Bay se vrací se dvěma negry a tentokrát už je jistý v kramflecích. Ze Smitha je pořádný badass, audiovizuál šlape jako po másle a už po přestřelce s Haiťany strká mladší bráška toho staršího hravě do kapsy. Jak se však projevilo i u Transformers, Bay se v pokračování až moc utrhne z řetězů. Nevadil by ani tak přemrštěný závěr s Hummerem, spíše se to jedná komických vsuvek na bázi pubertálního humoru (šukající krysy, porno elektro). Nemůžu říct, že scéna v márnici nebyla k popukání, éčko už ale zase bylo nadstav. Vyškrtnout takové zbytečnosti by udělalo z filmu mnohem koukatelnější a konzistenější podívanou. Škoda, že i záporák stál za nic. Na akční film se tam toho děje až příliš mnoho a pak to celé jde do hnoje kvůli zkratkovitosti a ztrátě dynamiky.(11.6.2005)

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic.(8.1.2008)

Nemůžu dát jiné hodnocení. Michael Bay se vrátil s dokonalým akčním filmem. Jde o velmi zábavnou a zároveň zvrácenou zábavu. Většina vtipů a hlášek skvěle funguje a musím říct, že takhle jsem se u filmu nezasmála už hodně dlouho. Nemusím asi zdůrazňovat, že bayovská akce je úchvatná a monumentální. Pro člověka, který jeho filmy zbožňuje, je tahle podívaná hotová extáze. Takhle mají vypadat buddy movies. Většina akčních filmů nesáhá Bad Boys II ani po kotníky, tohle je totiž opravdový nářez jak se patří i s dost násilnými scénami. Will Smith je opravdu cool, Martin Lawrence celkem zábavný, stejně jako Joe Pantoliano. Jen ten Peter Stormare nedostal moc prostoru, to ale vynahrazuje v roli záporáka vynikající Jordi Molla. Michael Bay naštěstí příliš nenapodobuje jedničku a příběh je vystavěn poněkud odlišně, což je jen a jen dobře. Bad Boy Michael Bay je zpátky se vší parádou.... uaaaaaaaaa:-)(15.8.2003)

• Dudek

Nepříliš vtipný, avšak velmi svižný snímek, který si ovšem Michael Bay za rámeček nedá. Tihle Mizerové jsou totiž příliš korektní a belhají někde na pomezí MTV videoklipu a negerské tvrdé podívané. Problémem je i záporák, který je absolutně bezvýrazný a nedokáže upoutat. Michael Bay dokáže snímku vtisknout jistý šmrnc, ale příjemné podbarvení s emotivní hudbou a volně se vznášející kamerou není všechno. Finále je pak už jen hřebíčkem do rakve. Sice se hodně střílí, přesto se však nejedná o scénu, která by patřila mezi úderné, nezapomenutelné či podtrhující celý snímek. Navíc nepřekonává stylovou bytovou přestřelku z první poloviny. Bay není bůh.(16.11.2005)

• CheGuevara

Nadupaná akční jízda pod vedením velikána akčního filmu Michaela Baye. Rozhodně se nejedná o zklamání, pokud tedy někdo nečekal hlubokou psychologickou sondu do duše řadového maimského poldy. Místo toho je nám naservírován akční výplach, při kterém je zakázáno přemýšlet. Divák prostě nechá mozek doma, jen se dívá a konzumuje. Celý film je natočen v opravdu adrenalinovaném rytmu. Zpomalovačky, otačivé kamery a zajímavé střihy (kamera sjíždí z vrtulníku přes šachtu do klubu! - přece by stačil normální střih!) působí sice lacině, ale proč ne? Vtipná stránka celého filmu mě nijak nezaujala, vtipy postavené na velkohubosti dvou černochu (žádné rasistické podtexty!! klidně to mohou být i běloši) se netrefila do mé krevní skupiny. Herci si sice užívají a je na nich vidět, že je to baví, ovšem to neplatilo o mě. Já sem se u těch "vtipných" dialogů moc nebavil. Nechci po hercích v takovém filmu zrovna zázraky na Oscara, ale trochu víc by mohla předvést sestra Marcuse a totéž platí i o hlavní, záporákovi...chybí mu šťáva (aspoň že je tam blonďatý jJamajčan). Příběh sice existuje, ale je opravdu na nic, snad jen aby to nebylo jen sestříhané akční scény. Zato ty akční scény opravdu stojí za to (mimo té poslední). Jsou skvěle natočené, adrenalinové a vůbec ne nudné. Opravdový skvost akčního žánru. Doporučuji všem kdo to ještě neviděli, prosím vás, nedívejte se na konec, pokud chcete mít ten film rádi. Konec se zvrhl do něčeho strašného. Nánosy patosu z tohoto finále přímo prýští. Ale sečteno podtrženo dá se toto svrhnutí do hlubin béčka odpustit a za ty akční scény přeci jen dát nadprůměrné 3 hvězdičky.(22.3.2005)

• - Při závěrečné honičce Mike (Will Smith), který řídí Hummer H2, ulomí při projíždění mezi domky pravé zrcátko. V dalších záběrech je však zrcátko neporušené. (Praeterio)

• - Píseň hrající v tanečním klubu je "Stuck In The Middle" od kapely Starecase. (Ai.ma)

• - Při natáčení patnáctiminutové honičky se jedno z aut stalo neovladatelným, vyjelo ze silnice a zničilo několik sloupů pouličního osvětlení. (Ai.ma)