Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral.(10.10.2015)

• Tosim

Orgie mám rád (ty filmové obzvlášť), ale na tomhle se Legas opravdu neshodnem. A radši se o tom ani nebudem bavit ;-) Nevadí mi souložící krysy ani podobné jiné vtípky, nevadí mi brutalita, pokud je jaksi "na úrovni." Problém je, že ten film byl nudnej. Desítky aut padaj na silnici, oba černoši se zubí, seš jim síly stačí...a co jako? Je prostě fakt, že ony pověstné "hlášky" opravdu nedělají film. Potěšil pouze Joe Pantoliano... Tohle přece Bay nemohl myslet vážně, proboha!(26.4.2004)

Neveril by som, že to táto buddy-dvojka utiahne s tými už vlastne známymi vtipny skoro dve a pol hodiny. Neskutočné! Perfektá oddychovka a vymachrovaným scenárom, trikmi, efektami, vtipmi, proste všetko je také ako to mám naozaj rád. Snáď sa ešte Bay vráti aj k takýmto jednohubkám, lebo mám pocit, že teraz je to vyslovene jeho parketa. 85%.(12.11.2007)

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří.(22.8.2006)

Kdysi jsem do svého komentáře napsal, jak jsou Bad Boys II nechutní a dal jsem jim pouze 2 hvězdičky. Časy se mění – někdy velmi rychle. Možná jsem měl tehdy v kině jen špatnou náladu. Nechutný, opravdu nechutný humor, totální demolice všeho možného, souložící krysy, dva nasraní užvanění negři – to všechno se mi teď začalo náramně líbit. Bad Boys II jsou ten druh filmu, při kterém je potřeba vypnout logiku, soucit s lidmi (mrtvolami), nastartovat se na kecy o ceckách něčí mámy (smál jsem se, až jsem se styděl), nějaké to „fuck me, fuck you“, nesnažit se vnímat náklaďák, na kterým snad nemůže být větším písmem napsáno PEPSI, a užít si 100% videoklipařské orgie Michaela Baye. Málem bych zapomněl na to úžasné Ferrari 550 Maranello, které jsem si musel zakoupit jako model od Buraga. Takže objektivní hodnocení Bad Boys II bych viděl asi na *** a moje momentální neobjektivní nadšení z 5.1 Dolby Digital Bayovského černohubého orgasmu na plných *****.(25.11.2003)

• - Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)

• - Při závěrečné honičce, když H2 už míří na americkou základnu, má oboje přední dveře neprořízlé, když však dojíždí, jsou řízlé (po cestě ale nebylo, o co by se rozřízly). (pemap)

• - Černé auto, které řídí Will Smith krátce po scéně z márnice, je Buick Blackhawk - koncept verze z roku 2003. (HellFire)