, ale je naopak v neustálém pohybu, čímž se režisér snaží navodit pocit, že i když se ve filmu vlastně nic moc neděje, neustále někam "jede". Ukáže nám dokumentární záběry ze života pářících se krys, předvede vykuchané mrtvoly jako veselé rekvizity... Mohl bych ještě pokračovat, ale dobrá, nechci být škarohlíd - mám rád akční filmy a uznávám, že M. Bay dokáže natočit skvělou akci (samostatné honičce zhruba ve 30 min. filmu bych dal bez váhání, se spadlou čelistí, za 5*), ale ani jednou se mi u jeho filmů nestalo, že by mě dokázal, alespoň minimálně, emocionálně svázat s hrdiny svých filmů... a pro Mizery 2 to platí dvojnásob. Možná právě proto mi z toho nakonec ve výsledku vždy vyleze (s vyjímkou Skály) jen průměrný akční film.(24.9.2004)

Ano, takhle vypadá totální akce! Střílí se vlastně skoro při každé příležitosti. Auta a dokonce i loď lítají po dálnici. Kočky a leguáni zlikvidují detektory pohybu. Mrtvoly tlustých lidí se válejí po ulicích. Peter Stormare hraje notně pošahaného Rusa, jehož parťáka rozřežou v kuchyni. Krysy šoustají na misionáře.... Cokoliv co člověk považuje za letní blockbusterovou akční zábavu, tady opravdu najde. A pojem zábava musím dvakrát podtrhnout, protože jsem nejednou řval smíchy. Michael Bay v době, kdy mu nápady rozhodně nechyběly. Opět nechá vybuchnout vše co mu příjde pod ruku, zase hodí do placu záběr rotoru helikoptéry ve slunci a dává na odiv skvělou točivou scénu, přímo uprostřed přestřelky. Baye máme rádi, potřebujeme jej, kdo jiný by nám tyhle pitominy servíroval jako na stříbrném podnose. Jestliže první díl herecky více táhl Lawrence. Tady je to výraznější Smith. Druhý díl se zpočátku rozjíždí poněkud trošku ztuha, ale od povinné dálniční scény vše šlape na jedničku a na závěr divák málem uroní slzu nad tím, že se musí s Mikem a Marcusem na nějaký čas rozloučit....Bad boys, bad boys whatcha gonna do? Whatcha gonna do when they come for you? 100%(27.7.2014)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +akční spád, rozhodně kamera -no už aby tu bylo třetí pokračování, a tak trošku slabší scénář/// Dle mého decánko slabší než první díl. Je tady slabší záporák, hudba tolik nevynikne a rovněž vtipným hláškám došla trošku kadence. Na druhou stranu je to více akční, více to vybuchuje a některé momenty filmu jsou zábavné nebo působivé. Občas se objevý ve film i hluchá místa, ale závěrečná skoroválečná vřava to vynahradí./// Celkem 71%///(30.9.2007)

• - Režisér Michael Bay i hlavní hvězda Will Smith se do té doby bránili pokračováním. Pro Baye je to první a pro Smitha druhá (Muži v černém 2) práce na druhém dílu. I díky úspěchu filmu oba změnili názor a dnes už se pokračování nebrání. (cariada)

• - Fletcher se v odposlouchávaném telefonátu zmíní, že by chtěl lístky na zápas Heat proti Lakers. Fletchera hrál John Salley, bývalý profesionální basketbalista, který hrál jak za Miami Heat, tak i za LA Lakers. (Ai.ma)

• - Na hudbě se podílel společně s Trevorem Rabinem i Mark Mancina (např. Nebezpečná rychlost), ten ale z práce odstoupil kvůli "tvůrčím neshodám". (Ai.ma)