Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (723)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Dvojkou BAD BOYS se Michael Bay vrátil přesně tam kam patří. Akční, hláškovací oddechovky mu totiž vždycky šli nejlíp. A když už se vracel vzal sebou dva miamské policajty z oddělení narkotik Mika Lowreyho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence). Je trochu škoda, že scénář se ztrácí v záplavě bezchybné akce, prokládané trefnými hláškami Willa Smithe a Martina Lawrence, ale nic nemůže být dokonalé. Bay si to však vynahrazuje šílenými scénami z márnice nebo z aut padajícími mrtvolami (snad nebudu za šílence, když se přiznám, že jsem se tehda v kině dusil smíchy). Možná bych se nezlobil, kdyby jsme se dočkali alespoň podobně dobré trojky. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +akční spád, rozhodně kamera -no už aby tu bylo třetí pokračování, a tak trošku slabší scénář/// Dle mého decánko slabší než první díl. Je tady slabší záporák, hudba tolik nevynikne a rovněž vtipným hláškám došla trošku kadence. Na druhou stranu je to více akční, více to vybuchuje a některé momenty filmu jsou zábavné nebo působivé. Občas se objevý ve film i hluchá místa, ale závěrečná skoroválečná vřava to vynahradí./// Celkem 71%/// ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Nepříliš vtipný, avšak velmi svižný snímek, který si ovšem Michael Bay za rámeček nedá. Tihle Mizerové jsou totiž příliš korektní a belhají někde na pomezí MTV videoklipu a negerské tvrdé podívané. Problémem je i záporák, který je absolutně bezvýrazný a nedokáže upoutat. Michael Bay dokáže snímku vtisknout jistý šmrnc, ale příjemné podbarvení s emotivní hudbou a volně se vznášející kamerou není všechno. Finále je pak už jen hřebíčkem do rakve. Sice se hodně střílí, přesto se však nejedná o scénu, která by patřila mezi úderné, nezapomenutelné či podtrhující celý snímek. Navíc nepřekonává stylovou bytovou přestřelku z první poloviny. Bay není bůh. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (43)

  • Will Smith (Mike Lowrey) ve filmu používá Glock 17 a 19, Martin Lawrence (Marcus Burnett) má SIG P226. V průběhu filmu pak oba několikrát použijí Heckler & Koch UMP .45. (Ai.ma)
  • Při honičce na mostě je možné si u vybuchujících vozů všimnout zařízení, které vůz na rovné silnici dokáže za jízdy otočit na střechu. (ledofredo)
  • Při závěrečné honičce Mike (Will Smith), který řídí Hummer H2, ulomí při projíždění mezi domky pravé zrcátko. V dalších záběrech je však zrcátko neporušené. (Praeterio)

Související novinky

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)

Reklama

Reklama